Saç Rengi ve Saç Boyama Hint Kınası Kullanan Var Mı?

Bende bir kaç gün önce saçlarımı siyah hint kınasıyla boyadım.. hiç bir yıpranma görmedim ama şu yazılanları okuyunca bayağı bir korktum.Daha önce saçımı hiç boyamamamıştım ve şuan siyah hint kınasıyla boyadığım saçlarımdan gayet memnunum değiştirmeyi düşünmüyorum yada rengini açmayı... Ama ya ilerde dökülürse saçlarım diye endişe içerisindeyim ..Acaba dökülmemesi için napabilirim ? ooff :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

canım ben iki kere hint kınası yaptım sçaıma aman aman bi dökülme falan olmadı
sadece saçtan çıkmıyor.şimdi memnunsan sorun yok umarım değiştrmek istemezsin=/
ama tavsiyem yapma bidaha hint kınası saç dibin geldikçe de siyah boya kullan.
boyadan da kurtulmak zor tamam ama hint kınasının çıkmaıs imkansızzz anca uzıcak ve kestireceksin.

Merhaba arkadaşlar.Aranıza yeni katıldım. Hint kınası hakkında bir kaç cümlem olacak ilgilenenlere...Ben 13 yıldır siyah hint kınası kullanıyorum.Hamilelik dönemimde bile saç dökülmesi yaşamadım.Saçlarım parlak ve canlı.Gözenek tıkama mevzusuna gelince;mantık olarak o zaman derinin rengi siyah olmazmıydı? Açıkçası ben sorun yaşamadım..Ama son dönemlerde zararlı olduğuna dair söylentiler içeriğindeki maddeleri araştırmaya itiyor beni.Bu soru işaretini çözersem içim dahada rahat olacaktır.Neticede hepimiz saf ürün kullanmak isteriz öyle değilmi.Dezavantajına gelince... Hiçbir işlem kabul etmiyor.Röfle,perma,renk açma..Karar öncesi iyi düşünülmeli,alerji riski test edilmeden kullanılmamalı diyorum.

konu açılalı 3 yıl olmuş.ama yinede yazmak istedim.bu kınanın adını bile duymak istemiyorum 2 yıl önce siyahını kullandım pırıl pırıl saçlarıma tutacak toka bulamazdım.kınadan sonra sanki 80 yaşında ninelerin saçına döndü saçlarım avuç avuç döküldü.bildiğiniz çöp süpürge gibiydi yüzüme falan batıyodu yani.yeni yeni düzelmeye başladı ama hala çok az saçlarım ayrıca perma falan yapılmıyor.aman aman tövbe saçlarınızı mahvetmeyin.

kesinlikle tavsiye etmiyorum.iğrenç.saçlarımı çok kötü yaptı.

66 emoş 66 ve dier arkadasım doğru demişler . allahın cezası bi kına yaa. saçımdan çkmadı 3 yıldır uçlarında hala varr ne rengi açılıoo ne boya tutuyoo

Merhaba arkadaşlar:eek:
Ben siyah hint kınası kullandım halbuki kendi saçım siyah:jeyyar:
ama çok boyuyordum boya tutmasın diye yaptım baya da durdu. ama kına besliyor diyorlar fakat öyle değil kına saçın nefes almasını kesiyor boya gibi değil. neyse netice olarak gittim kuaföre açtırdım kınayı.. kumral istiyordum ama kızıl çıktım ama seviyorum:KK70::KK70: yani benden tavsiye kullanmayın..döküyor ayrıca arkadaşların da dediği gibi:lepi:

Arkadaşlar 12 yıldır kullanıyorum,hiçbir sorun yaşamadım.Tek sorun renk değiştiremiyorsunuz.İlgilenenlere duyrulur..

ben de boyamıştım hint kınasıyla..üç kez.
son boyamam üzerinden 5 ay kadar geçti ve saçlarım son iki aydır çok dökülüyor o yüzden olabilr mi acaba??
üzerine de bi kez açma işlemi..3 kez boya işlemi gördü canım saçlarım:nazar:

bi kere siyaha boyadım mavi siyah oluyor..ama geri dönüşü yok üzerine boya olmaz kesin karar verdiyseniz boyayın denemk için boyamayın.değiştirmek için baya beklemiştm uzamasını.diğer renklern tonlarıda güzel durmuyor çok çakma duruyor

Hollandada yazdigim icin harfler farkli olabilir kusura bakmayin..Arkadaslar sizlere asla hint kinasini onermiyorum,, nedeni ben iki senden belli kollaniyorum,, aynen bazi arkadaslarinda belirtigi gibi bagimlilik yapiyor ve surekli sac bunu istiyor bunun haricinde asiri derecede bas agrisi basliyor hint kinasini surekli uygulamadigin icin. Inanin baslarda sacinizi parlatir canlilik getirir ama belirli bi aydan sonra yapmazsaniz bas agrisi basliyor ve asiri derecede sac dokulmesi. Keske kullanmasaydim diyorum ama son pismanlik fayda etmiyor. O yuzden bari sizleri uyarim.Lutfen kullanmayin kel olmak istemiyorsaniz...

Valla ben hint kinasini tam 8 yildir her ay uyguluyorum sacim asla dokulmuyor aksine cok saglam renk boyanin rengi gibi akmadigi icin herzaman parlak ama herkesin bunyesi ayri tabi birine iyi gelen digerini mahfedebilir

Ben siyah hint kınası kullandım saçlarım siyah oldu kapkara lacivert mi dio herkesde..Akmıyormuş bide napcam yaa:KK43:

Vallahı bu hınt kınası omurluk duruyo sneınle akmıyoda sacımı boyadım uc sene gectı ustune baska renge boya kesınlıkle tutumuyor sacınız acılmıyor asla ancak kestırınce kurtuluyorsunuz bence denemeyın bıle

Ay kızlar saçım açık kumral benim hint kınası yapmıştım siyah oluyor tam.Ama benim aktı...birde her yeri değil yarısı aktı yarısı akmadı.Sonra bende bana kuaför gözüktü dedim gittim koyu kestane boyadı...En azından her yeri eşit oldu ve hala siyah :KK70: Sakın denemeyin derim ben.

Ay kızlar saçım açık kumral benim hint kınası yapmıştım siyah oluyor tam.Ama benim aktı...birde her yeri değil yarısı aktı yarısı akmadı.Sonra bende bana kuaför gözüktü dedim gittim koyu kestane boyadı...En azından her yeri eşit oldu ve hala siyah :KK70: Sakın denemeyin derim ben.
çok haklısın aynen benm saçlarım da bu hal aldı saçlarım daha yeni yeni kendine geldi şimdi saçlarımdan çok memnunum hint kınasına hayır diyorum :) herkesin saçında aynı etkiyi yapmasa da o riski almaya değmez bence :)

arkadaşlarr ben geçenlerde nasıl olacak merak edip saaçımın altından 2 tutamına kına sürdüm ama hemen vazgeçip 2-3 saat içinde kına daha tutmadan yıkadım . . yani saçımda renk değişikliği falan olmadı .şimdi benim saçımın o tutamlarına daa boyamak istesem boya tutmaz mı? yani sırf kınayla temas etti diye ?

Asla kullanmayın, 1 yıldan fazla kullandım. Saçlarımın dökülmesine ve incelmesine sebep oldu. Ayrıca kururuttu saçımı. İlk başta canlı görünmesini sağlayabilir rengi daha farklı göründüğü için. Kanmayın, asla....

Herkese Merhaba.Hint kınasının 2 3 çeşit markası oluyor.Ben kestane renkli olanını kullandım.Ama saçımın heryerine değil.Yan tarafıma sürmüştüm.ınanın boya olduğu anlaşılmadı.Kendi saç resngime çok uydu.Ben memnun kaldım.Ne dökülme,ne de başka birşey oluyor.Çok parlak gözüküyor.Tek sorun 2 3 ay sürmeden gidiyor.Sizinkiler nasıl gitmedi anlamıyorum.Ark.kullandı ,çok memnun kaldı.Tekrardan kullanacağım dedi.Hatta annesi de kullanıyormuş.Kadın saçlarım artık hiç dökülmüyor demiş.Bizler kestane rengini kullanıyoruz hep.

Ayrıca bu tip ürünlerin Sağlık Bakanlığı onayı yok kimbilir içinde neler vardır, Avrupa'da yasak olan ama Türkiye'de satışı sebest olan bazı saç boyaları var. Kuaför malzemeleri satılan yerlerde çok ucuza satılıyor ve içinde civa var. (Kuaförünüze kullandığı boyayı da mutlaka sorun derim) Vucudunuza türlü zararları var, ayrıca kanserojen. Hint kınasını da şimdiki aklım olsa asla kullanmazdım, kimbilir ne zararlar verdi...

Kınanın saçın telini, gözeneklerini nasıl kapladığını ve hava geçisini engellediğini, bu yüzden de zararlı olduğunu anlatan yazılar okudum. İnternette kınanın zararları, saç diye bakarsanız bulabilirsiniz sanırım...

X