Menopoz Hormon Değerleri Bakar mısınız

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

suiklima

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2023
16
2
27
TSH 2.15
FSH 27.86
Prolaktin 10.29
Estradiol 23
Yasım 26 1 tane kızım var
ıkıncı çocuk ıcın gıttım doktora adet düzensizligım var doktor hormon testı ıstedı değerlerim yüksek çıktı ve menopoz yasim da yüksek cıkmıs degerlerı benjm gıbı olup hamıle kalan var mı tedavısı nasıl oluyor

Ama doktor hormonların yüksek bu hamilelıge engel dedı
Doktorlar herkese söylüyor bunu. Benimki seninkinden daha kötüydü. Asla hamile kalamayacağımı söyledi ama hamileyim. Sana dediğim gibi hayıt otu ve aslan pençesi kullan. Hormonları ve adeti düzenliyor. Adet dönemin bitince kullan. Yumurtlama dönemlerini takip etmeye çalış. Burda bu konuyla ilgili gruplar var ordan bilgi alabilirsin.

Doktorlar herkese söylüyor bunu. Benimki seninkinden daha kötüydü. Asla hamile kalamayacağımı söyledi ama hamileyim. Sana dediğim gibi hayıt otu ve aslan pençesi kullan. Hormonları ve adeti düzenliyor. Adet dönemin bitince kullan. Yumurtlama dönemlerini takip etmeye çalış. Burda bu konuyla ilgili gruplar var ordan bilgi alabilirsin.

TSH 2.15
FSH 27.86
Prolaktin 10.29
Estradiol 23
Yasım 26 1 tane kızım var
ıkıncı çocuk ıcın gıttım doktora adet düzensizligım var doktor hormon testı ıstedı değerlerim yüksek çıktı ve menopoz yasim da yüksek cıkmıs degerlerı benjm gıbı olup hamıle kalan var mı tedavısı nasıl oluyor
Fsh değeriniz yüksek.

FSH değeriniz yüksek duruyor baya. 30-100 arasında olması menopoz başlangıcı kabul ediliyormuş. Döngüsü düzenli olan ve yumurtalıkları sağlıklı olan kadınlarda 5-10 arasında oluyormuş internetten baktığım ile söylüyorum. Şunu da kopyaladım.
Hamile kalma şansının düşmesi, FSH hormonu değerinin 10 mIU/mL’un üzerine yükselmesi ile başlar. FSH değerleri 15 mIU/mL üzerine çıktığında hamile kalma olasılığı ciddi oranda düşer.. FSH’teki artış ne kadar fazla olursa hamile kalma şansı o ölçüde azalır.

Lh bakmadilarmi regli degilken yuksek cikar fsh benimde 18 gun gecikti fsh bakti hemetoloji regli degildim 59.0 cikti kadin doguma gittim tarlusal verdi regli degilken yuksek cikar dedi ultrasyon cekildi folikul izlendi diyor cok korkuyorum menepoza girnekten hic evlenmedim 47 yas tarlusal bugun bitti 6 gun kullandirdi dr insalah olurum cok akinti geliyor normalmi bu lutfen yardimci olun
Fsh değeriniz yüksek.

Ay bi de recete mi veriyonuz 🤣

X