Herseyden ben mi sorumluyum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RedMoonshine

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2020
28
36
Eşimin dolaptan alıp yiyip bitirdiği yiyecekleri saymak onu kafaya takma aklıma bile gelmez. Kocanın lokmalarını dert edeceksen o evlilik biraz zor ilerler sizin iletişiminiz berbat ikinizde inanılmaz geçimsiz geldiniz

Lokmalarini saydigimi nerden cikardiniz? Alisverise gidince siz kendinize sevdiginiz bisey almiyor musunuz? Caniniz bisey cekmiyor mu? Diyelim ki aldiniz, tam yiyeceksiniz, dolabi aciyorsunuz ve yok. Bu bir oluyor, iki oluyor, üc oluyor, uyariyorsunuz yine oluyor. Örnek verecek olursam söyle ki damak zevklerimiz cok farkli, kendisi mesela tuzlu sirkeli cips yerken, ben normal kirmizi biberli yiyorum. O hem kendine aldigi cipsi yiyor, hem benim kendime aldigimi da. Film izlicez, aa cips almistim iyi gider diyorum, bi bakiyorum yok. Ve bu devamli oluyor. Uyardim bak alisverise gittigimizde daha cok al, madem seviyorsun ama ben kendime bi parca bisey aldigimda yeme, onu bari bana birak.

Veya bahsettigim gibi, Bonbon aliyorum bi poset. 2 gün icinde bitiyor. Ya bonbon bu, insanin cani cekiyor, almistim diyorsun, bakiyorsun ve yerinde yok. Hayret ediyorum evde ariyorum, esime soruyorum bana „ben onu 2 gün önce bitirdim“ diyor. Hepsini mi diyorum, hepsini diyor. Hic bu evde benimle de yasadigini düsünmüyor.

Rya3592

Bizden hüznü gideren Allah'a şükürler olsun💚🤲🏻
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
8 Mart 2020
1.504
3.492
Canım kirilma gerçekten ama sen çok dolmussun eşine karşı ,hoşuna gitmiyor adam belli ve bunu şimdi anlamaya başlamışsın . Ve hoşuna gitmeyen kişi ile aynı evde yaşamak ise zordur yani bir ömür böyle mi gecireceksiniz ? İyi düşün taşın adamla yapamıyorsan doğru bir karar vermeye çalış çünkü gıcık tilt oluyorsun adama . Yani belki sonradan anladın adamla hiç uyuşmadığini olabilir insanız biz

LesaM

♡♥️♡
Pro Üye
Anneler Kulübü
24 Ekim 2016
3.687
5.683
Konu bu değil ama söylemek istedim. Inançlı bir kadın inançsız bir erkekle evlenemez çünkü dini nikah kıyamazsınız nikah düşmez.
Konuya gelirsek de siz baya dolmuşsunuz. Ya geçmişten gelen şeyler var ya da soğudunuz O size siz ona batıyorsunuz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 52 gün kaldı.

Bu günlede bebeğiniz başparmağını emerek, emme egzersizi yapıyor. Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile, uyumakta güçlük çekiyorsunuz. Bunu sebebi sırt ağrıları, bebeğin hareketleri, sıcak hissetmek, baş ağrıları, bacak krampları ve rahat posizyon bulamamaktır. Unutmayın, yattığınız zaman sol tarafınıza dönerek uzanın. Bu sizin ve bebeğin kan dolaşımını rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yardımcı olacaktır. Artık bebeğinizin böbrekleri tam olarak gelişmiştir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
34.589
104.763
Karsilikli olarak kabasiniz. Ortada var olan sorun bu,50/50 paylasmis durumdasiniz hatayi.
Adam siz bir sey isteyince he diyor,sallamayip isine devam ediyor.
Yemek getirince yemem al diyorsunuz. Gerekce yemegi sevmemeniz. Adam iyi kotu bir adim atinca tersliyorsunuz. Boyle evlilik uzun surmez onu soyleyeyim simdiden de

elsa83

Guru
Pro Üye
18 Mayıs 2008
3.992
7.141
Lokmalarini saydigimi nerden cikardiniz? Alisverise gidince siz kendinize sevdiginiz bisey almiyor musunuz? Caniniz bisey cekmiyor mu? Diyelim ki aldiniz, tam yiyeceksiniz, dolabi aciyorsunuz ve yok. Bu bir oluyor, iki oluyor, üc oluyor, uyariyorsunuz yine oluyor. Örnek verecek olursam söyle ki damak zevklerimiz cok farkli, kendisi mesela tuzlu sirkeli cips yerken, ben normal kirmizi biberli yiyorum. O hem kendine aldigi cipsi yiyor, hem benim kendime aldigimi da. Film izlicez, aa cips almistim iyi gider diyorum, bi bakiyorum yok. Ve bu devamli oluyor. Uyardim bak alisverise gittigimizde daha cok al, madem seviyorsun ama ben kendime bi parca bisey aldigimda yeme, onu bari bana birak.

Veya bahsettigim gibi, Bonbon aliyorum bi poset. 2 gün icinde bitiyor. Ya bonbon bu, insanin cani cekiyor, almistim diyorsun, bakiyorsun ve yerinde yok. Hayret ediyorum evde ariyorum, esime soruyorum bana „ben onu 2 gün önce bitirdim“ diyor. Hepsini mi diyorum, hepsini diyor. Hic bu evde benimle de yasadigini düsünmüyor.
Bu söylediklerinizin hepsi lokma saymak oluyor işte. Ben düşünüyorum, daha 1 yıllık evlilikte , eşimi seviyorsam, aşıksam bu söyledikleriniz batmaz bana. Üstelik yemiş , sevmiş diye mutlu olurum, ertesi gün gidip daha çok alırım. Siz eşinizi çocuğunuz gibi sürekli azarlıyorsunuz gibi geldi bana.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.027
81.202
34

tamam esınız ac gozlu davranıyor dogru ama bunun sebebı duygusal yeme bozuklugundan sızı sevmedıgınden deger vermedıgınden degıl
hersey bıtıp tukenene kadar hemen yeme ıstegı doymaksızın yeme ıstegı bu bır sorun saglık sorunu zaten

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1921 gün geçti.

RedMoonshine

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2020
28
36
erkekler analog kadınlar dıjıtaldır
sız esınızden dolaptan sunu ındırırmısın demıssınız ya bulasık makınasını o bolsaltıyorken
onun dusuncesı bırkac parca kaldı sunu da yerlestıreyım de dıye dusunurken sız cemkırmıssınız :)

sonra esınız ortalıgı topluyor sız acıktım dıye sofraya oturuyorsunuz sız acıktınız da o acıkmadı mı ustelık cok ıstahlı oldugunu soylemıssınız habıre bırseyler yer dıye
bu kadar acıktıysanız hemen sofraya oturmak ıcın sızde onla bırlıkte toplarsınız madem cok uyusuk . bırlıkte oturur yersınız zaten bırlıkte bır aksam yemegınız var bırde uyuyorsunuz tum gun bırlıkte vakıt gecırmıyorsunuz hayatın telasına kapılıp. barı yemegı keyıfle yıyın degıl mı

orda da hareketınız abartılı olmus

adam tum bunlara ragmen sofrada konusmak ıstemıs onda da ters cevap vermıssınız

gece sız uyuyacagınız sırada esınız seslı oyun oynuyormus
sesını azalt demıssınız yıne sert uslupla
oda buna calısacagım demıs cunku kendını oyuna kaptırabılecegını bılıyor o yuzden net konusamıyor sızde bunu o gununn gergınlıgıyle yanlıs anlayıp calısacagım dedı yanı ıma yaptı deyıp ofkenıze ofke katıp yanı kendı kendınızı doldurup yatmaya gecmıssınız

bır arkadası kullanıcı adını allahuekber koymus ben bıle buna ınandım oyle olmasa nıye oyle ard arda soylesınler :) dalga gececek olsa su zamana kadar dalga gececegı hıc zaman olmadı mı evlılıgınızde ? coktan dalga gecerdı ama sız o gun kendı kendınızı oyle cok doldurmussunuz kı imana gelse musluman olsa sahadet getırse yıne de benımle dalga gecıyor derdınız kabul edın :)

tum bunlara ragmen aksam yemek yapmıs esınız
sız tabagı uzatıp ben yemem demıssınız :)
hala abartılı tavrınız suruyor

sonra yıne yemek yaparken yemegı yaktı dıye azarlamıssınız

oda kac gun ust uste azarlamanıza dayanamamıs ve patlamıs demıskı benı azarlamadan once kendıne bak bende hep kusur buluyorsun ama sende dus yerınde saclarını temızlemıyorsun buzdolabında yıyecekler fosilleşiyor tarıhı esere donuyor sende duzenlı degılsın ona bakarsak once kendıne bak konus demıs :)

sızde bu gercekler canınızı acıtınca onu en can alıcı kısımdan vurup sende kac aydır ıssızsın ne ıse yarıyorsun mınvalınde konusmussunuz kocanıza

bana gore esınızın tek hatası cok yemesı :KK70: saglıgına dıkkat etsın ve su parasızlıkta çar çur etmesın

sızın esınıze soyledıklerınızı burda bırı konu acıp kocam bana boyle soyluyor dese bu adamdan bır cacık olmaz derdık
ıkınızde hatalısınız dıyerek aslında tum sucu sıze yuklemek ıstememıstım kendınızı kotu hıssetmeyın dıye ama sız sorunca madem soruyorsunuz soyleyeyım dedım

tam olarak yazdıgınız konunun aslında ozetı bu
yazdıgınız konuya bakınca gecımsız duruyorsunuz herseye bır laf soyluyorsunuz habıre laf sokuyorsunuz
karsılastırdıgımda sız 10 laf soyluyorsanız esınız 1 laf soyluyor seklınde
ha ama sunu da anlayabılıyorum
ustunuzde cok yuk hıssedıyorsunuz ondan gergınsınız bence

belki ben yazamadim, belki de siz tam okumadiniz ama esim issiz degil, 2 aylik bir issizlik yasadi. Ben ona örnek vermek icin o issiz döneminde kendisinin hicbir sey yapmadigini söyledim.

esimin tek hatasi cok yemesi demissiniz ya, yani sizce bütün yükü benim üstüme yikmasi dogru? Benkm bütün evin islerinden sorumlu olmam normal? Kendisi calismadigi sürede bile ev islerinde yardim etmemeli? Ve ben bunu yüzüne vurmadim ama o vurabilir. Böyle mi düsünüyorsunuz? O laflari yutup oturmam lazimdi size göre.

Pinkflambe

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
5.130
22.139
Kusura bakmayın bir yerden sonra çok sıkıldım tamamını okuyamadım. İki tarafta birbirinin her dediğini mesele haline getirir olmuş. Karşılıklı iletişim beceriniz sıfır. Birbirinizin her davranışı, her sözü, her hareketi batıyor resmen. O kadar küçük şeyler mesele haline getirilmiş ki tamamını okumaya sabrım yetmedi. Böyle giderseniz yakında boşanırsınız benden söylemesi. Hata sadece eşinizde değil siz de resmen ne söylese azarlamak için pusuda bekliyorsunuz

Nonamexxx

ben Can nedir şimdi bildim...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
3.747
7.441
Yarisina kadar okudum ve okudugum yere kadar hep siz haksizsiniz. Adami azarlayip durmussunuz. Gerginligi devam ettiren siz olmussunuz hep. Tavriniz cok yanlis. Devamini okumadim dedigim gibi. Esim sizin gibi surekli soylense bi dur orada derim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 595 gün geçti.

Cecilion

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2020
119
288
bence ikinizde daha tam alışamamışsınız birlikte yaşamaya.kendisi çalışmıyor mu?yesin ne isterse lokmamı sayan olsa çok bozulurdum.sağlık problemi vs yoksa kilo sorunu ona kafamı takmazdım.eğer sizin abur cuburları yiyorsa onları saklayın veya tembihleyin bunlar benimkiler yeme diye.biz o şekilde yapıyoruz evde.

allahu ekber mevzusunda bence abartmışsınız büyük ihtimal dediği şey doğruydu online oyunlarda saçma sapan nickler alıyorlar bazen bende gülerim.bunu saygısızlık olarak düşünmezdim aslında adam size yemek getirmiş,sofrada konuşmaya çalışmış,sessiz olmaya çalışırım demiş ters birşey dememiş siz sanki fazla gerilip patlamışsınız.dün bende oyuna dalıp fırında yemeği yaktım olur öyle şeyler sürekli yapmıyorsa abartmayın yani.aşırı büyük sorun yok konuşup anlaşın derim.

RedMoonshine

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2020
28
36
tamam esınız ac gozlu davranıyor dogru ama bunun sebebı duygusal yeme bozuklugundan sızı sevmedıgınden deger vermedıgınden degıl
hersey bıtıp tukenene kadar hemen yeme ıstegı doymaksızın yeme ıstegı bu bır sorun saglık sorunu zaten

Evet, aynisini ben de söylüyorum biliyormusunuz. Bak yememize icmemize cok para gidiyor, dikkat edelim diyorum, tamam diyor, ertesi gün bi bakmisim 2 kutu dondurma almis, oturmus ikisini de yiyor.

Bisey yiyorsa, bitene kadar, göbegi midesi catlayana kadar yiyor. Sonra da gece oy midem yaniyor diyor. Ve bu her gün oluyor. Doktora gitmen lazim diyor, terapi görmen gerekiyor diyorum kabul etmiyor.

pamuk_helva

Knitter...ÖrgücüBasi...
Pro Üye
14 Mart 2010
7.673
6.281

ben bu konusa size hak verdim. Siz yemesin demiyorsunuz. Olay burda banada biraksin. Esiniz bu konuda bencil demek. Bir olur iki olur. Ama sürekli benimde sevdikelrimi yiyip bana bir tabakta birakmiyorsa kusura bakmasin ama sinir olurum. Ertesi gün gidip alsaniz. Siz yiyemeden esiniz yine yer onu.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 122 gün geçti.

petrapuella

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
5.912
27.374
Bi iş yaparken başka bir iş neden buyuruyosunuz adama siz alın buzluktan ne alacaksanız.

Kavga etmeye yer aramışsınız resmen. Neden allahuekber dedin neden sevmediğim yemeği yaptın neden yaktın. Olabilir dalgınlık yani. Yediği yemeğe kadar takılmak laf söylemek çok yakışıksız. Korkunç bir ilişkiniz var gerçekten.

RedMoonshine

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2020
28
36
bence ikinizde daha tam alışamamışsınız birlikte yaşamaya.kendisi çalışmıyor mu?yesin ne isterse lokmamı sayan olsa çok bozulurdum.sağlık problemi vs yoksa kilo sorunu ona kafamı takmazdım.eğer sizin abur cuburları yiyorsa onları saklayın veya tembihleyin bunlar benimkiler yeme diye.biz o şekilde yapıyoruz evde.

Benim bildigim saglik sorunu henüz yok ancak maddi sorun var, ayin son haftasi eksilere giriyoruz. Esimin maasi araba ve kiraya gidiyor, benim maasim ise kredi ve diger faturalara, yemeye icmeye gidiyor. Yetmiyor para.

RedMoonshine

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2020
28
36
ben bu konusa size hak verdim. Siz yemesin demiyorsunuz. Olay burda banada biraksin. Esiniz bu konuda bencil demek. Bir olur iki olur. Ama sürekli benimde sevdikelrimi yiyip bana bir tabakta birakmiyorsa kusura bakmasin ama sinir olurum. Ertesi gün gidip alsaniz. Siz yiyemeden esiniz yine yer onu.

Aynen öyle oluyor, ben alip birakiyorum. O aldiklarini aldigi gün yiyip bitiriyor, sonra da bosta kalinca benimkilerine saldiriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.