Henüz iki buçuk yaşındaki çocuğum adına soruyorum gitmeli miyim? Kalmalı mıyım?

drnbkt12

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2021
103
123
38
Hepinize merhaba.yeni üye oldum karar vermeme yardım ederseniz diye düşünüyorum arkadaşlarım.
Eşimden ayrıldım.çocuğum henüz 2 buçuk yaşına bile gelmedi.Hiç istemezdim çocukla boşanmayı ama karşı taraf beni istemedi.mecburen boşandım.Açıkça konuşacağım şimdi mersinde yaşıyorum.Burası eşimin şehriydi.Eş durumu tayiniyle gelmiştim.Ben aslen adanalıyım.Arkadaşlar benim adana merkezde akrabam yok.Tufanbeylide yaşıyor annem babam ve yaşlılar zaten.yani adana merkezde benim kimsem yok.kimsem yok.ama adanalıyım yani sonuçta.Mersinde de kimsem yok.
İşte aklımın karıştığı nokta bu.Mersinde mi kalmalıyım çocuğum için yoksa adanaya mı gitmeliyim? Babası aynı ilde olmamıza rağmen haftada bir gün 2 veya 3 saat taş çatlasın 4 saat görüyor.Acaba çocuk küçük olduğu için mi az görüyor yani büyüse oğlum daha mı çok görür? Bilemiyorum.ayrıca adanada ilk karısı var ondan da bir kızı var.
Yani her iki şehirde de yalnızım.siz yerimde olsanız. Adanaya gider miydiniz? Yoksa çocuğunuz için mersinde mi kalırdınız?çok acele yazdım kusuruma bakmayın eksiğim hatam olursa düzeltir sorularınız olursa cevaplarım
GÜNCELLEME
Arkadaşlarım çok teşekkür ediyoruö değerli yorumlarınız için.Yalnız siizn gözden kaçırdığınız bir nokta var.bazı arkadaşlar demiş ki adanaya git ailenin yanına.adana merkezde hiçkimsem yok.annem yaşlu hasta ve uzakta kardeşimle beraber yaşıyor.adana merkezde güçlü bir aile bağım olsa akrabalarım olsa burda saniye durmazdım.ama şimdi hem mersinde hem adanada yapayalnızım.o yüzdeb karar vermeiyorum.mersinde bir düzen kurdum ortamım oldu.adanaya gitsem 2 buçuk yaşındaki çocukla yapayalnızım.destekçim yok.burda da yok.yani ne halt yiyeceğimi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Ben olsam aynı şehirde hele de orada kimsem yoksa şehri çok sevmiyorsam mutsuzsam kalmazdım(mesela şu an boşanacak olsam koşarak kaçardım buradan)yeni bir yerde sıfırdan başlardım. Ayrıca adana mersin çok uzak değil diye biliyorum haftasonları baba isterse çok rahat gelebilir.

Ben olsam aynı şehirde hele de orada kimsem yoksa şehri çok sevmiyorsam mutsuzsam kalmazdım(mesela şu an boşanacak olsam koşarak kaçardım buradan)yeni bir yerde sıfırdan başlardım. Ayrıca adana mersin çok uzak değil diye biliyorum haftasonları baba isterse çok rahat gelebilir.
İşte çocuğum için daha mı iyi olur mersinde kalmak.sadece çocuğum açısından düşğnüyorum.

Arkadaşlar daha çok fikirlere ihtiyacım var.

Zaten iki tane olasılık var, kaç farklı fikir alınabilir ki? Ya babanın olduğu şehirde yaşayacaksınız ya da başka bir şehirde. Mersin'de kimseniz yok. Ben olsam annemin babamın yaşadığı şehre giderdim. En azından çocuk büyürken destek alırdım böylece onlardan. Çocuğunu görmek isteyen Mersin'den Adana'ya gelebilir, sonuçta Hakkari'den Edirne'ye taşınmıyorsunuz.

Çocuk daha 2,5 yaşında şuan nerede olursa olsun siz mutlu ederseniz mutlu olur. İki şehirde de kimsem yok diyorsunuz ki iki şehir zaten çok yakın. Tam olarak neyi soruyorsunuz anladığım kadarıyla farklı bir noktaya dikkat çekmek istiyorsunuz?

Hepinize merhaba.yeni üye oldum karar vermeme yardım ederseniz diye düşünüyorum arkadaşlarım.
Eşimden ayrıldım.çocuğum henüz 2 buçuk yaşına bile gelmedi.Hiç istemezdim çocukla boşanmayı ama karşı taraf beni istemedi.mecburen boşandım.Açıkça konuşacağım şimdi mersinde yaşıyorum.Burası eşimin şehriydi.Eş durumu tayiniyle gelmiştim.Ben aslen adanalıyım.Arkadaşlar benim adana merkezde akrabam yok.Tufanbeylide yaşıyor annem babam ve yaşlılar zaten.yani adana merkezde benim kimsem yok.kimsem yok.ama adanalıyım yani sonuçta.Mersinde de kimsem yok.
İşte aklımın karıştığı nokta bu.Mersinde mi kalmalıyım çocuğum için yoksa adanaya mı gitmeliyim? Babası aynı ilde olmamıza rağmen haftada bir gün 2 veya 3 saat taş çatlasın 4 saat görüyor.Acaba çocuk küçük olduğu için mi az görüyor yani büyüse oğlum daha mı çok görür? Bilemiyorum.ayrıca adanada ilk karısı var ondan da bir kızı var.
Yani her iki şehirde de yalnızım.siz yerimde olsanız. Adanaya gider miydiniz? Yoksa çocuğunuz için mersinde mi kalırdınız?çok acele yazdım kusuruma bakmayın eksiğim hatam olursa düzeltir sorularınız olursa cevaplarım.
Siz yeni bir ilişki yaşadığınızda eski eşiniz başınıza iş açar mı? Evetse çekin gidin,o da gelsin görsün Adana'ya gerektiğinde.Sizi huzursuz eden bir şey olmayacaksa oğlunuz için bir müddet daha orada yaşamanız iyi olur düşüncesindeyim.

Daha çok fikir nasıl oluyor?
2 seçenek yok mu?
Mersinde kalmak ya da adanaya gitmek
Ailenizin yanına neden gitmiyorsunuz? Çocuk küçük. Evi nasıl gecındıreceksınız?
Çalışırsanız çocuğa kim bakacakç anneniz bakabilirse daha iyi olur.

Çocuk daha 2,5 yaşında şuan nerede olursa olsun siz mutlu ederseniz mutlu olur. İki şehirde de kimsem yok diyorsunuz ki iki şehir zaten çok yakın. Tam olarak neyi soruyorsunuz anladığım kadarıyla farklı bir noktaya dikkat çekmek istiyorsunuz?
Çok teşekkür ederim cevabınız için.mersinde kalmam çocuk için daha mı iyi olur diye düşünüyorum.sonuçta babasına daha yakın olacak.ileri vadeyi düşünüyorum.birkaç yıl sonra çocuk büyüyünce babasını daha çok görmek ister mi?

Ben olsam tabiki ailemin yanına taşınır güzel bi ev tutar ayrı düzenimi kurardim adana mersin arası 1saat görmek isteyen haftada bir gelir görür ailemden destek almak akrabalarim ile muhabbet etmek ennazindan yalnız hissetmemek herseyden önemli zaten diyorsun babası çocuğu haftada 1 enkaza 3 4 saat görüyor diye eeee ne faydası var ki bu adamın sana da babanın olduğu yerde kalacaksın

Çok teşekkür ederim cevabınız için.mersinde kalmam çocuk için daha mı iyi olur diye düşünüyorum.sonuçta babasına daha yakın olacak.ileri vadeyi düşünüyorum.birkaç yıl sonra çocuk büyüyünce babasını daha çok görmek ister mi?
Siz çocuktan ziyade sankı eşten cok uzaklaşmak istemiyorsunuz gibime geldi

Benim gözümün önünde bir örnek var. Evet isteyecek baba çok ilgisiz değilse sizde adana da yaşamak istemiyorsanız mersin de kalın derim.

Canın hangisinde kalmak istiyorsa onda kal bence. Adana ve Mersin arası bir saat, treni bile geçiyor saat başı..çocuğunu görmek isteyen her hafta, iki haftada bir gelir, görür çocuğunu. Görmek istemeyen yan daireye annesine birakir,aylarca aramaz,sormaz.
O yüzden senin için hangisi daha doğruysa öyle yap

Yani her iki şehirde de yalnızım.siz yerimde olsanız. Adanaya gider miydiniz? Yoksa çocuğunuz için mersinde mi kalırdınız?çok acele yazdım kusuruma bakmayın eksiğim hatam olursa düzeltir sorularınız olursa cevaplarım.
Ben kesinlikle memleketime donerdim. Adana Mersin dediğin sanki kaç saat. Haftada üç dört saat gören oraya da gelir. Hem kizida varmış. Belki uzak olursa kıymete biner. Ben durmazdim.

Yanlış ifade etnişim o zanan kendimi tek düşündüğüm çocuğum.
Çocuk suan cok küçük, kendi düzeninizi kurarsanız daha iyi olur. O da zamanla alışir bu duruma. Anne mutluysa cocuk her zaman mutlu olur , adana mersin uzun bir mesafe degil.
İstanbulda bile karşı yakalara geçmek daha fazla zaman alıyor düşünün.

X