Bulaşık Makineleri Hoover DDY 088 TX bulaşık makinesi hakkında

merve4416

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2012
3.524
5.322
Merhaba arkadaşlar
Bulaşık makinemi değiştirmek istiyorum. Hoover'ın bu modeliyle karşılaştım. Araştırdım ama pek fazla yorum yok. Bu makineyi kullanan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar
Bulaşık makinemi değiştirmek istiyorum. Hoover'ın bu modeliyle karşılaştım. Araştırdım ama pek fazla yorum yok. Bu makineyi kullanan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Makine için ayırdığınız bütçe ne kadar ona göre tavsiye de bulunabilirim?

Bütçe farketmiyor. Bulaşık makinem var hediye gelmişti. İndesit marka 3 programlı. Ancak çok iyi temizlemiyor. Makineden çıkardıktan sonra tekrar elimde yıkıyorum. Su lekeleri kalıyor. Ayrıca yıkama süresi çok uzun. Alt sepette katlanır raf yok o yüzden etkili bir şekilde kullanamıyorum. Rangi beyaz. Ben gri istiyorum diğerlerine uysun diye. Aradığım özellikler temiz yıkaması. Alt sepette katlanır rafların olması. Hızlı yıkama seçeneğinin olması ve kurutma özelliğinin olması.
Hoover 088tx bulaşık makinesini bir mağazada gördüm. Sepet dizaynı çok hoşuma gitti. Ekstra kurutma özelliği var. Hızlı yıkama programı var. Özelliklerine ve görünüşüne bakınca çok iyi ama iyi bir ürün mü bilemiyorum. O yüzden kullananların tecrübelerine ihtiyacım var

Hooverin kasa işçiliği çok dandiktir uzak durun derim @merve4416

Benim aldığım makine Electrolux ESF6521LOX öneririm. Fiyat/performans olarak bakarsak uygun bir makinedir.
A++ çeliktir. A- %20 enerji tasarrufu. Üst katta katlanabilen fincan rafları var alt katta yine tabak raflar katlanabilir. Kir ve yük sensörü vardır. Enerji tüketimi düşüktür.

Bütçe sıkıntı değilse
Electrolux ESF8630ROX kesinlikle öneririm
A+++ A- %30 enerji tasarrufu!!
iç hacmi diğer markalara göre en geniş olanıdır. Flexisprey duşlama sistemi var yani su bütün makineye eşit dağılıyor.
44db ile en sessiz makinedir. Enerji ve sus tüketimi diğerlerine göre en uygundur. Yani bulaşık makinesinde alınabilecek Mieleden sonra en kaliteli ürün diyebilirim.

Yine kesinlikle önerebileceğim bir diğer ürün ise
AEG F65712M0P
A+++ 7 programlı paslanmaz çelik yine 44db ile en sessiz ürünlerden biridir.
Bu üç üründe en kısa programda en yüksek derece(sıcaklık) ile bulaşıklarınızı yıkar.
Ama diğer markalarda 30 dk lık programlarda yıkama sıcaklığı en fazla 45° dir

Bunlar dışında şu iki ürünü önerebilirim.
Siemens SN26M832TR
Alman üretimlidir. A++ 6 program yine istediğiniz gibi hem altta hem üstte katlanabilir rafları var. Variospeed Plus ile daha hızlı yıkama ve kurutma özelliğine sahip. Yük sensörü var. Kazan malzemesi paslanmaz çeliktir.

Profilo BM6481MG
Çelik kasa çelik filtredir. 6 program A++ altta katlanabilir rafları var ekstra kurutma var. Hızlı yıkama özelliği var. Profilionun tek alman üretimli ürünüdür o nedenle tavsiye ediyorum. Ayrıca kir ve yük sensörü de bulunmakta. Bu ürün siemens ve boschta ki muadillerine göre fiyat performans olarak daha iyidir.

Hoover dan vazgeçtim bir çok yerde stoklarda yok. Dün Arçelik in opera modellerine baktım çok beğendim. Bosch ve Profilo yada baktim. Arçelik in üc modeli arasında kaldım. Arçelik 6383 İ, 6385 İ, 6388 İ modelleri arasında kaldım. Bu modelleri kullananlar var mi acaba

Hooverin kasa işçiliği çok dandiktir uzak durun derim @merve4416

Benim aldığım makine Electrolux ESF6521LOX öneririm. Fiyat/performans olarak bakarsak uygun bir makinedir.
A++ çeliktir. A- %20 enerji tasarrufu. Üst katta katlanabilen fincan rafları var alt katta yine tabak raflar katlanabilir. Kir ve yük sensörü vardır. Enerji tüketimi düşüktür.

Bütçe sıkıntı değilse
Electrolux ESF8630ROX kesinlikle öneririm
A+++ A- %30 enerji tasarrufu!!
iç hacmi diğer markalara göre en geniş olanıdır. Flexisprey duşlama sistemi var yani su bütün makineye eşit dağılıyor.
44db ile en sessiz makinedir. Enerji ve sus tüketimi diğerlerine göre en uygundur. Yani bulaşık makinesinde alınabilecek Mieleden sonra en kaliteli ürün diyebilirim.

Yine kesinlikle önerebileceğim bir diğer ürün ise
AEG F65712M0P
A+++ 7 programlı paslanmaz çelik yine 44db ile en sessiz ürünlerden biridir.
Bu üç üründe en kısa programda en yüksek derece(sıcaklık) ile bulaşıklarınızı yıkar.
Ama diğer markalarda 30 dk lık programlarda yıkama sıcaklığı en fazla 45° dir

Bunlar dışında şu iki ürünü önerebilirim.
Siemens SN26M832TR
Alman üretimlidir. A++ 6 program yine istediğiniz gibi hem altta hem üstte katlanabilir rafları var. Variospeed Plus ile daha hızlı yıkama ve kurutma özelliğine sahip. Yük sensörü var. Kazan malzemesi paslanmaz çeliktir.

Profilo BM6481MG
Çelik kasa çelik filtredir. 6 program A++ altta katlanabilir rafları var ekstra kurutma var. Hızlı yıkama özelliği var. Profilionun tek alman üretimli ürünüdür o nedenle tavsiye ediyorum. Ayrıca kir ve yük sensörü de bulunmakta. Bu ürün siemens ve boschta ki muadillerine göre fiyat performans olarak daha iyidir.
Çok tsk ederim tavsiyeleriniz için.

X