Popüler Konu Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Nerde okudum hatırlamıyorum ama şöyle bir şey okumuştum , bir kesimin epey tepkisini almış hayat kadınlarına güzelleme yaptığı onları asil duyarlı gururlu falan gösterdiği için. Kendi çocukluğundan ve annesinden de kaynaklı olabilirmiş.
Bende Marie adında bir hayat kadınına aşık olduğunu ve Margurite karakterini de o kadından esinlenerek yazdığını okumuştum. Ama anneasi olma ihtimali de öok mantıklı geldi. Gayri meşru olduğunu düşününce

Bende Marie adında bir hayat kadınına aşık olduğunu ve Margurite karakterini de o kadından esinlenerek yazdığını okumuştum. Ama anneasi olma ihtimali de öok mantıklı geldi. Gayri meşru olduğunu düşününce
baba oğul da sağlam papuç değil :-) ikisinin de hayatı hep bu işlerle geçmiş

Ben de senin gibi duydum. Kendi yaşadığı aşk oluğu babasının da bu aşka karşı çıktığını okumuştum

Her depremin hissedildiği Kayseri'de yaşayınca unutmuşum ben de tesadüfen açtım şimdi.
Ben çok severek okumadım kitabı. Fazla Yeşilçam havası vardı. Arastirilsa bu kitaptan esinlenmiş Yeşilçam filmi bulunur bence
yabancı eserlerde yeşilçam havası olduğunu düşünmesek de aslında çoğunda var. Tabi bizim romanlarda daha baskın. Halide Edib'in Handan'ı baydı beni mesela, sanırım bizim büyük yazarlarımız da etkilenmiş o havadan

Ben de okumuştum öyle evet kendi hikayesi , ama o kadınlara gösterdiği ilgi , verdiği değer annesinden kaynaklı gibi bişey sanırım. Yani o kadınlara kötü gözle bakmayıp sevilmeye değer saygıyı hakederler bakış açısı (diğer erkeklere kıyasla en azından) kendi hayatının annesinin etkisi galiba. Bide babası evlenmiş başkasıyla kızını notere mi ne götürürken kapıda bunları görüp annesi sen de git demiş ve noterde o şekilde ismini verdirmiş tesadüf eseri ))

Ben zaten klasikleri okudukça yeşilçam ın bütün hikayelerinin kaynağının bunlar olduğunu anladım 😂 jane eyre de hülya koçyiğit i Oliver twist te de sezercik ömercik karışımı gördüm:)) bütün yeşilçam filmlerini izlemiş biri olarak 😂

Ben zaten klasikleri okudukça yeşilçam ın bütün hikayelerinin kaynağının bunlar olduğunu anladım 😂 jane eyre de hülya koçyiğit i Oliver twist te de sezercik ömercik karışımı gördüm:)) bütün yeşilçam filmlerini izlemiş biri olarak 😂
Ayy evet ya Pollyana benzeri de bir film vardı Ayşecikli

İntibahla Kamelyalı Kadını çok kıyaslamışlar. Ben henüz okumadım İntibah’ı. O yüzden yorumlarıda etkilenmemek için okumak istemedim. Konu bakımından mı yoksa yazım tekniği bakımından kıyaslanmış ona bile bakamadım 🙈
Onu da duydum ama o hatayı bir kere yaptım o yüzden peşpeşe okumam😁
Kayıp Tanrılar Ülkesi nin peşinden Abum Rabumu okumuştum. Bu kadar mı benzer olur

X