Deri ve Cilt Hastalıkları Histamin intoleransı

damla sahin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2019
1
1
31
[/I]Arkadaşlar merhaba 36 yaşından sonra bir hastalıkla tanışmak zorunda kaldım histamin intoleransı gerçekten yaşam kalitesini bozan bir alerjik rahatsızlık Mesela bugün neyin tetiklediğini bilmeden Alerjik bir Reaksiyon geçiriyorum Fakat bu kaşıntı gibi değil vücutta yanma hissi bu zamana kadar denediğim hiçbir yöntem çare olmadı birçok şey yiyip içemiyorum alerjik Reaksiyon dan dolayı birçok doktora gittim fakat kesin bir çözümü yok dediler benim gibi Rahatsız olanlar var mı bu hastalığa çözüm bulabilenler yardımcı olursanız sevinirim.

[/I]Arkadaşlar merhaba 36 yaşından sonra bir hastalıkla tanışmak zorunda kaldım histamin intoleransı gerçekten yaşam kalitesini bozan bir alerjik rahatsızlık Mesela bugün neyin tetiklediğini bilmeden Alerjik bir Reaksiyon geçiriyorum Fakat bu kaşıntı gibi değil vücutta yanma hissi bu zamana kadar denediğim hiçbir yöntem çare olmadı birçok şey yiyip içemiyorum alerjik Reaksiyon dan dolayı birçok doktora gittim fakat kesin bir çözümü yok dediler benim gibi Rahatsız olanlar var mı bu hastalığa çözüm bulabilenler yardımcı olursanız sevinirim.
Hastalığınız hala devam ediyormu acaba yüksek içerikli probiyotik ile hallolabiliyor lakin Türkiye'de satılmıyor koronodan dolayı da getirilmiyor fonksiyonel tıp uzmanı ile görüşmeye fayda var diye düşünüyorum

DAO enzimi ve histamini tetikleyen yiyeceklerden kaçınmak gerekiyor. Sonra eliminasyon diyetiyle bunları tekrar hayatınıza alıp nelerin size dokunduğunu tespit etmelisiniz. Helikobakteri var mı diye de baktırın, o da tetikliyor. Gluten, mayalı tüm ürünler, turşu, ıspanak, çilek, çikolata bana dokunuyor mesela. Ama listede yer alan narenciyeler veya zeytin dokunmuyor... Bende alerjik rinit reaksiyonları gösteriyor. Hapşırık krizleri, kulaklarda aşırı basınç ve sürekli burun akıntısı akabinde baş ağrısı ve yorgunluk yaşıyorum. Zor bir hastalık. Kolay gelsin,

X