Hipotiroid ve adet duzensizligi

bazi yerlerde iyotlu seyler tuketmeyin yaziyo bazi yerlerde iyot lazim dio anlamadim .hemoroidde var bende zor gercekten tsh icin levotrion 100mg kullaniyorum 8 cikmisti 75 mg kullanirken 100e cikardim

bazi yerlerde iyotlu seyler tuketmeyin yaziyo bazi yerlerde iyot lazim dio anlamadim .hemoroidde var bende zor gercekten tsh icin levotrion 100mg kullaniyorum 8 cikmisti 75 mg kullanirken 100e cikardim

Yok benim o kadar yuksek degil. 4.5 gibi bir degerdi 25 mg ile basladim 12.5 mg dusurduk.
Gebelikte tekrardan 25 mg cikardik oyle devam ediyorum. Tekrar olcturmem lazim.
Iyot yasak degil aksine hipotiroidte iyot almak lazim. Deniz havasinda dusmezdi yoksa tsh.

Insallah görürsnüz mesaji 2014de yazismalar olmus suann bende ayni durumdayim tiroid haplari adetini getirdimi acaba? Veya cocuk sahibi oldnuzmu? Durumlar nedir😊

Hangi ulkedesin canim? Bence olacaktir. Ben de hep o konuda cok umutsuz oldum ama sadece 4 ay bekledim.
Almanyadayim canim doktorum 15 günlük erkeklik hormonu icin ilac verdi 15 tane böyle günlük almak icn o bitti simdi ( tiroid )L-thyroxin 25mg aliyorum insallah bende kisa beklerim cok üzülüyorum depresiyona girerim diye korkum var 😔😔

Almanyadayim canim doktorum 15 günlük erkeklik hormonu icin ilac verdi 15 tane böyle günlük almak icn o bitti simdi ( tiroid )L-thyroxin 25mg aliyorum insallah bende kisa beklerim cok üzülüyorum depresiyona girerim diye korkum var 😔😔
Yok canim kafaya takma. Taktikca olmuyor cunku. Ben taktim olmadi. Olmaz dedigim esimin memleketine gittigim ay oldu.

Denedik ama olmuyor diye bisey yok , sadece adet görmüyorum 7 ay oldu😔 acaba nezaman olcam diye bekliyorum iste ne kürler yaptim ise yaramadi
Ben de dogum kontrol hapi kullanmadigim zaman once 1 yil adet gormedim. Sonra gördüm. Uzerine 3 ay daha görmeyince dr dogum kontrol hapi yazdi. 16 17 yaslarindaydim.
Sonra bebek isteyince diget ilaclara başladık.
Sana adet söktürücü vermediler mi canim? 7 ay uzun bir sure.

Ben de dogum kontrol hapi kullanmadigim zaman once 1 yil adet gormedim. Sonra gördüm. Uzerine 3 ay daha görmeyince dr dogum kontrol hapi yazdi. 16 17 yaslarindaydim.
Sonra bebek isteyince diget ilaclara başladık.
Sana adet söktürücü vermediler mi canim? 7 ay uzun bir sure.
Canim verdiler ama ise yaramadi yani sanci az cok oluyodu ama asla sökmedi zaten icinde 30 tane vardi dedi 1 hafta en gec 10 gün icinde olmalisin olmayincada kan tahlilinde tiroid cikti öyle yani bekliyorum hala😔

Canim verdiler ama ise yaramadi yani sanci az cok oluyodu ama asla sökmedi zaten icinde 30 tane vardi dedi 1 hafta en gec 10 gün icinde olmalisin olmayincada kan tahlilinde tiroid cikti öyle yani bekliyorum hala😔
Anladim canim. Burada benim kullandigim adet söktürücünün icinde 12 tane var ve gunde 2 veya 3 tane olarak recete ediliyor. Sonrasinda da 10 gun sure veriliyor. Ben yanlis hatirlamiyorsam 8.gunde adet olabilmistim. Senin de olacaktir insallah.

Anladim canim. Burada benim kullandigim adet söktürücünün icinde 12 tane var ve gunde 2 veya 3 tane olarak recete ediliyor. Sonrasinda da 10 gun sure veriliyor. Ben yanlis hatirlamiyorsam 8.gunde adet olabilmistim. Senin de olacaktir insallah.
Üstünden 2 ay gecti canim malesef söktürücü getirmedi bakalim aldigim tiroid ilaci tsh degerimi düsürürse bir ihtimal yine regli olurum benim icin uzun ve zor bir sürec 😔

X