HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Benim doktorum bir ay eş geçin dedi Korunun dedi yani ama bazı doktorlar 1 hafta yeter korunma için diyorlarmış ama rahim radyasyon alıyor ben demeseydi de korktugum için korunur duman zaten geçmiş olsun
Çok teşekkürler canım🙏🏼 çok mantıklı ve doğru geliyor kulağa. Yarın bir mail atıcam doktoruma, bakalım o ne diyecek.

Sende de ağrı olmuş muydu tüplere sıvı verilirken? Senin deneyimin nasıldı ve sonuç nasıl çıktı?

Şöyle düşün canım Yani tohum ekiyoruz ve 2 haftada çıkacak değil mi mesela genelde 2 haftada toprağın altından görünmeye başlar Sen bir hafta olunca bakıyorsun çıkmadı diye üzülüyorsun ama aslında çıkabileceğini biliyorsun tekrar bakman gerektigini yani bu da öyle bir şey test yapsan da canını sıkma çıkması gereken gün tekrar bak. Sadece erken öğrenmek senin için kar olacak moralini bozma eğer testin varsa yapabilirsin ne olacak ❤️
Benimde regle 3 gün var bugün eczaneden fortest isimli gebelik testi alıp yaptım çok net bir negatif çıktı, olsaydı çıkar mıydı sizce ne diyorsunuz?
Anadolu yakası nerde oturuyorsunuz bende Anadolu yakasındayım burda özel bir üniversite hastanesinde doktorum
Ben kurtköyde oturuyorum ama mevki çok önemli değil iyi bir hekim olsun ben giderim her türlü 🤗 sizin branşınız nedir

Benimde regle 3 gün var bugün eczaneden fortest isimli gebelik testi alıp yaptım çok net bir negatif çıktı, olsaydı çıkar mıydı sizce ne diyorsunuz?

Ben kurtköyde oturuyorum ama mevki çok önemli değil iyi bir hekim olsun ben giderim her türlü 🤗 sizin branşınız nedir
Canım bu herkeste farklı zamanlarda çıkıyor bence yumurtlama zamanlaması dogru ıse gec degıl ise yerlesme süresine baglı. Kimi bebek 5 günde yerleşirken kimi 10,,12 imiş ortalama. Benim kızım 5 günde yerleşmişti ılıskı gününü biliyorum da. Yani bence gecıkmeyı bekle bılemezsın varsa belki hemen yerlesmemiştir veya HCG hemen gecmemiştir idrarına. Çoook örnek var gecıkmeden sonra cıkan🥰

Kızlar adetime 11 gün var 15 mayıs yumurtlama gördüm 2 gündür göğüslerde şişlik ve ağrı oluyor kasıklarımda da yürürken doluluk var gibi hissediyorum varsa da bu kadar erken belli olur mu sizce 🙄

Kızlar adetime 11 gün var 15 mayıs yumurtlama gördüm 2 gündür göğüslerde şişlik ve ağrı oluyor kasıklarımda da yürürken doluluk var gibi hissediyorum varsa da bu kadar erken belli olur mu sizce 🙄
Canım 15 Mayıs'ta yumurtlama olduysa senin adetine 6 gün var herkesin luteall fazı 14 gündür ortalama degsmez genelde uzun sürede bir adet oluyorsan geç yumurtlamadan dolayıdır Ama sen 15 Mayıs'ta yumurtladım diyorsun 6 gün falan var senin adetine 11 gün olamaz ben 3 gün önce yumurtladım benim 11 günüm var 🙊

Arkadaşlar dün sabahtan beri sağ topugumda agrım var uyuşuyor ayagm. Dr.a gıtmek ıstıyorum ama gıdemiyorum kesın röntgen vs ısteyecekler diye kalakaldım ya. Parolden baska ılac ıcıleblr mı acaba aranızda bilen var mı.kas gevsetici kremler de dokunur dıye düşünüyorum ilaç emilimi olur malum Ne olur ne olmaz radyasyon almak ıstemyrm🥺
Benimde kolumda dirseeğimde olmustı doktora gittim ve direk radyasyon alamam dedim o şekilde yaddımcı olmustınihmal etme bence gebelik düşünüyoruz birde ayak diyorsun allah korusun gebelikte alınan kilolalarla daha sonra sıkıntıya girme

Çok teşekkürler canım🙏🏼 çok mantıklı ve doğru geliyor kulağa. Yarın bir mail atıcam doktoruma, bakalım o ne diyecek.

Sende de ağrı olmuş muydu tüplere sıvı verilirken? Senin deneyimin nasıldı ve sonuç nasıl çıktı?
Bende hafif tıkanıklık vardı ve sıvı ile acıldı bahsettiğin regl agrısının belki 4-5 katı agrılı geçti ama hiçbir problem yokmuş hafıf tıkanıklık varmıs oda acıldı o sıvı ile birlikte sana da çok geçmiş olsun

Canım 15 Mayıs'ta yumurtlama olduysa senin adetine 6 gün var herkesin luteall fazı 14 gündür ortalama degsmez genelde uzun sürede bir adet oluyorsan geç yumurtlamadan dolayıdır Ama sen 15 Mayıs'ta yumurtladım diyorsun 6 gün falan var senin adetine 11 gün olamaz ben 3 gün önce yumurtladım benim 11 günüm var 🙊
Kuzum döngüm 32-33 gün bazen 34 gün oluyor ve ovülasyon takibi de yapıyorum ama ikinciye yumurtlama görmedim hiç bende mi tuhaflık var acaba 🤷🏼‍♀️

Merhaba kızlar ,

Yaptığım ovulasyon testlerine göre 18 Mayıs akşamı zirve gördüm ve 19 u akşamı test silikleşmeye başlamıştı. 19 unda çatlama olmuştur diye düşünüyorum.. iki günüde değerlendirdik. Buradaki yazışmaları okuyorum belirti gösterenler falan var. Benim bu 4 günlük süreçte bir belirt göstermem gerekiyor muydu ? Çünkü bende hiç belirti yok 😅 bu arada aylardır düzenli regli görüyordum günü gününe 27-28 günde bir falan geçen ay reglim tam 1 hafta gecikti ve 35 gün sonra oldum. Tabi o zamanda ümitlenmiştim baya hatta ama o zaman ovulasyon testi hiç yapmamıştım oldu sandım ama olmadı. Bu ay çok düzenli ilişki oldu ve yumurtlama çatlama neyse hepsini değerlendirdik. Ama hiç belirti falan yok bende. Çok az zaman geçti daha ondan mı acaba. Biraz evham yaptım galiba kızlar 🙈

Merhaba kızlar ,

Yaptığım ovulasyon testlerine göre 18 Mayıs akşamı zirve gördüm ve 19 u akşamı test silikleşmeye başlamıştı. 19 unda çatlama olmuştur diye düşünüyorum.. iki günüde değerlendirdik. Buradaki yazışmaları okuyorum belirti gösterenler falan var. Benim bu 4 günlük süreçte bir belirt göstermem gerekiyor muydu ? Çünkü bende hiç belirti yok 😅 bu arada aylardır düzenli regli görüyordum günü gününe 27-28 günde bir falan geçen ay reglim tam 1 hafta gecikti ve 35 gün sonra oldum. Tabi o zamanda ümitlenmiştim baya hatta ama o zaman ovulasyon testi hiç yapmamıştım oldu sandım ama olmadı. Bu ay çok düzenli ilişki oldu ve yumurtlama çatlama neyse hepsini değerlendirdik. Ama hiç belirti falan yok bende. Çok az zaman geçti daha ondan mı acaba. Biraz evham yaptım galiba kızlar 🙈
4 gün erken bence belirti için. Bazıları da hiç belirti göstermeden hamile olduğunu öğreniyorlar. Ama tabi kafadan atamadığımız için belirti olmayınca umutsuzluğa kapılıyoruz, ben de aynı durumdayım🤷🏻‍♀️

X