Hollanda, Çavuşoğlu'nun iniş iznini iptal etti

Wynonna

Eskiden mazikeen di:)
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2015
9.417
15.781
Rotterdam'daki referandum etkinliğine katılacağını açıklayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na Hollanda'dan uçuş engeli geldi. Hollanda, Çavuşoğlu'nun uçuş iznini iptal ettiğini açıkladı.

Karar, Hollanda hükümeti tarafından alındı. Duyuran isimse Hollanda Başbakanı Mark Rutte oldu. Rutte'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Çavuşoğlu'nun uçağının ülkeye iniş yapmasının kamu düzeni için tehdit oluşturduğu savunuldu.

Hollanda Başbakanı Rutte, Çavuşoğlu'nun, ''Uçuş iznimi iptal ederlerse, ekonomik ve siyasi Hollanda'ya karşı yaptırımımız çok ağır olur" açıklamasına da cevap verdi.

Rutte, Çavuşoğlu'nun yaptırım tehdidi, "Makul bir çözümü imkansız hale getirdi" dedi. Hollanda'nın Ankara Maslahatgüzarı, karar sonrası Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Rotterdam'da katılacağı referandum etkinliğinin yapılacağı salona verilen izin yerel yönetim tarafından iptal edilmişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Rotterdam'a gideceğini duyurmuş, Reuters Ajansı'na konuşan Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Ebu-Talep ise Dışişleri Bakanı'nın referandum kampanyası yapmasına izin çıkmadığını açıklamıştı. Belediye Başkanı, Çavuşoğlu'nu Rotterdam'da saygıyla ağırlayacaklarını da belirtmişti.

Öte yandan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın da Almanya'da yapacağı bir etkinlik iptal edildi. Karara gerekçe olarak Kaya'nın konuşma yapacağı salonun, sadece pazar günleri ve tatil günlerinde kullanım izni olması gösterildi.

http://www.ntv.com.tr/dunya/hollanda-cavusoglunun-inis-iznini-iptal-etti,31NJn2gs9kOo9SsR04uDBg
 

yercekimli karanfil

Güzel günler de bizi görecek mi?
Pro Üye
1 Eylül 2010
11.714
22.482
ühühühhü tam dram haydin evet diyelim!.. mağdurum da mağdurum, çok mağdurum mağdurum..
Hayir niye mağdursun? Elin memleketinde miting yapamadigin icin mi?

E burada senden olmayana aynisini sen yapıyorsun. Adamlarin kendi memleketlerinde konusma yapmalarina engel oluyorsun.

Asil mağdur kim?
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 793 gün geçti.

office

Ben sizden değilim...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
9 Eylül 2007
21.508
67.168
Hayir niye mağdursun? Elin memleketinde miting yapamadigin icin mi?

E burada senden olmayana aynisini sen yapıyorsun. Adamlarin kendi memleketlerinde konusma yapmalarina engel oluyorsun.

Asil mağdur kim?

ayrıca elin memleketinde miting yapmamak için kanun çıkartanda sensin.. neyse biz ki Eyy İsrail'den, dostum İsraile dönmüş ülkeyiz, bu da çok uzun sürmez hele 16 Nisan bir geçsin de..