Premature Bebekler hidrosefali annelere sesleniyorum

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Linaacar01

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2021
2
0
35
meraba yeni üye oldum 20 aylık bebeğim var hidrosefali teşisi konuldu ameliyat oldu şant takıldı 1 yaşında benim gibi hidrosefali annelere sesleniyorum kızım ayaklarını hiç kullanmıyor basmıyor fizik tedaviye gidiyoruz sürekli ağlıyor kaç tane doktora götürdüm bi sıkıntı yok diyor yürür ama geç yürür diyorlar benim gibi olan varmı varsa yardımcı olurmu

Merhaba,
Gebelikte mi hidrosefali oldu yoksa sonradan mı çıktı.
Gebelikte çıktıysa kaç mm ölçüldü öğrenebilir miyiz?
Geçmiş olsun bizimde genelinde böyle bir sikintimiz var.

Merhaba,
Gebeliğin 6 veya 7 aylıkken belli oldu sağ 8.5mm sol 8 m sınırdaydı 34 haftalık doğdu 2 hafta küvezde kaldı doğduğunda belliydi zaten kafa büyüktü hastaneden taburcu olduktan sonra doktor doktor gezdim hiç biride hidrosefali demiyorlardı ventrikülomegali denildi takip edilecek sürekli dendi doktorlar sonra 11 aylık olduğunda kafa hızlı bi şekilde büyümeye başladı en son bi doktor teshiz koydu ve hemen aynı gün şant takıldı hastanede kaldık 1 hafta taburcu olduk 15 gün içinde dikişler tutmayınca hemen tekradan gittik hastaneye yattık gözlem altında taburcu olduk 2 gün sonra tekrar gittik beynindeki sıvı enfeksiyon kapmış hemen ameliyata aldılar dışardan hortum takıldı 30 gün enfeksiyonun temizlenmesini bekledik tam 1 yaşındada ikinci şant takıldı şimdi çok iyi ama işte ayaklarının üzerine basmıyor hiç ayaklarını kullanmıyor

Merhaba yeni üye oldum bende 30 haftalik dogum yaptim suyumda azalma vardi acil doguma aldılar kalp atışlarıda çok yavas dedi dogumda iç kanamamda oldugunu ögrendiler bebegimi hemen yogunbakima aldilar solunumu cigerleri hic biseyi gelismemisti cok şukur onlar yavas yavas duzeliyor dedi dr ama beyin kanamasi var hala devam ediyor nobetleri vardi onu ilacla durduruyoruz dedi bas cevresi buyuk gibi geldi bi sorun varmidir kafayi yicem düsunmekten kanamasi hemen durdumu sizin bebegim 12 gun oldu kuvezde hala göremedim engel kalabilir dedi sizede soylendi mi rabbim evlatlarimizi bize bagislasin sifasini versin

Merhaba yeni üye oldum bende 30 haftalik dogum yaptim suyumda azalma vardi acil doguma aldılar kalp atışlarıda çok yavas dedi dogumda iç kanamamda oldugunu ögrendiler bebegimi hemen yogunbakima aldilar solunumu cigerleri hic biseyi gelismemisti cok şukur onlar yavas yavas duzeliyor dedi dr ama beyin kanamasi var hala devam ediyor nobetleri vardi onu ilacla durduruyoruz dedi bas cevresi buyuk gibi geldi bi sorun varmidir kafayi yicem düsunmekten kanamasi hemen durdumu sizin bebegim 12 gun oldu kuvezde hala göremedim engel kalabilir dedi sizede soylendi mi rabbim evlatlarimizi bize bagislasin sifasini versin
Merhaba,

Merhaba,
Benim bebekler daha dogmadilar. Hidrosefali olduğu için yazmıştım.
Ama umutsuz olmayın erken doğum komplikasyonlari olabiliyor.
Dua ediyorum sizde dua edin.

Merhaba,
Benim bebekler daha dogmadilar. Hidrosefali olduğu için yazmıştım.
Ama umutsuz olmayın erken doğum komplikasyonlari olabiliyor.
Dua ediyorum sizde dua edin.
Sizde bebeklerinizi saglikli bi şekilde kucaginiza almayi nasip etsin rabbim. Insallah piskolojim çok bozuldu düşünmekten insallah bi engeli kalmadan sag salim saglikli bi şekilde kucagima alirim yavrumu. Çok sagolun

Sizde bebeklerinizi saglikli bi şekilde kucaginiza almayi nasip etsin rabbim. Insallah piskolojim çok bozuldu düşünmekten insallah bi engeli kalmadan sag salim saglikli bi şekilde kucagima alirim yavrumu. Çok sagolun
Bir yanikinim var 27 . Hafta ikiz bebekleri doğdu maalesef Dr hatası ile birlikte erken doğum olunca %5 yaşar dediler.
Beyin kanaması geçirdi ikiside...
Bir dizi ameliyatlar yaşadı şuan geriden takip ediyor olsalar bile belli bir rayına oturdular. Gelişimleri hızlandı ve aile daha umutlu

30 haftalik dogum yaptim 10 gun oluyor. Benim cocugumunda kafasi buyuk geldi. Yorumlari okuyunca cok korktum. 1. Derecede beyin kanamasi var 3 gundur. Cok endiseliyim...

Gebeliğin 6 veya 7 aylıkken belli oldu sağ 8.5mm sol 8 m sınırdaydı 34 haftalık doğdu 2 hafta küvezde kaldı doğduğunda belliydi zaten kafa büyüktü hastaneden taburcu olduktan sonra doktor doktor gezdim hiç biride hidrosefali demiyorlardı ventrikülomegali denildi takip edilecek sürekli dendi doktorlar sonra 11 aylık olduğunda kafa hızlı bi şekilde büyümeye başladı en son bi doktor teshiz koydu ve hemen aynı gün şant takıldı hastanede kaldık 1 hafta taburcu olduk 15 gün içinde dikişler tutmayınca hemen tekradan gittik hastaneye yattık gözlem altında taburcu olduk 2 gün sonra tekrar gittik beynindeki sıvı enfeksiyon kapmış hemen ameliyata aldılar dışardan hortum takıldı 30 gün enfeksiyonun temizlenmesini bekledik tam 1 yaşındada ikinci şant takıldı şimdi çok iyi ama işte ayaklarının üzerine basmıyor hiç ayaklarını kullanmıyor
Nolur beni affedin ben de anne karnında bu durumda bebeğe sahibim. Hiç gebeliği sonlandırmayı düşündünüz mü öyle korkuyorum Kİ nasıl baş edeceğim bilmiyorum doğum sonrası onun acı çekmesine nasıl dayanacağım nolur biraz konuşalım bana kızmayın hiç pişman oluyor musunuz sırf anneliğin verdiği merhametle bu merhamet yüzünden doğurmasaydım onu bu hallendiyse düşündünüz mü hiç

Nolur beni affedin ben de anne karnında bu durumda bebeğe sahibim. Hiç gebeliği sonlandırmayı düşündünüz mü öyle korkuyorum Kİ nasıl baş edeceğim bilmiyorum doğum sonrası onun acı çekmesine nasıl dayanacağım nolur biraz konuşalım bana kızmayın hiç pişman oluyor musunuz sırf anneliğin verdiği merhametle bu merhamet yüzünden doğurmasaydım onu bu hallendiyse düşündünüz mü h

Merhaba , benim de bebeğim 28 haftalık 3. Derece beyin kanaması var ve ne yazık ki gebelik sonlandırma düşünüyoruz çünkü durum çok vahim. Siz ne karar verdiniz acaba , lütfen konuşabilir miyiz

X