Hipofiz Adenom hastasıysan..

Benim tümör zaten tesadüfen ortaya çıkmıştı ben de unuttum gitti bebeğimi öğrendiğimden beri. Kadın doğum doktorum hamileyken mr olmaz dedi biliosun damardan ilaç veriyorlar kana karışıyor bu da direkt bebeğe gitmesi demek. Sadece arada bir görme testine gireceksin dedi endokrin doktorum var zaten hipotiroid yüzünden ama henüz ona da gidemedim artık sırayla 😊

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Evet ilacli mr ama banada zarari yok dedi cokta guveniorum doktoruma ama bilemedim simdi haklisin :/ bana kayip olursa geleceksin dediler cok sukur biseyim yok daha oyuzden gitmiorumda. Rabbim saglik nasip etsin canim heppimize.

Bende geçen sene vardı makro adenom dediler bir seneye yakın parledel kullandım şu anda küçülmüş umutsuzluğa kapılmayın ilk başlarda bende korkmuştum ilaçları düzenli kullnıp dikkat edelim umarım sizinde küçülür banada çocuğun olmaz büyürse ameliyatla alınması gerek dediler umudunuzu kaybetmeyin

Evet ilacli mr ama banada zarari yok dedi cokta guveniorum doktoruma ama bilemedim simdi haklisin :/ bana kayip olursa geleceksin dediler cok sukur biseyim yok daha oyuzden gitmiorumda. Rabbim saglik nasip etsin canim heppimize.

Sen her ihtimale başka doktorlarada sor canım mr çektirme zorunluluğun doğarsa. Umarım herşey sağlıkla yolunda gider de bebişlerimize kavuşuruz tedaviyi de sonra oluveririz yeterki minnaklarımız sağlıkla büyüyüp doğsun :)

Sen her ihtimale başka doktorlarada sor canım mr çektirme zorunluluğun doğarsa. Umarım herşey sağlıkla yolunda gider de bebişlerimize kavuşuruz tedaviyi de sonra oluveririz yeterki minnaklarımız sağlıkla büyüyüp doğsun :)

Ainen canim sen soledin ya aklimda ihtiyac dogarsa daniscam baska doktorada. Amin saglikla dogsunlar yeter bize :)

Merhaba arkadaşlar. Herkese çok ama çok geçmiş olsun öncelikle. Ben doğuştan beri gelen sindirim sistemi rahatsızlıklarım için ilk defa gastroya gittim bu hafta, 26 yaşındayım. Prof. a gittiğim için yapılmışken bütün testleri yaptırıdı sağolsun. Tabi hepsini yaptırınca tesadüfen prolaktinimin 32.67 olduğunu gördü, normal değerin üstünde olduğundan MR istedi ve sonuç olarak hipofiz bezimde sağda 8x5 mm. solda ise 4x4 mm. mikroadenom tspit edildi. Hemen ayak üstü aynı hastanede prof. olan endokrin doktoru şöyle bir göz atıp endokrin takibi yapalım sana 10 ay sonra tekrar gel dedi. Gastrodaki profesörüm bir de nöroşirürji ile görüşeceğim telefon ile hastane dışından, onun da görüşlerini alalım farklı yorumlar olabilir belki ameliyat gerekebilir, benim dalım olmadığı için seni uygun doktora yönlendiricem dedi bugün. Şimdi sizlerin yazdılarınızı okudum da moralim alt üst oldu. Zaten stres kaynaklı midemde iltihap bulundu, antibiyotik tedavisine başlayacağım yarın, şimdi iyice moralim gitti. Herşeyi geçtim bebiş olamama ihtimali beni yerle bir etti. Nişanlıyım ve en yakın zamanda evlenip biranönce çocuk yaparız hayalleriyle yaşıyoruz hep. Şimdi endokrine mi gitsem nöroşirürjiye mi ikilemde kaldım yazılanlardan ötürü. Prolaktinim aslında sizler kadar yüksek değil ama adenomlarım çoğunuzun ameliyat olduğu mm. den büyük. :44: İzmir'de tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı? Daha önce bende hali hazırda ( şuan değerlerim TSH değerlerim normal ıkmış olsa da ) hipotiroidi var ve Erdal Duman'a gittim 1 kere. O bana hormon testi yaptırtmadığı için sadece TSH ile ilgilenip ilaçlarımın dozunu ayarladı. Ama nöroşirurji için gidebileceğim bir isim bilmiyorum İzmir'de :44:

merhaba
2001 yılında proloktin hormonunun aşırı yükselmesi nedeniyle normal kilom olan 53 kilodan hızla 43 kiloya düştüm . ardından testler vs sonucunda hipofiz bezinde 11mm kütle tespit edildi. hiç endişe etmeyin ilaçla küçülüyor hatta yok oluyor
ben bir yıl tedavi gördüm ve düzeldi.
2003 yılında evlendim
2004 yılında oğlumu kucağıma aldım
çok endişelenmeyin sadece takip edin , çünkü bu hastalığı stres cok etkiliyor
:)
sevgiler

merhaba
2001 yılında proloktin hormonunun aşırı yükselmesi nedeniyle normal kilom olan 53 kilodan hızla 43 kiloya düştüm . ardından testler vs sonucunda hipofiz bezinde 11mm kütle tespit edildi. hiç endişe etmeyin ilaçla küçülüyor hatta yok oluyor
ben bir yıl tedavi gördüm ve düzeldi.
2003 yılında evlendim
2004 yılında oğlumu kucağıma aldım
çok endişelenmeyin sadece takip edin , çünkü bu hastalığı stres cok etkiliyor
:)
sevgiler

Tesekkur ederim ben de bu endiselerim uzerine evlendim ve sukur ki ikinci denemede kizima hamile kaldim :) adenomlarin bir zarari olmadi su gune kadar umarim daha da olmaz. Simdi 32. Haftamin icindeyim nasipse subatta dogum yapicam :) sevgiler

Merhaba,bende 8,5 mm boyutunda adenom vardı tedaviye başladıktan 4 ay sonra hamile kaldım ve ilacı kestim,ancak hamilelik döneminde prolaktinim tekrar yükseldi ve doktor parlodel e devam etmem gerektiğini söyledi,şimdi 4 aylık hamileyim ve bu ilacı kullanmak konusunda endişeliyim,sizler hamilelik döneminde neler yaptınız,ilacı tamamen bırakınca tekrar yükselmedi mi,adenom büyüme göstermedi mi merak ediyorum.

Merhaba,bende 8,5 mm boyutunda adenom vardı tedaviye başladıktan 4 ay sonra hamile kaldım ve ilacı kestim,ancak hamilelik döneminde prolaktinim tekrar yükseldi ve doktor parlodel e devam etmem gerektiğini söyledi,şimdi 4 aylık hamileyim ve bu ilacı kullanmak konusunda endişeliyim,sizler hamilelik döneminde neler yaptınız,ilacı tamamen bırakınca tekrar yükselmedi mi,adenom büyüme göstermedi mi merak ediyorum.

Ben ilac tedavisine baslamadan hamile kaldim benim de 8mm idi nisan ayindaki olcumde. Kadin dogum doktoruna adenomdan bahsettim hamilelikte ilac kullanabiliyormuyum diye kullanamayacagimi dogumdan sonra tedavime devam etmemi soyledi. Prolaktin hamilelikte zaten yukseliyor adenom hastasi olmayanlarin da yuksek cikior. Belli bir kriter var sanirim kan testiyle anlasiliyor ben bir kere dusuge karsi igne oldum kanamam olmustu ilk
Aylar ve prolaktin olmasi gerekenin ustundeydi. Baska bir doktorla daha gorusmende yarar var hem endokrin hem dogum doktoru hem de norosirurji doktoru degerlendirmeli

Ben ilac tedavisine baslamadan hamile kaldim benim de 8mm idi nisan ayindaki olcumde. Kadin dogum doktoruna adenomdan bahsettim hamilelikte ilac kullanabiliyormuyum diye kullanamayacagimi dogumdan sonra tedavime devam etmemi soyledi. Prolaktin hamilelikte zaten yukseliyor adenom hastasi olmayanlarin da yuksek cikior. Belli bir kriter var sanirim kan testiyle anlasiliyor ben bir kere dusuge karsi igne oldum kanamam olmustu ilk
Aylar ve prolaktin olmasi gerekenin ustundeydi. Baska bir doktorla daha gorusmende yarar var hem endokrin hem dogum doktoru hem de norosirurji doktoru degerlendirmeli

ilacın prospektüsünde hamilelikte sakınca olmadığı yazıyor,doktor ise dediğiniz gibi hamilelikte yükselmesi normal dedi ama adenomun büyümesinden korkuyorum sadece. :KK43:

ilacın prospektüsünde hamilelikte sakınca olmadığı yazıyor,doktor ise dediğiniz gibi hamilelikte yükselmesi normal dedi ama adenomun büyümesinden korkuyorum sadece. :KK43:

Adenom buyumesi iste maalesef sadece MR ile anlasildigindan e hamisken de MR cekilemicegimizden maalesef bilemiyoruz buyudumu. Benim kadin dogum doktorum sadece gormemde duymam da bir sorun olup olmadigini sormustu biliyosun adenom gorme ve isitme kaybina neden oluyor goz arkasinda oldugu icin sinire baski yapior. Benim bu yonde bi sikayetim olmadigindan simdiue kadar bi sorun yok ozaman dedi doktorum. Sende de yoksa sinire baski yapmadigi surece adenom sorun olmuyor ki bircok insan adenomu oldugunu bilmior bile benim de tesadufen ortaya cikmisti.

Bende yeni geldim aranıza arkadaşlar yazıları yeni okudum ve bende adet sancısı için gitmiştim doktora ve prolaktin seviyem 761 çıktı doktorum sadece dostinex kullan bi ay ve gel bakalım tekrar dedi bi ay kullandım ve endokrin bölümüne gittim prolaktin seviyem normale inmişti fakat 16*7*7 mm lik ademom varmış diğer ay gene gel mr cekelim ilacın tamamen atılsın vücuttan dedi doktorum be gene gittiğimde prolaktin seviyem normal ama adenom boyutları aynıydı doktorum hiç bir sıkıntın yoksa ilaça başlamaya gerekte yok dedi ve ben çocuk istediğimi belirttim kalabilirsin dedi şuan tam 11 haftalık hamileyim ve adenom var deyip kafama takmadım hiç hala da kontrollere gitmedim ilaç vericekler diye ben ona ayak uydurmuycam o beni yıkamaz dedim ve hep mutlu oldum ufacık seylerden allah artık kucağımıza almayı nasip etsin inş. Kafaya takarak sadece kendimiz yıpranıyoruz buna izin vermeyin mutlulukla atlatılıyo gayet basit bir şekilde bu arada yaşım daha 25 ve guatr hastasıyım

Bende yeni geldim aranıza arkadaşlar yazıları yeni okudum ve bende adet sancısı için gitmiştim doktora ve prolaktin seviyem 761 çıktı doktorum sadece dostinex kullan bi ay ve gel bakalım tekrar dedi bi ay kullandım ve endokrin bölümüne gittim prolaktin seviyem normale inmişti fakat 16*7*7 mm lik ademom varmış diğer ay gene gel mr cekelim ilacın tamamen atılsın vücuttan dedi doktorum be gene gittiğimde prolaktin seviyem normal ama adenom boyutları aynıydı doktorum hiç bir sıkıntın yoksa ilaça başlamaya gerekte yok dedi ve ben çocuk istediğimi belirttim kalabilirsin dedi şuan tam 11 haftalık hamileyim ve adenom var deyip kafama takmadım hiç hala da kontrollere gitmedim ilaç vericekler diye ben ona ayak uydurmuycam o beni yıkamaz dedim ve hep mutlu oldum ufacık seylerden allah artık kucağımıza almayı nasip etsin inş. Kafaya takarak sadece kendimiz yıpranıyoruz buna izin vermeyin mutlulukla atlatılıyo gayet basit bir şekilde bu arada yaşım daha 25 ve guatr hastasıyım
Canim gecmisolsun Allah bebegini saglikla kucagina almayida nasipetsin benimde 2mm capinda adenomum var fakat benim prolaktin normal goguslerimden sut akiyor die gittim mrda cikti prolaktinimin 8 olmasina ragmen dostinex iciyorum berbat yan etkileri var bende hamilelik dusunuyorum 4 yildir cocum olmadi esimden dolayi insallah bu ay umutla bekliyorum bende surekli bi bas agrisi mevcuttu halada ole hamilelikte bi sorun olurmu buyur mu die cok korkuyorum cunku benim prolaktin normalken sutlendim ben hamilelikte yukseldiginde nasil olur bilemiyorum o zaman zaten adenom buyucek ondan kacis yok bebegimi emziremicem yada sutum kotu gelir diede endiselerim var

sana da çok geçmiş olsun kusura bakma yeni gelebildim anca cevaplıyorum yazını hamilelikte tabiki kaçınılmaz adenom büyüme yapıcak ama hamile kalmadan göz tarama testini yaptır ki mr cekilemiyceksin göz tarama testiyle kontrol etsinler en azından allaha şükür daha hiç bir şikayetim olmadı benim artık doğumu atlata bilsek hayırlısıyla inş canım sende isteğine kavuşursun bi an önce ki ben çocuğun şansına çok inananlardanım uğuruyla birlikte ggelir belki :KK66:

sana da çok geçmiş olsun kusura bakma yeni gelebildim anca cevaplıyorum yazını hamilelikte tabiki kaçınılmaz adenom büyüme yapıcak ama hamile kalmadan göz tarama testini yaptır ki mr cekilemiyceksin göz tarama testiyle kontrol etsinler en azından allaha şükür daha hiç bir şikayetim olmadı benim artık doğumu atlata bilsek hayırlısıyla inş canım sende isteğine kavuşursun bi an önce ki ben çocuğun şansına çok inananlardanım uğuruyla birlikte ggelir belki :KK66:
Ay insallah canim ya evet goz tarama testine girmem lazim zaten astikmatim var gozlukte kullaniyorum simdilik kadin dogum takip ediyor zaten ogreneli daha 4 hafta dolmadi az cok isleyisi biliyorum annem bu adenom yuzunden 2 kere acik ameliyat oldu suan yine buyudu onunki insallah 3.ye yine ameliyat demez suan bas agrilarin falan var mi bende surekli bi bas agrida mevcut goguslerim hep sizliyorsutum kesildi cok sukur ama acisi hep var tabi sen suan hamile oldun icin ayirt edemiyosundur bu ay insallah tutar diyorum bazibelirtiler yasiyorum psikolojik mi edonomdan mi yoksa hamilelik mi ayirt edemedim

bende de astigmat var ama gözlüklerimide baş ağrım arttığında kullanıyorum sadece kullanmıyorum genelde ama baş agrım yok fazla arada bir migren ağrısı gibi geliyo karanlıkta sessiz oda iyi geliyor ama dinlenince geçiyo ağrım ama kfana takıpta üzme canını daha çok ağrıların artar hayatının son günüymüşçesine yaşa mutlu ol ağrın falan kalmaz emin ol çocuk konusunda ise bu defa kalırmıyım kalmazmıyım diye düşünme sadece eşinin tadını çıkart ki kasılma kendin o zamanda çocuk gelir zaten bekleme sen onu her ay oldumu olmadımı diye stresten zaten tutunmaya çalışan bebekte düşer rahat takıl sadece

bende de astigmat var ama gözlüklerimide baş ağrım arttığında kullanıyorum sadece kullanmıyorum genelde ama baş agrım yok fazla arada bir migren ağrısı gibi geliyo karanlıkta sessiz oda iyi geliyor ama dinlenince geçiyo ağrım ama kfana takıpta üzme canını daha çok ağrıların artar hayatının son günüymüşçesine yaşa mutlu ol ağrın falan kalmaz emin ol çocuk konusunda ise bu defa kalırmıyım kalmazmıyım diye düşünme sadece eşinin tadını çıkart ki kasılma kendin o zamanda çocuk gelir zaten bekleme sen onu her ay oldumu olmadımı diye stresten zaten tutunmaya çalışan bebekte düşer rahat takıl sadece
Ah canim keske yapabilsem 4 yildir olmayinca insan bole umut ediyor iste bide dusuk yapinca endiselerimde artti edonumu takan kim umrumda degil sadece bebegime bi zarari olursa yada bana cokciddi zarar verirde bebegime bakamazsam korkulari simdiden buagrilar olunca buyunce naparim kaygilari oldu iste ister istemez

Canım allah herkesin yardımcısı olsun o konuda yaşayıp görücez artık hayırlısı olsun hepimiz için

Yok sızı olmadı bende 2 aya girdiğimde başladı yavaş yavaş büyümeye ce sızlamaya

X