Her şey daha da netleşti...

Çoğu aile hatasını bile farketmiyor telafi etmeye çalışmıyor eğer devam edecekseniz eşinizle ailesi de çok büyük hatası yoksa affedici olmanızı tavsiye ederim
İyi de kendi ailemle yaşamadığım şeyleri evlenince neden yaşıyorum onların huyu farklı diye sınırlara saygı duymuyor diye ben sıkıntı çekemem ki duymasın ama fikir de beyan etmesin kendi içinde yine bize saygı duymasın karışmasın o zaman çok mu el ailesi hangi sıfatla karışıyor... Karışıcak sa o zaman çalışan bayanla evlenseydi banane eşim benim için fark etmez kendi bıraktım dedi bana bıraktıysa bunun lafını ailesi ettiğinde sustursun o zaman susuyorlar sa benim problemim değil eşim ailesini zaptedemiyorsa evlenmiyecek o zaman hiç bir kızın başını takmayacak benim suçum ne.... Kendi çocucugunun fikrine saygı duymayan içinden yine duymadın ama eleştirmeye de hakkı yok boşveer salla gitsin deyince dorun çözülmüyor..... Benim ailem karışmıyor sa onlar da karışmasın o zaman ne hakla bugün ayrılsan 40 kat el olucam hangi sıfatla....

Tamam da hayatım kafamda bazı şeyleri büyütmüş olabilirim ama bu da bir günde olan bir şey değil yıllardır. Yılların birikimi yoksa ben evlendiğim de ilk 3 sene ne kadar rahat ve cool bir insandım. Ben bir şeyler yapmak istedikçe bunların görülmeyi sürekli temcir pilavı günü gün yüzüne çıkarmasalardı... Ben bekarken de okul vittiktikten sonra 3 sene kpss falan çalıştım o zaman işten dolayı ben annem babam beraber yaşarken işsiz olmam yüzüme çarpılıp durulmadı.....
Madem eşim E ben sana böyle yapmadım sen yapmasın ama ailen yapıyor söyle onlara fikrini diyorum tık yok sonra da söylüyor Eee konuyu uzatıyorlar da kabul etmiyorlar mış da kabul etmezler tabi adamlar burnu lkaf dağında senin fikrini saygı duyar mı... O onlar öyleyse madem fikrimiz saygı duyulmayacak o zaman karışmasın merak etmesin ne eşimin pasifliğine ne de ailesininburnu laf dağında olması beni zerre kadar ilgilendirmiyor ama bana sıkıntı çektirir bana yansıtırsa bu beni beni ilgilendirir işte burnu laf dağındaysa indiririm o burnu bir şekilde zorla saygı duymaz zorunda kalır....
Bak sana şunu diyeyim.
18 yıllık evliyim.
İlk zamanlar kayınvalidem ne dese alınırdım, küserdim, abartırdım.
Yıllar geçtikce kadının haklı oldugunu anladım.
Aslında kadın gerçekten de haksız olduğu için söylenmemiş tabiki her şey için geçerli değil.
Görmüş geçirmiş bir kadın 80 yaşlarında.
3-4 senedir kadını oldugundan daha fazla sevmeye bile başladım.

Bak sana şunu diyeyim.
18 yıllık evliyim.
İlk zamanlar kayınvalidem ne dese, alınırdım küserdim, abartırdım.
Yıllar geçtikce kadının haklı oldugunu anladım.
Aslında kadın gerçekten de haksız olduğu için söylenmemiş tabiki her şey için geçerli değil.
Görmüş geçirmiş bir kadın 80 yaşlarında.
3-4 senedir kadını oldugundan daha fazla sevmeye bile başladım.
Yıllar da geçse ben benim haklı olduğumu onlar bile zamanla kabul etti... O yüzden ama ben bu durumu kullanırım ileride nasıl olsa.....

Yıllar da geçse ben benim haklı olduğumu onlar bile zamanla kabul etti... O yüzden ama ben bu durumu kullanırım ileride nasıl olsa.....
Kayınailene ciddiyim Allah yardım etsin.
Soğan erkeği kisvesine koydugun kocanla evli kalma o halde.
Ona lafı sayıp üzerine evli kalabiliyorsan kendi ailenin seni evlerinde istememesindendir.
Aileni al biraz kefeye.
Eş ailesi suçlu da sanki sizinkiler melek mi ?
Of ya.
Karı koca değişikler.

Kayınailene ciddiyim Allah yardım etsin.
Soğan erkeği kisvesine koydugun kocanla evli kalma o halde.
Ona lafı sayıp üzerine evli kalabiliyorsan kendi ailenin seni evlerinde istememesindendir.
Aileni al biraz kefeye.
Eş ailesi suçlu da sanki sizinkiler melek mi ?
Of ya.
Karı koca değişikler.
Eltime farklı bana farklı davranıyorsa gün gelir bedelini öder yapacak bir şey yok... Herkes ettiğini çeker.... Durduk yere laf sokmasaydı doğru ya ben niye kafaya takıyorum ki onlar düşünsün.... Yaptıklarının fitil fitil burnundan getiriyorum nasıl olsa akıllı olan kaynana gelinine iyi davranır.... Aklını kullansaydı o da işine geldiği gibi davranırsa bedelini öder yapacak bir şey yok... Benim annem damadına iyi davranıyor neden akıllı çünkü damadıma iyi davranırsam kızımı hoş tutar yarın söyelcek bir şeyi kalmaz koz bulamaz akıllı olucak sın evet duygusal düşündüm ama mantıksal düşününce dur ya hata yapsınlar daha ben bunları bir yere not eder ileride kullanırım...

Eltime farklı bana farklı davranıyorsa gün gelir bedelini öder yapacak bir şey yok... Herkes ettiğini çeker.... Durduk yere laf sokmasaydı doğru ya ben niye kafaya takıyorum ki onlar düşünsün.... Yaptıklarının fitil fitil burnundan getiriyorum nasıl olsa akıllı olan kaynana gelinine iyi davranır.... Aklını kullansaydı o da işine geldiği gibi davranırsa bedelini öder yapacak bir şey yok... Benim annem damadına iyi davranıyor neden akıllı çünkü damadıma iyi davranırsam kızımı hoş tutar yarın söyelcek bir şeyi kalmaz koz bulamaz akıllı olucak sın evet duygusal düşündüm ama mantıksal düşününce dur ya hata yapsınlar daha ben bunları bir yere not eder ileride kullanırım...
Neyse Gülçin ben konudan koptum hshshshs.
Başkalarına anlatırsın, ben gidiyorum.
Sana laf anlatacagıma gider deveye hendek atlatırım ayol.
Byee

Neyse Gülçin ben konudan koptum hshshshs.
Başkalarına anlatırsın, ben gidiyorum.
Sana laf anlatacagıma gider deveye hendek atlatırım ayol.
Byee

Ben hayatımda bu kdr kendini kaf dağında gören kibirli biri daha görmedim
Sadece tedavi ol yazıp kaçıyorum ben, msjlari okuyor musun cidden ya :KK70:

Ahahahah hani ailenle de sorunluydun eşinden başkası yalandı oda bu konuda mazlum oldu gerçi; :KK70:

Ya esila sanki heman gibi gölgelerin gücü adına dedi ve birden herkese haddini bildirdi, herkes de korktu sanıyor.
Nasıl bir inanmışlık aklım almadı hshshs
Hakikaten ilginç

Ya esila sanki heman gibi gölgelerin gücü adına dedi ve birden herkese haddini bildirdi, herkes de korktu sanıyor.
Nasıl bir inanmışlık aklım almadı hshshs
Hakikaten ilginç

Yok bee kimseye gık dediği yok gidip tabak kaldırmadan geri gelirse kadın da söylenir tabi konulardan biri buymuş. Esi de savunmuyor buda kendi çukurunda debelenip duruyor. E gitme diyoruz nerde o cesaret. Ztn esi bırakmaz aileye köle.

Yok bee kimseye gık dediği yok gidip tabak kaldırmadan geri gelirse kadın da söylenir tabi konulardan biri buymuş. Esi de savunmuyor buda kendi çukurunda debelenip duruyor. E gitme diyoruz nerde o cesaret. Ztn esi bırakmaz aileye köle.
Aman valla Esila.
Hayat zor bu tip insanlara da.
Neyse işte yazıp yazıp gidiyor buraya da.
Demek ki eş ailesiyle de böyle.
İllallah ettiirir bu tipler, eşi de anlamış olacak ki gık demiyor salmış ortaya kim ne ederse etsin kafasında.

Okuyorum diyorum ki eğer tanısaydın böyle konuşmadınız kimi övüyor sa hangi gelinin seviyorsa o işini görsün sıkıntısını ona anlatsın banane bana sıkıntı getirmesin benimle geçinmeyi öğrensin ben niye onunla geçinicem....

Kv haksız değil ki konu sahibi çalışmıyor kendi tercihi ama özel hastane isterim şunu isterim modundaysa klasik insan demiştir isteklerin için kendin çalış diye . Kadın ne yaptı diyoruz bir şey yok ortada . Başka şehre geldim başka şehre geldim hepimiz 18 yaşında ayrıldık . Sonra annesine bana iş yaptırmadı ben bir şey beceremiyorum. Büyük ihtimalle de evle de ilgisiz . Laf söylemeleri hiç garip gelmiyor

Aman valla Esila.
İllallah ettiirir bu tipler, eşi de anlamış olacak ki gık demiyor salmış ortaya kim ne ederse etsin kafasında.
Yooo öyle bir şey yok ayrıca tabak eskiden ilk evlendiğimizde sorun yokken yapıyordum ayrımcılık yaptığı için bedelini ödedi... Yapacak bir şey yok.... Görüşsem bile evime davet etmiyorum onlarda gelmiyor ayda 1 kahve ye gel diyorlar kahveyi de kendileri yapıyor zaten... En fazla bu kadar doğru düzgün konuşmuyorum telefonumu oynayıp geliyorum bu kadar... Gitsem de keyfimden mi gidiyorum sanki nasıl olsa elimde telefon oyun oynuyorum....

Cevap verir yorum yaparım o değilde bir günlük alsanız yeminle iyi niyetle söylüyorum onun içine yazın yazın ama hakaret yada birinin eline geçerse hani koz olmasın iyi saklayın onu.Her sayfaya bir sorun altına bir çözüm.Kendi yaptığım bir şey bu benim
Bir dönem böyle takılıp kaldım bir soruna aldım defteri yazdım çözdüm iyi geldi.Simdi eski günlerimi kim geri getirecek demişsiniz ya işte gençlik olsun sağlık olsun gelmiyorki geriye bizde olduğu kadar olduğu yerden tutuyoruz hayatı ucundan.Bence eşinize kendinize yaşamınıza hep aynı şeyi getirip getirip durmayın.Bi yerden mutlu olmaya bakın kolay değil biliyorum ama kolay olan ne varki

Kv haksız değil ki konu sahibi çalışmıyor kendi tercihi ama özel hastane isterim şunu isterim modundaysa klasik insan demiştir isteklerin için kendin çalış diye . Kadın ne yaptı diyoruz bir şey yok ortada . Başka şehre geldim başka şehre geldim hepimiz 18 yaşında ayrıldık . Sonra annesine bana iş yaptırmadı ben bir şey beceremiyorum. Büyük ihtimalle de evle de ilgisiz . Laf söylemeleri hiç garip gelmiyor

Evet haklı ama olay bilmediğim için yorum yapmadım. Klasik şımarık gelin sendromu
Ailesi ile iyi olsa çoktan boşanmışti ama böyle kendini yiyor.
Muhtemelen kadın istemiyor pasif kocası sürüklüyor.

Okuyorum diyorum ki eğer tanısaydın böyle konuşmadınız kimi övüyor sa hangi gelinin seviyorsa o işini görsün sıkıntısını ona anlatsın banane bana sıkıntı getirmesin benimle geçinmeyi öğrensin ben niye onunla geçinicem....

Valla sizle geçinmeye hiç gerek yok bence
Ben şahsen 5.mt yakınımda istemem

Çalışmıyor um değil bulamadım aradım çok istediğim gibi bulamayınca bıraktım.... Ayrıca eşim ödüyor parasını kime ne tek maaşlıda olsak sen ne istersen o diyor.... Tamam da önce şehire alışmamaı eşime çalışmamı ve iş bulana kadar laf söylemeseydi anlayışlı olsaydı her gittiğimde laf sokmasın o zaman.... Destek olmuyorsa köstek de olmasaydı akıllı olsaydı.... Ben bulana kadar olur olur rızk kapısı açıktır deseydi... Tabiki anlayışlı olmak zorunda bir şeylere alışana kadar alışmam için beni bana bıraksaydı kendi halime....

Aman valla Esila.

Ahaha biz çoktan pes ettik sende döküldün yeni üyeler yaziyo iste arada :KK70:

X