Hediye Olsun En iyisi Olsun Diye Diye Batıyorum

Ev hediyesi cocuk jediyesi almak, misafirlige giderken tatli almak bence de gerekli. Ama durumunuza gore alın orta halli alin. Mesela bebek kiyafeti uygun da var sonucta zaten dusunmeniz yeter. Mesela bebegime bur mendil bile alinsa dusünmuş almiş sagolsun derim. Ha almazsa da bişey olmaz rabi.

Ama alin uygun alin bence

Bebek göremeye borcam getirdiler . :KK70:
Ay onu getirselerdi en azındsn yemek yapardım
Kışın ortasında doğacak yavruma şortlu takım getirdiler hediye olarak
Hem de 0-3 ay 😬
Keşke direkt bana hakaret etselerdi
Boşa masrafa girilmiş 😂
tam altın taklan yerden çeyrek gelince ilk aydınlanmamı yaşamıştım.hem de altın ucuzkennn haaa :KK45:
Yok valla şükür öyle bi şok yaşamadım henüz
Ama çok büyük bi altın beklentim var
Doğumdan sonra o gelmez buralara konu açarım valla gitti yarım altınım diye 😂😂😂

Hem de 0-3 ay 😬
Boşa masrafa girilmiş 😂

Ben bebe hediyesi olarak fix 1-2 yaş alıyorum. Çok beğensem bile 3-6 6-9 aylık almam. :KK70:

Valla bana da öyle oldu
Yedi kat yabancıya bile en iyisini seçip götürmeye özen gösterirdim
Taaa ki bana dünyadaki en saçma hediyelerin geldiğini fark edene kadar
Müthiş aydınlandım
Artık yakın olmayan kimseye özenerek bi şey götürmüyorum
Akıllandım 😂

Hediyede karşılık beklemeye normalde karşıyım
Ama nerdeyse özel üretim hediyeye çul çaput gelince insan aydınlanıyor
İnsan denklik bekliyormuş iyi kötü 😂
Bu karşılığı maddi olarak beklemek değil ama. Özen gösterilsin istiyorum sadece, pahalı birşey alınsın değil. Benim için bakılsın, araştırılsın ya da ben düşünülerek alınsın.

Kendinize alamadığınız şeyleri, aydan aya zor yeten maaşınızı neden böyle savurursunuz anlamam🤷🏼‍♀️ Ne gerek var, illa almak istiyosanız bütçenize uygun şeyler alın,
Ben zaten hediyeleşme olayını hiç sevmiyorum,eskiden ben de sizin gibi kime hediye alacaksam tarzına uysun, beğensin gereksiz kalabalık yaratmasın, aman işine yarayacak bişey olsun diye kendimi paralardım ama bi farkla, ben sizin gibi çok pahalıya kaçmazdım, ama karşılığında hep saçma sapan, bana hiç uymayan, tarzım olmayan, işime yaramayan sırf alınmış olsun diye alınan tonla şey birikirdi başıma, manevi yükünden de hoşlanmazdım ( o hediyenin bi karşılığı olmak zorunda çünkü bana göre) evdeki kalabalığından da rahatsız olurdum, artık çevremi tembihliyorum ben, bana hediye almayın kesinlikle kabul etmiyorum diye, hiç gerek yok, içimden gelir sevdiklerime çam sakızı şeyler alırım ama o kadar, bazı insanlar hediyeleşmeyi çok sever saygı duyarım ama ben sevmiyorum, gelen hediyeler benim hiç bir işime yaramıyosa ben napayım o hediyeyi, evdeki en ufak bi gereksiz kalabalığa yapı olarak zaten tahammülüm yok

Hem de 0-3 ay 😬
Boşa masrafa girilmiş 😂

Bu devirde doğumdan sonra altın beklemtisi mi 😳 bacım sen hazırla kendini şimdiden, beklentilerni en az yarıya düşür :KK43:

Ben böyle kişilerin genelde gösteriş çabasında olduğunu düşünüyorum. Madem durumunuz yok yapmayacaksınız. Desinler diye yaşayanları anlamıyorum.
Ben Mango yazılı tişört alıyordum lisede jdjdjdj gayet durumum da vardı :KK70:
hepimiz alıyorduk ayoll.şimdilerde de var dev gibi marka yazan tişörtler

+1
Sadece aileme ve eşime hediyede sınır koymam bütçe olarak. Ama elaleme 500-800 harcayacağıma gider akşam yemeğine gömerim. Zerre acımam, millete götürünce üzülürüm ahdjdjhd

Nebileyim ben yapmam ama butce sorunu yoktur herşeyin en iyisini alir yapar millete ve rahatsiz olmaz bir şey diyemem ama ay sonunda sıkışarak boyle seyler yapmaya calişmak çok ucuk benim için. 😁 Hayatimda hic yapmadigim seyler, anlam veremiyorum belki 😁

Nebileyim ben yapmam ama butce sorunu yoktur herşeyin en iyisini alir yapar millete ve rahatsiz olmaz bir şey diyemem ama ay sonunda sıkışarak boyle seyler yapmaya calişmak çok ucuk benim için. 😁 Hayatimda hic yapmadigim seyler, anlam veremiyorum belki 😁
ilk bana alarak kır zincirlerinii :confused: :KK45:

Hem de 0-3 ay 😬
Boşa masrafa girilmiş 😂

Gigiş çok safsın :KK70: o kendilerine gelen ve kullanmayacakları şeyler hxjdjd

Kendinize alamadığınız şeyleri, aydan aya zor yeten maaşınızı neden böyle savurursunuz anlamam🤷🏼‍♀️ Ne gerek var, illa almak istiyosanız bütçenize uygun şeyler alın,
Ben zaten hediyeleşme olayını hiç sevmiyorum,eskiden ben de sizin gibi kime hediye alacaksam tarzına uysun, beğensin gereksiz kalabalık yaratmasın, aman işine yarayacak bişey olsun diye kendimi paralardım ama bi farkla, ben sizin gibi çok pahalıya kaçmazdım, ama karşılığında hep saçma sapan, bana hiç uymayan, tarzım olmayan, işime yaramayan sırf alınmış olsun diye alınan tonla şey birikirdi başıma, manevi yükünden de hoşlanmazdım ( o hediyenin bi karşılığı olmak zorunda çünkü bana göre) evdeki kalabalığından da rahatsız olurdum, artık çevremi tembihliyorum ben, bana hediye almayın kesinlikle kabul etmiyorum diye, hiç gerek yok, içimden gelir sevdiklerime çam sakızı şeyler alırım ama o kadar, bazı insanlar hediyeleşmeyi çok sever saygı duyarım ama ben sevmiyorum, gelen hediyeler benim hiç bir işime yaramıyosa ben napayım o hediyeyi, evdeki en ufak bi gereksiz kalabalığa yapı olarak zaten tahammülüm yok
ben bana değil çocuğa getirirlerse mutlu oluyorum.kendime gelenlerin yüzde doksanı asla zevkime uygun şeyler değildi.hem getirenin bütçesine zarar hem de gördükçe evde sinirleniyorum ne bunlar diye

Ben de aynı konu sahibi gibiyim. Dıştan baka bi kişi öyle görebilir ama ben sadece karşımdaki insanın sevinci ve mutluluğunu görmeyi seviyorum. En başında annem geliyor. Anneme yaranma gibi bi durumum olamaz ama elimden gelse her şeyimi veririm ona. Ya ama o annen demeyin. Başka insanlara karşı da böyleyim. Mutlu olsunlar istediğim için yani. Ha her şeyin en iyisi olsun, o da bol bol olsuncu değilim ama insanlara bseyler alıp sevindirmeyi seviyorum kısaca

Olabilir tabi, ama kendinizi bunu yaparken zor duruma sokuyormusunuz?

ben bana değil çocuğa getirirlerse mutlu oluyorum.kendime gelenlerin yüzde doksanı asla zevkime uygun şeyler değildi.hem getirenin bütçesine zarar hem de gördükçe evde sinirleniyorum ne bunlar diye
Kesinlikle, çocuklar için bişey şeyler alınmalı, boya olsun, hikaye kitabı olsun, onların sevinci çok değerli🙏🏻 Ama senelerce kendimi yırttım aldığım hediye işine yarasın, o kişiye uygun olsun diye, asla bu özeni göstermiyor çoğunluk, hatta bi keresinde yakın bi arkadaşım dedi ki aman ne bu kadar yıpratıyosun kendini, al bişey götür, aldın mı aldın tamam, işte bu zihniyet için zorla kazandığım parayı savuramam ben, o parayla kendi ihtiyacımı alırım, karşı taraftan da asla hediye beklemem, zaten ona buna vericem getirilen şeyi

Herkese iyi aksamlar kizlar nolursunuz benim bu sorunumada bi el atin...
Şöyle anlatayim insanlara deger veren biriyim hani bana bir adım gelene ben on adım gideyim hesabındayım
Düğün dernek olur ev hediyesi olur gecmis olsunu olsun göz aydinligi olsun yakınlarımın iyi günlerini mümkün mertebe es gecmiyorum ve o tarz durumlarda hediyeyide olabildigince duzgun bisey almaya ozen gosteriyirum yada misal veriyorum iş yerinden biri evlenecek yada çocugu oldu ortak para toplanacak cok yakinim degilse bile verecegim miktar dogru duzgun bisey olsun isterim yada yakinimsa bireysel alirim ama iyi birsey almaya özen gosteririm

Ozellikle hediye tarzi seylerde cok ozenirim kimsenin evine yada gardrobuna gereksiz isine yaramayacak fazlalik yıgmak istemem almisken biraz paraya kiyip ustune biraz daha ilave edip iyi birsey alayim derim

Yani hediyeyi aldim kutusuna paketine bile ozenir emek veririm

Gel gelelim asıl mevzuya bu kadar saydım ettim durumun çok mu iyi derseniz inanın degil aybasindan aybasina anca yetisiyorum ama kendimi tutamiyorum

Mesela biri beni evine yemege çagirsin ya o kisi o kadar emek vermis yorulmus zahmet etmis ben bi tatli almayayim mi derim alıncada bari guzel bir yer olsun derim giderim bildigim en iyi tatliciya alincada oyle kararindada alamiyorum

Mesela ben ailemle kaliyorum arkadaslarimi pek evime davet etme gibi bir durumum olmuyor o yuzdende bende disariya davet ederek karsilikta bulunmak istiyorum o zamsnda tabi oyle orta halli bir yer ile yetinemiyorun
Mesela bir tatile gittim sehir disina gittim tum yakinlarima ufak tefekte olsa bisey almak zorunda gibi hissediyirum kendimi
Gecenlerde uzun zamandir gormedigim bi arkadasim evine davet etti cocuguda olmustu gitmisjen eve ev hediyesi almadan gitmeyeyim dedim bide ustune bebege bi iki parca birsey alayim derken toplamda hediyeye 300-350 civarinda bi sey verdim
Ve hal boyle iken ben kendime bir corap alirken bile 40 kere dusunurum elim o rafa 10 kere uzanir 10 kere geri gider
Yani kotu bir huy olarak gormuyorum seviyorum bu huyumu ama git gide batıyorum bu ay gelen kredi karti borcu maasindan fazla kara kara dusunuyorum simdi ben napicam diye

Biliyorum icinizi sisirdim galiba ama onune gecemiyorum belki siz biseyler soyleyerek yardimci olursunuz bana
Ayyyyy aynı ben ,yaşıtlarım dünya para biriktirdi ben ayi bitiremiyorum

Ya bende sizin gibi eli boş gitmem . Kendi yemeyecegim tatlıyı da götürmem . Hatta şöyle soyleyeyim esimin kuzenine giderken çok güzel bir pastaneden pasta aldım ,aklım pastada kaldı resmen 😂

Bir hediye alınacaksa illa ki ihtiyaç ve kaliteli birşey olsun diye düşünürüm .Ama bana gelen hediyeler hep çok manasız oldu . Yakın çevreme direkt ne istedigimi soylemisligim bile oldu evlenirken 😀 Hayat çok pahalı maalesef artık eskisi gibi alım gücümüz de yok millet olarak . Vermiş olduğunuz örnek üzerinden gidecek olursak ya ev hediyesi ya da bebek hediyesi alın . Böyle böyle alisirsiniz diye düşünüyorum .

Kesinlikle, çocuklar için bişey şeyler alınmalı, boya olsun, hikaye kitabı olsun, onların sevinci çok değerli🙏🏻 Ama senelerce kendimi yırttım aldığım hediye işine yarasın, o kişiye uygun olsun diye, asla bu özeni göstermiyor çoğunluk, hatta bi keresinde yakın bi arkadaşım dedi ki aman ne bu kadar yıpratıyosun kendini, al bişey götür, aldın mı aldın tamam, işte bu zihniyet için zorla kazandığım parayı savuramam ben, o parayla kendi ihtiyacımı alırım, karşı taraftan da asla hediye beklemem, zaten ona buna vericem getirilen şeyi
sonuna dek katılıyorum.ben basic spor tarzında giyinen bir kadınım.ama bana bir sürü şal hediye edildi atkı gibi olsa neyse bayağı sırta atılan şallardan.altın gümüş çelik takı dışında alerjim var takamam bir sürüde takı geldi bijuteri.evdeki çocuğa oyuncak kitap lego almak çok daha mantıklı o yüzden

X