Hediye Olsun En iyisi Olsun Diye Diye Batıyorum

Ay onu getirselerdi en azındsn yemek yapardım
Kışın ortasında doğacak yavruma şortlu takım getirdiler hediye olarak
Hem de 0-3 ay 😬
Keşke direkt bana hakaret etselerdi
Boşa masrafa girilmiş 😂

Yok valla şükür öyle bi şok yaşamadım henüz
Ama çok büyük bi altın beklentim var
Doğumdan sonra o gelmez buralara konu açarım valla gitti yarım altınım diye 😂😂😂

Bi de bunu yapan insanlar var benim de başıma geldi aynı şey, bu kadar özensizlik olamaz ya, resmen bi saniye uğraşmadım, önüme gelen şeyi aldım çıktım demek bu, ya da evde vardı onu getirdi🤷🏼‍♀️ Bebek ya da çocuk için hediye alıyosanız bi zahmet ayını yaşını hesaplayın ya da 2 yaş büyük alın, hadi onu da yapamadınız değişim kartı koydurun bari

Kendine :KK70: evet epey elin açıkmış:S
pandemi de akıllandım yenice yanii.bunca sene aldım da ne oldu?madden sıkıştım bir ara çocuğuma bir elbise gönderen olmadı ayollll.bend e çocuğun küçülenlerini satıyorum 4 taneye yeni bir tane alıveriyorummm.eskiden 1 kere giyilmişleri ya da etiketlileri verirdim çevreme.vermemeliymişim 1 bardak çay göremedim karşılığında :KK45:

pandemi de akıllandım yenice yanii.bunca sene aldım da ne oldu?madden sıkıştım bir ara çocuğuma bir elbise gönderen olmadı ayollll.bend e çocuğun küçülenlerini satıyorum 4 taneye yeni bir tane alıveriyorummm.eskiden 1 kere giyilmişleri ya da etiketlileri verirdim çevreme.vermemeliymişim 1 bardak çay göremedim karşılığında :KK45:
Dolaptan dimi :KK70: anam sattırmıyor . İkinciyi yaparsın diyor.

Bende bunun farklı bir versiyonu var. Maddi olarak değil ama ben de manevi olarak çok değer veririm ihtiyacı olama elimden geleni hatta fazlasını yaparım. Kendim için yapacağından daha fazlasını yaparım. Misal eşim bem hasta olsam bir bardak su verse ikincisini zor verir. Ama o hasta olsa dört dönerim etrafında. İyileşsin yeter ki diye kendimi paralarım ama kendim için okadar uğraşmam yılardır böyle karşılığını göremem ama hem de hiç ama kendimi durduramıyorum vicdanım elvermiyor. Karakter meselesi bu.

Ama size tavsiyem kendinizi kimse için zora sokmayın . tamam hediyeleşmek güzel ama maddi olarak sizi zora sokmasın en azından.

Bu devirde doğumdan sonra altın beklemtisi mi 😳 bacım sen hazırla kendini şimdiden, beklentilerni en az yarıya düşür :KK43:
Valla hiiiiç kusura bakmasınlar
En kötü verdiğim altını geri getirsinler
Yoksa çocuklarına çin malı kötü oyuncak alırım intikam olarak 😂😂
Gigiş çok safsın :KK70: o kendilerine gelen ve kullanmayacakları şeyler hxjdjd
Bunu öğrendim sonradan 😂
Bunu yapan kuzen muzen olsa neyse diyeceğim de bayağı bayağı yakın akrabadan bahsediyorum
O yüzden bi türlü aşıp da affedemiyorum
Ay bi de ben neler neler aldım ha çocuğuna 😂😂
Annesi se diyor ki sakla da giydirirsin
Aralıkta oğluma şort giydirecekmişim 😬
Bi de bunu yapan insanlar var benim de başıma geldi aynı şey, bu kadar özensizlik olamaz ya, resmen bi saniye uğraşmadım, önüme gelen şeyi aldım çıktım demek bu, ya da evde vardı onu getirdi🤷🏼‍♀️ Bebek ya da çocuk için hediye alıyosanız bi zahmet ayını yaşını hesaplayın ya da 2 yaş büyük alın, hadi onu da yapamadınız değişim kartı koydurun bari
Yok anacım işte almıyorlarmış bile
Kendi çocuklarına gelenleri bize kaktırıyorlarmış 😂😂
Bence direkt hakaret etsinler daha makbul 😂

Size çözüm önerisinde bulunamayacağım maalesef. Çünkü sizde kendimi gördüm. Bende öyleyim ve bu beni rahatsız ediyor. Sadece hediye değil, ihtiyaç olarak da öyle. Eşimin birşeye ihtiyacı varsa ve ben alacaksam; araştırırım en iyisini en kalitelisini alırım. Fiyatına önem vermem.
Birilerine hediye alırken de aynı şekilde en özelini ve kalitelisini alırım. Durduk yere aileme çevreme hediye de alırım.
Ama gel gör ki kendime bir toka dahi alırken, ya seçemem vazgeçerim ya da 50 kuruşun hesabını yaparım. Bu beni rahatsız ediyor açıkçası, kendimden hastalık derecesinde ödün veriyorum.

sonuna dek katılıyorum.ben basic spor tarzında giyinen bir kadınım.ama bana bir sürü şal hediye edildi atkı gibi olsa neyse bayağı sırta atılan şallardan.altın gümüş çelik takı dışında alerjim var takamam bir sürüde takı geldi bijuteri.evdeki çocuğa oyuncak kitap lego almak çok daha mantıklı o yüzden

Benim de evim çok spor, hep ahşap ağırlıkta, krem kahve tonlarda, bana sarı yaldızlı fincan takımı getirdi evime sürekli giren çıkan bi arkadaşım, bende sarı yaldızlı tek bi eşya yok, dekorasyonumda kozalaklar, kuru dallar, kütük mumluklar falan🤦🏼‍♀️ Kimse işe yarasın demiyo, görevimi yapayım diyo, böyle görev istemem hele de şu güncel ekonomik koşullarda😂

Benim de evim çok spor, hep ahşap ağırlıkta, krem kahve tonlarda, bana sarı yaldızlı fincan takımı getirdi evime sürekli giren çıkan bi arkadaşım, bende sarı yaldızlı tek bi eşya yok, dekorasyonumda kozalaklar, kuru dallar, kütük mumluklar falan🤦🏼‍♀️ Kimse işe yarasın demiyo, görevimi yapayım diyo, böyle görev istemem hele de şu güncel ekonomik koşullarda😂
ee işte o hediye de mecbur kutusunda durup başka eve hediye gidiyor.hediyeyi hediye etmek ayıp saygısızca ama mecbur kalınıyor

ee işte o hediye de mecbur kutusunda durup başka eve hediye gidiyor.hediyeyi hediye etmek ayıp saygısızca ama mecbur kalınıyor

Aynen çöpe mi gitsin diyoruz ama ben adil olmak adına o hediyeyi benzer kişilikte, aynı mantıkta olan birine götürüyodum😂 şimdi zaten hediye getirmeyin almam diyorum herkese, anammm öyle de olur muymuş diyolar😂 Olur olur, benim evim çöplük mü ya, sizin beğenmediğiniz şeyi bana iteliyosunuz, ben zaten neyi azaltsam, neyi dağıtsam, neyi evden göndersem de daha çok sadeleşsem diye dört dönüyorum evde

Aynen çöpe mi gitsin diyoruz ama ben adil olmak adına o hediyeyi benzer kişilikte, aynı mantıkta olan birine götürüyodum😂 şimdi zaten hediye getirmeyin almam diyorum herkese, anammm öyle de olur muymuş diyolar😂 Olur olur, benim evim çöplük mü ya, sizin beğenmediğiniz şeyi bana iteliyosunuz, ben zaten neyi azaltsam, neyi dağıtsam, neyi evden göndersem de daha çok sadeleşsem diye dört dönüyorum evde
Yaa bak bi kere de ne oldu
Bana bi hediye gelmişti birinden (x kişisi olsun)
Sonra başka biri evime gelince o hediyeyi gördü alan kişiyi söyledim işte (y kişisi)
Meğerse y kişisinin x'e aldığı hediyeymiş o
Çok bozulmuştu haklı olarak 😂😂😂😂

Herkese iyi aksamlar kizlar nolursunuz benim bu sorunumada bi el atin...
Şöyle anlatayim insanlara deger veren biriyim hani bana bir adım gelene ben on adım gideyim hesabındayım
Düğün dernek olur ev hediyesi olur gecmis olsunu olsun göz aydinligi olsun yakınlarımın iyi günlerini mümkün mertebe es gecmiyorum ve o tarz durumlarda hediyeyide olabildigince duzgun bisey almaya ozen gosteriyirum yada misal veriyorum iş yerinden biri evlenecek yada çocugu oldu ortak para toplanacak cok yakinim degilse bile verecegim miktar dogru duzgun bisey olsun isterim yada yakinimsa bireysel alirim ama iyi birsey almaya özen gosteririm

Ozellikle hediye tarzi seylerde cok ozenirim kimsenin evine yada gardrobuna gereksiz isine yaramayacak fazlalik yıgmak istemem almisken biraz paraya kiyip ustune biraz daha ilave edip iyi birsey alayim derim

Yani hediyeyi aldim kutusuna paketine bile ozenir emek veririm

Gel gelelim asıl mevzuya bu kadar saydım ettim durumun çok mu iyi derseniz inanın degil aybasindan aybasina anca yetisiyorum ama kendimi tutamiyorum

Mesela biri beni evine yemege çagirsin ya o kisi o kadar emek vermis yorulmus zahmet etmis ben bi tatli almayayim mi derim alıncada bari guzel bir yer olsun derim giderim bildigim en iyi tatliciya alincada oyle kararindada alamiyorum

Mesela ben ailemle kaliyorum arkadaslarimi pek evime davet etme gibi bir durumum olmuyor o yuzdende bende disariya davet ederek karsilikta bulunmak istiyorum o zamsnda tabi oyle orta halli bir yer ile yetinemiyorun
Mesela bir tatile gittim sehir disina gittim tum yakinlarima ufak tefekte olsa bisey almak zorunda gibi hissediyirum kendimi
Gecenlerde uzun zamandir gormedigim bi arkadasim evine davet etti cocuguda olmustu gitmisjen eve ev hediyesi almadan gitmeyeyim dedim bide ustune bebege bi iki parca birsey alayim derken toplamda hediyeye 300-350 civarinda bi sey verdim
Ve hal boyle iken ben kendime bir corap alirken bile 40 kere dusunurum elim o rafa 10 kere uzanir 10 kere geri gider
Yani kotu bir huy olarak gormuyorum seviyorum bu huyumu ama git gide batıyorum bu ay gelen kredi karti borcu maasindan fazla kara kara dusunuyorum simdi ben napicam diye

Biliyorum icinizi sisirdim galiba ama onune gecemiyorum belki siz biseyler soyleyerek yardimci olursunuz bana

Kendimi gördüm yazdıklarınızda hahah. Valla ben de öyleyim ama yapacak bir şey yok. Ben karşıdakinin mutluluğunu görünce unutuyorum ödediğim miktarı. 😄

Yaa bak bi kere de ne oldu
Bana bi hediye gelmişti birinden (x kişisi olsun)
Sonra başka biri evime gelince o hediyeyi gördü alan kişiyi söyledim işte (y kişisi)
Meğerse y kişisinin x'e aldığı hediyeymiş o
Çok bozulmuştu haklı olarak 😂😂😂😂

Ay bari sana getiren kişiyi tanımayan birine götür onu pesss😂 benim çevrem benim gereksiz eşyaya kıl olduğumu biliyo, ama mantık şu, ben alayım ister atsın ister satsın, ne değeri var öyle bişey getirmenin, benim param değerliyse herkesin de öyle, sevdiğim bi kitabı alın gelin değeri paha biçilemez, bi kek yapın el emeği, çocuğuma hikaye seti getirin, ama klişe şeyler bana göre deil, böyle söyleyince de cimri damgası yiyoruz😃

Ay bari sana getiren kişiyi tanımayan birine götür onu pesss😂 benim çevrem benim gereksiz eşyaya kıl olduğumu biliyo, ama mantık şu, ben alayım ister atsın ister satsın, ne değeri var öyle bişey getirmenin, benim param değerliyse herkesin de öyle, sevdiğim bi kitabı alın gelin değeri paha biçilemez, bi kek yapın el emeği, çocuğuma hikaye seti getirin, ama klişe şeyler bana göre deil, böyle söyleyince de cimri damgası yiyoruz😃
Ben de artık kendimi akıntıya bıraktım
Ne gelirse aa harika diyorum ve sonra atıyorum
Artık hediye edecek bile hevesim yok hediyecilik konusunda

Meğer ben çok dertliymişim hediye konusunda 😂

Ben de artık kendimi akıntıya bıraktım
Ne gelirse aa harika diyorum ve sonra atıyorum
Artık hediye edecek bile hevesim yok hediyecilik konusunda

Meğer ben çok dertliymişim hediye konusunda 😂
en iyisi gram altın.herkes sever bu hediyeyii :KK45:

X