Herseyden ben mi sorumluyum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
tamam esınız ac gozlu davranıyor dogru ama bunun sebebı duygusal yeme bozuklugundan sızı sevmedıgınden deger vermedıgınden degıl
hersey bıtıp tukenene kadar hemen yeme ıstegı doymaksızın yeme ıstegı bu bır sorun saglık sorunu zaten

Evet, aynisini ben de söylüyorum biliyormusunuz. Bak yememize icmemize cok para gidiyor, dikkat edelim diyorum, tamam diyor, ertesi gün bi bakmisim 2 kutu dondurma almis, oturmus ikisini de yiyor.

Bisey yiyorsa, bitene kadar, göbegi midesi catlayana kadar yiyor. Sonra da gece oy midem yaniyor diyor. Ve bu her gün oluyor. Doktora gitmen lazim diyor, terapi görmen gerekiyor diyorum kabul etmiyor.

Lokmalarini saydigimi nerden cikardiniz? Alisverise gidince siz kendinize sevdiginiz bisey almiyor musunuz? Caniniz bisey cekmiyor mu? Diyelim ki aldiniz, tam yiyeceksiniz, dolabi aciyorsunuz ve yok. Bu bir oluyor, iki oluyor, üc oluyor, uyariyorsunuz yine oluyor. Örnek verecek olursam söyle ki damak zevklerimiz cok farkli, kendisi mesela tuzlu sirkeli cips yerken, ben normal kirmizi biberli yiyorum. O hem kendine aldigi cipsi yiyor, hem benim kendime aldigimi da. Film izlicez, aa cips almistim iyi gider diyorum, bi bakiyorum yok. Ve bu devamli oluyor. Uyardim bak alisverise gittigimizde daha cok al, madem seviyorsun ama ben kendime bi parca bisey aldigimda yeme, onu bari bana birak.

Veya bahsettigim gibi, Bonbon aliyorum bi poset. 2 gün icinde bitiyor. Ya bonbon bu, insanin cani cekiyor, almistim diyorsun, bakiyorsun ve yerinde yok. Hayret ediyorum evde ariyorum, esime soruyorum bana „ben onu 2 gün önce bitirdim“ diyor. Hepsini mi diyorum, hepsini diyor. Hic bu evde benimle de yasadigini düsünmüyor.

ben bu konusa size hak verdim. Siz yemesin demiyorsunuz. Olay burda banada biraksin. Esiniz bu konuda bencil demek. Bir olur iki olur. Ama sürekli benimde sevdikelrimi yiyip bana bir tabakta birakmiyorsa kusura bakmasin ama sinir olurum. Ertesi gün gidip alsaniz. Siz yiyemeden esiniz yine yer onu.

Bi iş yaparken başka bir iş neden buyuruyosunuz adama siz alın buzluktan ne alacaksanız.

Kavga etmeye yer aramışsınız resmen. Neden allahuekber dedin neden sevmediğim yemeği yaptın neden yaktın. Olabilir dalgınlık yani. Yediği yemeğe kadar takılmak laf söylemek çok yakışıksız. Korkunç bir ilişkiniz var gerçekten.

bence ikinizde daha tam alışamamışsınız birlikte yaşamaya.kendisi çalışmıyor mu?yesin ne isterse lokmamı sayan olsa çok bozulurdum.sağlık problemi vs yoksa kilo sorunu ona kafamı takmazdım.eğer sizin abur cuburları yiyorsa onları saklayın veya tembihleyin bunlar benimkiler yeme diye.biz o şekilde yapıyoruz evde.

Benim bildigim saglik sorunu henüz yok ancak maddi sorun var, ayin son haftasi eksilere giriyoruz. Esimin maasi araba ve kiraya gidiyor, benim maasim ise kredi ve diger faturalara, yemeye icmeye gidiyor. Yetmiyor para.

ben bu konusa size hak verdim. Siz yemesin demiyorsunuz. Olay burda banada biraksin. Esiniz bu konuda bencil demek. Bir olur iki olur. Ama sürekli benimde sevdikelrimi yiyip bana bir tabakta birakmiyorsa kusura bakmasin ama sinir olurum. Ertesi gün gidip alsaniz. Siz yiyemeden esiniz yine yer onu.

Aynen öyle oluyor, ben alip birakiyorum. O aldiklarini aldigi gün yiyip bitiriyor, sonra da bosta kalinca benimkilerine saldiriyor.

Benim bildigim saglik sorunu henüz yok ancak maddi sorun var, ayin son haftasi eksilere giriyoruz. Esimin maasi araba ve kiraya gidiyor, benim maasim ise kredi ve diger faturalara, yemeye icmeye gidiyor. Yetmiyor para.
O zaman belli bütçeyi gösterin abur cuburları ayırın maddi sorun varsa yapacak birşey yok.

Bi iş yaparken başka bir iş neden buyuruyosunuz adama siz alın buzluktan ne alacaksanız.

Kavga etmeye yer aramışsınız resmen. Neden allahuekber dedin neden sevmediğim yemeği yaptın neden yaktın. Olabilir dalgınlık yani. Yediği yemeğe kadar takılmak laf söylemek çok yakışıksız. Korkunç bir ilişkiniz var gerçekten.

yanlis okumussunuz maalesef, neden sevmedigim yemegi yaptin demedim ki hic, sadece ben yemem dedim (sevmedigim icin, sevdigim bi yemek olsaydi yerdim).

Buzluktan bisey almasini rica etmedim, tüm yazimda buzluk kelimesi bile gecmiyor 😂 mutfak dolabinin üstünden bisey istedim, yani su tavana yakin olan dolaplar var ya. Esimin boyu uzun oldugu icin, benim de kisa oldugu icin, o an yemek hazirlayabileyim diye rica ettim indirir misin diye.

belki ben yazamadim, belki de siz tam okumadiniz ama esim issiz degil, 2 aylik bir issizlik yasadi. Ben ona örnek vermek icin o issiz döneminde kendisinin hicbir sey yapmadigini söyledim.

esimin tek hatasi cok yemesi demissiniz ya, yani sizce bütün yükü benim üstüme yikmasi dogru? Benkm bütün evin islerinden sorumlu olmam normal? Kendisi calismadigi sürede bile ev islerinde yardim etmemeli? Ve ben bunu yüzüne vurmadim ama o vurabilir. Böyle mi düsünüyorsunuz? O laflari yutup oturmam lazimdi size göre.
hıc ıslere yardım etmeyen adam ortalıgı topluyor makınayı bosaltıyor yemek hazırlıyor ? sız yazdınız kocanızın yaptıklarını hıc yardım etmeyen bır koca goremedım ben
sızde ona bırsuru laf soylemıssınız ve o lafları yıyıp oturmasını beklemıssınız oda lafı yıyıp oturmamıs sıze sen kendını cok mu kusursuz goruyorsun demıs

2 aylık ıssızlık yasadıgı donemde de sen ne ıse yarıyorsun mınvalınde konusulmaz madem oyle yaptıgı yemege ben bunu yemem deyıp trıp atmayın o zaman adam yapıyor trıp yapmıyor trıp ne yapsın o da kendını yemege vuruyor

Kusura bakmayın bir yerden sonra çok sıkıldım tamamını okuyamadım. İki tarafta birbirinin her dediğini mesele haline getirir olmuş. Karşılıklı iletişim beceriniz sıfır. Birbirinizin her davranışı, her sözü, her hareketi batıyor resmen. O kadar küçük şeyler mesele haline getirilmiş ki tamamını okumaya sabrım yetmedi. Böyle giderseniz yakında boşanırsınız benden söylemesi. Hata sadece eşinizde değil siz de resmen ne söylese azarlamak için pusuda bekliyorsunuz
Keza burada cevap verenleri de azarlıyor...

Birbirinize saygınızı yitirmediğiniz zaman yürür ancak bu evlilik. Bişey istedin vermiyor mu dolaptan, yemeğin altını kıs ya da kapat ve kendin al. Kimseden birşey bekleme muhtaç etme kendini, kavanozları bile kendin aç kaşıkla havasını al aç. Çöp mü atılmadı koy kapının iç tarafına akşamdan sabah görüp atsın. Yemek yiyecekken başka işle uğraşıyorsa "ben acıktım hadi gel iki lokma bişeyler yiyelim de devam ederiz bende yardım ederim" de hemen gelir. Kendine özel aldığın yiyecekleri belirt, iki tane al mesela bundan 2 tane aldım biri benim biri senin diyerek. Madem yeme hastalığı var ona da al. İnançsız biri ile evlendiğini biliyordun baştan ona birşey diyemem , bu gibi durumları da düşünmeliydin baştan. Bu arada bonibonlar Türkiye'de de çatır çutur yeniyor emerek yiyen yok.

Lokmalarini saydigimi nerden cikardiniz? Alisverise gidince siz kendinize sevdiginiz bisey almiyor musunuz? Caniniz bisey cekmiyor mu? Diyelim ki aldiniz, tam yiyeceksiniz, dolabi aciyorsunuz ve yok. Bu bir oluyor, iki oluyor, üc oluyor, uyariyorsunuz yine oluyor. Örnek verecek olursam söyle ki damak zevklerimiz cok farkli, kendisi mesela tuzlu sirkeli cips yerken, ben normal kirmizi biberli yiyorum. O hem kendine aldigi cipsi yiyor, hem benim kendime aldigimi da. Film izlicez, aa cips almistim iyi gider diyorum, bi bakiyorum yok. Ve bu devamli oluyor. Uyardim bak alisverise gittigimizde daha cok al, madem seviyorsun ama ben kendime bi parca bisey aldigimda yeme, onu bari bana birak.

Veya bahsettigim gibi, Bonbon aliyorum bi poset. 2 gün icinde bitiyor. Ya bonbon bu, insanin cani cekiyor, almistim diyorsun, bakiyorsun ve yerinde yok. Hayret ediyorum evde ariyorum, esime soruyorum bana „ben onu 2 gün önce bitirdim“ diyor. Hepsini mi diyorum, hepsini diyor. Hic bu evde benimle de yasadigini düsünmüyor.
Eşin bu kadar şeyi yerken sen evde olmuyor musun nasıl görmüyorsun? Eşinde bir tuhaf bu kadar bencil insan görmedim insan yerken eşini de çağırır 😂

hıc ıslere yardım etmeyen adam ortalıgı topluyor makınayı bosaltıyor yemek hazırlıyor ? sız yazdınız kocanızın yaptıklarını hıc yardım etmeyen bır koca goremedım ben
sızde ona bırsuru laf soylemıssınız ve o lafları yıyıp oturmasını beklemıssınız oda lafı yıyıp oturmamıs sıze sen kendını cok mu kusursuz goruyorsun demıs

2 aylık ıssızlık yasadıgı donemde de sen ne ıse yarıyorsun mınvalınde konusulmaz madem oyle yaptıgı yemege ben bunu yemem deyıp trıp atmayın o zaman adam yapıyor trıp yapmıyor trıp ne yapsın o da kendını yemege vuruyor
Herseyine katılıyorum 👏🏻

Evin tüm yükü üzerimde gibi bir şey yazmışsınız ama adam evde iş yapıyor gibi görünüyor burdan bakınca. Evet adam ortalık toplarken sizin sofraya oturmanız hoş değil. 10 dk bekleseniz açlıktan ölmezsiniz. Adam yemek yaparken yakmış, ay yapsalar da yaksalar diyecek bir sürü kadın var burda. Oturup göbeğini kaşıyan her şeyi önüne bekleyen bir adam değil gibi. Dalgınlık olabilir. Ben de yemek yakarım hep dalgınım eşim canın sağ olsun der geçer. Sürekli azarlar haldesiniz. Eş değil de anne ve ergen çocuk gibi bi ilişki var. O da ergen gibi, cevapları falan. Bir ağırlığı ciddiyeti yok. Adam da garip. İçinize sinmiyorsa mutsuzsanız ayrılın. Birlikte yaşamak sürekli didişmek zorunda değilsiniz. Ayrı ayrı daha mutlu olursunuz.

Bende konu adamın yaptıkları yedikleri içtikleri yapmadıkları değil. Bence arkadasimiz sevmiyor eşini ben öyle hissediyorum ,bunlar bu kadar sert tavır edilecek şeyler değil bence . Keşke benimde esim soframiizi hazirlasa ,önüme getirse verse vs calisanim burada ... Ne bileyim ben asla su yüzden bu yüzden görmüyorum , arkadaş bence eşini sevmiyor ya da sevmediğini yeni yeni fark etti bu yüzden kendini ve eşini gergin görüyor

Tesat degil ne yazdigimi gayet ii biliorm saygi duyamam derken tercih etmem anlaminda burda söylemek istedm oyuzden ikincisinde ackkama yaptm yksa banane herkesin inanci kendine ama bn terchm etmem es ve arkdasta ama herhangi biri icin saygi duyar gecerm (benim inancima gore Allah ona risk verior nefes verior bn sorgulayamam) sdce inancsiz davranmasina saygi duyamam katlanamam Oyuzden terch etmem anlaminda yani kotu brsy dmiorm anlatmiorm herlde :)))
Evet anlatamıyorsunuz. Sizin anlatamadığınız cümlelerinizden dolayı polemik oluyor. İnançsız davranması ne mesela inançsızsa öyle davranacak doğal olarak. Daha dikkatli kelimeler seçseniz yanlış anlaşılmayacaksınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X