Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Her Tarayışımda bu ve bundan daha fazla dökülüyor. zaten bir avuç. Lütfen bakın.

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Canım ben imom kullanmıştım.

Ancak bırak kullanmayı, görmeye bile dayanamıyorum. Bana bebeğimi hatırlatıyor. Zaten bu acıyı yaşadıktan sonra açıkçası her şey de önemsiz geliyor.
Çok haklisiniz. Rabbim sabır versin size. İnşallah hayat karşınıza öyle güzel mutluluklar verir ki acılarıniz hafifler 🌹

Benim de saçlarım ince telli ve az. Çok dökülür genelde, özellikle belli zamanlarda. Ama geçen yıl çok artmıştı dökülmesi, senin resimdekinin 2-3 misli düşün hatta, her tarayışımda hem de.

Sonra hamile kaldım, folik asit kullanmaya başladıktan sonra o kadar düzeldi ki saçlarım. Dökülmesi durdu ve daha sağlıklıydı.
Ancak bir buçuk ay önce erken doğum yaptım. Bebeğimi de kaybettim. Saçlarım eski haline geri döndü. Hatta sıkıntı ve stresten daha da çok dökülüyor. Kel kalıcam sanki.
Öncelikle başınız sağolsun allah sabır versin size🙁gebelikte saç dökülmesi duruyor evet aksine çok parlak ve sağlıklı oluyor hormonlardan dolayı ama doğumdan sonra avuç avuç dökülüyor yine belirli bir süre.

Benimki de çok dökülüyor. Dönem dönem (nedenini bilemiyorum) baya artıyor, snra normale dönüyor ama sonuç olarak hep çok dökülüyor :/

Ay takvimine göre saçınızı her ay çok az kesin. Kendiniz de yapabilirsiniz.

Kan tahlili yaptirin detayli.Ferritin eksikliginden benim de cok döküldü.Ilac kullaniyorum.Ayrica yumurtalik kisti de cok sac döker.Jinekologa da görünün.Eger hepsi normal cikarsa saçlariniz cok işlem görmekten dökulüyordur.

Kan tahlili yaptirin detayli.Ferritin eksikliginden benim de cok döküldü.Ilac kullaniyorum.Ayrica yumurtalik kisti de cok sac döker.Jinekologa da görünün.Eger hepsi normal cikarsa saçlariniz cok işlem görmekten dökulüyordur.
Şu yumurtalık kistinden şüphe ediyorum ya
Başka bi neden kalmıyor çünkü geriye. Gidip baktirsam mi ne yapsam:KK43:

Ferritin bende hep normal çıkıyor. Saçlarım çok çabuk dolaşıyor ve sürekli topluyorum. Bu kadar dökülmesinde çok fazla dolaşık olması da nedenlerden biri. :KK43:

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    82,4 KB · Görüntüleme: 129
Sampuaninizin icine dogum kontrol hapi ezip koyunca geciyor dokulmesi ben denemistim cidden dokulmesi durmustu

Ferritin bende hep normal çıkıyor. Saçlarım çok çabuk dolaşıyor ve sürekli topluyorum. Bu kadar dökülmesinde çok fazla dolaşık olması da nedenlerden biri. :KK43:
Bi sürü sebepleri olabiliyor inanin.Genetikten tutun,işlem görmesine,strese,mevsime hatta çinko eksikligine ( kan tahlilinde arkadasimda cinko eksikligi cikti ,sac dökülmesi sebebiyle ic hastakiklari dr gitmişti ,ilac vermis o yönde) ,pko ya kadar sebepleri var.Bazen kalitesiz şampuanlar,jöleler,spreyler de yapiyor.Önce nedeni bulunmali diye düşünüyorum.

Benimde geçen yıl çok fazla dökülüyordu doktora gittim kan verdim d vitamini eksikliği olduğu ortaya çıktı devit3 kullandım 3 ay sonra dökülme durdu çok şükür.

Hasımato olabilir canım tiroidde baktır b12 demir çinko eksikliği döker pko döker stresten dökülür birçok nedeni var

X