Hep mi para yok olur bı adamda

E tamam işte aylık 2000-2500 arası bir paraya denk geliyor. Siz de yazdırın çocuğunuzu özel okula, kiradan gelen parayla karşılayın. Annenizi hiç ortak etmeyin. Eşinize para vermeyi keserseniz çocuğunuzu rahatlıkla özel okula gönderirsiniz.
Özel okul fiyatlarını şuan için bilmiyorum.esime aynı okul için indirim olur bı konuşalım dedim.esimin kızı için şuan 3 bin odeniyormus.eger benim param tam yeterse tabii bana gelen paranın hepsini okula veririm kimseden destek almam.ama ücreti net bilmiyorum.kizim sınava girsin inşallah istediği yer olur olmazsa istediği yer için ben yapicam tabii ne gerekirse

Benim eşimde merhamet var evet ama bunu şekilde yapması bana başka şeyler düşündürüyor artık.aslinda ailesi dışında kimseye borc bile vermez.ihtiyaci olan birini görürse sadaka verir sadece.yemesine içmesine evdeki konfora da düşkün.hadi ailesine de yardım eder belli zamanlarda.kizina da bakmak zorunda ona bişey diyemeyiz.ama her zaman önce ailem tabi vericem yapicam eksik edemem demesi beni çok yordu.
Kendi sıkıntısı olmasa borcumuz olmasa belli bir birikim olsa zaten kazanıyor o zaman bende çok endişelenmem.
Ama bende saklıyorum artık para.ondan da istiyorum.biraz da böyle deniyelim belki biraz düzene girer
Bakın sizin konunuzu okurken aklıma bankada çalışırken bir müşterim vardı o geldi. Kadın gençti malulen emekli olmuş iş kazası geçirmiş, eşine emekli maaşı ile kredi çekiyordu sürekli, eşi de iş kuruyor bir dükkan açıyor sonra işler iyi gidince en sonunda başka bir kadına gidiyor imam nikahı kıyıyor. Zavallı kadın iki küçük çocuğu vardı ve hamileydi. Öyle olur demiyorum ama kendinizi zor duruma sokacak borçların altına girmeyin. Paranızı da biriktirin. Eğer sizin desteğiniz olmadan ailesine bakabiliyorsa baksın.

Bakın sizin konunuzu okurken aklıma bankada çalışırken bir müşterim vardı o geldi. Kadın gençti malulen emekli olmuş iş kazası geçirmiş, eşine emekli maaşı ile kredi çekiyordu sürekli, eşi de iş kuruyor bir dükkan açıyor sonra işler iyi gidince en sonunda başka bir kadına gidiyor imam nikahı kıyıyor. Zavallı kadın iki küçük çocuğu vardı ve hamileydi. Öyle olur demiyorum ama kendinizi zor duruma sokacak borçların altına girmeyin. Paranızı da biriktirin. Eğer sizin desteğiniz olmadan ailesine bakabiliyorsa baksın.
Anladım demek istediğinizi.sizin müşteriniz eşinin parasiyla gönlünü eglendirmis benim eşimde kendi ailesini gecindiriyor.tesekkur ederim uyarınız için.bizim çok iş kurmadik ama 2 isyerimiz battı birinin başında ben vardım ama olmadı.bundan sonra öyle bir risk almam tabiki.ben destek vermeyi bıraktım kendime ve çocuğuma birikim için çaba göstericem.tesekkur ederim tekrar

Anladım demek istediğinizi.sizin müşteriniz eşinin parasiyla gönlünü eglendirmis benim eşimde kendi ailesini gecindiriyor.tesekkur ederim uyarınız için.bizim çok iş kurmadik ama 2 isyerimiz battı birinin başında ben vardım ama olmadı.bundan sonra öyle bir risk almam tabiki.ben destek vermeyi bıraktım kendime ve çocuğuma birikim için çaba göstericem.tesekkur ederim tekrar
Eşinizle konuştunuz mu?

Eşinizle konuştunuz mu?
Sürekli konuşuyorum.kendi fikirlerini hissettiklerimi söylüyorum.oda anlıyor ama ailesiyle para alışverişine devam ediyor.bugunde konuştuk.eski eşi çalışmaya başlamış.esim bende birikim yapmak istiyorum borclarda yıl sonunda yarı yarıya düşecek dedi.para istediklerinde yok diyecegim dedi.yine destek ölürüm ama bize daha çok ayiricagim dedi.ben artık destek olmayacağım zaten dediklerini de zamanla göreceğiz.

Sürekli konuşuyorum.kendi fikirlerini hissettiklerimi söylüyorum.oda anlıyor ama ailesiyle para alışverişine devam ediyor.bugunde konuştuk.eski eşi çalışmaya başlamış.esim bende birikim yapmak istiyorum borclarda yıl sonunda yarı yarıya düşecek dedi.para istediklerinde yok diyecegim dedi.yine destek ölürüm ama bize daha çok ayiricagim dedi.ben artık destek olmayacağım zaten dediklerini de zamanla göreceğiz.
Çok sevindim, özellikle eski eşinin işe girmiş olması sizi baya rahatlatır bence. En azından artık kendi makyaj malzemelerini kendi alır bundan sonra 😒

Çok sevindim, özellikle eski eşinin işe girmiş olması sizi baya rahatlatır bence. En azından artık kendi makyaj malzemelerini kendi alır bundan sonra 😒
Ah evet bende çok şaşırdım.ise girecekmis diyip duruyodu ama ben inanmadım tabii.bugun kızını hastaneye goturme konusu açıldı.annesi ise baslamis ben Çarşamba günü doktora götürücem dedi.inanmadim Facebook'tan baktım resim falan atmış.ablasinin kredisi yıl sonunda bitecek mis onu da vermeyecek.bide eski eşinin sigortasını bir aydır vermiyolarmis.onj da bugün soyledi

Ah evet bende çok şaşırdım.ise girecekmis diyip duruyodu ama ben inanmadım tabii.bugun kızını hastaneye goturme konusu açıldı.annesi ise baslamis ben Çarşamba günü doktora götürücem dedi.inanmadim Facebook'tan baktım resim falan atmış.ablasinin kredisi yıl sonunda bitecek mis onu da vermeyecek.bide eski eşinin sigortasını bir aydır vermiyolarmis.onj da bugün soyledi
Eski eşinin sigortasını da sizin eşinizin ailesi mi ödüyormus?

Eski eşinin sigortasını da sizin eşinizin ailesi mi ödüyormus?
Annesi rahatsızlandı işten çıkmıştı eski eşi.annesine bakacakti yardımcı olacakti sigortasını da ablası ve benim eşim verecekti.tabii annesi çok oldu iyileşti herşey normal ama devam etti bu durum.o yüzden uzun süre ödediler.bir aydır ödemedim dedi şimdi işi girmiş.

Annesi rahatsızlandı işten çıkmıştı eski eşi.annesine bakacakti yardımcı olacakti sigortasını da ablası ve benim eşim verecekti.tabii annesi çok oldu iyileşti herşey normal ama devam etti bu durum.o yüzden uzun süre ödediler.bir aydır ödemedim dedi şimdi işi girmiş.
Eşiniz ailesine veriyor onlar da kadının sigortayı ödüyor. Sizin sigortanız ödeniyor mu peki?

Eşiniz ailesine veriyor onlar da kadının sigortayı ödüyor. Sizin sigortanız ödeniyor mu peki?
Eşim ve ablası para katip sigortasını ödediler.hani bı bakıcı bulunsa sigortası maaşı verilecek ya.esko gelinleri bunun için işten ayrıldı belki baktı bakmadı bilmiyorum ama bunun için ödediler.benim sigortam bı sure ödendi evet ama iflas ettikten sonra esiminde benimde sigorta borcumuz oldu.

Eşim ve ablası para katip sigortasını ödediler.hani bı bakıcı bulunsa sigortası maaşı verilecek ya.esko gelinleri bunun için işten ayrıldı belki baktı bakmadı bilmiyorum ama bunun için ödediler.benim sigortam bı sure ödendi evet ama iflas ettikten sonra esiminde benimde sigorta borcumuz oldu.
Ha eşinizin annesi rahatsızlandı ona baktı tamam. Ben kadının kendi annesi rahatsızlandi zannettim. Neyse olsun o kadari normal. Şimdi ise girmiş artık durumunuz düzelir inşallah zamanla. Sizin ve kızınızın adına çok sevindim

Ha eşinizin annesi rahatsızlandı ona baktı tamam. Ben kadının kendi annesi rahatsızlandi zannettim. Neyse olsun o kadari normal. Şimdi ise girmiş artık durumunuz düzelir inşallah zamanla. Sizin ve kızınızın adına çok sevindim
İnsallah düzelir.dedigim gibi bazı borçlar azalıyor diyo ama bunu şimdiden bilemeyiz.bende destek olmayınca bakalım zamanla neler olacak.

İnsallah düzelir.dedigim gibi bazı borçlar azalıyor diyo ama bunu şimdiden bilemeyiz.bende destek olmayınca bakalım zamanla neler olacak.
Sizin destek olmanıza gerek kalmaz zaten siz de kızınız için birikim yapmis olursunuz

Sizin destek olmanıza gerek kalmaz zaten siz de kızınız için birikim yapmis olursunuz
Zaten birikime başlamıştım.devam da edicem.ama dediğim gibi ben emin değilim.bunu zaman gösterir.ama inşallah biraz olsun düzelir.

Adamın tarafı gayet net.kizim diyor başka bişey demiyor.sunu biz vermesk diyorum olur mu o benim annem diyor bı laf edecek olsam ailesini savunmaya geçiyor.senin kızın kızda benim ki ne diyorum ne eksiği var neyini ayırdım diyor.ben çalışmıyorum bu arada vefat eden babamdan gelirim var.
Sizin kızınızın babasi nerede o kızına bakmiyor mu?yardimci olmuyor mu?maddiyat okul falan....

Boşandığı da eski eşi nafaka istemedi vermediler.ama eşim eski eşinin kirasını doğalgaz elektrik su telefon internet faturasını ödüyor.cocuklari özel okula gidiyor.esimin ablası eski gelinlerin in market ve makyaj ürünlerni alıyor.esimin annesi yemeklerini ve pazarını hallediyor.cocuguna bakicak tabii ki babası o.ama bana biraz fazla bakıyor gibi geliyor.
Su anlattığın var ya boşanma sebebi. Bence öbür kadınla hala evlilik hayatı yaşıyor bile olabilir. Çok saf buldum ben seni. Burnuma iyi kokular gelmiyor. Kocam eski karısının makyaj malzemeleri ne kadar karsilicak hadiyaa. Bosaninca hadi bı sene kira fatura için destek olsun. Sonra olmaz yani. Çocuğuna nafaka verir. O kadar . Bı zahmet gitsin çalışsın hanımefendi. Oh ne güzel . Evleneyim. Bosanayim. Adam bana ömür boyu baksın. Ben çok ciddi şüphe duydum. Bu adam öbür kadınla imam nikahlı hayat sürüyor gibi .

Sürekli söylüyorum.eski eşin ise girsin en azından biraz faydası olur bizimde bütçemiz belli dedim.annesine bakıyor kızım yalnız kalmasın genç kız diyor.annenlerle beraber otursunlar ben zaten görünüyorum diyorum eski eşi istemiyormuş.gercemten eşime başka lafım yok.bizim de her istediğinizi yapıyor sağolsun.ama bana sürekli para yok demesi agir geliyor.bende kendimi ona karşı yardım etmek zorunda hissediyorum.
Eşin her dediğini yapmıyor. Sana yapılan şeyin farkında değilsin. Lütfen bı silkelen. Seni ayakta uyutuyor bu aile.

Konu sahibi sen 11 yıldır bu adama katlanıyorsan, artı bir de bebek istiyorsan bu devran böyle gelmiş böyle gider hiç kimse kendini yormasın boşuna.

X