Her şey üst üste geliyor 🥺

Evlendikten 3 hafta sonra hamile olduğumu öğrendim, bu arada lojman çıkmasını bekliyorduk o çıktı taşınma sürecimiz oldu ama benim çok ağrım olduğu için hiçbir şey yapamadım her işi eşim yaptı. Çalışmayı düşünüyordum ama sonrasında kanamalarım başladı, gerçekten çok fazla kanamam oluyor, doktor sadece yatmamı söyledi ev öyle yarım yamalak, eşim çalışıyor her şeye yetişemiyor, aileler çok yardımcı olamadı bir sürü borcumuz var onun stresi ayrı. Daha düğünümüz de olmadı, haftaya 1000 km ötede düğünümüz var, gitmeme gibi bir lüksüm yok çünkü kendi düğünüm 🥺 Üstüne geçen hafta uyuz olduğumuzu öğrendik.. İlaçları bulantıdan doğru düzgün kullanmadım haliyle o da geçmiyor. Eşim de tam yapamıyor temizliği. Üstümüzde bir uğursuzluk var ama anlayamadım. Bu süreçte tek iyi olan şey bebeğimin her şeye rağmen yaşıyor olması. Evliliğimizin en güzel zamanları ağlamalarla, stresle geçiyor delirmeme ramak kaldı😫
Yani düğün sartmi yanlış anlamayın ama bide bu moda oldu zaten evlenmişsiniz hamilesiniz düğün masrafına vereceğinize kendinize bir yardımcı Tutsanız daha makbule geçer

Ya hakkaten düğün müğün yapmayın, hem uyuzsunuz hem covid hala yayılıyor...kamu sağlığı terörü gibi... Böyle eğlence mi olur allasen? Hamile bile kalmışsınız zaten ne düğünü ?
yalnız anons da şöyle olur:gelin hanım damat bey ve karındaki bebeklerini dansa davet ediyoruzzz :KK45:

Nasil ya, uyuz gibi bulasici bir hastaliginiz var Covid var ve Riskli hamilesiniz hala dugun mu dusunuyorsunuz
Salona soylemeyeceginizi tahmin ediyorum sizden sonraki dugun yapan gelin damadin sucu ne? Misafirlere bulasmasa ki mutlaka bulasir sonraki dugune mutlaka tasinir. Hic mi rahatsiz olmadiniz gercekten? Yada kanamali hamileyken gelinlikle ortada oynamayi nasil dusundunuz?

Plansızlığın adı ne zamandan beri uğursuzluk oldu?
Daha düğün bile olmadan korunmamışsınız, korunmayınca da doğal olarak hamile kalmışsınız.
Şimdi kanamanız varken ve uyuz gibi bir sorununuz varken düğün yapıp yorulacaksınız.
Misafirlere uyuz bulaştırırsanız "üstümüzde nasıl bir uğursuzluk varsa artık misafirler bile uyuz oldu" deyip geçecek misiniz?

Size bir sır vereyim, hayat kurtaran bir püf noktası. Kendiniz uygulayamadınız belki ama olsun çocuklarınızda kullanırsınız. Sanırım çevrenizde aklı başında kimse söylememiş bunu ama düğün evlenmeden önce yapılır, sonra değil. 🤷🏻‍♀️

Plansızlığın adı ne zamandan beri uğursuzluk oldu?
Daha düğün bile olmadan korunmamışsınız, korunmayınca da doğal olarak hamile kalmışsınız.
Şimdi kanamanız varken ve uyuz gibi bir sorununuz varken düğün yapıp yorulacaksınız.
Misafirlere uyuz bulaştırırsanız "üstümüzde nasıl bir uğursuzluk varsa artık misafirler bile uyuz oldu" deyip geçecek misiniz?
Bu kadar akılsızlığa nazar demediğine şükür.
Düğünden de vazgeçmezler altın gelecek malum.
Evliliğin tüm gerekleri yerine geldikten sonra düğün yapılması bile saçmayken ortada bir de bebek var. Akli olan gelmez 😅

Buna benzer bir şey Show haber de görmüştüm, evli çift düğününe çocuğuyla katılıyordu 😀 ben olsam yerin dibine geçerim (ha utanılacak bir şey olmayabilir başkası için kendi adıma konuştum) çift de gevrek gevrek çocuğumuza çok güzel anı kalacak diye röportaj veriyordu 😅😂
Size bir sır vereyim, hayat kurtaran bir püf noktası. Kendiniz uygulayamadınız belki ama olsun çocuklarınızda kullanırsınız. Sanırım çevrenizde aklı başında kimse söylememiş bunu ama düğün evlenmeden önce yapılır, sonra değil. 🤷🏻‍♀️

Evlendikten 3 hafta sonra hamile olduğumu öğrendim, bu arada lojman çıkmasını bekliyorduk o çıktı taşınma sürecimiz oldu ama benim çok ağrım olduğu için hiçbir şey yapamadım her işi eşim yaptı. Çalışmayı düşünüyordum ama sonrasında kanamalarım başladı, gerçekten çok fazla kanamam oluyor, doktor sadece yatmamı söyledi ev öyle yarım yamalak, eşim çalışıyor her şeye yetişemiyor, aileler çok yardımcı olamadı bir sürü borcumuz var onun stresi ayrı. Daha düğünümüz de olmadı, haftaya 1000 km ötede düğünümüz var, gitmeme gibi bir lüksüm yok çünkü kendi düğünüm 🥺 Üstüne geçen hafta uyuz olduğumuzu öğrendik.. İlaçları bulantıdan doğru düzgün kullanmadım haliyle o da geçmiyor. Eşim de tam yapamıyor temizliği. Üstümüzde bir uğursuzluk var ama anlayamadım. Bu süreçte tek iyi olan şey bebeğimin her şeye rağmen yaşıyor olması. Evliliğimizin en güzel zamanları ağlamalarla, stresle geçiyor delirmeme ramak kaldı😫
kesinlikle düğünü ertele sağlığın daha önemli

Nasil ya, uyuz gibi bulasici bir hastaliginiz var Covid var ve Riskli hamilesiniz hala dugun mu dusunuyorsunuz
Salona soylemeyeceginizi tahmin ediyorum sizden sonraki dugun yapan gelin damadin sucu ne? Misafirlere bulasmasa ki mutlaka bulasir sonraki dugune mutlaka tasinir. Hic mi rahatsiz olmadiniz gercekten? Yada kanamali hamileyken gelinlikle ortada oynamayi nasil dusundunuz?
Karnındaki bebeği umursamayan başka gelini mi düşünür

Cahillik işte, ilk aydan hamile kalabileceğimi hiç düşünmemiştim. 🥺

Yani ne sandiniz? Spermlerin birbirine "ilk defa bu vajinayi görüyoruz ama bunlaa evlenmiş zaten, yani daha çoooh görürüz, gel kutlamak için bizde şurda bir iki tur halay çekelim, yumurta döllemekte neymiş" dediğinimi sandiniz?

Bu kadar herşeyden habersiz olunmaz. Borc var, ev sizin değil, düğün bile olmadi. Insan 5 kat korunurdu.

Iki kişisiniz zaten, eşin neye yetişemiyor? Nasil uyuz oldunuz hemen? Temizlikçi kadin denilen bişey var.

Buna benzer bir şey Show haber de görmüştüm, evli çift düğününe çocuğuyla katılıyordu 😀 ben olsam yerin dibine geçerim (ha utanılacak bir şey olmayabilir başkası için kendi adıma konuştum) çift de gevrek gevrek çocuğumuza çok güzel anı kalacak diye röportaj veriyordu 😅😂

Bunda bişey yokki. Evlilik bircok insan icin formalite. Hayatlari düzendeyse bencede güzel oluyor çocuklar ile eğlence.

Sorun burda bebek değil, herşeyin plansiz olmasi. Birbirine alişmadan, borçlar varken sacma bir nedenden dolayi korunmamak ve buna uğursuzluk demek. Yani cahil bir düşünce.

Bunda bişey yokki. Evlilik bircok insan icin formalite. Hayatlari düzendeyse bencede güzel oluyor çocuklar ile eğlence.

Sorun burda bebek değil, herşeyin plansiz olmasi. Birbirine alişmadan, borçlar varken sacma bir nedenden dolayi korunmamak ve buna uğursuzluk demek. Yani cahil bir düşünce.
tabiki konu sahibinin zaten başlı başına plansızlık, uğursuzlukla hiç bir alakası yok, ama ben şu tarz düşünüyorum, birbiriyle çok uyumlu çift olsalarda hemen çocuk yapma fikrine sıcak bakmıyorum, e nikah ve düğün arası da zaten bu dediğim süreye girer, o yüzden bana çok tuhaf geliyor. Hamile olmayı geçtim nikah yapıp aradan uzunca bi süre geçip düğün yapanlar baba çok tuhaf geliyor. Ha eşin mi eşin, evet ama ben karnım çıkmışken düğün filan yapmazdım, utanırdım bu benim düşüncem, yoksa zaten parantezde belirttim herkes için farklı olabilir bu düşünce.

Her şey üst üste gelsin diye elinizden geleni yapmışsınız resmen. Planlamanız sıfır. Normalde olması gereken önce iki tarafta çalışır birikim yapar hali hazırda işi olur sonra ev tutulur sonra nikah-düğün olur ondan seneler sonra çocuk düşünülür. Düğün zaten bir zorunluluk değil tercih, bir sürü borcunuz varmış düğün ekstra masraf. Tek maaş ile borcu harcı geçtim bebek masrafına nasıl yetişmeyi planlıyorsunuz?

X