Hediye Olsun En iyisi Olsun Diye Diye Batıyorum

İnsanlar çeşit çeşit işte, ben kendi düğünüme cagiracak kadar yakın olmadiklarimin parasına katılmam, hediye olarak da genelde kendim,el emeği bir şeyler hazırlarım😂😂boşver bacım, onlara hediye alana kadar kendine al. Seni zaten Güleryüzünle,ince dusuncenle seven sever..
60 küsür daire var apartmanımda.hepsinin düğününe sünnetine nişanına hastalığına geçmiş olsununa bebek görmeye gitsem tüm maaşı versem yetmez.ha buna akraba dost arkadaş eşimin iş arkadaşlarını da eklersek ovvvvv.mecbur en yakınlarımızı en sevdiklerimizi en iyi anlaştıklarımızı seçiyoruz

Çocuğu olanlara artık e bebekten hediye kartı götürün
Ben bebe doguranlara e bebek hediye kartı goturuyorm 100-250-500 TL lik var sanırım
Ben genelde 500 götürüyorum
Samimi olmadigimin doğurduğu bebeye de gitmiyorum zaten, duymamış gibi yapıyorum😅😅😅😅
aa evet bu da mantıklıymış.. aklımda bulunsun:-)

Hediyeye özenmek güzel ve artık nadir rastlanan bir meziyet bunu kaybetmeyin tabii. Ama maddi durumunuz çok çok iyi değilse hediyelerin maddi anlamda iyi olmasından ziyade manevi yönden özenli olmasına yönelin bence. Mesela ev dekorasyonuna düşkün arkadaşınıza Zara home dan değil de uygun fiyatlı bir antikacıdan biblo alın kitap sever birine bir sahaftan eski basım kitap çocuğu olana küçük dükkanlardan şirin desenli ama ucuz mama seti gibi şeyler

Aslında çok güzel bir huy bu ama size de zarar veriyorsa birazcık kısmanız lazım.
Bir sonraki alacağınız şey de birazcık daha uygununu alıp, iyisini alsaydınız vereceğiniz miktarla arada oluşan farkı alıp kumbaraya atın.
Bir süre sonra biriken miktarı görünce sizi teşvik eder belki. O paraya da kendi ihtiyacinizi alirsiniz😊

Herkese iyi aksamlar kizlar nolursunuz benim bu sorunumada bi el atin...
Şöyle anlatayim insanlara deger veren biriyim hani bana bir adım gelene ben on adım gideyim hesabındayım
Düğün dernek olur ev hediyesi olur gecmis olsunu olsun göz aydinligi olsun yakınlarımın iyi günlerini mümkün mertebe es gecmiyorum ve o tarz durumlarda hediyeyide olabildigince duzgun bisey almaya ozen gosteriyirum yada misal veriyorum iş yerinden biri evlenecek yada çocugu oldu ortak para toplanacak cok yakinim degilse bile verecegim miktar dogru duzgun bisey olsun isterim yada yakinimsa bireysel alirim ama iyi birsey almaya özen gosteririm

Ozellikle hediye tarzi seylerde cok ozenirim kimsenin evine yada gardrobuna gereksiz isine yaramayacak fazlalik yıgmak istemem almisken biraz paraya kiyip ustune biraz daha ilave edip iyi birsey alayim derim

Yani hediyeyi aldim kutusuna paketine bile ozenir emek veririm

Gel gelelim asıl mevzuya bu kadar saydım ettim durumun çok mu iyi derseniz inanın degil aybasindan aybasina anca yetisiyorum ama kendimi tutamiyorum

Mesela biri beni evine yemege çagirsin ya o kisi o kadar emek vermis yorulmus zahmet etmis ben bi tatli almayayim mi derim alıncada bari guzel bir yer olsun derim giderim bildigim en iyi tatliciya alincada oyle kararindada alamiyorum

Mesela ben ailemle kaliyorum arkadaslarimi pek evime davet etme gibi bir durumum olmuyor o yuzdende bende disariya davet ederek karsilikta bulunmak istiyorum o zamsnda tabi oyle orta halli bir yer ile yetinemiyorun
Mesela bir tatile gittim sehir disina gittim tum yakinlarima ufak tefekte olsa bisey almak zorunda gibi hissediyirum kendimi
Gecenlerde uzun zamandir gormedigim bi arkadasim evine davet etti cocuguda olmustu gitmisjen eve ev hediyesi almadan gitmeyeyim dedim bide ustune bebege bi iki parca birsey alayim derken toplamda hediyeye 300-350 civarinda bi sey verdim
Ve hal boyle iken ben kendime bir corap alirken bile 40 kere dusunurum elim o rafa 10 kere uzanir 10 kere geri gider
Yani kotu bir huy olarak gormuyorum seviyorum bu huyumu ama git gide batıyorum bu ay gelen kredi karti borcu maasindan fazla kara kara dusunuyorum simdi ben napicam diye

Biliyorum icinizi sisirdim galiba ama onune gecemiyorum belki siz biseyler soyleyerek yardimci olursunuz bana
Ben aşırı hassas biriyimdir, hediye vermeyi almaktan çok severim, komşusu açken tok yatamayanlardanım şükürler olsun. Ama bir o kadar da dürüstümdür, yedirmeyi içirmeyi severim, birine yemek ısmarlamam gerekirse kendimi zora sokacak yada karşımdakini maddi olarak ezecek şeylerden kaçınırım, durumum yoksa direk söylerim gönlümün istediğine senin hakettiğine gücüm yetmiyor şuanda bir döner ekmek ayran yiyelim ama dostça olsun yeterki derim hiç de gocunmam.
Bir davete giderken pahalı bir tatlı alma imkanım yoksa diğerleri içime sinmiyorsa dondurma alırım boza alırım yada kek kurabiye yapar götürürüm.
Ev hediyesinde aşırıya kaçmam Kuran I Kerim alırım, seccade tesbih alırım, çerçeve alır en güzel anılarınız gözünüzün önünde olsun derim, daha çok manevi değeri olan şeyler tercih ederim yani
Ben maddi değeri yüksek hediyelerden hiç hoşlanmam, bu karşı tarafa yük oluyor bence, karşı taraf ezilebilir altta kalmamak için zora düşebilir yada kibirli algılanabilirim hiç hoş değil.
Bebek hediyesi olarak ya kıyafet ve bebek bezi alırım ya oyuncak ve bebek bezi alırım
Çok özel durumlarda fidan hediye ederim, saksı çiçeği hediye ederim
Yeni evlenene önce eli boş gider bi ağız arar yada gözlemlerim neye ihtiyaçları varsa onu alırım
Durumum çok sıkışıksa çanta bere atkı gibi birşey örer hediye ederim
Yani yapılabilecek çok şey var siz neden illa maddi değerin yüksek olduğu şeyler tercih ediyorsunuz ki? Geçen görümceme gittim, yeni evli ilk kez evine gittim, koca bir cam kaba sevdiği turşudan yaptım götürdüm, çok memnun oldu
Maneviyat benim için daha önemli yoksa x markadan en pahalısından birşey alıp vermek çok basit, duygu yok değer yok hatıra yok emek yok kişiye özel değil
Asıl sizinki insanlara değer vermemek bana göre

Ben aşırı hassas biriyimdir, hediye vermeyi almaktan çok severim, komşusu açken tok yatamayanlardanım şükürler olsun. Ama bir o kadar da dürüstümdür, yedirmeyi içirmeyi severim, birine yemek ısmarlamam gerekirse kendimi zora sokacak yada karşımdakini maddi olarak ezecek şeylerden kaçınırım, durumum yoksa direk söylerim gönlümün istediğine senin hakettiğine gücüm yetmiyor şuanda bir döner ekmek ayran yiyelim ama dostça olsun yeterki derim hiç de gocunmam.
Bir davete giderken pahalı bir tatlı alma imkanım yoksa diğerleri içime sinmiyorsa dondurma alırım boza alırım yada kek kurabiye yapar götürürüm.
Ev hediyesinde aşırıya kaçmam Kuran I Kerim alırım, seccade tesbih alırım, çerçeve alır en güzel anılarınız gözünüzün önünde olsun derim, daha çok manevi değeri olan şeyler tercih ederim yani
Ben maddi değeri yüksek hediyelerden hiç hoşlanmam, bu karşı tarafa yük oluyor bence, karşı taraf ezilebilir altta kalmamak için zora düşebilir yada kibirli algılanabilirim hiç hoş değil.
Bebek hediyesi olarak ya kıyafet ve bebek bezi alırım ya oyuncak ve bebek bezi alırım
Yeni evlenene önce eli boş gider bi ağız arar yada gözlemlerim neye ihtiyaçları varsa onu alırım
Yani yapılabilecek çok şey var siz neden illa maddi değerin yüksek olduğu şeyler tercih ediyorsunuz ki? Geçen görümceme gittim, yeni evli ilk kez evine gittim, koca bir cam kaba sevdiği turşudan yaptım götürdüm, çok memnun oldu
Maneviyat benim için daha önemli yoksa x markadan en pahalısından birşey alıp vermek çok basit, duygu yok değer yok hatıra yok emek yok kişiye özel değil
insanların çoğu maddi değeri yüksek hediyeler bekliyor ama maalesef

Yani bilincaltinda ben farkinda olmadan yaranma durtusu belki vardir ama şov yapmak insanin farkinda olmadan yaptigi bir davranis degildir ki

Daha oncede bwlirttim ya amacim şov yapmak olsa pahalli son zManlarda populer olan birseyi alir hediye ederim ne diye alacagim kisinin sevecegi birsey olsun diye kendimi yorayim ji

İnsanlarin sevecegi bir şey almak olsa amaciniz illa en iyi tatlicidan almaliyim diye neden kendinizi zorlayasiniz? Kotu olmayan normal tatlicidan alinabilir? Kimsenin evime getirdigi tatliya o şekilde bakmadim ben yani. 🙄

Neyse boşverin sizin huyunuz iyi degil cidden birikim yapin, kendinize harcayin yahu, dün bir tane oyuna 400tl para verdim keyfimden ( guncel diye bu ornegi veriyorum bugun😁) ama anne babam disinda kimseye 400 liralik hediye almam. Param olsa da el aleme yediresim gelmiyor benim.
Yedireceksem de bu genelde hayvanlarin tedavi ve mama masrafi oluyor cevremde onun disinda umurumda degil millet. Bu kafaya girin bence faydasini gorurusunuz
😁

Durumunuz iyi olsa ve tum bunlar size zerre dokunmuyor olsa 👍 tamam ama aydan aya zor yeten, kendine bir sey alirken 10 kere dusunen biri disariya boyle şeyler aliyorsa, yapiyorsa biraz kendini kabul ettirme, yaranmaya çalışmak gibi geliyor yani. Yaptiginiz şeyler şov oluyor şu durumda ve bu oldukça kotu bir huy.
Evli degilsiniz saniyorum, boyle ele güne şov yapacagim diye kendinden kısan insan yarin eşinden cocugundan kısar. 🙄 Bunu da kimse iyi karşilamaz. Kendi hayatinizdan da caliyorsunuz.

Böyle seylerde hep aklima kendini kabul ettirme cabasi gelir. Herseyin fazlasi zarardir
Ben de aynı konu sahibi gibiyim. Dıştan baka bi kişi öyle görebilir ama ben sadece karşımdaki insanın sevinci ve mutluluğunu görmeyi seviyorum. En başında annem geliyor. Anneme yaranma gibi bi durumum olamaz ama elimden gelse her şeyimi veririm ona. Ya ama o annen demeyin. Başka insanlara karşı da böyleyim. Mutlu olsunlar istediğim için yani. Ha her şeyin en iyisi olsun, o da bol bol olsuncu değilim ama insanlara bseyler alıp sevindirmeyi seviyorum kısaca

Hediyeye özenmek güzel ve artık nadir rastlanan bir meziyet bunu kaybetmeyin tabii. Ama maddi durumunuz çok çok iyi değilse hediyelerin maddi anlamda iyi olmasından ziyade manevi yönden özenli olmasına yönelin bence. Mesela ev dekorasyonuna düşkün arkadaşınıza Zara home dan değil de uygun fiyatlı bir antikacıdan biblo alın kitap sever birine bir sahaftan eski basım kitap çocuğu olana küçük dükkanlardan şirin desenli ama ucuz mama seti gibi şeyler

Aslında çok güzel bir huy bu ama size de zarar veriyorsa birazcık kısmanız lazım.
Bir sonraki alacağınız şey de birazcık daha uygununu alıp, iyisini alsaydınız vereceğiniz miktarla arada oluşan farkı alıp kumbaraya atın.
Bir süre sonra biriken miktarı görünce sizi teşvik eder belki. O paraya da kendi ihtiyacinizi alirsiniz😊

Şoyle belirteyim hediye alırken ozellikle pahalli bi hediye olsun derdinde degilim ama guzel olsun aldigim kisi mutlu olsun onun sevecegi birsey olsun ssklinde secerim ama o arada bakarken sanki butun guzel adam akilli seyler fiyat olarak yuksekte gibi geliyor ve dedigim yani hediye alirken bazen bi cikolata aliyorum bazen paketine ozeniyorum bi nota ozenip yanina kucuk ozel birsey koymaya calisiyorum ama bi sekilde o hediyeyi kucuk birseyde olsa karsimdaki kisiyi mutlu edecek sekilde hazirlamaya çalışıyorum

valla kazık yiye yiye herkese eli açık olmanın yanlış olduğuna karar verdim.yakın akraba ve yakın dostlar dışında kısasa kısası uyguluyorum.bana ne kadarlık değer veriliyorsa ben de o kadarlık hediye alıyorum
20li yaşlarımda ben de aldığım hediyelere çok özenirdim. Sonra baktım onlar bana özenmiyor, yapmamaya başladım. İnsanlara size verdikleri kadar değer verin.
Valla bana da öyle oldu
Yedi kat yabancıya bile en iyisini seçip götürmeye özen gösterirdim
Taaa ki bana dünyadaki en saçma hediyelerin geldiğini fark edene kadar
Müthiş aydınlandım
Artık yakın olmayan kimseye özenerek bi şey götürmüyorum
Akıllandım 😂

Hediyede karşılık beklemeye normalde karşıyım
Ama nerdeyse özel üretim hediyeye çul çaput gelince insan aydınlanıyor
İnsan denklik bekliyormuş iyi kötü 😂

İnsanlarin sevecegi bir şey almak olsa amaciniz illa en iyi tatlicidan almaliyim diye neden kendinizi zorlayasiniz? Kotu olmayan normal tatlicidan alinabilir? Kimsenin evime getirdigi tatliya o şekilde bakmadim ben yani. 🙄

Neyse boşverin sizin huyunuz iyi degil cidden birikim yapin, kendinize harcayin yahu, dün bir tane oyuna 400tl para verdim keyfimden ( guncel diye bu ornegi veriyorum bugun😁) ama anne babam disinda kimseye 400 liralik hediye almam. Param olsa da el aleme yediresim gelmiyor benim.
Yedireceksem de bu genelde hayvanlarin tedavi ve mama masrafi oluyor cevremde onun disinda umurumda degil millet. Bu kafaya girin bence faydasini gorurusunuz
😁
Giderler aradinda sokak hayvanlarininda mama masraflari veteriner klinik masraflarida oluyor yani her taraftan geliyor

Ben de aynı konu sahibi gibiyim. Dıştan baka bi kişi öyle görebilir ama ben sadece karşımdaki insanın sevinci ve mutluluğunu görmeyi seviyorum. En başında annem geliyor. Anneme yaranma gibi bi durumum olamaz ama elimden gelse her şeyimi veririm ona. Ya ama o annen demeyin. Başka insanlara karşı da böyleyim. Mutlu olsunlar istediğim için yani. Ha her şeyin en iyisi olsun, o da bol bol olsuncu değilim ama insanlara bseyler alıp sevindirmeyi seviyorum kısaca

Sevindirin de sevindirmek illa " en iyi marka, civarin iyi yerinde yemek, pahali hediye" olmak zorunda değil ki. :)))
Tutupta kendi geciminizi zorlaştiracak kadar insan sevindirmekte bilemedim. 😁

Valla bana da öyle oldu
Müthiş aydınlandım
Akıllandım 😂

Bebek göremeye borcam getirdiler . :KK70:

Valla bana da öyle oldu
Müthiş aydınlandım
Akıllandım 😂

tam altın taklan yerden çeyrek gelince ilk aydınlanmamı yaşamıştım.hem de altın ucuzkennn haaa :KK45:

😁
+1
Sadece aileme ve eşime hediyede sınır koymam bütçe olarak. Ama elaleme 500-800 harcayacağıma gider akşam yemeğine gömerim. Zerre acımam, millete götürünce üzülürüm ahdjdjhd

X