Hormon testi estradiol düşüklüğü

Doktorda soylememişti adet dönemindeyim henuz olmadim bugun yarin bekliyorum doktora gitmeden direkt kan testi verebilirmiyim ki 🤔
Siz direk doktora gidin o gerekli olanları ister, tek tek tüm hormonları hastaneden talep etmeniz lazım özele gidecekseniz, o da hem pahalı hem zor olur. Ayrıca vitamin ve mineral değerlerinize de bakılmasını isteyin eğer gebelik düşünüyorsanız

Siz direk doktora gidin o gerekli olanları ister, tek tek tüm hormonları hastaneden talep etmeniz lazım özele gidecekseniz, o da hem pahalı hem zor olur. Ayrıca vitamin ve mineral değerlerinize de bakılmasını isteyin
2,5 senedir dusunuyorum özel doktora gittim gerekli tetkikleri yapti rahim filmi ultrason ve hormon testi istedi eşimden de ayrica folik asit kullaniyorum

Şimdi gittigim doktor kendisi için bu 3. Gün bakılan hormonların hiç önemli olmadıgını onun için ultrason görüntüsünün yeterli oldugunu gerek görürse sadece amh istedigini söyledi sanırım oda isteyecek amh veya gerek görmedi. Bir dahaki gittigimde danısıcam kendisine bu konuyu 🤗
Çok sevindim kuzum, inşallah hiç de gerek kalmasın. ❣️ Mutlaka detaylı konus kafanda soru işareti kalmaz en azından :)

Merhaba umarım değerleriniz normalleşir benimde hormon testime bakar mısınız?
Tsh 4,57
F.s.h 8,5
L.h 62,1
Estradiol 214
Progestan 2,22
Amh 4,41
Merhaba inşallah çok teşekkür ederim, tam net bilmiyorum fakat kendi sonucumu araştırdığım kadarıyla lh yüksek gibi duruyor estradiol gayet normal zaten referans aralığı 15 ile 400 arası yuksek olması iyi, TSH gebe kalmak istiyorsanız 2nin altında olması gerekiyor bir tık yüksek çıkmış

E2 çok düşük degilki bu aydan aya değişir her ay kaliteli yumurtlama olmayabilir. Bide adet zamanı düşük olur sora artar amh ile alakası yok e2nin

Merhaba umarım değerleriniz normalleşir benimde hormon testime bakar mısınız?
Tsh 4,57
F.s.h 8,5
L.h 62,1
Estradiol 214
Progestan 2,22
Amhsizde şiddetli pco var adetiniz nasıl? Yumurtlama vs
Siz bunu siklusunuz ortasinda yaptırmış siniz bu geçerli değil böyle hormon testi sağlıklı olmaz

Merhaba inşallah çok teşekkür ederim, tam net bilmiyorum fakat kendi sonucumu araştırdığım kadarıyla lh yüksek gibi duruyor estradiol gayet normal zaten referans aralığı 15 ile 400 arası yuksek olması iyi, TSH gebe kalmak istiyorsanız 2nin altında olması gerekiyor bir tık yüksek çıkmış
Merhaba bende siz gbi çok net bilmiyorum tsh yi bende biraz yuksek bulmustum ama 5 bile normal kabul ediliyormuş doktora gidince öğreneceğim Allah evlat sahibi isteyen herkeze nasip etsin 😊

Merhaba bende siz gbi çok net bilmiyorum tsh yi bende biraz yuksek bulmustum ama 5 bile normal kabul ediliyormuş doktora gidince öğreneceğim Allah evlat sahibi isteyen herkeze nasip etsin 😊
Kuzum benim ilk test yaptığımda 11 lerdeydi TSH 😁 ilaçla 2ye indirdik şükür çözülmeyecek sorun değil sıkma canını ❣️🤲

Kuzum benim ilk test yaptığımda 11 lerdeydi TSH 😁 ilaçla 2ye indirdik şükür çözülmeyecek sorun değil sıkma canını ❣️🤲
Yok skmiyorum zatn Allah derdin dermanini verir 2.5 yildir gebelik dusunuyorum kendimi cok yiprattim yaşimda 22 bi yerde problem ciksinda onun ustune gidelim diyordum hep sorun yokken olmamasi daha yipratici vakti zamani vardir teşekkür ederim tavsiyeniz için😊🌸

Yok skmiyorum zatn Allah derdin dermanini verir 2.5 yildir gebelik dusunuyorum kendimi cok yiprattim yaşimda 22 bi yerde problem ciksinda onun ustune gidelim diyordum hep sorun yokken olmamasi daha yipratici vakti zamani vardir teşekkür ederim tavsiyeniz için😊🌸
Öyle tabiki , derdi de veren O dermanı da veren O , bende 23 yaşındayım :)

Eklentiler

• IMG_20210215_134858.jpg
    IMG_20210215_134858.jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 255
X