Hep mi para yok olur bı adamda

Cemoos

Fırın sıcak,kürek düzgün 💋
Pro Üye
18 Mart 2021
11.435
60.562
Herkese iyi geceler.ben artık düşün düşün bı yol bulamadım.esimle 2. Evliliklerimiz.onun ilk evliliğinden kızı var benim de bir kızım var.kizim ben eşim beraber yaşıyoruz.cok şükür çok iyi babalık yapıyor kızıma o büyüttü neredeyse.biz evlendigimizde eşimin ailesi beni istemedi.daha doğrusu kimseyi istemediler eski gelinlerin istediler.ama biz evlendik.11 yıldır evliyiz bir kez eşimin ailesiyle görüşmedik.esim gider görür yemek yerler beraber olurlar ama biz hiç görüşmüyoruz.sonra çocuğunuzda olmadı eşim istemedi halen istemiyor.cocuga bakmak büyük sorumluluk iki çocuğumuz var diye.esimin ailesi halen eski gelinleriyle beraber.ayni sokakta oturuyolar.yedikleri içtikleri bir.ayrilmadilar yani.esimin ablası eşime maddi anlamda yardımcı oluyor.bende yardımcı oluyorum.ama eşim hem eski ailesine hem kendi ailesine hem bizim aileye bakıyor.3 ev gecindiriyor.gecen ay halasının oğlu borç yolladı ablası para verdi ben para verdim annemden borç aldım verdim ayrıca.ama halen para yok para yok diyor.ben ayrıca birikim yapayım çok borcumuz var diyorum eşim para yok dedikçe veriyorum.ama benimde kredi borcum var.artik ne diyeceğini ne yapacağımı şaşırıyorum.ablasina eski eşine kızına annesine herkese bu adam bakıyor.bizimde çok borcumuz var.benimde çok borcum var ama bize gelince para yok diyor.evimizde herseyimiz tam alıyor eksik etmiyor çok şükür hakkını yiyemem.ama borcumuz var abi.aolene de biraz az destek ol bari diyorum artık içimden.

Bu devirde bir ev bile geçindirmek çok zor.
Ama eşinizle bu durumu konuştunuz mu ? Rahatsızlıklarınızı dile getirmeniz konusundaki tepkisi nedir ?
Anlattığıniza göre kötü bir adam değil eşiniz eğer öyle olsaydı sizi de her durumda zora sokardi sanıyorum . Bir bütçe planlaması yapabilirsjn aylık olarak bence .

Esınızde para var kı uc aileye bakabiliyor.

Aıle eski gelinle oturup sızın paranızla gecınıyorsa once bunu sorgulayın, esim tarafından somuruluyor muyum acaba diye.

Hıcbır guc bana annemden borc aldırıp, benimle bir kez gorusmemıs eskı gelinle oturan o aileye maddi yardım yaptıramaz.

Gördüğüm ve okuduğum kadarıyla boşanınca yüklü nafaka iste deniyor burda hem kendine hem çocuğuna. Bir de suna şuna bakıyor derken hem kızına da diye katmanız garip geldi, tabii ki kızına bakacak babası değil mi? Orayı katmasaymissiniz iyiymiş. Bence paranızı vermeyin artık sanırım çalışıyorsunuz ya da bir yerden geliriniz var. Kendiniz ve kızınız için harcayın

11 yildir hic Mi birikim yapmadiniz? Beni istemeyen bi aile icin kendi kazandigim parayi vermezdi. Adam sanki 'diger' ailesi rahat ettsin diye evlenmis sizinle.
Birikim nasıl yapicam bu durumda.daha çok borca battım resmen.normalde evlendigimizde benim borcum yoktu tam tersi altınların falan vardı.simdi borç içindeyim.aile hep beni bu kadın senin paranı yer paraci bu diye istemedi.ama adam benim paramı yedi haberleri yok.

Annenizden neden borc alıyorsunuz eşiniz olmayan parasıyla kuzenine yardımsever gözükecek diye?

11 yıldır evlisiniz ama eşinizin neye ne kadar harcadığı borcu ne kadar bilmiyorsunuz, sizin kendinize göre borçlariniz var. Benim evlilik anlayışıma ters bu durum.

Kızına elbette bakacak ama onun haricinde sürekli borclu olacak şekilde kimseye yardım etmesi doğru değil. Siz eşinize para vermeyin bundan sonra en azından. Niye veriyorsunuz? Kızınız için birikim yapın,kuzen için, aile için verdiğiniz paralardan.

Birikim nasıl yapicam bu durumda.daha çok borca battım resmen.normalde evlendigimizde benim borcum yoktu tam tersi altınların falan vardı.simdi borç içindeyim.aile hep beni bu kadın senin paranı yer paraci bu diye istemedi.ama adam benim paramı yedi haberleri yok.
Dusunmek zorunda oldugun bır kızın var hayatında, sadece kocan yok bunun farkında mısın?
Yarın Bosanma gibi bı durum olsa elde var sıfırla kalacaksın, aılesı de yok arka cıksınlar eski geline bakıyorlar?
Bence artık kızına hesap mı actırırsın nasıl yaparsın bilmiyorum ama kızına birikim yap.

Gördüğüm ve okuduğum kadarıyla boşanınca yüklü nafaka iste deniyor burda hem kendine hem çocuğuna. Bir de suna şuna bakıyor derken hem kızına da diye katmanız garip geldi, tabii ki kızına bakacak babası değil mi? Orayı katmasaymissiniz iyiymiş. Bence paranızı vermeyin artık sanırım çalışıyorsunuz ya da bir yerden geliriniz var. Kendiniz ve kızınız için harcayın
Boşandığı da eski eşi nafaka istemedi vermediler.ama eşim eski eşinin kirasını doğalgaz elektrik su telefon internet faturasını ödüyor.cocuklari özel okula gidiyor.esimin ablası eski gelinlerin in market ve makyaj ürünlerni alıyor.esimin annesi yemeklerini ve pazarını hallediyor.cocuguna bakicak tabii ki babası o.ama bana biraz fazla bakıyor gibi geliyor.

Gercekden cok merak ediyorum ve cok ciddi soruyorum.
Neden siz ve evliliginize saygi duymayan bi es ailesine ve eski ese Para yetistirmek icin borca giriyorsunuz?

Annenizden neden borc alıyorsunuz eşiniz olmayan parasıyla kuzenine yardımsever gözükecek diye?

11 yıldır evlisiniz ama eşinizin neye ne kadar harcadığı borcu ne kadar bilmiyorsunuz, sizin kendinize göre borçlariniz var. Benim evlilik anlayışıma ters bu durum.

Kızına elbette bakacak ama onun haricinde sürekli borclu olacak şekilde kimseye yardım etmesi doğru değil. Siz eşinize para vermeyin bundan sonra en azından. Niye veriyorsunuz? Kızınız için birikim yapın,kuzen için, aile için verdiğiniz paralardan.
Kuzenine eşim para vermiyor kuzeninden borç alıyor.esikin borcu kredi kartı kiralar faturalar çocuğunun okul taksitleri ve işyerinin borçları.edim esnaf.benim borclarim kendi borcum değil eşime kredi çekip verdim işi için kredi kartımı da eşim kullandı o borçlar.annemden daha öncede borç aldım düzenli ödedi.ama bana artık ağır gelmeye basladi

Kuzenine eşim para vermiyor kuzeninden borç alıyor.esikin borcu kredi kartı kiralar faturalar çocuğunun okul taksitleri ve işyerinin borçları.edim esnaf.benim borclarim kendi borcum değil eşime kredi çekip verdim işi için kredi kartımı da eşim kullandı o borçlar.annemden daha öncede borç aldım düzenli ödedi.ama bana artık ağır gelmeye basladi
Eski esın makyaj malzemelerini belki sen alıyorsun haberin yok.

Bu devirde bir ev bile geçindirmek çok zor.
Ama eşinizle bu durumu konuştunuz mu ? Rahatsızlıklarınızı dile getirmeniz konusundaki tepkisi nedir ?
Anlattığıniza göre kötü bir adam değil eşiniz eğer öyle olsaydı sizi de her durumda zora sokardi sanıyorum . Bir bütçe planlaması yapabilirsjn aylık olarak bence .
Sürekli söylüyorum.eski eşin ise girsin en azından biraz faydası olur bizimde bütçemiz belli dedim.annesine bakıyor kızım yalnız kalmasın genç kız diyor.annenlerle beraber otursunlar ben zaten görünüyorum diyorum eski eşi istemiyormuş.gercemten eşime başka lafım yok.bizim de her istediğinizi yapıyor sağolsun.ama bana sürekli para yok demesi agir geliyor.bende kendimi ona karşı yardım etmek zorunda hissediyorum.

Ay yapmayın Allah aşkına.
Sizin bir evladınız var.
Eşiniz kendi evladını düşünürek özel okula gönderiyor, annesiyle yaşadığı evin kirasını faturasını ödüyor, siz de birikim yapmayıp kredi mi çekiyorsunuz onun için?
Bunları imkanı varsa yapar, yoksa imkanı ölçüsünde davranır.
Sizin önceliğiniz evladınız olmalı.
Bakın eşiniz için öyle.

Sürekli söylüyorum.eski eşin ise girsin en azından biraz faydası olur bizimde bütçemiz belli dedim.annesine bakıyor kızım yalnız kalmasın genç kız diyor.annenlerle beraber otursunlar ben zaten görünüyorum diyorum eski eşi istemiyormuş.gercemten eşime başka lafım yok.bizim de her istediğinizi yapıyor sağolsun.ama bana sürekli para yok demesi agir geliyor.bende kendimi ona karşı yardım etmek zorunda hissediyorum.
Krediyi sen cekmıssın elbette ıstedıgını yapacak. Jest degıl bu, mecbur buna.

Ay yapmayın Allah aşkına.
Sizin bir evladınız var.
Eşiniz kendi evladını düşünürek özel okula gönderiyor, annesiyle yaşadığı evin kirasını faturasını ödüyor, siz de birikim yapmayıp kredi mi çekiyorsunuz onun için?
Bunları imkanı varsa yapar, yoksa imkanı ölçüsünde davranır.
Sizin önceliğiniz evladınız olmalı.
Bakın eşiniz için öyle.
Bende diyorum kızım liseye gidecek bizde o okula gönderelim diye ama nerede.son zamanlarda bunu düşünüyorum param olunca hemen ya kızıma harcıyorum ya gram altın alıp anneme veriyorum. Biraz biriktirdim.ama eşim hala para yok diyor.bende kendimi zorunlu hissediyorum.

Yasadigim evden ve esinden Para esirgeyen, ama diger evin full masraflarini karsilayan bi koca, eminmisiniz esinizin iki Evi ve esi olmadiginam?

X