HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Yaaa evet nadiren bu ısı dusen var ben de rastladım ama kızma hamileyken doğuma kadar vücut ısım 37 üstü idi vajinal muayene konusunda da cok haklısın aslında çok steril olmak pek mümkün olmayabilir Bir de kimi gebeliklerde kesinlikle alttan muayene yapılmaması gerekir belki bir elle muayene bile etkileyebilir mesela benim erken düşük olduğunda doktor bana sormadan muayene etmişti lekelenmem olunca üstüne görmek nedir bilmiyordum acile gitmiştim benim doğumhaneye çıkarmışlardıçok kötü davrandılar sormadan canımı yakarak alttan muayene aletını soktu O kadar serttinki canım yanmıştı 4 saat sonra da şaka şakır kanamam başlamıştı bugün de bakınca o aklıma gelmedi değil
Evet canım o kadar çok arkadaşımız bu enfeksiyondan erken dönem kanamalarından muzdarip ki. Cinsel birliktelik bile çoğu zaman yasaklanıyor bu tür durumlar oluşma ihtimali olduğu için ilk aylarda. Hiç gerek yok gebelik testleri en sağlıklısı ben 6 gün önce bile silik pozitif görmüştüm erken gebelik testinde. Adeti beklemek en sağlıklısı tabi ama çoğu zaman ona sabrımız olmadığı için böyle erken zamanda teste başlıyoruz işte 😅 Ama diğer türlü anlama yöntemlerinden daha güvenilir ve sağlıklı 🌸

İnanır mısın gün içinde de ölçüyorum bugün Ateş ölçeri görmüş kızım diyor ki anne bugün ölçtün mü ateşini 🤣🤣🤣
Ben kafam karışmasın diye gün içinde ölçmüyorum sabah 1 kere ölçüyorum görevimi tamamlamış gibi bir rahatlıyorum sonra aklıma gelmiyor bi daha😄 Yaa bu kızlar çok akıllı her şeyden haberleri de var maşallah🧿😄

Evet canım o kadar çok arkadaşımız bu enfeksiyondan erken dönem kanamalarından muzdarip ki. Cinsel birliktelik bile çoğu zaman yasaklanıyor bu tür durumlar oluşma ihtimali olduğu için ilk aylarda. Hiç gerek yok gebelik testleri en sağlıklısı ben 6 gün önce bile silik pozitif görmüştüm erken gebelik testinde. Adeti beklemek en sağlıklısı tabi ama çoğu zaman ona sabrımız olmadığı için böyle erken zamanda teste başlıyoruz işte 😅 Ama diğer türlü anlama yöntemlerinden daha güvenilir ve sağlıklı 🌸
Evet benim an itibariyle 7 gün kaldı. 11. Gün gecesı yumurtlama olmustu 🥲 acaba yarın predictor early alsam mı dıye dusunüyorum. Cunku ben de sizin gb erken ogrendım kızımı 9 gün kala hem de 5 günde yerleşmişti 🍓 rekor sanırım😌🤣

kızlarrr ya ben yaptım bu testi sabahi beklemeden, nasi tarif etsem bilemedim ama dapdar bi yer içerisi 😂 parmağımı ilerlettim sonuna kadar. parmağımın ucuna hiçbişey değmedi😅😅

Merhaba, ateşi ilk defa bu ay deniyordum şu an siz hep düşük gitti deyince şaşırdım. O kesin diye düşünmüştüm nedense🙈 Paylaşımınız için teşekkürler, bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah🥰🤲
Amin inşallah darısı da sizlere olsun 🥰 Valla inanın ben de öyle sanıyordum erkenden üzülüyordum benim vücut ısım yükselmiyor kesin hamile değilim diye her ay. Meğer hamile olduğumda bile yükselmeyecekmiş. Ona umut bağlayıp boşuna üzülmüşüm diğer aylarda erkenden 😅 Sizde belki de aynısı olmaz yükselir ama yükselse hamileliğe, düşükse de adete yormayın erkenden hiç belli olmuyor o işler 😅 Hatta bakın tuttuğum ateş tablosunu ve notlarımı ekleyeceğim 😅

(Tahmini çatlama, tahmini döllenme ovülasyon testine göre her ay yazdığım bir şeydi)

Bu arada saatin ölçümü doğru değil diye düşünebilirsiniz ama ateş ölçer de farklı değildi bundan çok da. Ayrıca önemli olan kendi içindeki tutarlılık diye düşünmüştüm 😇

Eklentiler

• IMG_1484.jpeg
    IMG_1484.jpeg
    92,5 KB · Görüntüleme: 30
Amin inşallah darısı da sizlere olsun 🥰 Valla inanın ben de öyle sanıyordum erkenden üzülüyordum benim vücut ısım yükselmiyor kesin hamile değilim diye her ay. Meğer hamile olduğumda bile yükselmeyecekmiş. Ona umut bağlayıp boşuna üzülmüşüm diğer aylarda erkenden 😅 Sizde belki de aynısı olmaz yükselir ama yükselse hamileliğe, düşükse de adete yormayın erkenden hiç belli olmuyor o işler 😅 Hatta bakın tuttuğum ateş tablosunu ve notlarımı ekleyeceğim 😅

(Tahmini çatlama, tahmini döllenme ovülasyon testine göre her ay yazdığım bir şeydi)

Bu arada saatin ölçümü doğru değil diye düşünebilirsiniz ama ateş ölçer de farklı değildi bundan çok da. Ayrıca önemli olan kendi içindeki tutarlılık diye düşünmüştüm 😇
Aa yalnız yumurtlamadan sonra düşmüş ısı. Genelde yerleşme düşüşü denir buna yalnız. O da bılımsel sızın gec mı yerlestı acaba yerlesrken dusuyor cnku o da bı detay 0.3 derece fln ama. Düzenli olcmemıssınız pek o muhtemelen yerlesme düşüşü

Aa yalnız yumurtlamadan sonra düşmüş ısı. Genelde yerleşme düşüşü denir buna yalnız. O da bılımsel sızın gec mı yerlestı acaba yerlesrken dusuyor cnku o da bı detay 0.3 derece fln ama
Ama o her ay öyle oluyordu yani ben nerdeyse 1 sene tuttum bu çizelgeyi. Önce düşmesi sonra yükselmesi gerekir diye biliyordum. Önce düşüyordu evet sonra yükseliyordu sonra yeniden düşüyordu öyle tutarsız ilerliyordu. Adet günü 35 küsürlerde oluyordu. Hamilelikte de aynısı oldu. En az bu ay takip ettim hatta o kadar sinirlendim ki yine tutarsızlığı görünce. Eşim saati aldı benden direkt 😅

İnşallah çok teşekkür ederim ♥️ bugün adet günümdü, yarın da başlayabilir, gecikmiştir belki 1 gün, ama beklemek çok heyecan verici 🤗 sancım var, canım çok acıyor, ama başka çarem de yok gibi
Ah yaaa heyecanın ne guzell gönülden burda eminim ki herkes herkesin gebe kalmasını istiyor neden Bilmiyorum ama şuanda cok fazla ıstedı benm de yüreğim hamıle cıkmanızı 🥰🥺🤲🏼🤲🏼🤲🏼

Ama o her ay öyle oluyordu yani ben nerdeyse 1 sene tuttum bu çizelgeyi. Önce düşmesi sonra yükselmesi gerekir diye biliyordum. Önce düşüyordu evet sonra yükseliyordu sonra yeniden düşüyordu öyle tutarsız ilerliyordu. Adet günü 35 küsürlerde oluyordu. Hamilelikte de aynısı oldu. En az bu ay takip ettim hatta o kadar sinirlendim ki yine tutarsızlığı görünce. Eşim saati aldı benden direkt 😅
Eşim de bana kızıyor çok hem de ölçme diyor benim de moralimi bozuyorsun belki o gece terleyeceksin bir rüya göreceksin ve etkileyecek seni falan benim test yaptığımı da bilmiyor geçen ay yaptığım testleri söylemedim çünkü kimyasal gebelik olursa çok üzülürmüş Bu yüzden ben ona test aldıramıyorum kendim alıyorum söylemeden 🤣🤣

Canım vallahi o kısmı tam anlamadım ama herkesin girişte bir şey var onu anladım benim de girişte bir şey var ama önemli olan parmak ucuna değmemesiymiş benim de değmemişti
benim bugün uygulamaya göre adet günüm hesaplamama göre 11 mayısta yumurtlama çatlama neyse artık😂 o gün benden kahverengi leke geldi öyle tahmin ettim ve ilişki oldu. iki gündür de ara ara gelen adet sancılarım var ama adet olmadım henüz hatta wcye gittim ped takmaya kesin oldum diye öyle geliyor ağrılar sonra geçiyor. yarın test yapmalı mıyım sizce? hormonlarıma baktırmak için doktora gidecektim ama adet olmadım acaba direkt kan testi mi versem

Eşim de bana kızıyor çok hem de ölçme diyor benim de moralimi bozuyorsun belki o gece terleyeceksin bir rüya göreceksin ve etkileyecek seni falan benim test yaptığımı da bilmiyor geçen ay yaptığım testleri söylemedim çünkü kimyasal gebelik olursa çok üzülürmüş Bu yüzden ben ona test aldıramıyorum kendim alıyorum söylemeden 🤣🤣
Benim eşim de gerçekten bıkmıştı. Yeter artık ateş ölçer sesiyle uyanmaktan bıktım falan diyordu. Doğru ama cidden bazı günler çok terleniyor üstün açık kalıyor, oda sıcak soğuk oluyor onlar bile küçük küçük oynamalar yaptırabiliyor yani. Saçmalıkmış ya bir daha çocuk istersem en çok da bu ateş ölçümüne tövbeliyim 😅

Aa yalnız yumurtlamadan sonra düşmüş ısı. Genelde yerleşme düşüşü denir buna yalnız. O da bılımsel sızın gec mı yerlestı acaba yerlesrken dusuyor cnku o da bı detay 0.3 derece fln ama. Düzenli olcmemıssınız pek o muhtemelen yerlesme düşüşü
Evet ben de bunu duymuştum yerleşme tipi hatta hamile kalınan ayda trifazik eğri oluyormuş yani 3 fazlı diyebiliriz örnek ekliyorum.

Eklentiler

• i30-65.jpg
    i30-65.jpg
    60 KB · Görüntüleme: 26
Ah yaaa heyecanın ne guzell gönülden burda eminim ki herkes herkesin gebe kalmasını istiyor neden Bilmiyorum ama şuanda cok fazla ıstedı benm de yüreğim hamıle cıkmanızı 🥰🥺🤲🏼🤲🏼🤲🏼
Ay Allah razı olsun ya 🧡 benim bir düşüğüm var, kasımda, sonrasında çok korkmuştum yeniden hamile kalmaya, hala biraz korkuyorum, ama kendimi çok hazır hissediyorum, inşallah Allah isteyen herkese nasip eder 🤲🏻🤲🏻

Ay Allah razı olsun ya 🧡 benim bir düşüğüm var, kasımda, sonrasında çok korkmuştum yeniden hamile kalmaya, hala biraz korkuyorum, ama kendimi çok hazır hissediyorum, inşallah Allah isteyen herkese nasip eder 🤲🏻🤲🏻
merhaba sanırım sizinde bugün adet gününüz yarın testmi yapacaksınız benimde adet günüm ama olmadım

Evet ben de bunu duymuştum yerleşme tipi hatta hamile kalınan ayda trifazik eğri oluyormuş yani 3 fazlı diyebiliriz örnek ekliyorum.
Eklediğin görüntü Fertlty friend programına ait 2018'de bunu kullanmıştım kızımda da yerleşme düşüşü görülmüştü o program otomatik belirliyor zaten iki gündür de 36.7'den 36.6'ya düştü ay inşallah birazcık daha düşer tekrar çıkar diyelim o zaman 🙄🙄🥲🥰

merhaba sanırım sizinde bugün adet gününüz yarın testmi yapacaksınız benimde adet günüm ama olmadım
Merhaba, evet bugün adet günümdü, olmadım, yarın da test yaparım belki sabah, Salı günü doktora gidecektim aslında, kan testini Salı verebilirim.

X