Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Her Tarayışımda bu ve bundan daha fazla dökülüyor. zaten bir avuç. Lütfen bakın.

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Aslında böyle durumlarda öncelikle bir kan değerlerinize baktırmanız iyi olabilir, eksik ya da fazla bir şeyler (vitamin, mineral) var mı onun tespit edilmesi gerekir.
Onun dışında mevsim geçişlerinde, hormonal dalgalanmalarda, stresli dönemlerde saç daha fazla dökülebilir. Hem yediğinize içtiğinize dikkat edip hem de saça doğal bakımlar uygulayabilirsiniz (zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, maya, belki e, b vitamini ampülleri).

Benimde böyle hatta daha fazlası dökülüyor hele duştan sonra sanki kafamın yarısını banyoda bırakıp çıkıyorum bi önerisi olup sonuç alanlar alıntılasın lütfen 🙏

Saçlarım her tarayışımda en az bu kadar dökülüyor. Bu kadar dökülüp durdurabilen var mı ?Eki Görüntüle 2308613
Benim de agustosta bu şekilde başladı şuan azaldı dökülmem ama saçımın hacmi azaldı maalesef. 3 ayrı dermatologa gittim, sonuncusu prof. Server Serdaroğlu. Bana günlük 5000 mg Biotin yazdi en az 3 ay kullan dedi. Ve bir losyon ve minoksidil içeren bir sprey. Ben losyon ve spreyi kullanmadım. Kann değerlerim normal , d vitaminim eksikti. Takviye alıyorum. Demir ve ferritin degerlerini orta ve maksimuma yakın tutmaya çalış, o şekilde beslen. B12 takviyesi de al, D Vitamini eksikse onu da mutlaka al. Hormonlarına da baktır, ben de sorun yoktu.Tabi öncelike neden döküldüğünün tespiti çok önemli. Benim sebebi; dökülmeden 3 ay önce geçirdiğim ateşli gribal enfeksiyon. Yüksek ateş bu şekilde dökülme yapıyormuş 3-4 ay so

Benim de saçlarım ince telli ve az. Çok dökülür genelde, özellikle belli zamanlarda. Ama geçen yıl çok artmıştı dökülmesi, senin resimdekinin 2-3 misli düşün hatta, her tarayışımda hem de.

Sonra hamile kaldım, folik asit kullanmaya başladıktan sonra o kadar düzeldi ki saçlarım. Dökülmesi durdu ve daha sağlıklıydı.
Ancak bir buçuk ay önce erken doğum yaptım. Bebeğimi de kaybettim. Saçlarım eski haline geri döndü. Hatta sıkıntı ve stresten daha da çok dökülüyor. Kel kalıcam sanki.
Merhabalar ayni seyleri yasadim hamile kalmadan once fokuluyordum sonra hamile kaldiktan sonra durmustu bende 6 bucuk aylik bebeyimi karnimda kalbi durdunu orendim simdi tekrar dokuluyor ve yine hamileyim siz nadilsiniz ve neler yaptiniz acaba ben daha hamile kalmadan doktor kontroluyle vitaminler kulanmaya badladim

X