hergün yemek derdindeyim.

kerken

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2013
621
202
kızlar ya ben yemek yapmayı pek sevmiyorum ve çeşitleri de bilemiyorum. 1,5 aydır hamilelikten dolayı yemek yapamamıştım yeni yeni toparlanıyorum ama artık sürekli dışarda yemeye alıştık. buda maddi külfet oluyor haliyle. ya ben ne yapacağım hergün. geçen gün pilav yaptım sonra kabak yemeği, mercimek çorbası, makarna, pırasa vs. yarına yemek yok ve ben ne yapacağım off evde de hiç sebze yok hadi biraz fikir verinde en azından 1 haftalık yemek listesi yapayım.

kızlar ya ben yemek yapmayı pek sevmiyorum ve çeşitleri de bilemiyorum. 1,5 aydır hamilelikten dolayı yemek yapamamıştım yeni yeni toparlanıyorum ama artık sürekli dışarda yemeye alıştık. buda maddi külfet oluyor haliyle. ya ben ne yapacağım hergün. geçen gün pilav yaptım sonra kabak yemeği, mercimek çorbası, makarna, pırasa vs. yarına yemek yok ve ben ne yapacağım off evde de hiç sebze yok hadi biraz fikir verinde en azından 1 haftalık yemek listesi yapayım.

patlıcan kumpir..fırında makarna.karnıyarık..kuru fasulye...

1.Kuru fasulye pirinç pilav,cacık.2.Karnıyarık yanına pilav ayır turşu ile yersiniz.3.Karışık kızartma,mercimek çorbası,4. Dolma ve sarma ayran eşliginde.5.Taze fasulye,bulgur pilavı.6.Lahmacun bol yeşillik ile.7.Balık ızgara yada tavuk ızgara.Listeye bezelye yemeği ekliyebilirsin.Şehriye çorbası,fırında tavuklu patates-fırında köfte tavuk.İçli köfte,sigara böregi,kısır, mercimek köftesi gibi yemekleride ekleyebilirsin.

evet fasulyeyi ıslayayım ben şimdiden yarın fasulye pilav cacık harika olur. öneriler güzel hanımlar.

patlıcan kumpir..fırında makarna.karnıyarık..kuru fasulye...

Taze fasulyenin tam zamani sen cikip alamiyosan esine soyle gelirken alsin ondn yap.miden bulaniyo et tavuk yapamiyosan en azindan tavugu firinda pisir hem fazla ugrasmamis olursun hemde koku olmaz.balik falan yemen lazim senin mesela baligida (buyuk olanlardan alabalik gibi)folyoya sar hooop oda firinda hem hiccc kokusu olmuyo.tabi bunlarin yanina bolca salata yap tuzlama hepsini yarisini ayir ertesi gunede kalir.daha cok varda simdilik bunlar geldi aklima.arabbim bebisini kucagina almani nasip etsin ins.banada dua et bebis icin hamilelerin duasi kabul olurmus :))

Kurufasulye-pilav-cacık
Patates püresi-köfte-çoban salata
Karısık türlü-bulgur pilavı
Balık-salata-taze ekmek
Bezelye-domatesli pilav
Kıymalı ıspanak-yoğurt-taze ekmek
Yoğurt çorbası-Yeşil mercimek yemeği

Hamileyseniz; bebek için de çok faydalı bir beslenme tablosu oldu:))

Son düzenleme:
Firinda kofte patates yapabilirsin ,et yemegi yapabilirsin ,borek,eriste makarnasi ,firinda tavuk

Semizotu dolu pazarlar yoğurtlayın azda sarımsak mis
Dolmalık biberde prtaiktir harcı yap doldur biberlere
Tavuk yemekleride pratiktir patatesle fırına sürebilirsin , tavuk haşlama yapabilirsin yada tavuk sote
suyuna çorba pilav yapabilirsin ( tavuklu pirinç yada bulgur pilavıda olabilir )
Erişte yapabilirsin peynirli pratiktir
patates salatası
Kısır
Kuru fasulye nohut yazdan bezelye barbunyam var onları yaparım

Firin torbasina tavuk koy,parcalanmis but gogus vs.patatesi soy iri parcalara kes.koy icine.iki dis sarimsak,karabiber köri tuz kimyon koy baharatlari.bi guzel karistir.sicak firina at.bir saate mukemmel yemek.yaninda salata ohhh.besleyici ve doyurucu.benim kurtarici yemegim.

fikirler süper :) :) bu arada benden dua bekleyen arkadaşın rabbim ne duası dileği varsa hayırlısıyla kabul etsin bütün sıkıntılarını tez vakitte gidersin inşallah. fasulyeyi ısladım eşimlede konuştuk borcumuz çok evde yemek yememi lazım dedim oda sen yapamıyorsun hamilesin eğer yaparsan iyi olur maddi anlamda her ay ucu ucuna para yetiyor harcamalarımızı kontrol edelim diyor. inşallah güzel güzel yemek yapar bebişime de eşimede faydalı olurum :)

salatayı çok severdim helede sarımsaklı yoğurdu falan ölürdüm ama hamile kalınca birkez yedim bunları sonra kustum acayip tiksintim var inanın. hala yemeklerin tadını alamıyorum ama mide ağrılarım geçti ara ara bulantılar oluyor idare ediyorum inşallah daha da iyi olurum.

ben de yemek yapmayı hiç bilmeyen biri olarak başladım. eylül ayından beri deneme-yanılmalarım sürüyor. :KK24: fırın kurtarıcım oldu. kızartmayı bile fırında yapıyorum. hiç mi yemeğin yok. al kanadı , bageti, köfteyi. hiçbir şey koymadan sür fırına. bu bile kurtarıcı oluyor. tabii ben genelde içine patates , soğan, baharat vs katıyorum. süslemek sana kalmış. sebzeleri daire daire dilimle,yağla sür fırına, al sana kızartma. değişik yemekler deniyorum ama sıkıştığım zaman böyle yapıyorum. yemek yapmayı bilmeyenler için gerçekten kurtarıcı, et yemeği olunca kesin lezzetli oluyor. :KK1:

Ben cok zorluk cekmıycem ınsallah evlenınce cunku suan yemeklerı 2 yıldır ben yapıyorum ve her hafta liste yapıyorum genelde 1.gün onden akşam hazırlıyorum. Bu hafta listem böyleydi:

1.Gün:Fırın Mücver Ton Balıklı Salata
2.Gün:Mantar Sote Sehrıye Pılavı Salata
3.Gün:Kofte Patates Bol soğanlı salata
4.Gün:Bezelye Bulgur Pilavı Turşu
5.Gün:pizza Kola:KK56:
6.Gün:Nişanlımla dışarıdayız:KK16:
7.Gün:Çiğ Börek Ayran

Ben cok zorluk cekmıycem ınsallah evlenınce cunku suan yemeklerı 2 yıldır ben yapıyorum ve her hafta liste yapıyorum genelde 1.gün onden akşam hazırlıyorum. Bu hafta listem böyleydi:

1.Gün:Fırın Mücver Ton Balıklı Salata
2.Gün:Mantar Sote Sehrıye Pılavı Salata
3.Gün:Kofte Patates Bol soğanlı salata
4.Gün:Bezelye Bulgur Pilavı Turşu
5.Gün:pizza Kola:KK56:
6.Gün:Nişanlımla dışarıdayız:KK16:
7.Gün:Çiğ Börek Ayran

bravo hiç zorlanmayacaksınız o zaman :KK9:

facedeki yemek sayfalarını takip edebilirsiniz. bizim burada paylaşım yapmamız anı veya haftayı kurtarır ama o sayfalar her güne bir kaç çeşit menü paylaşır. size uyanları yaparsınız :KK34:

hatta burada ki yemek tarifi sayfalarını bile alt üst etmeniz her daim yardımcınız olur :KK1:

knorun kendinden torbali tavuk cesnisi var mangal tadi olani bir harika bir kg baget al yika koy posen icine sosu dok calkala 45 dakikada inanilmaz lezzetli tavuk yemegin hazir.yaninada pilav salata ohhh ne olsun.yarim kilodan kofte yogur at derin dondurucuya arada bikactane cikart kizart yanina pilav yada pattes kizartmasi yaparsin.pazara gidin esinle biiki sebze alin en sevdiklerinizden bolece bugun neyapicam dusuncesi olmaz elinde mazemen olur.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Konu sahibi canim seni anliyorum. Bende hamilelikten beri zaten bi yandan bulantilar filan yemek yapmaya mecalim yok. Yapabildigim kadar yapmaya calisiyorum ama olmadigi yerde disaridan soyluyoruz bizde. Bide cok seyden tiksindigim icin yapmakta istemiyorum ondan zorlaniyorum ama hafta basi listemi hazirlayip oyle yemek yapicam bundan sonra.

arada pilav degisikligi yap mesela koftenin yanina bulgur cok yakisir.bikac kabak sogan biraz maydonoz bir yumurta tuz baharat biraz un ekle kasikla tavaya koyacagin kivamda olsun mucver kizart cok lezzetli oluyo puf noktasi kizaranlarin uzerini ört sogutma kagit havluyla felan yumusasin cok guzel oluyo bide video izle nasil yapiliyo diye ornegin mucver video yaz bak nasil yapildigina

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
bugünlerde düzeldim kızlar hergün bir çorba bir yemek yapıyorum. dolaba daha birşey atmadım. ama bezelyem nohutum tavuğum var dondurucuda. bügün bir papates kıartması, peynir zeytin domates salatalık katmer çay yapıyrum yarınada salata ve balık olacak inşallha bakın pazarım boş pazarada fırında tavuk yaparım.

X