Hazine avukatl dnenler

D

dicerr

Ziyaretçi
merhaba arkadaslar aranızda hazıne avukatlıgı dusunen var mı
varsa eger burada calışmalarımızı ve sorularımızı cevaplandıralım
ılgılenen arkadaslar var mı ?

hukuk ogrencılerı
stajerler
serbest avukatlar

aranızda bu kurumu dusunen yokmuuuuu
:eek:

canım ben düşünüyorum,girsem diyorum.kitap da aldım ama bakalım.gerçi aceba serbest çalışmaya devam etsem mi kafam da karışık.

hosgeldın canım o zmn ırtıbatta olalım
hangı yayınlardan calışıcaksın
ben yargı ve datadan dusunuyorum zaten hazıne kpss 3 ten alıyor ama kpss 11 e de bakmak lazımmış yenı tasarı cıkarsa kpss a ya alabılırlermıs
serbest avukatlıgın sonu yok be canım mafoldumben

benim kitap data canım....serbest avukatlık çok stresli dediğin gibi sonu yok.irtibatta olalım inş.

kolay gelsın canım o zmn ben sayfası guncellerım elımden geldıgınce bılgılerı paylaşırım

maaslar 1.900 ,2000 cıvarı (2500 olmuss oleyy :))yılda da 6000 cıvarı vekalet ucretı alınıomus
özellıkle tayıncı olacaksan yanı es bakımından cok ıdeal dıyorlar ben buradakı hazıne avukatlarıyla konusmustum
bırde orman avukatlıgı var onun maası bıraz daha dusuk ama calışma sartları cok ıı nerdeyse hafatda 3 gun
:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende düşünüyorum,2010da KPSS sınavı var.Hiç girmedim bu sınava daha önce.Galba KPSS B ile giriyormuşuz.Nasıl atama yapılıyor,nedir ne değildir açıkçası bir bilgim yok.Bir kaç sitede araştırıken sizin yazınızı gördüm.Sınav hangi tarihlerde yapılıyor acaba.

hosgeldın canım sınav haıranın sonunda olur yıne muhtemelen bu sene de kpss b ıle alınacak bır degısıklık olmazsa ..yanı kpss 3 puan turuyle ..hukuk kısmını yapmamaıza gerek olmayacak genel kultur ve yetenek yapmamız yetecek
en son 103 netle 88 gıbı bır puan almıştı arkadasım sıralama en yuksek puandan asagıya dogru sıralandıgı ıcın yapabıldıgımızın en ıısını yapmalıyız :)

tarıh matematık turkce ve genel kultur coooookk calışmalıyız ama basarabılırız

hepımıze kolaygelsın

off inanmıyorum haziran ayında demek.Hadi hayırlısı bakalım.Ben daha kitap almadım ee o zaman nerdeyse 1 sene var.

evet canım ama gıren de ısteyen de cok oldugu ıcın calısmak gerek

merhaba arkadaslar aranızda hazıne avukatlıgı dusunen var mı
varsa eger burada calışmalarımızı ve sorularımızı cevaplandıralım
ılgılenen arkadaslar var mı ?

merhaba ben şu anda asliye hukuk hakimi olarak görev yapıyorum ve bebek bekliyorum ancak bu bu meslek taktir edersinizki çok zor ve yıpratıcı özellikle karar vermek sancılı bir süreç daha kolay bir iş yaşamı için hazine avukatlıgına geçmeyi düşünüyorum tavsiye edermisiniz.Eşim CSavcısı atamalarımızda zorluk yaşarmıyız acaba birde maaş konusunda bilgi alabilirmiyim şimdiden teşekkürler

merhaba kizlar, ben de hazine ye karar kildim. Su an stajyerim. Memurlar net forum dan ogrendiğime göre Kasım ayında alım olacakmış . Ben gerek dusuk puanım oldugu icin gerekse de atanma tarihinde elimde ruhsatnamemin olmayabilecegi ihtimalinden dolayi basvuramiyorum. Eger elinizde KPSS A 2008 puaniniz varsa- sadece B sart değil bu alımlarda- siz de bavurabilirsiniz.

kızlar ne kitap tavsiye edersiniz B grup için.Yaseminsultanın dediğini anlamadım yani KPSS A'ya girdiysek Hazine Av. için B grubuna girmemize gerek yok mu?

semr canım kpss A dan bu sene aldıgın puanla ataman olur cunku kpss b grubu acılmamıştı bu sene
onerecegım kıtap yargı ve data yayınları

merhaba ben şu anda asliye hukuk hakimi olarak görev yapıyorum ve bebek bekliyorum ancak bu bu meslek taktir edersinizki çok zor ve yıpratıcı özellikle karar vermek sancılı bir süreç daha kolay bir iş yaşamı için hazine avukatlıgına geçmeyi düşünüyorum tavsiye edermisiniz.Eşim CSavcısı atamalarımızda zorluk yaşarmıyız acaba birde maaş konusunda bilgi alabilirmiyim şimdiden teşekkürler

merhaba
bence cok dogru bır secım yapmış olursun
hazıne cok daha avantajlı maasın duser 1800 1900 cıvarı alıyorlar ama harcırahlar vekaletler 2500 e kadar cıkıyormus
sartları guzel kendıne aıt odan oluyor karısan gorusen olmuyor davalar hep bılınen davalar
en azından vıcdan muhaseben daha az olur
atamalarda sorun olmuyor esıne tabı olabılırsın

offff bir taraftanda şu anda marka vekilliğine gireceğim.Aranızda girecek olan var mı

valla benım pek bılgım yok canım marka vekıllıgı için
avantajları dezavantajları neler
sınavla mı alım oluyor

Evet canım TPE'nin sitesinde var bilgi alabirsin.Marka vekilliği marka'nın korunmasında,tescilinde işlem yapabilme olanağı sağlıyor.Eee bi nevi de etikette sayılıyor.Sınav 14 Kasımda

kızlar ne kitap tavsiye edersiniz B grup için.Yaseminsultanın dediğini anlamadım yani KPSS A'ya girdiysek Hazine Av. için B grubuna girmemize gerek yok mu?

a.s Yetersiz ifade olmus, kusura bakmayın kızlar. Basvuruyu 2008 A ve 2008 B grubu KPSS puanı ile yapabiliriz. 2009 A grubu KPSS sonucu bildigim kadariyla Kasım ayında yapılacak olan B grubu yerleştirmelerde (Hazine Avukatlığı için ) geçersiz ama yine de ÖSYM nin ilan edecegi tercih kilavuzuna bakmak gerekir.

güncel................
arkadaslar kasım ayında 100 adet hazıne av alınacakmış

X