her iyi olanla evlenmem gerekli miydi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Jalopi

başlangıç: 72.4 güncel: hedef: 60
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.887
3.989
Ev ev üstüne olmuyor ayrılabılsenız keske.düzen konusunda anne kız bile farklıdır.kv ye yakın bı ev tutsanız yeme içme birlikte olsa ama aksam kendı evınıze gıtsenız.boyle sız evlı oldugunuzun bıle farkına varmıyorsunuz
ayrilmamiz pek mumkun degil. herseyden once maddi anlamda mumkun degil. eskiden dubleks ev olsa falan hayalleri kurardim ama simdi artik o da zor. yaslandi zaten iyice artik. 70 yasinda. 3+1 ev olsa belki nispeten daha iyi olabilir. bide benim isi birakmam lazim sanirim. anca o zaman kendi duzenim ve evi benimsemem gibi birsey sozkonusu olabilir sanirim.

Anna de Boullan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2013
825
800
bence ikinci çocuk için erken yapma, sen kendin mutlu değilsin mutlu olana kadar da yapmaman gerekli bence. Ama evliliğinde eşinin durumunu, annesini zaten sen kabul etmişsin, kimseyi suçlamamak lazım. Ayrıl ya da ayrılma diyemem, bu senin mutluluğuna bağlı ama kendine de çok yüklenme senin tek suçun bunları kabul ederek evlenmek olmuş.

Jalopi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.887
3.989
Yazdiklarinin hepsini okudum ortami renklendirmeye calissan .Hafta sonlari birlikte sinemaya gidin ,piknige gidin ,yaz in bir otelde tatil verin kendinize .Annesine gelince kabullen artin onu bosver .Oturup konus esinle bunlari bilsin senin icinde oldugun durumu .Bosanmak guzel bir sey degil .İkinci es cok mu iyi olacak .

o kadar yil bir balayi bile yapmadik. gecen yaz benim zorumda bi tatile gittik. maddi olarak da ben karsiladim.guzeldi gercekten. maddi anlamda cok rahat değiliz. o yuzden sık sık bu tarz aktiviteler yapamiyoruz. ama benim icin bunlar cok onemli degil. evden ekmek arasi yapip bi yere gidip hava alsak bile yeterli. ama psikolojik olarak hem fiziki olarak cok yoruluyorum. surekli bahanesi ufu pufu olunca bu tarz organizasyon yapmayi biraktim.

Jalopi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.887
3.989
Kurtarilabilir gibi geldi bana evliliğin. .
Sanki ayrı bi ev vs olsa düzelecek. .
Annesine anne dememen benim için hoş değil. . En azından önüne isim koyup ayşe anne vs demen gerekirdi..
Sevgi saygı Hersey karşılıklı. .

anne demeyi gerçekten isterdim. zoraki bi samimiyet olurdu en azindan. kayinvalidem de boyle bisi talep etmedi. esimde demedi. bi kere bende diyemeyince sonradan da tak diye denmiyor. nisanliyken demeye baslamak en iyisi sanirim.

guneykarimkure

Cevizin o kekremsi tadı ve keçilerin sempatik...
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2014
5.141
7.649
Çabaladım, ama artık yoruldum, denemeyeceğim artık diyorsun.
Kahır çekmeye gelmedik bu dünyaya valla, yalnız devam etmek seni daha Mutlu edecekse, ışığını arttırıp daha verimli birey yapacaksa..

livalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2013
1.917
2.708
Kurtarilabilir bence hersey.Kayinvalidenle yasaman buyuk talihsizlik.Sorun.Sen de cok ilimli degilsin gibi geldi bana.Kadina cok mesafelisin bi kere.O da bocalamistir.Yemek yapilmayan ev tabi ki aile havasi vermez.Kole gibi ol demiyorum ama bi canlan soyle istekli ol.Mutlu olmak bazen caba gerektirir.Bi seyleri degistir.Esini de cok pasifize etmissin hayatinda.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 831 gün geçti.

Jalopi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.887
3.989
Çok uzun yazmışsınız atlayarak okudum ama genel olarak konuya hakimim
Öncelikle kayinvalidenizle aranızı siz bozmussunuz yemeğini yemeyerek aynı evde odadan çıkmayarak anne demeyerek en baştan aranıza uçurum girmiş çoğu anne-kayinvalide öyle hep biryerleri ağrır ve ilgi beklerler aslında kadının size direk olarak bi saygısızlığı olmamış siz baslatmissiniz gibi geldi bana
Eşinizin mesela şu etiket bakmama olayı aynısı bizdede var benim eşimde hiç bakmaz ben tutumlu olmaya çalışıyorum bazen yorucu oluyor ama sizin büyüttüğunuz kadar değil bence
Çok hassassiniz hatta aşırı hassassiniz kız çocuğunuzun olmama fikri neden bukadar korkutuyor evladın kızı erkegi olmaz siz bir anne olarak bunu daha iyı bilmeniz gerekirdi
hayir tam tersi. ilk ucurumu o koydugu icin ben tavir aldim. nisanlilikta ve dugunde ben onu yormadim bile alisverisle falan yaslidir diye. herseyin en ucuzunu aldim maddi anlamda taleplerim olmadi vs.

o da evlenene kadar gercek yuzunu saklamamis. evlendigimiz gun somurtmaya basladi. ilgi beklemesi vs asiri ucuk derecedeydi. mesela yei evliyiz her aksam o ikisi birinirine sarılırdi ben kayinvalide gibi kenarda otururdum.

esimin kiyafetlerini turlu bahaneyle odasindan cikartip vermedi esim hep gidip onun odasinda giyindi falan. hergece aglardi esim kalkip odasina giderdi. doktora goturduler surekli sirtim agriyor diyordu. doktor anti depresan vermisti psikolojik diye.

ilk bir ay anlamadım. sadece izledim. cunku ben kayimvalidemi annemden daha cok seviyordum. annem biraz daha gecimi zordur. sonra dank etti yani bu kadari normal degil. esim bana yaklaşmiyordu bile. hergun isten gelir onu operdi bana gelince terliyim derdi.

esimle disari cikinca cok mutluyduk cok samimi olurdu benle. eve gelince aninda değiştirdi. annesi surekli doldururdu onu. konusmalarina da denk geldim. o bize bilerek geldi ogul falan diye dolduruyordu.

onlar ayni düzeni devam ettirip benim hzimet etmemi ve calisip maddi anlamda destek olmami bekledi sanirim.kayinvalidem ozellille.

normalde evinde cam silen bana sofra bezi bile silkeletmeyen kadin hazirladigim kahvaltisi sofrasi tepsisini bile kaldirmam icin beni ekledi ornegin.

benim empatim genistir cok şeyi de kabullenebilirim ama kriterim iyi niyettir. onun iyi niyetli olmadigindan emin olduktan sonra da evet iyi olmadim. iliskimi de min. da tuttum.

kiz cocugum olmayacak diye dehsete kapilmiyorum elbetteki. 2. cocugu yapsam bile kiz olmayabilir farkindayim.

ama insan genis bir aileye sahip olmak istiyor. cocugunun kardesi olsun istiyor. simdi bosandigim zaman bunlar olmayacak. 2. kez evlenmeye cok kapali olmamakla birlikte pek de dusunecegimi sanmiyorum. dolayisiyla bosanmak demek cocugun kardessiz kalmasi demek ve bir kizim olmasi ihtimalinin de olmamasi demek. bu da bosanmamin korkutucu taraflarindan biri..

Jalopi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.887
3.989
Buna katiliyorum da konumuz bu degil. Senin torununa o yemekten kil ciktigini soyledigin kadin bakmiyor mu? Ben yanlis mi anladim.

Ikinci cocuk olduktan sonra bosanmayi mi dusunuyorsun. Iki cocukla tek cocuk arasinda fark var. Kapiyi cekip gitmek o kadar kolay olmaz.
ben bu anlamda hassasim bunu degistiremem. oglumu hassas yetistirmek istemiyorum. kil cikarsa cikarsin yemege devam edersin zehir degil.
ben yapamiyorum kendimi bildim bileli boyleyim. 9-10 yaslarinda piknige gittiğimizde insanlar mangal yerken ben yenilen seyin hijyenini kotu buldugum icin 1 kilo salatalik yemistim acligimi bastirmak icin. yani huy aliskanlik adi neyse ben buyum. bu alani değiştiremiyorum.
bosanirsam simdi bosanmam. 2. yi yapayim sonra bosanayim diye planim yok. ama oyle de olabilir yani bana ucuk gelmiyor. ben her anlamda herseyi kendi kendime idare ediyorum zaten. 2 cocukla hayatta tek olmak korkutmuyor beni. ama baba sevgilerinden yoksun yada daha az sevgiyle buyumeleri kismi dusundurur tabi ki.

Leylilez

Mucizeler iyiki varlar..
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2016
1.046
698
26
Hepsini okudum ve gercekten bekar evlilige yakın biri olarak iyi ders aldim.Bende sizin gibi iyi biri olsun maddi durumuna Ailesine yaşantısına aldırmazdım Ama artık değişti buradaki paylasimlar hayat hikayeleri sayesinde.

Zor bir evlilik ev ev üstüne kurulmus düzen kuramamis yeni bir sayfa acmakta zorlanmissin evet ama bosanmani gerektirecek bir durum yok gecer elbet.Kayinvalideye yakin ayri eve cikin yada altlı üstlü oturun.Eşiniz iyi biri evliliginizde sorun yok anlattiklariniza gore evde yardimcida oluyor.Oglunuz kac yasinda?Ayri eve çıktıktan sonra ikinci cocuk düşünebilirsiniz.

Hem ayri eve çıkamazsanizda üzülmeyin kendinizi yıpratmayın elinizden geleni yapin ve mutlu olmaya evliliginize renk katmaya calisin.Kayınvalidenizle gecmiste iyi seyler yasamis olabilirsiniz ama bu böyle devam ettirecegi anlamina gelmez aranizdaki buzlari eritin ona anne demekle baslayabilirsiniz.
Siz kendiniz diyorsunuz kocasi terketmis bir basina zorluk cekmis halden anlayan biri oldugunuza inaniyorum.

Kayınvalidenizin sizin bir aile bireyi oldugunuza hazirlayin kendinizi buda iyi bir yöntem eşiniz merhametli biri sizinde öyle oldugunuzu dusunuyorum bunca zaman kayinvalideyle kotu de olsa yasayabilmişsiniz.Kayinvalideyle iyi Anne kız olursaniz bazı problemleri atlatacaginiza inaniyorum.

Bende şu an bekar olmama ragmen öyle bir durumdayim sizin gibi düzen yapmayi seven titiz eli her işi gören ve her işe koşan bir ev kızıyım aile kalabalik Yaşli babaanne ve aile bireyleri ve düzeni oturtmak hepsine yetismek zor.Yaptigim bir isi oldugu gibi bırakmamalarina cok bozuluyorum ama yasadikca ögrendim kafaya takmamayi.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 576 gün geçti.

Jalopi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.887
3.989
bence ikinci çocuk için erken yapma, sen kendin mutlu değilsin mutlu olana kadar da yapmaman gerekli bence. Ama evliliğinde eşinin durumunu, annesini zaten sen kabul etmişsin, kimseyi suçlamamak lazım. Ayrıl ya da ayrılma diyemem, bu senin mutluluğuna bağlı ama kendine de çok yüklenme senin tek suçun bunları kabul ederek evlenmek olmuş.
evlenmeden once bu kadar net degildi ama. yani aslinda net oluyo da toz pembe gorme egilimi oluyor ya. turk filmlerindeki gibi o yokluktan mutlu bir hayat cikaririm saniyorsun ama olmuyor. gercek oyle degil. romantik geliyor zorluklarla basa cikarak evlenmek. sonra kaldiramiyorsun.

kayinvalidem sandigim kadin olsaymis da bana agir gelirmis birlikte yasamak onu sonra anladim. ustune sandigim kadinin cok otesinde biri cikti. arkadas olarak bile bu karakterde olanlarla samimiyetimi keserken tam icine düştüm. takdiri ilahi mi desem ektigini bicme mi desem :)

otur SIFIR

ΛŁŁ -SТΛЯ --->17.10.20* Baslangic:62.9 Guncel:61.4
Pro Üye
16 Ekim 2012
32.418
96.108
ben bu anlamda hassasim bunu degistiremem. oglumu hassas yetistirmek istemiyorum. kil cikarsa cikarsin yemege devam edersin zehir degil.
ben yapamiyorum kendimi bildim bileli boyleyim. 9-10 yaslarinda piknige gittiğimizde insanlar mangal yerken ben yenilen seyin hijyenini kotu buldugum icin 1 kilo salatalik yemistim acligimi bastirmak icin. yani huy aliskanlik adi neyse ben buyum. bu alani değiştiremiyorum.
bosanirsam simdi bosanmam. 2. yi yapayim sonra bosanayim diye planim yok. ama oyle de olabilir yani bana ucuk gelmiyor. ben her anlamda herseyi kendi kendime idare ediyorum zaten. 2 cocukla hayatta tek olmak korkutmuyor beni. ama baba sevgilerinden yoksun yada daha az sevgiyle buyumeleri kismi dusundurur tabi ki.

Kil kisminda haklisin cocugun da yemesin yahu. Benim demek istedigim baskaydi aslinda. Senin kayinvalidenle aran iyi degil, eee esinle de super sayilmazsin bu nedenden dolayi. Bunlara ragmen bu ortamda ikinci cocuk ne kadar mantikli.

Cocuk icin mutlu bir anne her seyden , herkesten onemli ve ben senin yazdiklarini okurken o ortamda mutlu oldugunu dusunmedim. + Icten ice pisman oldugunu bile soyleyebilirim.

Ona gore kararlarini su ortama gore planlama.

aashiqui

Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2016
133
104
29
Kayınvalide ile hoş sohbet olmaya çalış. Eşinle büyük bir problemin yok gibi . Seviyosun yanılmıyorsam. Çorba da olsa kendin yap derim. Hatta kayinvalideyle ortamı yumusatabilirsen "bugün yeni bi tarif öğrendim deneyelim bakalım" şeklinde kayınvalideni yemeklerini yemeye alistirabilirsin

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
24.161
51.967
iyi de mesleğiniz ne

okul kurs vs vs

demişsiniz de

yani tatil yapacak bile paranız yoksa neden bu kadar kasasınız ki

yıllarca çalış elde bir şey yok huzursuzluk da cabası

evi haftada bir temizlemek yeter bence de

yemek yapmam evde pişmez vs de

çocuk ne yiyor

yani adam çocuğa baktı yemek hazırladı vs banyo yaptırmadı tek eksiği mi

evet herkes evcimen olmak zorunda değil

çözüm yapmadığımız işleri hizmet satın alıyoruz

haftada veriyorum 60 Tl evim temizleniyor

ütü yapmıyorum ya da ütücüye yaptırıyorum

pratik yemek yapıyorum yoksa hazırda dışarıda yiyorum

zira çalışmanın karşılığı parayı harcamak

Bertie Storyteller

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2014
3.317
7.954
Yazdıklarınızı okudum. Kayinvalidenizi sevmemeniz ve evlilikten soğumanız için haklı sebepleriniz var. Sorunun temizlik, is bölümü ve maddiyat olmadığı çok açık aslinda.

Eşinizle duygularınızı paylaşmayı denediniz mi. Profesyonel yardım almaya çalıştınız mı? Ki dürüst olmak gerekirse bunların çözüm olacağını da düşünmüyorum. Bu saatten sonra eşiniz ve annesinin bakış açısı ve tavirlarinin değişeceğini sanmıyorum.

Üçüncü bir yol görünmüyor. Ya mutsuz bir şekilde devam edeceksiniz. Ya cesaret edip oglunuzla yeni bir "yuva" inşa edeceksiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.