Hep ağır yemekler mi yapıyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
evet o acıdan haklısınız, bu mükellef sofralarda misafir ağırlama isi o kadar artık ağır geliyor ki demek ki evlerine gelmesine bile tahammülü kalmamıs konu sahibinin bence. hani zaten hic destek olmadılar bize, her seyi kendimiz yaptık, simdi de destek olmadıkları gibi onlara muhtesem seyler sunmamızı bekliyorlar, yani yine bir seyleri bizim yapmamızı bekliyorlar diye o yüzden artık cok batıyor olabilir. burada suç biraz da konu sahibinin eşinde, benim bir arkadasımın nişanlısı da böyle, cocuk işsiz su an, ailesinden para almıyor bu yaşta annemden para isteyemem gururuma yediremem diye, ama kızın evine yerleşti cocuk ve arkadasımdan para istiyor, arkadasımın arabasını kullanıyor, arkadasımın kredi kartından kendine yemek siparis veriyor falan. artık arkadasım konustu nisanlısının ailesi ile, biz aynı evde yasıyoruz ve siz oglunuza para vermiyorsunuz o da utanıp istemiyor sizden ama benim gelirim de bir yere kadar kendime yetemiyorum evimin kirasını aidatını benim ailem öduyor ev masrafları iki kisilik oldu kuaföre gidecek param kalmadı ben neden calısıyorum o zaman diye isyan etti. cocugun ailesi de bunun uzerine lütfedip oğullarına bin tl verelim bari demisler, cocuk da yok anne ben size yuk olmak istemiyorum biz geciniyoruz böyle demis istememis :KK70: cocugun geliri sadece 600 tl bir yerden para alıyor o kadar. saka gibi derdim baskası anlatsa inanmazdım da gercek maalesef. aynı durum degil tabii de bir yerden sonra o kadar doluyor ki insan en kucuk sey bile batmaya baslıyor, arkadasım da nisanlısı kızın sevdigi peyniri yemiş bitirmiş diye çıldırmıştı da konusmustu kv ile, hani peyniri mesele ettiginden diil de artık en ufak bir sye bile tahammülü kalmadıgından dolayı

tek taş olayı keske saka olsa ya, inanmak istemedim okurken. düşünemiyorum yani tektaşımı satıp millete ayıp olmasın diye sofra hazırlamak icin kullanacagımı. yerine yenisi konulsa bile insan unutamaz böyle bir durumu. ustelik agırlanacak kisi de aile, insanın ailesi biraz halden anlar ne biliyim, ya da onlar halden anlamasa da eşinin bir şekilde konusup bu konuyu duzene sokması gerekirdi

offf, yine de arkadaşınız kv yi arayıp açıkça söylemiş. bunu dile getirmeyip çekecek bir sürü kadın da var.
ha şöyle bir nüans olur, atıyorum adam da kızın zor zamanında maddi anlamda elinden geleni yapmıştır, ok. ama tek taraflı ilerlemişse mevzu, sıkıntı büyük.
benim erkek arkadaşım pandemiden hemen önce aracını sattı, şimdi fiyatlar fırlayınca da almakla ilgili sıkıntı çıktı. annesinin aracını kullanıyor ama annesinin de bazı yapması gerekenler var. arabayı alamadığı zaman ben veriyorum, yeri geliyor birkaç hafta kullanıyor ama atıyorum benzinidir veya farkettiği bakımlık işidir yaptırır. haberim bile olmaz ne ödemiş ne yapmış.
böyle bir ilişkisi ise ancak bu durum çekilir yoksa hep kıza abanayım, yok olmaz..

konu sahibi kendisi de alıştırmış anladığım kadarıyla. hadi onlar yüzsüzlük etti, istediler, ömür boyu bu şekilde gitmez. bir yerde normal bir yemek yapıp kusura bakmayın demesi lazımdı.
belki de hiç tepkisini görmedikleri için rutine döndü iş.
belki 1 kez kuru-pilav yapsa gayette alışacaklar ve beklemeyecekler.

offf, yine de arkadaşınız kv yi arayıp açıkça söylemiş. bunu dile getirmeyip çekecek bir sürü kadın da var.
ha şöyle bir nüans olur, atıyorum adam da kızın zor zamanında maddi anlamda elinden geleni yapmıştır, ok. ama tek taraflı ilerlemişse mevzu, sıkıntı büyük.
benim erkek arkadaşım pandemiden hemen önce aracını sattı, şimdi fiyatlar fırlayınca da almakla ilgili sıkıntı çıktı. annesinin aracını kullanıyor ama annesinin de bazı yapması gerekenler var. arabayı alamadığı zaman ben veriyorum, yeri geliyor birkaç hafta kullanıyor ama atıyorum benzinidir veya farkettiği bakımlık işidir yaptırır. haberim bile olmaz ne ödemiş ne yapmış.
böyle bir ilişkisi ise ancak bu durum çekilir yoksa hep kıza abanayım, yok olmaz..

konu sahibi kendisi de alıştırmış anladığım kadarıyla. hadi onlar yüzsüzlük etti, istediler, ömür boyu bu şekilde gitmez. bir yerde normal bir yemek yapıp kusura bakmayın demesi lazımdı.
belki de hiç tepkisini görmedikleri için rutine döndü iş.
belki 1 kez kuru-pilav yapsa gayette alışacaklar ve beklemeyecekler.
evet dediginiz gibi olsa normal, sonucta hayat bu bugun bana yarın sana, insan kötü günlerde göruyor sevdiginin gercek yuzunu, maalesef olay maddiyata gelince herkesin asıl karakteri ortaya cıkıyor.
konu sahibi öyle yapmak istese de eşi engel olmuş galiba, olmaz öyle börek siparisi verelim et alalım falan demis. cok buyuk bir bencillik bence ya, benim eşim böyle bir şey yapsa nasıl tolere ederim bilmiyorum. hani parayı sadece erkek kazanıyor olsa bile sonucta o eve girince para ortak sayılıyor artık bosanmada bile calısmayan kadınla calısan erkek yasadıkları evde ortak hak sahibi oluyor. gercekten cok uzuldum, herkes milyoner olmak zorunda degil ama dısarıya mahcup olmayacagım diye kendi evinin eşinin cocugunun rızkını yedirmek de ne biliyim :/

evet dediginiz gibi olsa normal, sonucta hayat bu bugun bana yarın sana, insan kötü günlerde göruyor sevdiginin gercek yuzunu, maalesef olay maddiyata gelince herkesin asıl karakteri ortaya cıkıyor.
konu sahibi öyle yapmak istese de eşi engel olmuş galiba, olmaz öyle börek siparisi verelim et alalım falan demis. cok buyuk bir bencillik bence ya, benim eşim böyle bir şey yapsa nasıl tolere ederim bilmiyorum. hani parayı sadece erkek kazanıyor olsa bile sonucta o eve girince para ortak sayılıyor artık bosanmada bile calısmayan kadınla calısan erkek yasadıkları evde ortak hak sahibi oluyor. gercekten cok uzuldum, herkes milyoner olmak zorunda degil ama dısarıya mahcup olmayacagım diye kendi evinin eşinin cocugunun rızkını yedirmek de ne biliyim :/

yada acaba evlenmeden önce birbirlerini hiç mi tanımadılar ? elbette kimse kimseyi ve ailesini %100 tanıyamaz ama en azından az çok neyle karşılacağını anlar, ona göre yolunu çizer.

yada acaba evlenmeden önce birbirlerini hiç mi tanımadılar ? elbette kimse kimseyi ve ailesini %100 tanıyamaz ama en azından az çok neyle karşılacağını anlar, ona göre yolunu çizer.
erkekler evlendikten sonra kendi ailelerine karsı biraz govde gostrisi yapma isine giriyor sanki. hani evlenmeden once kendi evi ayrı olan zaten bagımsız olan erkeklerde diil de ailesi ile yasayan ve evlenince ayrı ev kuran erkekler birazcık ailesine kendini ispatlamaya calısıyor sanırım. gerci bilemedim benim babam hala böyle, çocuklugum amcamda olan seylere ozenerek gecti, kendi anne babası sağ olmasına ve amcam babamdan sadece 10 yas kucuk olmasına ragmen babam surekli amcama bir seyler alma yapma isi pesinde oldugu icin, ki hala öyle, pek guzel anılarım yok.
konu sahibinin esi simdiden börek icin tektaş bozduruyorsa ileride kim bilir neler yasar, dogmamıs cocuklarına uzuldum dogrusu. babannemin kiraya verdigi bir yazlıgı vardı, babam bir kere gitmis oraya gormeye bakmıs evin ici cok kötu, bu sekilde kimse tutmaz burayı ben yaptırırım mutfagını banyosunu sonra verin kiraya demis, orayı yaptırmak icin amcamdan borc almıs yaptırmıs, amcama da borcunu faizle odeyecekmis, onu odemek icin annemin arabasını satmıstı. annem de bunları ogrenince sinirden mide kanaması gecirmisti. sonra babam annemi sucladı paragözlükten hasta numarası yapıyorsun diye.

bu benim eşimin ailesinde de olan bir durum.
toplanınca kardeşlerle birlikte toplanılıyor.
ama görümceme gidilmiyor mesela.
maddi anlamda kaygımız olduğundan değil de sürekli davet sofrası hazırlamaktan bıktım ben de.
mezeli, salatalı, et yemekli, tatlılı...
(izmir köfte filan yapsam ağız burun eğerler)
çalışan iki çocuklu kadınım.
böyle misafir ağırlama stresine sokuyorlar insanı.
tavuk filan ancak kalırlarsa ikinci gün filan yaparım.
aynı şehirdeyiz kalma huyları var.
pandemi biraz arayı açtı..
yaptığımı takdir etmezler.
şerbetli tatlı yapmadıysam uyduruk tatlı yapmış olurum.
önceleri çok takardım da..
şimdi gelirken şunu yapar mısın anne diyorum.
mezeyi azalttım. abartmıyorum.
fırın yemekleri yapıyorum oyalamayan.
Gorumcene neden gitmiyorlar, peki Gorumcen geliyor mu size?

Keşke görümceme bi tane tokat atabilsem. Bu görümceler her yerdeler ağ gibi çözülmeyen bir ağğğğ
En ıyı gorumce farklı ulkede yasayıp dort bes sene de annesıne gelip uc gun kaldıktan sonra kocası ıle tatile cıkan, tatil donusu kapıdan ugrayıp hediyesini verip ulkesıne donen gorumce.
Tekerleme gibi oldu.

Babası et yiyecek diye karısının uzattığı yüzüğü alıp bozduran eşten mi razısiniz gerçekten?

Konunun sizin evliliğinizin görücü usulü olmasıyla da alakası yok ayrıca. İkiniz de normal düşünüp davranamiyorsunuz eşinizle olay bu.

Çok konu okuduk da burada, kayınpeder et yesin diye yüzük bozduran muhteşem gelin birinci sıraya aday bence absürtlükte.

erkekler evlendikten sonra kendi ailelerine karsı biraz govde gostrisi yapma isine giriyor sanki. hani evlenmeden once kendi evi ayrı olan zaten bagımsız olan erkeklerde diil de ailesi ile yasayan ve evlenince ayrı ev kuran erkekler birazcık ailesine kendini ispatlamaya calısıyor sanırım. gerci bilemedim benim babam hala böyle, çocuklugum amcamda olan seylere ozenerek gecti, kendi anne babası sağ olmasına ve amcam babamdan sadece 10 yas kucuk olmasına ragmen babam surekli amcama bir seyler alma yapma isi pesinde oldugu icin, ki hala öyle, pek guzel anılarım yok.
konu sahibinin esi simdiden börek icin tektaş bozduruyorsa ileride kim bilir neler yasar, dogmamıs cocuklarına uzuldum dogrusu. babannemin kiraya verdigi bir yazlıgı vardı, babam bir kere gitmis oraya gormeye bakmıs evin ici cok kötu, bu sekilde kimse tutmaz burayı ben yaptırırım mutfagını banyosunu sonra verin kiraya demis, orayı yaptırmak icin amcamdan borc almıs yaptırmıs, amcama da borcunu faizle odeyecekmis, onu odemek icin annemin arabasını satmıstı. annem de bunları ogrenince sinirden mide kanaması gecirmisti. sonra babam annemi sucladı paragözlükten hasta numarası yapıyorsun diye.

Bende karısının kolundan bilezik alıp yeğenine vereni gördüm
Ne diyim, böyleleri gerçek imtihanlar
Anneniz için de çok geçmiş olsun

Evime gelen giden hiç yok ama çok nadir gelen olduğunda bile eşim uğraşma boşver der.O ne öle yüzük satıp misafir ağırlamak kimse kusura bakmazsın tek çeşit yemek salata pilav yeter

aslında benım anladıgım o yuzugunuzu sattıgınız donem hıc paranızın olmadıgı evde de cok eksıgın oldugu zor durumda oldugunuz donemmıs ama o yemek tum gıder tablonuzun o ay ıcın cıkardıgınız hesap duzenını bozunca bır sonrakı ay cok daha zorlanmamak ıcın yuzugu satmak zorunda kalmıssınız

yanı kayınvalıdemlere yemek ıcın yuzuk saattım mevzusu degıl aslında yoksa ne bır sarma malzemesı yuzuk parasıdır ne sonrasında meyve
anladıgım kadarıyla evde de malzemenın cok az oldugu donem o ana denk gelmıs

bence bu sıkısık donemı bır cok kısı yasamıstır kendınızı yapmak zorunda hıssetmenız sıkıntı ve zor keske daha rahat olabılsenız
bunca kendınızden fedakarlık yaptınız madalya verdıler mı barı :)
bosuna sıkıntıya sokmayın kendınızı onlar yabancı degıl ozel bır gun degıl kutlama yok hem madden hem bedenen hemde manevı olarak sızınde keyıf alacagınız kadarı hayat ıcın kafi fazlası bambaska bırsey olur

sımdı bız bunları yazdık ama sızın yıne ıcınıze sınmez acaba az mı yaptım acaba ıyı agırlayamazmıyım dıye donatırsınız durdurun kendınızı bır otokontrol gelıstırın ınsanlar sıze gelınce ac kalmıyor sakin olun rahatlayın derın nefes alın :)

Ne kayinvalidem ne gorumcem bana duzgun yemek yedirmediler bu gune dek ,en son gorumcem uc gunluk çorbayı yedirdi de midem bozuldu, haftasonu gelecekmis corbayi uc gun onceden hazirlayacagim ne ekerlerse onu bicerler,kimse kendini prenses sanmasin zaten gelecegini de kocamdan duyuyorum beni arayan yok,en kotu ne yemek yapilir,ozensiz, tavsiye bekliyorum:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X