HOTPOİNT ALIRKEN 2 KERE DUSUNUN.

Formalara yazık olmuş çocuklar çok üzülmemişlerdir umarım.
Maalesef cok fazla uzulduler. Su an da zaten yenisini alamam :KK43: makinadan parcalarini toplamislar bantla yapismazmi diye soruyorlar. O kadar kiyafetleri var favorileri o formaydi ve artik yok. :'( Geri alsalar makinalarini ilk isim o paradan cocuklara forma alacagim.

Benimde bütün beyaz eşyalarım hotpoint
bir tek bulaşık makinamdan çok memnun değilim ama sıkıntım yok
bizimde formaları da yıkıyorum ki 3 senelik formalar 2 senedir yıka kurut yapıyorum aynı makinada hala birşey olmadı
ufak çizikler hariç
zaten yıkandıkça eskiyor yıpranıyor

makinaların yıllar içinde sıkma hızı düşebiliyor belki de diğer makinanız daha düşük sevirde çalışıyordu o yüzden çok sorun olmuyordu

Bende bulaşık makinasından hiç memnun değilim :KK43: çamaşır makinasında toz deterjan kullanınca siyahlarda deterjanlı çıkıyor , bende çareyi sıvı deterjanla yıkamada buldum :KK43:

Bir yakınım ünlü bir markanın yetkili servisinde çalışıyor. beyaz eşya alırken sadece marka değil, serisi çok önemli der hep. Çünkü çalıştığı markanın çamaşır makinesinde bir model varmış. hiç arıza şikayeti gelmiyor diye üretimini iptal etmişler.

Birde adamlar öyle malzeme kullanıyorlar ki, garantisi bittiği yıl bir bir arızalar çıkıyor meydana.

Geçmiş olsun arkadaşım cidden beyaz eşya şans işi bende beyaz eşyalarımin hepsinden çok çektim makinam su almıyor mecbur kendim şu döküyorum yoksa çamaşırlar leş gibi çıkıyor buzdolabı desen sözde nofrost ama kendi kendine kar yapıyor sonra eriyor yere halılara akıyor falan bulasik makinesi desen oda canı isterse güzel yıkıyor istemezse bazılarını pis bırakıyor bazilarini yıkıyor falan

Geçmiş olsun arkadaşım cidden beyaz eşya şans işi bende beyaz eşyalarımin hepsinden çok çektim makinam su almıyor mecbur kendim şu döküyorum yoksa çamaşırlar leş gibi çıkıyor buzdolabı desen sözde nofrost ama kendi kendine kar yapıyor sonra eriyor yere halılara akıyor falan bulasik makinesi desen oda canı isterse güzel yıkıyor istemezse bazılarını pis bırakıyor bazilarini yıkıyor falan

Şimdiki makineler suya sabuna dokunmadan yıkıyorlar :)
Çamaşır makinesinde su arttırımı yapıyorlar, servise bir sor istersen. Benim makinemde az suyla yıkıyordu, sonra akrabamız bir parça değiştirdi, artık en azından camda su görünüyor.

Anliyorum sizi

Anliyorum sizi. Formanin uzerindekileri soydu. Kullanici hatasi demisler iyi de ben bu formayi 1 yila yakindir yikarim zerre kadar bir sey olmadi. Beko makinamda 30 derece 800 devir 1.5 saat ve perwolle yikardim. Bunda da aynisini yaptim. Deviri 1200 den 800 e dusurdum. Diger yikamalarimda da 1200 deviri hep 800 devire dusuruyorum. Mesela camasirlarim makinadan cikinca hic yumusatici kokmuyor. 9 kg lik diye max. A kadar yumusatici dolduruyorum bana misin demiyor.

Ya aynen benim camasirlarimda kokmuyor yumuşatıcı nedenki

Bir yakınım ünlü bir markanın yetkili servisinde çalışıyor. beyaz eşya alırken sadece marka değil, serisi çok önemli der hep. Çünkü çalıştığı markanın çamaşır makinesinde bir model varmış. hiç arıza şikayeti gelmiyor diye üretimini iptal etmişler.

Birde adamlar öyle malzeme kullanıyorlar ki, garantisi bittiği yıl bir bir arızalar çıkıyor meydana.
Cik cik cik :KK43: resmen kullaniyorlar bizi.

Sana da cok gecmis olsun arkadasim :KK43:

Şimdiki makineler suya sabuna dokunmadan yıkıyorlar :)
Çamaşır makinesinde su arttırımı yapıyorlar, servise bir sor istersen. Benim makinemde az suyla yıkıyordu, sonra akrabamız bir parça değiştirdi, artık en azından camda su görünüyor.
Evet haklisin su hic gozukmuyor. Neymis acaba o parca?

Ya aynen benim camasirlarimda kokmuyor yumuşatıcı nedenki
Ben arastirmistim makina su alirken yumusaticiyida beraberinde aliyormus. Max seviye var onu asarsan ilk suda yumusatici telef oluyor. Extra durulama yaptirinca bu da 49 dk suruyor ancak oyle burnuma bir koku geliyor. Hani sirf koksun diye de zaten 3.5 saatlik programi 4.5 saate cikarmak eziyet oluyor :KK43:

Ben kendi çamaşırmakinemde yumuşatıcı bölümünü ayda bir yıkarım oraya tortu oluşuyor ve taşıyor ondandır koku oluşmuyor
Ben arastirmistim makina su alirken yumusaticiyida beraberinde aliyormus. Max seviye var onu asarsan ilk suda yumusatici telef oluyor. Extra durulama yaptirinca bu da 49 dk suruyor ancak oyle burnuma bir koku geliyor. Hani sirf koksun diye de zaten 3.5 saatlik programi 4.5 saate cikarmak eziyet oluyor :KK43:

Ben kendi çamaşırmakinemde yumuşatıcı bölümünü ayda bir yıkarım oraya tortu oluşuyor ve taşıyor ondandır koku oluşmuyor
Haklisiniz da makina daha 1 haftalik. Ben de kontrol ederim 2 yikamada bir. Ama diyorum ya kokmuyor. Ancak extra durulama istiyor. Ki ben camasira cok hassasim. Normal gundelik camasirlara 40 derece, buharli temizleme, on yikama, ilave durumalayi dahil ediyorum. Sonra 1 de 49 dk extra durulama bana eziyet geliyor ancak kokuyor yumusatici cunku

Selam arkadaslar su an cok gerginim paylasmak istedim sizin de bilginiz olsun dikkat edin diye.

Ariston Indesit Hotpoint Aqualtis Aq93F 297 Çamaşır Makinası Lisanslı Formalarımızı Parçaladı.

22.08.2015 tarihinde bu makinadan aldım ve pişmanım. Sentetik yıkama programında 30 derecede özel deterjanı ile 800 devirde çocuklarımın tanesine 80 TL verdiğim lisanslı formalarını yıkadım, yıkamaz olsaydım. Formanın yazılarını soydu ve kullanılmaz hale geldi. Daha önce beko marka çamaşır makinam ile defalarca yıkadım hiç böyle bir şey başımıza gelmedi. Eski makinamda da sentetik 30 da yıkardım 800 devirde. o makinam 9 senelikti kapağı kırıldı diye arızası olmamasına karşın değiştirmek istedim hata etmişim. Forma makinadan çıkınca fanatik olan çocuklarımın gözyaşlarını tahmin bile edemezsiniz.

Musteri hizmetlerinden beni aradilar bu durumun kullanici hatasi oldugunu soylediler. Dusuk sicaklikta yikayacakmisim. Anlatamadim sanirim o forma 30 derecede yikaniyor ve daha onceki beko marka makinamla 1 seneye yakin zamandir yikadim ben bu formalari. Hotpoint makinada yikayana kadar hersey iyiydi. Isin komik yani bu sikayetim uzerine evime servis bile gelmedi uzaktan uzaga bilgi akisi yapilmis ve bu karar alinmis.

Siz siz olun bir makina alirken hakkinda ki sikayetleri aratin benim gibi dusmeyin.

Dipnot: bu olay benim basima geldi, benim sikayetimdir.
Tum beyaz esyalarim Bosch . Hotpoint arkadsm aldi o da memnun dgl

X