Hep ağır yemekler mi yapıyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haberli geldikleri için mecbur. Ben habersiz giderim genelde çat kapı. Makarna patates oturması yediğimiz oldu. Ben çokmu abartıyorum her gelşşlerinde diye düşünmeden edemedim. Kp de herşey yemiyor çorba ile masadan kalksın istemiyorum

Çok merak ettim size gelirken elleri dolu gelirler mi?
Ne getirirler?

Yok yani iyi yemek isteyen iyi getirsin.
Evladına getiriyor neticede.

Yok borç almadık. Ama bir keresinde emrivaki yapıp geldiler. Çok sıkışıktış. Tek taşımı verdim git bozdur hem annemleri ağırlarız hemde ayı çıkarırız diye. Gelmeseler o ayı çıkarırdım ama yüzüğüm gitti işte.
Kusura bakma eşin için bişey dicektim ama. Adam olan babasının önüne et alicam diye karısının yüzüğünü satmaz. Kendinize gelin. İyi niyetli buldum sizi kırmak istemiyorum ama bu kadar saf olmayın.

Madem böyle şeylere önem veriyorsunuz neden asgari ucretli, çulsuz bir adamla evlendiniz ? Gencsiniz,eminim guzelliginiz de vardır. Keşke siz de kuzenleriniz gibi durumu iyi birini bekleseydiniz. Hem birikimi olmayan,ailesi fakir,maaşı düşük adamla evlenmekte diretip hem yirmi gram taktılar diye üzülüp milletin koluna bakmak çok yanlis. Herkes tercihlerini yaşar. Belki de düğününde altin takıların ağırlığından tansiyonu düşen zengin aile gelini de 'kocamla hiç iletişimim yok,keşke kollarım boş kalsaydı da kocamla sohbet edebilseydim" diyordur,size ozeniyordur...

Konuya gelince bu adam nasıl fakir, parça etsiz yemeğe oturmuyor ben onu anlamadım. Kendi karısı her gün et mı kavuruyor bu yoklukta???
Ben olsam tam gelmelerine yakın 'bugun boğazım çok acıyor,covid olabilir. Aman siz yaslisiniz,risk almayalım. Kendimi karantinata alacağım,iyileşince gelin' derdim. Böyle böyle sallardım maaşı alana kadar .
İlle de geleceklerse de çorba,firinda makarna, bezelye ,ayran falan yap. Nişanlı değilsin yeni evli degilsin, artık normal sofraya geçme zamanin çoktan gelmiş. Ne bekliyorlar,on sene geçse bile hala aynı 'yeni gelin ozeni' gostermeni mi? İnsanlara hak ettiklerini ver yeter, zaten yaranamiyorsun. En azından paran cebinden gitmeden yaranama.
Benim de yorumum bu:)
Yorumunuz kusura bakmayın ama çok acımasız. Çulsuz değil. Herkes mühendis doktor avukatmı.asgari ücretliler evlenmesin mi. Düğün borcu şu bu bittimi iki kişinin maaşı yeter de artar bile. Evet içimde ukte kaldı altınımın olmaması ama maddiyata çokta takılmadım eşimden razıyım diye belirttim. Milletin altınına hasetelencek olsaydım cimri olur misafir ağırlamaz bende yapardım.

Siz alıştırmışsınız gerçekten hani ilk gelişlerinde yapardınız geçerdiniz sonrakilerde hep böyle olunca alışkanlık olmuş iki tarafta da. Çalışıyorsunuz gelecekleri gün işi bahane edin mesai var felan diyin gidin bi kahve için fasulye pilav yesin gitsinler.
Benim kayınvalidemler ayrı görümcemler ayrı olarak üç yılda sadece 1 kere geldiler şehirlere arasıyız genellikle biz gidiyoruz. Biz gidince yemeğin olmadığı kıyma soğan kavurma olduğu bulgur pilavının olduğu gün de oldu dışardan lahmancun balık yaptırdığımız yada fırında tavuklar falan özenli yaptığımız da oldu nasip meselesi.
Bana geldiklerinde ben hastaneye gidip geliyordum o dönem lahana sarma çorba yopurt turşu koymuştum ilk günü sonrada et yapmıştım görümcelerime fırında tavuk falan onlara daha tecrübeli olduğum için daha detaylı hazırlık yaptım ama kırk yılda bir kere geldiler elimizden ne geliyorsa yaptık ki ben çalışmıyorum.

Yok borç almadık. Ama bir keresinde emrivaki yapıp geldiler. Çok sıkışıktış. Tek taşımı verdim git bozdur hem annemleri ağırlarız hemde ayı çıkarırız diye. Gelmeseler o ayı çıkarırdım ama yüzüğüm gitti işte.
Oha ben şok. Siz fazla mı iyi niyetlisiniz acaba? Eşiniz de adam olamamış kusura bakmayın.

annende annem gibi kurban olurum
Bacım haklısın şuan okurken deli oldum eşin öyle düşünmemeli ayrıca siz ikiniz çalışıyorsunuz yorgunsunuz onlar tabancı değil sizden öyle ağır yemekler beklemesinler onu yemem bunu yemem diye bişi yok 1gün geldiklerinde hafif yemek yap kusura bakmayın hastayım bugün iyi değilim de alışmasınlar yoksa sen yandın bacım yandınnn böyle gider hep annemden biliyorum babama zamanında günde 2 öğün farklı yemek yaparmış alıştırmış şimdide 1yemeğe düşünce babam Söylenip duruyo sinirden

Bence siz ters köşe yapın onlardan çabuk davranın. Haftasonları eş ailesine oturmaya gidin hem eşiniz mutlu olmuş olur hem onlar gelemez. Bi süre sonra zaten onlara da ağır gelir araya biraz mesafe girer.
Hatta gittiğinde de ben şunu yemem bunu yemem yapsın bakalım ona özel bişey hazırlanacak mı ki hiç sanmıyorum.

Misafir agirlamak icin yuzuk satmak mi? Hadi biri cikarip veriyor digeri gidip satiyor saka gibi.
Kimse icin bu kadar fedakarlik yapmam, evet evime geleni iyi agirlamak isterim ancak bu sekilde degil.
Ailecek yanlis davraniyorsunuz, acikca konusun maddi olarak zor zamanlar geciriyoruz diye ki bu pandemide herkes sarsildi.
2020 yili icerisinde es ailesini hic agirlamadim evimde, birkac kez biz gittik onlar da kisa oturma seklindeydi.
Bu eziyeti yapmayin kendinize maddi manevi kulfet.

Misafir ağırlamak için yüzük mu bozdurdunuz? Kusura bakmayın ama siz karı koca sacmalamissiniz. Varsa vardır yoksa yoktur. Elaleme yedirecegim diye et met almam ben. Alistirmayin böyle. Eşinize de söyleyin bitti o devir diye.

Oha ben şok. Siz fazla mı iyi niyetlisiniz acaba? Eşiniz de adam olamamış kusura bakmayın.
Eşime kızdığım çok zaman oluyor. Biz görücü usulü evlendik. Tanıştıktan bir hafta sonra evlenme teklif etti. 6 aya da düğün. Resmen kumar oynamışım hayatıma. Çok tanımadan evlendim ama kader diyiyorum. Eşimin çok çok iyi huyu. Razıyım ondan. Benim ailem geldi mi oda pervane olur önlerinde. Anlayışsız olan ailesi. Aslında kv yi seviyorum çok tatlı kadın ama babası yüz versen yatıya kalacak. Kadını da peşinden sürekleyen o. Annesine sebeb yapıyorum daha çok. Kadın ne yapsın. Eşimde anneye çok düşkün ama rahatsız etmiyor bu durun beni. Annesini sevsin

Misafir ağırlamak için yüzük mu bozdurdunuz? Kusura bakmayın ama siz karı koca sacmalamissiniz. Varsa vardır yoksa yoktur. Elaleme yedirecegim diye et met almam ben. Alistirmayin böyle. Eşinize de söyleyin bitti o devir diye.
Eşim saçmaladı evet. Benim sonradan haberim oldu gelin müsaitiz demiş. Sonradan iptal edemedik. Evde de bişey yoktu. Ben salatasız tatlısız oturuyorum sofraya ama misafire yapamam. Öyle verdim git bozdur diye.

Eşime kızdığım çok zaman oluyor. Biz görücü usulü evlendik. Tanıştıktan bir hafta sonra evlenme teklif etti. 6 aya da düğün. Resmen kumar oynamışım hayatıma. Çok tanımadan evlendim ama kader diyiyorum. Eşimin çok çok iyi huyu. Razıyım ondan. Benim ailem geldi mi oda pervane olur önlerinde. Anlayışsız olan ailesi. Aslında kv yi seviyorum çok tatlı kadın ama babası yüz versen yatıya kalacak. Kadını da peşinden sürekleyen o. Annesine sebeb yapıyorum daha çok. Kadın ne yapsın. Eşimde anneye çok düşkün ama rahatsız etmiyor bu durun beni. Annesini sevsin
Bende görücü usulu tanışıp evlendim evet görücü usulu hayatla kumar oluyor ve ben çok mutlu olanını görmedim kendim de dahil. mutlaka bilinmeyen şeyler evlenince ortaya çıkıyor ama geç kalmış değilsiniz Çocuğunuz yok salın gitsin. Yanlış anlaşılmak istemiyorum ama asgari ücretle ev geçinmiyor eşiniz evlenmiş ama bir adım ileriye gidememiş birde çocuk yapınca ne olacak? Sizin maddi sorununuz sadece ailesini ağır yemeklerle ağırlamak değil daha derinde yatan maddi sebepler. Kimse kusura bakmasın ama aşk karın doyurmuyor malesef. Demiyorum ki sevmediğiniz adamla parası için evlenin ama şartlar da biraz mantıklı olmalı ev geçindiremeyecek misafir ağırlamak için eşinin yüzüğünü satacak adam da evlenmesin bi zahmet.

Çalışıyorum. Bir gün öğlen 12de akşam size yemeğe geliyoruz yoldayız diye aradılar. 6 saatlik mesafe var aramızda bu arada. Aniden yola çıkmadığınız belli di mi? Yemeği geçtim ev uygun mu müsait misiniz de yok. Çok işim vardı erken gidemedim eve gelmişler yemeği bile hazırlamışlar beni bekliyorlar. Yapabileceğim bişi yok çalışan insan 12 de aranmaz yemek için nasıl gideyim ha deyince. Yani bence siz çok yüz vermişsiniz ben yemeğe gelen insana yemek bile yaptırdım 😂

Eşim çok iyi diyorsunuz da bence hiç iyi değil azıcık insan olsa durumu bildiği için bunların ağzının payını verirdi
Yeni evli sayılırsınız bakıma mı aldınız bunları
Gitsinler restaurantta yesinler yemeklerini
Eşiniz adam değil ciddiyim değil

bu adamdan çocuk yapılmaz ana baba kuzusu anasıyla babasıyla yaşamak isteyen evlenmesin yallah anasının evine
Kötü olan özelliği iyi özellikler kapatmıyor ben bunu gördüm ilerde gözünüze batacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X