Hazır yorgan mi yün yorgan mi kullanıyorsunuz

2 bal annesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2021
1
0
Kızlar yün yorganlarimi kaldırdım evimiz ve yaşadığımız yer sıcak.daha önce dogudaydik soguktu malum simdi hazir yorgan kullanmak istiyorum sizce sağlıklı mi ayrıca yün yorganın temizliği zor bu da beni biraz soğuttu yunden

sweetgirlcandy

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
3.750
6.067
Sağlık yönünden bir şey diyemem muhtemelen yün daha sağlıklıdır da. Ben hazır elyaf yorgan kullanıyorum. Kışın bile sıcacık tutuyor memnunum ben

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 167 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :75 Kg.

catlak yumurta

Guru
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2010
1.039
1.811
Silikon ya da bambu yorgan öneriyorum makinada da yıkanabiliyor. Oh mis! En son seçenek de yün yerine pamuk yorgan olabilir onu da kurutemizlemeye verebilirsiniz. Ama ben şahsen makinasa yıkananları öneririm. Gayet de kullanışlılar.

Audrey Hepburn

Allah'ım bizi cahil ve görgüsüzlerden koru.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
2.449
2.351
Yün yorganlar dolabi bekliyor, hazirlari kullaniyoruz. Ic anadoludayim. Cok soguk degil, bu sene apayri birniklim yaşıyoruz ama doğuda calisirken almıştım, memnunum.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 57 Kg. ile 77 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 176 cm. Başlangıç Kilom :86 Kg. Şimdiki Kilom :81 Kg.

Audrey Hepburn

Allah'ım bizi cahil ve görgüsüzlerden koru.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
2.449
2.351
Silikon ya da bambu yorgan öneriyorum makinada da yıkanabiliyor. Oh mis! En son seçenek de yün yerine pamuk yorgan olabilir onu da kurutemizlemeye verebilirsiniz. Ama ben şahsen makinasa yıkananları öneririm. Gayet de kullanışlılar.
Ilk kez duyuyorum bambu yorganı 😎

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 57 Kg. ile 77 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 176 cm. Başlangıç Kilom :86 Kg. Şimdiki Kilom :81 Kg.