Saç Rengi ve Saç Boyama Hint Kınası Kullanan Var Mı?

ben yaptım ve çok pişman oldum sakın yapma canım..kına sacdan cok zor akıyo.boyatmak ıcın kuafore gıttım boyamadılar saca zarar verıyomus kınanın akması gerekıyomus çünkü..

arkadaşlar bende hem normal kına hemde hint kınası kullandım.kına zamanla saçları kırıyo.kurutuyo.kınanın üstüne kınanın renginden daha açık bi renge boyayamazsınız.saçlarınız yanar.hint kınası normal kınadan daha zararlıymış.kuaförüm söyledi ve bana baya bi kızdı. zamanka saç köklerini kurutup saçları döküyomuş.ve hint kınası saçtan kesinlikle akmıyo. ben kızıl yapmıştım kırmızımsı bi kızıllık olmuştu....ama bana sorarsanız boyalar daha iyi hemde saç boyaları saçı besliyomuş.bütün sorduğum kuaförler ve okuduğum yazılardan söylüyorum.ben artık boyuyorum ve bölesi daha güzel:)

piyasada satılan saç boyalarının hepsi kanserojen maddeler içeriyor, saçı besliyor yalanının kuaförlerin uydurduğunu söyleyebilirim rahatlıkla...Organik denilen ürünlerde bile petrol türevi katkılar var ben hepsini araştırdım. Sertifikalı ve kına içerikli boyaları tercih etmek gerekiyor bence...Hint kınası kimyasal madde içeriyor, türk kınası ise kızıl renk veriyor katkı maddesi gerektiriyor koyu renkler için...Sante, logona gibi sertifikalı kına içerikli ürünler daha iyi ama beyazları kapatıp kapatmadığını ancak denedikten sonra söyleyebilirim...Ama siz bana bişi olmaz diyen türklerdenseniz kimyasal piyasa boyalarını kullanabilirsiniz tabii ama bebek bekliyorsanız kesinlikjle kullanmayın derim ben.

saç boyalıysa nolcak? :KK37: siyah boyanın üstüne kına sürsek kızıllık verir mi?

kızlar piyasada birsürü hint kınası die satılan kınalar var. bence en iyi hint kınasını siz aktara sorun tek bir marka olması gerekio henna mı ne öle bşy olcak sanırım. ben kullandım bir kaç yıl ve gayet sağlıklı uzattı saçlarımı ayrıca dökme olmadı tam tersine besledi.

saçlarımda beyazlar çıkmaya başladı tamda tepemde..hint kınası yaparım doğal diyordum burayı okudum korkar oldum..şu eski yeşil kokan kınalardan mı yaksam?ne yapsam.

saçlarımda beyazlar çıkmaya başladı tamda tepemde..hint kınası yaparım doğal diyordum burayı okudum korkar oldum..şu eski yeşil kokan kınalardan mı yaksam?ne yapsam.

canım sen hint kınası yap hangisini istiosan o renk. emin ol saçı beslio gürlük yapıo ayrıca uzatıoooo ben boyanın üstünede yaptım bi zararı olmadı. olsaydı sölerdim

selam arkadaşlar ,
benim saçım bir ay içinde 2 açma 2 de boya işlemi gördü ve yandı resmen. turuncu gibi bir renk olmuştu. ve boyalardan acayip korkmuştum. hem turunculuğu geçsin hemde saçlarım beslensin diye siyah hint kınası yaktım. paketinde kuruyana kadar bekletin yazıyordu.. 2,5 saatte ancak kurudu. ve saçlarım şu an kazık gibi sert ve naylon gibi :85:
hint kınasında tecrübeli olan arkadaşlarımdan tavsiye istiyorum.
acaba çok mu beklettim? naylon gibi olması normal mi? kimi arkadaşlar döktüğünü söylemiş ondan da korktum açıkçası :KK43:
sevgiler..

lütfen bana cevap yazar mısınız? hint kınası kullanıpda zararını görmeyen arkadaşlar kaç saat tuttunuz kafanızda kınayı? benim bir tanıdığım 40 dak. kadar bekletiyormuş.o memnun ama ben 2,5 saat tutum ve şu an elime gelen saçlarımın köküne bakıyorumda köküde siyah, saç kökü beyaz gözükür ya bende öyle değil kına iyice içine işlemiş yani :KK43: memnun kalan arkadaşlar sizinde öylemiydi yoksa çok bekletip saçımı yakma hatasında mı bulundum? yardımcı olursanız sevinirim. :KK14:

selam bana cevap yazarsanız çok sevinirim . acaba hint kınasını 2,5 saat kadar beklettim çok mu bekletmişim? saçlarım naylon gibi oldu :KK43: geçer mi budurm?

Evet bundan yaklaşık 2 ay öncesinde ben de hint kınası kullandım saçlarıma ve evin her santiminde saçlarım var. çok aşırı dökülüyo korkutuyor beni açıkcası ='(

kesinlikle yapmamanızı öneririm, hint kınası ve kına taşı aldım simsiyah saçlar için ama kullanmadan önce hakkında yazılanları okuyayım dedim bir arkadaşımız içindeki para phenylene diamine maddesine dikkat çekmiş, onu google a yazıp araştırabilirsiniz, ya da http://www.hennapage.com/henna/ppd/bigbrochvturkish.pdf adresindeki yazıyı okumanız bile yeter.. eagle's marka kınanın açıklama kısmının türkçesine zahmet edip içindekileri yazmamışlar ama iki kat uzun olan ingilizce açıklamalar kısmında bu ppd maddesinin zararları konusunda uyarılarda bulunmayı ihmal etmemişler... başka marka ya da bu marka ppd içeren bir maddeyi vücudunuza sürmeyin derim, aldığım gibi çöpe atıcam, zaten bu dandik kutusundan anlaşılmalıydı, çin malı bir milyoncuların kalitesiz ürünleri gibiydi...

benim arkadaşım kullanmıştı hint kınasını zamanında. kömür gibi simsiyah oldu ve baya uzun bi süre saçından da çıkmamıştı. normal bi boya mesela 1 ayda çıkıyosa onun 5 ayda zor çıktı yani.. ama şimdi leylavemecnun arkadaşımızın söylediklerine de dikkat etmek lazım..
saç bu sonuçta herşeyi alıpta başımıza süremeyiz yani.. al bi siyah boya sür saçına ya... boşver hintmiş kınaymış falan.

ben 2 ayrı yeredn aldım ikisininde kapı farklıydı. pasajdan aldığım kum gibiydi ve bandrolü yoktu.
aktardan aldığım gayet kına gibiydi ve bandrollüydü :26:

sakın ama sakın hint kınası kullanmayın...saçlarıma 2 yıldır dokunmuyorum buna ragmn hala saclarım düzelmedi....yapacak kişinin ksınlıkle o renkten dönmemesi şartıyla yapmalı :)

Arkadaşlar hint kınası yapıyorum yıllardır Ve Ankara hindistan büyük elçiliğinin resepsiyonlarında dahi kına yapan tek kişiyim
onun için size en iyi biligiyi Hintlilerden öğrendiğim gibi aktarayım
Hint Kınası:siyah değildir kınanın içine katılan kimyasallarla siyah renk elde edilmektedir saç a zarar verebilir dahası preoksit veya oksijen suyu karıştırılıp vücuda yapılırsa ciddi boyutta allerji yapar bugün Hintliler dahi doğal bizim yeşil kınadan elde edilen yani kızıl kahve tonları olan normal kınayı kullanmaktadırlar hindistanda Mehandi dünya da henna bizdede kına olarak adlandırılmıştır.Protokollerde bile kullandığım kına kızıl kahve renk olup hem Hindistan,Dubai,Pakistan,Fas birçok ortodoğu ülkesi ki avrupa da dahi doğal kına rengi kullanılmaktadır.Lütfen arştırırken internetten 'Black Henna' yada 'Indian Henna' olarak bakın görsel olarak daha tatmin olucağınıza inanıyorum

Piyasadaki en adi kina Hint Kınası diyebilirim. Ucuz diye yıllar önce alıp denemiştim. Diğer normal kınalar gibi akmıyor saçlardan. Üstüne boya yapamıyorsunuz çünkü aşırı derecede yanmasına sebep oluyor.

En iyi kına yemen kınası veya jamilla...

kızlar aranızda hint kınası kullanan varmı?ben kullanıyorum saçıma çok iyi geliyor ama zararı çokmuş diyenler var bilgisi olan varmı bu konuda?
Canım 1 sene aralikla kırmızı Hint kınası yaktım dökülen sac kokte durmaz zaten besler parlatir kına ama üstüne boya sürmeye kalkarsan basın fena yanar soyleyim :)

X