Saç Rengi ve Saç Boyama Hint Kınası Kullanan Var Mı?

hint kınası eğer saçların ince telliyse yıpratıyor ama bizim yeşil kınamız yle değil bakım yapıyor hint kınası gözenekleri tıkıyor
yeşil kına saçı kızıl gibi yapıyor hele açıok saç rengi niz varsa ama kimse öyle saç rengi istemez ben kına sürekli kullananlardanım ama şu an kendi saç rengindeyim eğer koyu olmasını isterseniz kınayı çay demlediğiniz zaman küçük demliklte kalan demli su ile karıştırın saçınız kzıl olmaz koyu renk olur

Hint Kınası Saclara Zarar Verır, Ancak Bıtkısel Ozlu Sac Boyaları ıse Sacı besler. Bn Bunu BİLirm Aksını ıddaa eden yada ıtıraz eden varsa solıyebılır:1closedeyes:

e siz diyosunuz ya gözenekleri tıkıyo die ozmn uzaması da geç oluyodur dimi :uhm:

valla ben etrafımda gördüğüm yaşlı ninelerin saçları up uzun örgülü ve kınalı
normal kına saçı besliyor gözenekleri tıkamıyor ama saçınızda kına varken saç renginizi değiştirmek isterseniz ve kınanın üstüne boya yaptırırsanız o zaman saçlarınız mafoluyor

kızlar size bişi sorcam ben saçımı önce normal boyayla siyaha boyadım evde kendim yaptığım için saçımın çok az bi tutamı kendi saç rengimde kalmıs bikaç hafta sonra bir arkadaşın tavsiyesi üzerin siyah hint kınası yaptım ama saçımı pek tutmadı gibi geldi boyanın üstüne kına tutmuş olabilir mi ?

:çok üzgünüm:allahım sakın kızlar sakın denmeyin ya mahvetti saçımı geçiremiyorum da çingene gibi kapkara oldu yaa=(((((((
bi çözüm var mı? bilen varsa sölesin nolur acil

yaa arkadaşlar geç gördüm sanırım bugün saçlarıma hint kınası uyguladımm...
1kereden bişe olur mu yaa zaten saçım az
lütfen bişe diyin
bide calanthe arkadaşımız silici diye bişeden bahsetmiş
o nedir nerden bulabiliriz onu rengi sevdim ama gerekebilir ilerde
lütfen yardım edin
silici nedir???

evet kızlar sakın sakın sakın:1no2::1no2::1no2::1no2:
dehşet şekilde döküyor birine yaptım o da bende
pişman oldukkk:çok üzgünüm:

Ablama yapmıştım bende gerçekten çok fena döküyor ve saçları kazık gibi yapıyor çok sertleştiriyor.

arkadaşlar ben de hint kınası kullandım.eskiden çok gür saçlarım vardı ve de hiç dökülmezdi ama şimdi çok fazla dökülüyor.bu da beni çok üzüyor :KK43:(( eğer kullanmayı düşünen arkadaşlar varsa hiç kullanmayın bence yazık edersiniz.bazı arkadaşlar da döküldüğünden bahsetmiş.buna bi çözüm buldunuzmu acaba?nasıl önlediniz dökülmesini?

a.s.ya arkadaslar saci tamamen boyamasak sadece uclarina apsak nekadar zarari olurr??bide kizil olan hint kinasinin tam rengi nasil oluor cart kizilmi yoksa siyahimsimi acele cvp verirseniz coook sevinirim simddidenn cook tesekkürler güsellerima.s.

bende bir kuaför tavsiyesiyle hint kınası kulşlanmaya başladım rengini sevdim ama dökülme başladı şimdi yazılanlarıda okuyunca çok üzüldüm bana aksine dökülmeyi önler demişti kuaför

??uclarina yaparsak nolurrr cokk az bisiiidenn??:1rolleyes:CADIARZU

kızlar aranızda hint kınası kullanan varmı?ben kullanıyorum saçıma çok iyi geliyor ama zararı çokmuş diyenler var bilgisi olan varmı bu konuda?

hint kınasını belli bir miktarda kullandığında hani kızıl kınaya 2-3 tatlı kaşığı atarsan pek bir zararı olmuyor, bir zamanlar kullanmıştım... ama saf sürersen saçın ucube bir renk alıyor ve yanıyor

arkadaşlar
hint kınasınında çok değişik çeşitleri var. bende ilk duyduğumda bayaa şaşırmıştım...
ve hindistanda direk kına imal eden bir firma ile görüştüm.
dövme yapmak için olan ayrı, saça bakım yapmak için olan ayrı, renk vereni ayrı vs... bizim buralarda tek cins satılıyo, dövme yapanda saçını boyayanda aynı kınayı alıyor. o nedenle istenmeyen sonuçlar ortaya çıkıyor. sırf merakımdan sadece bakım yapanından istemiştim.

ve gelen paketi boyalı saçlarıma sürmüştüm. inanırmısınız rengini hiç değiştirmedi kına ve saçları ipek gibi yaptı. burda aynı şeyleri bulmak zor. çok aradım. renk vermeyen kına olurmu dediler. ama varç kendim gördüm....

birde onların dediğine göre bu kınalar bizim yaptığımız gibi karılmıyor. biz suyla karıştırıp direk kafaya boca ediyoruz. Kırmızı el kınalarının kullanımı gibi. ama onların tarifleri çok başka. önce karıyorsun. (limon suyu veya asidik bir su ile. Hava almaz bir kaba koyup ağzını kapatıyorsunuz ve oda sıcaklığında 1 gün dinleniyor. daha sonra saça sürülüyor... normal su ile az tutuyor çünkü..)
bu arada el kınası varya düğünlerde kullanılan... onu öneriyorlar. hem uzatıyor hemde bakım yapıyor.

burda detaylarını görebilirsiniz.

Biliyorsunuz en faydalı ilaç bile yanlış kullanımda istenmeyen sorunlara yol açabiliyor... ben bu araştırmayı çok öncelerden yapmıştım... çoğu püf noktasını unuttum.. dilerseniz yeniden araştırıp detaylarını siteye yazabilirim

76defne bilgilerini paylaşırsan çok sevinirim.

Kızıl saç hayranıyım ama sadece yeşil kınayla istediğim kızılı elde edemiyordum bunun üzerine ben de aktarlarda paket halinde satılan siyah hint kınasını (EAGLES marka) normal kınaya karıştırıp mora yakın bir koyu kızıl elde etmiştim. Demek ki bakım için değil satılan hint kınaları...

kullandım siyahını bi süre parlaklık veriyo ama sonra döküyo

arkadaşlar bende hem normal kına hemde hint kınası kullandım.kına zamanla saçları kırıyo.kurutuyo.kınanın üstüne kınanın renginden daha açık bi renge boyayamazsınız.saçlarınız yanar.hint kınası normal kınadan daha zararlıymış.kuaförüm söyledi ve bana baya bi kızdı. zamanka saç köklerini kurutup saçları döküyomuş.ve hint kınası saçtan kesinlikle akmıyo. ben kızıl yapmıştım kırmızımsı bi kızıllık olmuştu....ama bana sorarsanız boyalar daha iyi hemde saç boyaları saçı besliyomuş.bütün sorduğum kuaförler ve okuduğum yazılardan söylüyorum.ben artık boyuyorum ve bölesi daha güzel:)

ya ben şu an sabunla akıtıyorum kınayı saçımı boyucamda bayagı aktı nerdeyse 8 ay içinde akıtırım umarım

arkadaşlar bende hem normal kına hemde hint kınası kullandım.kına zamanla saçları kırıyo.kurutuyo.kınanın üstüne kınanın renginden daha açık bi renge boyayamazsınız.saçlarınız yanar.hint kınası normal kınadan daha zararlıymış.kuaförüm söyledi ve bana baya bi kızdı. zamanka saç köklerini kurutup saçları döküyomuş.ve hint kınası saçtan kesinlikle akmıyo. ben kızıl yapmıştım kırmızımsı bi kızıllık olmuştu....ama bana sorarsanız boyalar daha iyi hemde saç boyaları saçı besliyomuş.bütün sorduğum kuaförler ve okuduğum yazılardan söylüyorum.ben artık boyuyorum ve bölesi daha güzel:)

kuför tabii kızacak arkadaşım,bayanları çoğu kınaya yönelirse müşteri kaybedeceklera.skınanın üzerine boya olmadığı ve yapılırsa ciddi sorunlara yol açacağı doğru ancak kınanın (hint kınası hariç)bir yan etkisi kesinlikle yoktur,ben 16 yaşımdan beri ve annemi bildim bileli kına sürüyoruz,saçlarımızın sağlığını ve parlaklığını ona borçluyuz diyebilirim,hatta bu sene çocuk küçük diye ara vermştim ve saçlarım müthiş dökülüyordu 3 haftadır dizenli kına yapıyorum dökülmede ciddi bi azalma oldu hanımlar,tabii benimm saçımda beyaz olmadığından ve siyah saç rengini sevdiğimden boyayı asla düşünmem

eğer sizlerde beyaz saç varsa kınayı tavsiye etmem çünkü kına saçın içine nüfuz etmez sadece dışını kaplar ve beyazlarınız tam kapanmaz bu da hoş görüntü vermz,seçim sizin güzel bayanlara.s.:teytey:

X