HOTPOİNT ALIRKEN 2 KERE DUSUNUN.

ResimdekiHayalet

Bir sen, bir ben, bir de kelek...
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2014
996
824
Selam arkadaslar su an cok gerginim paylasmak istedim sizin de bilginiz olsun dikkat edin diye.

Ariston Indesit Hotpoint Aqualtis Aq93F 297 Çamaşır Makinası Lisanslı Formalarımızı Parçaladı.

22.08.2015 tarihinde bu makinadan aldım ve pişmanım. Sentetik yıkama programında 30 derecede özel deterjanı ile 800 devirde çocuklarımın tanesine 80 TL verdiğim lisanslı formalarını yıkadım, yıkamaz olsaydım. Formanın yazılarını soydu ve kullanılmaz hale geldi. Daha önce beko marka çamaşır makinam ile defalarca yıkadım hiç böyle bir şey başımıza gelmedi. Eski makinamda da sentetik 30 da yıkardım 800 devirde. o makinam 9 senelikti kapağı kırıldı diye arızası olmamasına karşın değiştirmek istedim hata etmişim. Forma makinadan çıkınca fanatik olan çocuklarımın gözyaşlarını tahmin bile edemezsiniz.

Musteri hizmetlerinden beni aradilar bu durumun kullanici hatasi oldugunu soylediler. Dusuk sicaklikta yikayacakmisim. Anlatamadim sanirim o forma 30 derecede yikaniyor ve daha onceki beko marka makinamla 1 seneye yakin zamandir yikadim ben bu formalari. Hotpoint makinada yikayana kadar hersey iyiydi. Isin komik yani bu sikayetim uzerine evime servis bile gelmedi uzaktan uzaga bilgi akisi yapilmis ve bu karar alinmis.

Siz siz olun bir makina alirken hakkinda ki sikayetleri aratin benim gibi dusmeyin.

Dipnot: bu olay benim basima geldi, benim sikayetimdir.

5 yıl kadar önce -modelini tam hatırlamıyorum ama- Indesit'gillerden bir çamaşır makinesi kullanıyordum. Çamaşırlar nasıl leş gibi kokardı anlatamam, yıkamadan önce daha iyi kokarlardı cidden, üstüne çamaşırlara zarar verirdi, deterjanı iyi durulamazdı. Çevremde Ariston çamaşır makinesi kullanıp da çok memnunum diyen kimseyi de görmedim.

Üzüldüm. ..
benim butun beyaz esyalarim hotpoint
şükür sorunum yok 2 yildir...
sanırım bu isler gercekten de dendiği gibi biraz şans meselesi...
Evet maalesef sans isi kizdigim ne biliyor musunuz? Eve gelmeden karar veren bir servis ve sanki ilk kez forma yikiyormusum gibi gordugum muamele. Diger makinada yaptigimin aynisini uyguladim ama sonuc uzucuydu. Zaten cocuklara zor bela almistim formalari mahvoldu

benım oglumunda butun formaları lısanslı ve ısmı yatırılmıs durumda
fakat o ısımler hep soyuluyor
emınmısınız makıneden olduguna?

5 yıl kadar önce -modelini tam hatırlamıyorum ama- Indesit'gillerden bir çamaşır makinesi kullanıyordum. Çamaşırlar nasıl leş gibi kokardı anlatamam, yıkamadan önce daha iyi kokarlardı cidden, üstüne çamaşırlara zarar verirdi, deterjanı iyi durulamazdı. Çevremde Ariston çamaşır makinesi kullanıp da çok memnunum diyen kimseyi de görmedim.
Ben de o kervana katildim maalesef. Benim amacimda birilerini bilgilendirmek ve karar verirken iyi karar vermelerini saglamak

Bende ariston kullanıyorum bir şikayetim yok fakat bu olmayacağı anlamına gelmiyor tabii ki.. Bence tüketici haklarına şikayet edip makinanızın değişmesini talep edin henüz yeni bir cihaz ve siz bunda tüllerinizi vs yıkayacaksınız bu şekilde kullanımı zor.

Evet maalesef sans isi kizdigim ne biliyor musunuz? Eve gelmeden karar veren bir servis ve sanki ilk kez forma yikiyormusum gibi gordugum muamele. Diger makinada yaptigimin aynisini uyguladim ama sonuc uzucuydu. Zaten cocuklara zor bela almistim formalari mahvoldu

Çocuklara üzüldüm, talihsizlik yaşamışsınız.
Servis sektöründe çalışıyorum ve siz eve servis talep etmediğiniz müddetçe evinize servise gelemezler.
Siz sanırım şikayet amaçlı aramışsınız onları, onlarda mantıkları çerçevesinde durumu izah etmişler.
Dilerseniz çağrı merkezini arayıp servis talebinde bulunabilirsiniz. Reddetme şansları yok.
Tek bir ürün üzerinden markayı karalamanızı doğru bulmadım açıkçası.

Çocuklara üzüldüm, talihsizlik yaşamışsınız.
Servis sektöründe çalışıyorum ve siz eve servis talep etmediğiniz müddetçe evinize servise gelemezler.
Siz sanırım şikayet amaçlı aramışsınız onları, onlarda mantıkları çerçevesinde durumu izah etmişler.
Dilerseniz çağrı merkezini arayıp servis talebinde bulunabilirsiniz. Reddetme şansları yok.
Tek bir ürün üzerinden markayı karalamanızı doğru bulmadım açıkçası.

Marka ilgili olsaydi ve sacma sapan bir sebep bulmasaydi elbet markaya yonelmez, makinaya odaklanirdim. Ama musteri hizmetleri yeterince alakasiz. "Aman beaaaa"der gibi bir tavir icerisindeler. Firma musterisine ilgili olsa bunlar olmaz zaten.

Arkadaşım ariston buzdolabı almıştı yeni evliyken memnun kalmadı servisin söylediği sıcak iklimden dolayı bu bölgede soğutmazmış yanlış iklim dolabı seçmişsiniz dediler sonra değişim oldu ama ondanda memnun kalmadı diye hatırladım , banada o vakit çok saçma gelmişti,

Arkadaşım ariston buzdolabı almıştı yeni evliyken memnun kalmadı servisin söylediği sıcak iklimden dolayı bu bölgede soğutmazmış yanlış iklim dolabı seçmişsiniz dediler sonra değişim oldu ama ondanda memnun kalmadı diye hatırladım , banada o vakit çok saçma gelmişti,
Zaten surekli bir bahaneleri var. Ayni fiyata bosch camasir makinasi vardi keske ondan alsaydim. Cok pismanim 1450 tl para odedim.

Marka ilgili olsaydi ve sacma sapan bir sebep bulmasaydi elbet markaya yonelmez, makinaya odaklanirdim. Ama musteri hizmetleri yeterince alakasiz. "Aman beaaaa"der gibi bir tavir icerisindeler. Firma musterisine ilgili olsa bunlar olmaz zaten.

Bu şikayetinizin diğer yıkamalarda da geçerli olması gerekiyor, eğer teste tabi tutulmasını istiyorsanız servis geldiğinde bunu onlara söyleyip makinenizi götürmelerini ve denenmesini istediğinizi belirtin.
Hakkınızı her türlü arayabilirsiniz.

Tam olarak anlamadığım kısım; formalar parçalandı mı, yoksa isimler numaralar mı söküldü? Çamaşırlarınızda delikler vs mi oluştu? Sıkıntı tam olarak nedir?

Birde ilgili olması gereken Firma değil, Satış Sonrası Hizmetler Departmanı dır. İkisi aynı markaya ama birbirlerinden bağımsız çalışırlar.
Durumu servisle çözemezseniz SSHD'nın bölgenizle ilgilenen temsilcisiyle irtibata geçebilirsiniz.

Bu şikayetinizin diğer yıkamalarda da geçerli olması gerekiyor, eğer teste tabi tutulmasını istiyorsanız servis geldiğinde bunu onlara söyleyip makinenizi götürmelerini ve denenmesini istediğinizi belirtin.

Tam olarak anlamadığım kısım; formalar parçalandı mı, yoksa isimler numaralar mı söküldü? Çamaşırlarınızda delikler vs mi oluştu? Sıkıntı tam olarak nedir?
Anliyorum sizi

Anliyorum sizi. Formanin uzerindekileri soydu. Kullanici hatasi demisler iyi de ben bu formayi 1 yila yakindir yikarim zerre kadar bir sey olmadi. Beko makinamda 30 derece 800 devir 1.5 saat ve perwolle yikardim. Bunda da aynisini yaptim. Deviri 1200 den 800 e dusurdum. Diger yikamalarimda da 1200 deviri hep 800 devire dusuruyorum. Mesela camasirlarim makinadan cikinca hic yumusatici kokmuyor. 9 kg lik diye max. A kadar yumusatici dolduruyorum bana misin demiyor.

ise yarar mi dersiniz?

Ben ilk evlendiğimde altus marka çamaşır makinesi ve buzdolabı almıştım. Buzdolabını açmaya servis bir türlü gelmedi ve ağustosta evlenmiştik düşünün. Biz de açtık nede olsa kurulum gerektirmiyordu. Bir açtık ki ne görelim. Buzdolabının üstüne sivri bir şey çarpmış ve 20 cm kadar göçmüş. Değişim istedik yapmadılar bizim açmamamız gerekiyormuş ama açmak için daha kaç hafta beklememiz lazımdı? Çamaşır makinesini de kurduramadık bu arada. 1 ay buzdolapsız ve makinesiz yaşadık. En son olarak iade yok diye kestirip attılar. Eşim de beyaz masaya şikayet etti. 2 gün sonra bunlar bizi aradılar falanca gün falanca saatte gelip yeni dolabı getireceğiz diye.

Bir deneyin derim.

Ariston gerçekten memleketimize uygun olmayan bir marka mesela bu yaz belki 100 defa elektrik kesintisi olmuştur geçen yıl buzdolabı yeniledik eğer yabancı bir marka alsaydım kesin şimdi arızalanmıştı ben yerli üretimden yanayım yurtdışında üretilen markalar oralara uygun oluyor ama yıl olmuş 2016 biz halen elektrik kesintileriyle boğuşuyoruz
alırken bunuda düşünmek gerek, şükür buzdolabım tıkır,tıkır çalışıyor markası arçelik no frost metalik renkten olan , bence değiştirmeye veya yenise bak bak gerekli servisi evine yönlendir
Zaten surekli bir bahaneleri var. Ayni fiyata bosch camasir makinasi vardi keske ondan alsaydim. Cok pismanim 1450 tl para odedim.

X