Herseyden ben mi sorumluyum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Saygi duymamizi bekler beklemez..ama bu tercihtir..evlenmemek..hemen cemkirmeden yorum yapabilirsiniz ..sizin icin bu nokta kadar onemsiz olabilir ama inanc meselesi bazi insanlarin hayatinin tumunu etkiler..dolayisi ile iki zit kisi (inanc konusunda)evlenmemeli..
İnancli olan biz anlayisliyiz ama inancsizlar degil mesela burda bunu gorduk biz daha ck saygi duymayi biliyoruz istedikleri kadar begenmedim desinler bunlr bnm tercihim :)))

iki kelimelik bir cevap pek aciklayici degil ☺ Hatali oldugum yerleri söyler misiniz?
erkekler analog kadınlar dıjıtaldır
sız esınızden dolaptan sunu ındırırmısın demıssınız ya bulasık makınasını o bolsaltıyorken
onun dusuncesı bırkac parca kaldı sunu da yerlestıreyım de dıye dusunurken sız cemkırmıssınız :)

sonra esınız ortalıgı topluyor sız acıktım dıye sofraya oturuyorsunuz sız acıktınız da o acıkmadı mı ustelık cok ıstahlı oldugunu soylemıssınız habıre bırseyler yer dıye
bu kadar acıktıysanız hemen sofraya oturmak ıcın sızde onla bırlıkte toplarsınız madem cok uyusuk . bırlıkte oturur yersınız zaten bırlıkte bır aksam yemegınız var bırde uyuyorsunuz tum gun bırlıkte vakıt gecırmıyorsunuz hayatın telasına kapılıp. barı yemegı keyıfle yıyın degıl mı

orda da hareketınız abartılı olmus

adam tum bunlara ragmen sofrada konusmak ıstemıs onda da ters cevap vermıssınız

gece sız uyuyacagınız sırada esınız seslı oyun oynuyormus
sesını azalt demıssınız yıne sert uslupla
oda buna calısacagım demıs cunku kendını oyuna kaptırabılecegını bılıyor o yuzden net konusamıyor sızde bunu o gununn gergınlıgıyle yanlıs anlayıp calısacagım dedı yanı ıma yaptı deyıp ofkenıze ofke katıp yanı kendı kendınızı doldurup yatmaya gecmıssınız

bır arkadası kullanıcı adını allahuekber koymus ben bıle buna ınandım oyle olmasa nıye oyle ard arda soylesınler :) dalga gececek olsa su zamana kadar dalga gececegı hıc zaman olmadı mı evlılıgınızde ? coktan dalga gecerdı ama sız o gun kendı kendınızı oyle cok doldurmussunuz kı imana gelse musluman olsa sahadet getırse yıne de benımle dalga gecıyor derdınız kabul edın :)

tum bunlara ragmen aksam yemek yapmıs esınız
sız tabagı uzatıp ben yemem demıssınız :)
hala abartılı tavrınız suruyor

sonra yıne yemek yaparken yemegı yaktı dıye azarlamıssınız

oda kac gun ust uste azarlamanıza dayanamamıs ve patlamıs demıskı benı azarlamadan once kendıne bak bende hep kusur buluyorsun ama sende dus yerınde saclarını temızlemıyorsun buzdolabında yıyecekler fosilleşiyor tarıhı esere donuyor sende duzenlı degılsın ona bakarsak once kendıne bak konus demıs :)

sızde bu gercekler canınızı acıtınca onu en can alıcı kısımdan vurup sende kac aydır ıssızsın ne ıse yarıyorsun mınvalınde konusmussunuz kocanıza

bana gore esınızın tek hatası cok yemesı :KK70: saglıgına dıkkat etsın ve su parasızlıkta çar çur etmesın

sızın esınıze soyledıklerınızı burda bırı konu acıp kocam bana boyle soyluyor dese bu adamdan bır cacık olmaz derdık
ıkınızde hatalısınız dıyerek aslında tum sucu sıze yuklemek ıstememıstım kendınızı kotu hıssetmeyın dıye ama sız sorunca madem soruyorsunuz soyleyeyım dedım

tam olarak yazdıgınız konunun aslında ozetı bu
yazdıgınız konuya bakınca gecımsız duruyorsunuz herseye bır laf soyluyorsunuz habıre laf sokuyorsunuz
karsılastırdıgımda sız 10 laf soyluyorsanız esınız 1 laf soyluyor seklınde
ha ama sunu da anlayabılıyorum
ustunuzde cok yuk hıssedıyorsunuz ondan gergınsınız bence

Yurtdışındasınız galiba eşiniz sonradan mı geldi yani sizinle evlenip mi geldi.

kusura bakmayin biraz konu disi ama Almanya da 200 E ile ayi cikariyorlar demissiniz ya ben bunu merak ettim. gercekten var mi böyle insanlar. yani nasil basariyorlar diye merak ettim. cidden merak ettim yanlis anlasilmasin.

İki taraf da hatalı.
Yani sanki birbirinizi hic tanimiyo gibisiniz ilginc bi iletisim sekliniz var.
İnanc konusunu en basta kabullenmissiniz ikinizde.. biraz bana asik olup evlenmissiniz anlasabilir miyiz diye ölcüp tartmamissiniz gibi geldi.
Önce iletisim kurun yani cok ufak tartismalar bahsettikleriniz uzatmayin mesela.. esinize sinirlisiniz her seyi batiyo su an bence.

İki tarafın da hatalı olduğu konular var. Aşırı gereksiz sinir yüklemesi olmuş sizde. Eşiniz de sorumluluk sahibi biri değil.

Ama şu kısmı anlamiyorum. Ayrılmak istiyorum kabul etmiyor diyorsunuz..kabul etmesine gerek yok ki. Çıkıp davayı açarsınız. Ayrılmak isteyenin önünde kim durabilir? Kimse. Siz blof yapıyorsunuz. Boşuna yüz göz oluyorsunuz. Yok ayrılmam deyince susup oturacaksaniz baştan ayrılalım deyip değerinizi düşürmeyin.

siz biseyi tekrar tekrar güzelce insanca anlatip karsinizdaki insan yine de gözünüzün icine bakarak tam tersini yapsa, sizinde de sinir siteminiz cöker emin olun

ben ayrilmayi düsündügümü söylerim ki karsimdaki kisi isin ciddiyetini anlasin diye. Söyler söyler bir gün patlarim, gemileri yakarim. Önceki iliskilerimde de böyleydi, ayrilinca da hepsi yalvararak aglayarak özür diledi ama ben coktan sogumustum. Böyle olmamasi icin hep söylerim önceden. Blöf ile alakasi yok. Seni bosayacagim deyip bosanmamak söz konusu degil. Belki konumda yanlis yazmis olabilirim, cok sinirliydim yazdigimda ki hala sinirlerim tepemde düsündükce.

Aranızda büyük bir iletişim + anlasamama problemi var . Eşinizin her yaptığı şişe batmış durumda . Sanırım sogumussunuz gerçekten ama eşiniz haksız ve ya siz haklısınız diyemiyorum . Karşılıklı olarak sıkıntı var

Eşimin dolaptan alıp yiyip bitirdiği yiyecekleri saymak onu kafaya takma aklıma bile gelmez. Kocanın lokmalarını dert edeceksen o evlilik biraz zor ilerler sizin iletişiminiz berbat ikinizde inanılmaz geçimsiz geldiniz

Lokmalarini saydigimi nerden cikardiniz? Alisverise gidince siz kendinize sevdiginiz bisey almiyor musunuz? Caniniz bisey cekmiyor mu? Diyelim ki aldiniz, tam yiyeceksiniz, dolabi aciyorsunuz ve yok. Bu bir oluyor, iki oluyor, üc oluyor, uyariyorsunuz yine oluyor. Örnek verecek olursam söyle ki damak zevklerimiz cok farkli, kendisi mesela tuzlu sirkeli cips yerken, ben normal kirmizi biberli yiyorum. O hem kendine aldigi cipsi yiyor, hem benim kendime aldigimi da. Film izlicez, aa cips almistim iyi gider diyorum, bi bakiyorum yok. Ve bu devamli oluyor. Uyardim bak alisverise gittigimizde daha cok al, madem seviyorsun ama ben kendime bi parca bisey aldigimda yeme, onu bari bana birak.

Veya bahsettigim gibi, Bonbon aliyorum bi poset. 2 gün icinde bitiyor. Ya bonbon bu, insanin cani cekiyor, almistim diyorsun, bakiyorsun ve yerinde yok. Hayret ediyorum evde ariyorum, esime soruyorum bana „ben onu 2 gün önce bitirdim“ diyor. Hepsini mi diyorum, hepsini diyor. Hic bu evde benimle de yasadigini düsünmüyor.

Canım kirilma gerçekten ama sen çok dolmussun eşine karşı ,hoşuna gitmiyor adam belli ve bunu şimdi anlamaya başlamışsın . Ve hoşuna gitmeyen kişi ile aynı evde yaşamak ise zordur yani bir ömür böyle mi gecireceksiniz ? İyi düşün taşın adamla yapamıyorsan doğru bir karar vermeye çalış çünkü gıcık tilt oluyorsun adama . Yani belki sonradan anladın adamla hiç uyuşmadığini olabilir insanız biz

Konu bu değil ama söylemek istedim. Inançlı bir kadın inançsız bir erkekle evlenemez çünkü dini nikah kıyamazsınız nikah düşmez.
Konuya gelirsek de siz baya dolmuşsunuz. Ya geçmişten gelen şeyler var ya da soğudunuz O size siz ona batıyorsunuz.

Karsilikli olarak kabasiniz. Ortada var olan sorun bu,50/50 paylasmis durumdasiniz hatayi.
Adam siz bir sey isteyince he diyor,sallamayip isine devam ediyor.
Yemek getirince yemem al diyorsunuz. Gerekce yemegi sevmemeniz. Adam iyi kotu bir adim atinca tersliyorsunuz. Boyle evlilik uzun surmez onu soyleyeyim simdiden de

Lokmalarini saydigimi nerden cikardiniz? Alisverise gidince siz kendinize sevdiginiz bisey almiyor musunuz? Caniniz bisey cekmiyor mu? Diyelim ki aldiniz, tam yiyeceksiniz, dolabi aciyorsunuz ve yok. Bu bir oluyor, iki oluyor, üc oluyor, uyariyorsunuz yine oluyor. Örnek verecek olursam söyle ki damak zevklerimiz cok farkli, kendisi mesela tuzlu sirkeli cips yerken, ben normal kirmizi biberli yiyorum. O hem kendine aldigi cipsi yiyor, hem benim kendime aldigimi da. Film izlicez, aa cips almistim iyi gider diyorum, bi bakiyorum yok. Ve bu devamli oluyor. Uyardim bak alisverise gittigimizde daha cok al, madem seviyorsun ama ben kendime bi parca bisey aldigimda yeme, onu bari bana birak.

Veya bahsettigim gibi, Bonbon aliyorum bi poset. 2 gün icinde bitiyor. Ya bonbon bu, insanin cani cekiyor, almistim diyorsun, bakiyorsun ve yerinde yok. Hayret ediyorum evde ariyorum, esime soruyorum bana „ben onu 2 gün önce bitirdim“ diyor. Hepsini mi diyorum, hepsini diyor. Hic bu evde benimle de yasadigini düsünmüyor.
Bu söylediklerinizin hepsi lokma saymak oluyor işte. Ben düşünüyorum, daha 1 yıllık evlilikte , eşimi seviyorsam, aşıksam bu söyledikleriniz batmaz bana. Üstelik yemiş , sevmiş diye mutlu olurum, ertesi gün gidip daha çok alırım. Siz eşinizi çocuğunuz gibi sürekli azarlıyorsunuz gibi geldi bana.

tamam esınız ac gozlu davranıyor dogru ama bunun sebebı duygusal yeme bozuklugundan sızı sevmedıgınden deger vermedıgınden degıl
hersey bıtıp tukenene kadar hemen yeme ıstegı doymaksızın yeme ıstegı bu bır sorun saglık sorunu zaten

erkekler analog kadınlar dıjıtaldır
sız esınızden dolaptan sunu ındırırmısın demıssınız ya bulasık makınasını o bolsaltıyorken
onun dusuncesı bırkac parca kaldı sunu da yerlestıreyım de dıye dusunurken sız cemkırmıssınız :)

sonra esınız ortalıgı topluyor sız acıktım dıye sofraya oturuyorsunuz sız acıktınız da o acıkmadı mı ustelık cok ıstahlı oldugunu soylemıssınız habıre bırseyler yer dıye
bu kadar acıktıysanız hemen sofraya oturmak ıcın sızde onla bırlıkte toplarsınız madem cok uyusuk . bırlıkte oturur yersınız zaten bırlıkte bır aksam yemegınız var bırde uyuyorsunuz tum gun bırlıkte vakıt gecırmıyorsunuz hayatın telasına kapılıp. barı yemegı keyıfle yıyın degıl mı

orda da hareketınız abartılı olmus

adam tum bunlara ragmen sofrada konusmak ıstemıs onda da ters cevap vermıssınız

gece sız uyuyacagınız sırada esınız seslı oyun oynuyormus
sesını azalt demıssınız yıne sert uslupla
oda buna calısacagım demıs cunku kendını oyuna kaptırabılecegını bılıyor o yuzden net konusamıyor sızde bunu o gununn gergınlıgıyle yanlıs anlayıp calısacagım dedı yanı ıma yaptı deyıp ofkenıze ofke katıp yanı kendı kendınızı doldurup yatmaya gecmıssınız

bır arkadası kullanıcı adını allahuekber koymus ben bıle buna ınandım oyle olmasa nıye oyle ard arda soylesınler :) dalga gececek olsa su zamana kadar dalga gececegı hıc zaman olmadı mı evlılıgınızde ? coktan dalga gecerdı ama sız o gun kendı kendınızı oyle cok doldurmussunuz kı imana gelse musluman olsa sahadet getırse yıne de benımle dalga gecıyor derdınız kabul edın :)

tum bunlara ragmen aksam yemek yapmıs esınız
sız tabagı uzatıp ben yemem demıssınız :)
hala abartılı tavrınız suruyor

sonra yıne yemek yaparken yemegı yaktı dıye azarlamıssınız

oda kac gun ust uste azarlamanıza dayanamamıs ve patlamıs demıskı benı azarlamadan once kendıne bak bende hep kusur buluyorsun ama sende dus yerınde saclarını temızlemıyorsun buzdolabında yıyecekler fosilleşiyor tarıhı esere donuyor sende duzenlı degılsın ona bakarsak once kendıne bak konus demıs :)

sızde bu gercekler canınızı acıtınca onu en can alıcı kısımdan vurup sende kac aydır ıssızsın ne ıse yarıyorsun mınvalınde konusmussunuz kocanıza

bana gore esınızın tek hatası cok yemesı :KK70: saglıgına dıkkat etsın ve su parasızlıkta çar çur etmesın

sızın esınıze soyledıklerınızı burda bırı konu acıp kocam bana boyle soyluyor dese bu adamdan bır cacık olmaz derdık
ıkınızde hatalısınız dıyerek aslında tum sucu sıze yuklemek ıstememıstım kendınızı kotu hıssetmeyın dıye ama sız sorunca madem soruyorsunuz soyleyeyım dedım

tam olarak yazdıgınız konunun aslında ozetı bu
yazdıgınız konuya bakınca gecımsız duruyorsunuz herseye bır laf soyluyorsunuz habıre laf sokuyorsunuz
karsılastırdıgımda sız 10 laf soyluyorsanız esınız 1 laf soyluyor seklınde
ha ama sunu da anlayabılıyorum
ustunuzde cok yuk hıssedıyorsunuz ondan gergınsınız bence

belki ben yazamadim, belki de siz tam okumadiniz ama esim issiz degil, 2 aylik bir issizlik yasadi. Ben ona örnek vermek icin o issiz döneminde kendisinin hicbir sey yapmadigini söyledim.

esimin tek hatasi cok yemesi demissiniz ya, yani sizce bütün yükü benim üstüme yikmasi dogru? Benkm bütün evin islerinden sorumlu olmam normal? Kendisi calismadigi sürede bile ev islerinde yardim etmemeli? Ve ben bunu yüzüne vurmadim ama o vurabilir. Böyle mi düsünüyorsunuz? O laflari yutup oturmam lazimdi size göre.

Kusura bakmayın bir yerden sonra çok sıkıldım tamamını okuyamadım. İki tarafta birbirinin her dediğini mesele haline getirir olmuş. Karşılıklı iletişim beceriniz sıfır. Birbirinizin her davranışı, her sözü, her hareketi batıyor resmen. O kadar küçük şeyler mesele haline getirilmiş ki tamamını okumaya sabrım yetmedi. Böyle giderseniz yakında boşanırsınız benden söylemesi. Hata sadece eşinizde değil siz de resmen ne söylese azarlamak için pusuda bekliyorsunuz

Yarisina kadar okudum ve okudugum yere kadar hep siz haksizsiniz. Adami azarlayip durmussunuz. Gerginligi devam ettiren siz olmussunuz hep. Tavriniz cok yanlis. Devamini okumadim dedigim gibi. Esim sizin gibi surekli soylense bi dur orada derim.

bence ikinizde daha tam alışamamışsınız birlikte yaşamaya.kendisi çalışmıyor mu?yesin ne isterse lokmamı sayan olsa çok bozulurdum.sağlık problemi vs yoksa kilo sorunu ona kafamı takmazdım.eğer sizin abur cuburları yiyorsa onları saklayın veya tembihleyin bunlar benimkiler yeme diye.biz o şekilde yapıyoruz evde.

allahu ekber mevzusunda bence abartmışsınız büyük ihtimal dediği şey doğruydu online oyunlarda saçma sapan nickler alıyorlar bazen bende gülerim.bunu saygısızlık olarak düşünmezdim aslında adam size yemek getirmiş,sofrada konuşmaya çalışmış,sessiz olmaya çalışırım demiş ters birşey dememiş siz sanki fazla gerilip patlamışsınız.dün bende oyuna dalıp fırında yemeği yaktım olur öyle şeyler sürekli yapmıyorsa abartmayın yani.aşırı büyük sorun yok konuşup anlaşın derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X