Henüz iki buçuk yaşındaki çocuğum adına soruyorum gitmeli miyim? Kalmalı mıyım?

o halde kalın arkadaş çevreniz varsa elinizde işiniz varsa adana da merkezde kimse yoksa ve tufanbeylide iş imkanınız yoksa mersinde kalıp hayatınız düzene koyun ailenize gider gelirsiniz tatillerinizde rabbim yardımcınız olsun
Çok sağolun ben de bu yönde karar verecek gibiyim.

nerede mutlu ve huzurlu olacaksanız öyle yapın bence ben olsam şuanlık kalırsın mersinde denerdim enazından
Annem de aynısını söylüyor birkaç yıl kal diyor.çocuğun daha çok küçük adanada da kimsen yok rezil olursun oraya alıştın hiç değikse diyor.bu arada adanalıyım ama adana merkezi bilmem çok fazla.

Hepinize merhaba.yeni üye oldum karar vermeme yardım ederseniz diye düşünüyorum arkadaşlarım.
Eşimden ayrıldım.çocuğum henüz 2 buçuk yaşına bile gelmedi.Hiç istemezdim çocukla boşanmayı ama karşı taraf beni istemedi.mecburen boşandım.Açıkça konuşacağım şimdi mersinde yaşıyorum.Burası eşimin şehriydi.Eş durumu tayiniyle gelmiştim.Ben aslen adanalıyım.Arkadaşlar benim adana merkezde akrabam yok.Tufanbeylide yaşıyor annem babam ve yaşlılar zaten.yani adana merkezde benim kimsem yok.kimsem yok.ama adanalıyım yani sonuçta.Mersinde de kimsem yok.
İşte aklımın karıştığı nokta bu.Mersinde mi kalmalıyım çocuğum için yoksa adanaya mı gitmeliyim? Babası aynı ilde olmamıza rağmen haftada bir gün 2 veya 3 saat taş çatlasın 4 saat görüyor.Acaba çocuk küçük olduğu için mi az görüyor yani büyüse oğlum daha mı çok görür? Bilemiyorum.ayrıca adanada ilk karısı var ondan da bir kızı var.
Yani her iki şehirde de yalnızım.siz yerimde olsanız. Adanaya gider miydiniz? Yoksa çocuğunuz için mersinde mi kalırdınız?çok acele yazdım kusuruma bakmayın eksiğim hatam olursa düzeltir sorularınız olursa cevaplarım
GÜNCELLEME
Arkadaşlarım çok teşekkür ediyoruö değerli yorumlarınız için.Yalnız siizn gözden kaçırdığınız bir nokta var.bazı arkadaşlar demiş ki adanaya git ailenin yanına.adana merkezde hiçkimsem yok.annem yaşlu hasta ve uzakta kardeşimle beraber yaşıyor.adana merkezde güçlü bir aile bağım olsa akrabalarım olsa burda saniye durmazdım.ama şimdi hem mersinde hem adanada yapayalnızım.o yüzdeb karar vermeiyorum.mersinde bir düzen kurdum ortamım oldu.adanaya gitsem 2 buçuk yaşındaki çocukla yapayalnızım.destekçim yok.burda da yok.yani ne halt yiyeceğimi bilmiyorum.
Bence Adana'ya gitmelisiniz. Her ne kadar orda merkezde aileniz olmasa da en azından tanıdığınız bildiğiniz bir şehir olduğu için kendinizi daha rahat hissedersiniz. Zaten Mersin ile arası 1.5 saat eşiniz çocuğu görmek istediği zaman oraya da gelebilir. Bende normalde Adanalıyım ve eşimin işi mersinde olduğu için evlenip buraya yerleştim. Kendimi sizin yerinize koyarak düşündüm burada çalıştığım bir işim olmasına rağmen eğer boşanacak olursam Mersin de 1 gün bile durmam Adana'ya dönerdim.

Ben olsam hangi şehir çocuğuma eğitim, sosyallik anlamında daha iyi imkanlar sunacaksa o şehirde yaşardım. Neticede iki şehirde de yalnız olacaksanız tercihinizi direk şehirdeki yaşam şartlarına göre yapmalısınız.

X