Her testi normal olup PCOS tanısı konulanlarr!

Selam kızlar🙋🏻‍♀️
Sizlere uzun zamandır uğraştığım fakat tekrar tekrar hüsrana uğradığım bir derdimi paylaşmak isterim.
2 yıllık evliyim yaşım 24. Eşimle en başından beri çocuk için uğraşıyoruz ama hiçbir şekilde hamile kalamadım.
6ay geçti ,7 ay, 8,9,10 derken tam 1 buçuk yıl geçti aradan. Reglim düzenlidir şimdiye kadarda sıkıntılı olmadı hiç. Doktora görünmek istediğimi belirttim eşime.
Bilirsiniz kadın doğumcular bir yıl ya da iki yıl doğal yollarla olmamasını normal karşılayıp tedavi olmadan gönderirler evlerimize.
İlk önce devlete gittik derdimi anlattım doktora normal olmaması diyip gönderecekti belkide ama direttim bir sorun olabilir bakın diye. İyi ki diretmişim. Alttan muayene oldum kist gördü doppler istedi çektirdim kötü huylu dedi kan tahlili istedi dünyam yıkıldı...(Sonuç olarak tahlil temiz çıktı)
Eşimle özele gitmeye karar verdik. Tekrar aynı tahlili istemedi Allah’tan.
Kan tahlili yapıldı tüm hormonlara bakıldı sonuç yine temiz çıktı ve her değerimin olması gerektiği gibi olduğunu söyleyerek bir sonra ki randevuya regl iken gelmemi söyledi. Gittik.
Bi baktık ultrason görüntüsünde inci gibi dizilmiş kistler var ve meğer hamileliğe engelmiş.
1.si ben kilolu değilim insülin direncim yok
2.si adetim düzenlidir
3.sü kıllanma tüylenme de yok
Bunların bende olmamasına rağmen PCOS lu çıktım.
Yumurta gelişimi için Klomen yazıldı. Kullandım fakat tekrar dr gidemedik bi aksaklık oldu zaten reglim gelmişti yine hüsrandı.
Yapılacak olan son bir işlem var artık Hsg denilen rahim filmi.
Allah hakkımızda inşallah hayırlısını verir. En doğru zamanda vereceğinden hiç şüphem yok fakat sağlıksal bir sorun olunca korkmaya başlıyor insan.
Tek aklımdaki soru bende pco hastalarının olduğu belirtilerin olmamasına rağmen pco lu çıkmam. Varmı sizin de etrafınızda benim gibi olan.
En azından bana da umut olur yol olur:)
Merhaba banada herseferinde öyle bişey yok dediler. Her şeyim normaldi. En sonunda özele gittim. Yumurta tembelliği var dedi doktor. Meğersem kaliteli yumurtam olmuyormuş. Klomen verdiler çatlatma iğnesi yle. Ama tutmadı. Bir sonraki ay bitkisel kürlerle hamile kaldım çok şükür🤲🤲bitkisel macun kullanabilirsiniz. Hayıt suyu da hormon dengeler.

Klomen kullanmaya başladım bu ay ilk kez evliyim ama hiç gebelik oluşmadı dokuz ay oldu ama tahim filmi çektirmedm henüz yumurta takibi dokuz aydır yapıyprum her ay düzenli görüyorum çatlamayo görüyprum ama anlamadm neden yumurta mı kalitesiz bilmiyprumşimdi hem vitamin hemde klomen kullanıyorum bu ay bekliyorum sabrede sabrede allah yardmcımz olsn
Bence rahim filmi çektirin beklemeden. Bir tanıdık 9 yıldır doktor doktor gezmiş 9 yıl boyunca her tedaviyi uygulamış ama olmamış son çare tüp bebek demişler ama beklemişler yinede. Tesadüfen başka bi doktor araştırıyorlar doktor da rahim filmi çektirmedinizmi 9 yıl boyunca diynce hemen ardından filmi çektirip o ay hamile kaldı kadın. Sorun tüplerde ise ne kullanırsak kullanalım olmayacak gibi tıkalı tüplerde sperm ilerleyemez elbette:)

Merhaba banada herseferinde öyle bişey yok dediler. Her şeyim normaldi. En sonunda özele gittim. Yumurta tembelliği var dedi doktor. Meğersem kaliteli yumurtam olmuyormuş. Klomen verdiler çatlatma iğnesi yle. Ama tutmadı. Bir sonraki ay bitkisel kürlerle hamile kaldım çok şükür🤲🤲bitkisel macun kullanabilirsiniz. Hayıt suyu da hormon dengeler.
Hayıt suyunu duydum da hormonla ilgili sıkıntım yokki benim :KK43: yumurtlama tembelliği pcos dan kaynaklı sanırım benim

Çok sevindim sizin adınıza Allah kucağınıza almayı da nasip eder inşallah:) maalesef benim adetlerim de düzenli olduğu için bununla ilgili bir sıkıntı yaşamıyorum sorun sanırım tüplerde olabilir😏
Amin canım benim teşekkür ederim. Picos herkese farkli etki ediyor. Kiminde adet duzensizligi kiminde kilo alma kiminde kıllanma vs gibi. Allah en kısa zamanda sana da hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

Amin canım benim teşekkür ederim. Picos herkese farkli etki ediyor. Kiminde adet duzensizligi kiminde kilo alma kiminde kıllanma vs gibi. Allah en kısa zamanda sana da hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah
Amin çok sağol canımm teşekkür ederim Allah isteyen herkese evlat hasreti yaşatmasın inşallah

X