Menopoz Hormon Değerleri Bakar mısınız

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Lh bakmadilarmi regli degilken yuksek cikar fsh benimde 18 gun gecikti fsh bakti hemetoloji regli degildim 59.0 cikti kadin doguma gittim tarlusal verdi regli degilken yuksek cikar dedi ultrasyon cekildi folikul izlendi diyor cok korkuyorum menepoza girnekten hic evlenmedim 47 yas tarlusal bugun bitti 6 gun kullandirdi dr insalah olurum cok akinti geliyor normalmi bu lutfen yardimci olun
Hormon testleri adetin 2 ve 3. gününde verilir
Adet olmayı bekleyip o zaman baktırırsanız en doğru sonucu alırsınız diye düşünüyorum
İnşallah bir an önce olursunuz değerlerinizde istediğiniz gibi çıkar
Stres yapmayınn daha çok gecikmesin🫠

Lh bakmadilarmi regli degilken yuksek cikar fsh benimde 18 gun gecikti fsh bakti hemetoloji regli degildim 59.0 cikti kadin doguma gittim tarlusal verdi regli degilken yuksek cikar dedi ultrasyon cekildi folikul izlendi diyor cok korkuyorum menepoza girnekten hic evlenmedim 47 yas tarlusal bugun bitti 6 gun kullandirdi dr insalah olurum cok akinti geliyor normalmi bu lutfen yardimci olun
Regl oldum 3 günü gıttım doktor çağırdı

Kizlar ben değerlerden anlamıyorum anlayan varsa yorumlar mi
3kere letu 1catlatma iğnesi kullandım iki ay ara verdim
Şimdi ilk defa femara kullandım ve 19 -18mm sağ ve solda iki tane yumurta olmuş letu kullandığında da olmuştu femara yi adetin 5gunu başladım 5gun sabah akşam kullandim13gun iğne vuruldum değerlerinde aşağıda doktor aşılama da olmaz direk tüp bebek dedi

AMH = 0.183 = 16.03.2023
= 0.310 = 21.12.2023
E2 = 180 = 18.12.2023
= 292 = 27.12.2023
LH = 6.07 = 18.12.2023
= 18.47 = 27.12.2023
PROGESTERON = 3.9 = 27.12.2023
FSH = 10.3 18.12.2023

TSH 2.15
FSH 27.86
Prolaktin 10.29
Estradiol 23
Yasım 26 1 tane kızım var
ıkıncı çocuk ıcın gıttım doktora adet düzensizligım var doktor hormon testı ıstedı değerlerim yüksek çıktı ve menopoz yasim da yüksek cıkmıs degerlerı benjm gıbı olup hamıle kalan var mı tedavısı nasıl oluyor
Fsh değerin baya yüksek yaşına göre. Ultrasondan baktı mı yumurta rezervinle ilgili bir şey söyledi mi ?

TSH 2.15
FSH 27.86
Prolaktin 10.29
Estradiol 23
Yasım 26 1 tane kızım var
ıkıncı çocuk ıcın gıttım doktora adet düzensizligım var doktor hormon testı ıstedı değerlerim yüksek çıktı ve menopoz yasim da yüksek cıkmıs degerlerı benjm gıbı olup hamıle kalan var mı tedavısı nasıl oluyor

Merhaba benimde bir evladim var aradan yillae gecti ikinciyi dusunduk su an 1 sene 1 ay du olmadi hala yazin adetim 68.gunde geldi gecikme yasadigimda dojtira gittim hirmon testime gore fsh değerim 34 tü lh 27 dojtor bu degerler cok yuksek normal yolla hamile kalamazsın dedi tuo bebeğe gönderdi aynı bende de amh ölçmedi sizdeki gibi tüp bebekte ölçerler dedi ama tüp bebek esim istemediği için gitmedik şu an kendi kendime çabalıyorum. Ben 35 gün hayıt macunu kullandım malesef bende ters etki etti ve fsh 50 oldu. Hemen onu bırakıp başka biseyler denemeye başladım bilmiyorum ne olacak. Sizde yumurta görünüyor mu ? Benimde adetim düzensiz

Sizinde fsh değeriniz yüksek estradiol da düşük sizin. Acaba lh değeriniz kaçtı?

Doktorlar herkese söylüyor bunu. Benimki seninkinden daha kötüydü. Asla hamile kalamayacağımı söyledi ama hamileyim. Sana dediğim gibi hayıt otu ve aslan pençesi kullan. Hormonları ve adeti düzenliyor. Adet dönemin bitince kullan. Yumurtlama dönemlerini takip etmeye çalış. Burda bu konuyla ilgili gruplar var ordan bilgi alabilirsin.
Merhaba sizin değerleriniz nasıldı acaba neler yaptınız ? Ne kadar sürede hamile kaldınız ? Benim fsh yüksek bayağı hemde. Hatta bu ay adetim gelmedi 42.gündeyim. Benim fsh 34 çıkmıştı doktor beni tüp bebeğe yönlendirdi ama gitmedik eşim istemedi. Normal yolla olmaz imkansız dedi. Ben fsh düşürmek için hayıt macunu kullandım hiç bi ise yaramadığı gibi ters etki yaptı ve fsh yı yükseltti malesef şu an fsh en son 1 ay evvel olcturdum 50 olmuş. Aslan pençesi çayına filan başladım düşsün diye ne yapicam bilemedim. Sizin kaçtı ve adet oluyormuydunuz ?

Merhaba sizin değerleriniz nasıldı acaba neler yaptınız ? Ne kadar sürede hamile kaldınız ? Benim fsh yüksek bayağı hemde. Hatta bu ay adetim gelmedi 42.gündeyim. Benim fsh 34 çıkmıştı doktor beni tüp bebeğe yönlendirdi ama gitmedik eşim istemedi. Normal yolla olmaz imkansız dedi. Ben fsh düşürmek için hayıt macunu kullandım hiç bi ise yaramadığı gibi ters etki yaptı ve fsh yı yükseltti malesef şu an fsh en son 1 ay evvel olcturdum 50 olmuş. Aslan pençesi çayına filan başladım düşsün diye ne yapicam bilemedim. Sizin kaçtı ve adet oluyormuydunuz ?
Değerleri net hatırlamıyorum ama benimki de kötüydü. Fakat adetlerim düzenliydi. Canım macun değil de çay olarak tüketsen daha iyi olur sanırım. Ama bana asıl etki eden şey hacamat oldu. Değerlerimi normale daha çabuk döndürdü. Sana da öneririm imkanın olursa sırtına hacamat yaptır.

Değerleri net hatırlamıyorum ama benimki de kötüydü. Fakat adetlerim düzenliydi. Canım macun değil de çay olarak tüketsen daha iyi olur sanırım. Ama bana asıl etki eden şey hacamat oldu. Değerlerimi normale daha çabuk döndürdü. Sana da öneririm imkanın olursa sırtına hacamat yaptır.
Teşekkür ederim cnm onu çok kişiden duydum da bi fırat bulamadım. Iyi bi yer bulmak lazım herkese yaptırılmaz çevremde de hiç duymadım yaptıran. Macunu bıraktım cnm aslan pençesi çayına başladım bende

Teşekkür ederim cnm onu çok kişiden duydum da bi fırat bulamadım. Iyi bi yer bulmak lazım herkese yaptırılmaz çevremde de hiç duymadım yaptıran. Macunu bıraktım cnm aslan pençesi çayına başladım bende
Aynen canım bir kadın tarafından dua eşliğinde yaptırırsan çok iyi olur. Rabbim şifanı versin ve sana da yakın zamanda hayırlı şekilde evlat nasip etsin inşallah 🤲🏻

X