HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Soyleki canim yumurtlamaya yakin rahim agzi yumusuyo ve akinti oluyo egerki sen akintidan sonra yumurtluyosan evet anlayabilirsin parmagini iceriye koydugun zaman rahmin ve rahim agzin yumusacik oluyo ve icerisi cooook afedersin vicik vicik akinti oluyo
Hmmm anladım. Anlıyorsun bu işten 😉

Geçen ay psikolojik belirtilerim çoktu sürekli kasıklarım batıyordu bu sefer batma değil de sanki sol yumurtalığım böyle pıt pıt Ağrı giriyor minik minik N nazemaydin canım sende de böyle oldu mu
Vala canım benim bu ay sağ yumurtlaligim catlamisti belirti olarak da sağ kasığımda tek ağrım vardı bel ağrısı uyku göğüs hassasiyeti yok hiç sadece 1 2 gün oldu oda adett
Bende de solda sadece arada 2,3 kez gelen minik agrı var. Bide bugun sanki rahıme ıgne battı ve akıntım 2 gun once basladı erken basladı baska da hafif sızı arada memede. Ama gecen ayda vardı o nedense onun dısında uyku vs de yok gercı 7gun kala uyku dha baslamaz da umudum azalıyor nedense
Hayırlısı canım insallah vardır bel ağrısı kasık ağrısı oluyor

Canım kadınlar,
Tesadüfen gördüm topiğinizi birazcık göz atmış bulundum 👀 İnşallah hepiniz en kısa zamanda hayırlı, güzel haberi alırsınız 🙏 Bana düşmez ama bu şekilde vajinal muayene yapmanızı hiç önermem. Hamilelik varsa vajinal yollar inanılmaz derecede enfeksiyona açık hale geliyor nedendir bilinmez. Hiç riske atmayın mikrop kaparsınız falan Allah korusun. Ateş ölçümü ile ilgili de naçizane bir öneri; yumurtlama günlerinde yükseldiği doğru ama bence gebelik için takip etmeyin hiç. Yumurtlama sonrası ateşim hep düşüktü hamile kaldığım ay hiç yükselmedi. Adet günümde 36 derecenin bile altına düşmüştü neredeyse adet belirtisi yani. Gebelik testleri 4-5 gün kala doğru sonuç veriyor genelde zaten onları kullanın derim. Yumurtlama için de ovülasyon testleri kullanmak en sağlıklısı 🌸

Hmmm anladım. Anlıyorsun bu işten 😉
Ahh canim ilk hamileligimi yasamak icin neler neler okudum arastirdim turkce yabanci sitelerde gezdim durdum. Bu bahsettigim 10 sene oncesinde. Birazda vucudumuzu iyi tanimaya bağlı bi durum. Ben kendimden olan orneklerle yaziyorum buraya. Belki baskasinin farkli olabilir orasini bilemiyorum

Ahh canim ilk hamileligimi yasamak icin neler neler okudum arastirdim turkce yabanci sitelerde gezdim durdum. Bu bahsettigim 10 sene oncesinde. Birazda vucudumuzu iyi tanimaya bağlı bi durum. Ben kendimden olan orneklerle yaziyorum buraya. Belki baskasinin farkli olabilir orasini bilemiyorum
Ay valla bemde öyle 3er 5er doğuran kadınların hayatlarında duymadıkları şeyleri ezbere biliyorum. Bazısı yumurtlamayı bile bilmiyor ama maşallah her sene doğuruyorlar cahillik mutluluk diye boşuna dememişler

Canım kadınlar,
Tesadüfen gördüm topiğinizi birazcık göz atmış bulundum 👀 İnşallah hepiniz en kısa zamanda hayırlı, güzel haberi alırsınız 🙏 Bana düşmez ama bu şekilde vajinal muayene yapmanızı hiç önermem. Hamilelik varsa vajinal yollar inanılmaz derecede enfeksiyona açık hale geliyor nedendir bilinmez. Hiç riske atmayın mikrop kaparsınız falan Allah korusun. Ateş ölçümü ile ilgili de naçizane bir öneri; yumurtlama günlerinde yükseldiği doğru ama bence gebelik için takip etmeyin hiç. Yumurtlama sonrası ateşim hep düşüktü hamile kaldığım ay hiç yükselmedi. Adet günümde 36 derecenin bile altına düşmüştü neredeyse adet belirtisi yani. Gebelik testleri 4-5 gün kala doğru sonuç veriyor genelde zaten onları kullanın derim. Yumurtlama için de ovülasyon testleri kullanmak en sağlıklısı 🌸
Yaaa evet nadiren bu ısı dusen var ben de rastladım ama kızma hamileyken doğuma kadar vücut ısım 37 üstü idi vajinal muayene konusunda da cok haklısın aslında çok steril olmak pek mümkün olmayabilir Bir de kimi gebeliklerde kesinlikle alttan muayene yapılmaması gerekir belki bir elle muayene bile etkileyebilir mesela benim erken düşük olduğunda doktor bana sormadan muayene etmişti lekelenmem olunca üstüne görmek nedir bilmiyordum acile gitmiştim benim doğumhaneye çıkarmışlardıçok kötü davrandılar sormadan canımı yakarak alttan muayene aletını soktu O kadar serttinki canım yanmıştı 4 saat sonra da şaka şakır kanamam başlamıştı bugün de bakınca o aklıma gelmedi değil

Canım kadınlar,
Merhaba, ateşi ilk defa bu ay deniyordum şu an siz hep düşük gitti deyince şaşırdım. O kesin diye düşünmüştüm nedense🙈 Paylaşımınız için teşekkürler, bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah🥰🤲

Merhaba, ateşi ilk defa bu ay deniyordum şu an siz hep düşük gitti deyince şaşırdım. O kesin diye düşünmüştüm nedense🙈 Paylaşımınız için teşekkürler, bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah🥰🤲
Şey olabilir ama yumurtlamadan önce yumurtlama sonrasından daha düşük olabilir çünkü çoğu ayda fark edebiliyor fark etmemiş olabilir Sen tribe girme canım nadir oluyormuş öyle şeyler yani Çok araştırdım ben kızımda da araştırdım Yani çoğu insan da yüksek oluyor Sen devam et bence ölçmeye şu anda yüksek değil sonuçta adet olursan düşecek çünkü

Şey olabilir ama yumurtlamadan önce yumurtlama sonrasından daha düşük olabilir çünkü çoğu ayda fark edebiliyor fark etmemiş olabilir Sen tribe girme canım nadir oluyormuş öyle şeyler yani Çok araştırdım ben kızımda da araştırdım Yani çoğu insan da yüksek oluyor Sen devam et bence ölçmeye şu anda yüksek değil sonuçta adet olursan düşecek çünkü
Evet devam edicem canım, merak ediyorum nasıl ilerleyecek ateş. Böyle sayılı hesaplamalı şeyleri seviyorum zaten😄

X