Popüler Konu Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Normal değil mi? Karşındaki çocuk oynar hoplar zıplar. Negatif tarafından değil de daha pozitif tarafından bakmalısın bence.
Tabi ki öyle yapıyorum, hatta oturup sohbet ediyoruz ders bitince, o yüzden koşa koşa geliyor her gün. Ben hoca değilim zaten, sadece zor olabiliyor demek istedim 🥰

ben şu kitap okuma gözlüklerinden hiç memnun kalamadım. zaten gözlük kullanıyorum kullanımı çok zor oluyordu benim için. onun yerine şu sayfaya tutturulan ufak lambaları düşünüyorum var mı kullanan?

images.jpeg

Ne güzel zaten bilen öğretmeli. Allah mükafatını versin sanada. Camiye gönderemedim tecvid yok mahreç yok öyle öğrenirse düzeltmesi zor oluyor diye.
Amin canım. Çok iyi yapmışsın, bizim kursta caminin yanında, benim hocam var çok güzel öğretiyor, tecvidi ondan öğrendim, ama çocuk küçük daha caddeden her gün gidemez diye bana geliyor, annesinin de minik bebeği var düzenli götüremiyor.

Amin canım. Çok iyi yapmışsın, bizim kursta caminin yanında, benim hocam var çok güzel öğretiyor, tecvidi ondan öğrendim, ama çocuk küçük daha caddeden her gün gidemez diye bana geliyor, annesinin de minik bebeği var düzenli götüremiyor.

Hangisi uygunsa ona uyum sağlıyoruz işte ablamda online dinliyor dersleri 😃

Ablam +50 üzeri kişilere öğretiyor. Hiç zorlanmadım onun da verdiği mutluluk başka demişti. Zorluğu sana değil karşındakine bence. Sonuçta öğrenmeye çalışan o
Evdekinden öğrenmek zor canım, yabancıdan çekince olduğu için öğreniliyor. Ben eşimin mahreçleri düzelsin diye dinliyordum, sonunda iş kavgaya varıyordu 😂her hatamda durduruyorsun diyordu😂

Evdekinden öğrenmek zor canım, yabancıdan çekince olduğu için öğreniliyor. Ben eşimin mahreçleri düzelsin diye dinliyordum, sonunda iş kavgaya varıyordu 😂her hatamda durduruyorsun diyordu😂
Yok yavrum ablam anneme ve Kayınvalidesine öğretti. Öğretmek için zamanı olmuyor zaten ama rica eden yakınlarına öğretti. Annem de zor olur senden öğrenemem dedi ablama ama çok güzel öğrendi. Mahreçli öğretti hepsine
Kocaya Kur'an öğretilmez. kocadan araba öğrenilmez hahahah

Eki Görüntüle 3111857

Eki Görüntüle 3111858

KARS KALESİ

Merkez Kale, İç Kale veya Stadel olarak anılır. M.S. 1153 yılında Selçuklulara bağlı Saltuklu Sultanı Melik İzzeddi'in emri ile Veziri Firuz Akay tarafından yaptırılmıştır. Kenti çevreleyen dış kale surları da 12. yy'da inşa edilmeye başlanmış 1386 tarihinde Timur tarafından yıkılan kale 1579 yılında Osmanlı Padişahı III.Murat'ın fermanı ile Kars'a gelen Lala Mustafa Paşa tarafından kale ve dış cephe surları yeniden yaptırılmıştır.(Kale kalıntılarında dört köşe mermer kitabe bulunmuş dış surların kapısına koydurulmuştur. Bu kitabeye göre "1152 yılında Sultan Melik İzzetin'in emri ile Veziri Firuz Akay tarafından yaptırılmıştır. Kaleyi 1386 yılında da Timur yerle bir etmiş, 1579 yılında tekrar III. Murat'ın emriyle Lala Mustafa Paşa yeniden yaptırmıştır.") 1616 ve 1636 yıllarında 2 defa onarımdan geçmiş, şehir merkezine bazı eserler eklenmiştir. Kaynaklara göre Merkez kale dışında surlar 27.000 metre uzunluğunda olup, 220 burçtan meydana gelmiştir. kale doğu-batı istikametinde 250 mt. Kuzey-güney istikametinde yaklaşık 90 mt'dir. 1877-1878 Osmanlı-Rus savaşından sonra 40 yıllık Rus işgalinde tahribatlara uğramış, orijinal özelliğini ve kullanımını yitirmiştir.

Kars Kalesinin dış cephe surları kesme bazalt taştan yapılmış olup yük istinat duvarları ile çevrilidir. Üç büyük kapısı bulunmaktadır. Bunlar;

• Sukapısı veya Çeribaşı kapısı (batıda)
  • Kağızman kapısı (Ortakapı)
  • Behram Kapısı veya Bayrampaşa kapısıdır.

Kalenin kuzeydeki ana giriş kapısı kale önündeki boşluğa açılmaktadır. Bu yapılar arasında kalenin en yüksek noktası olan kale burcuna doğru taş döşemeli bir cadde mevcut olup caddenin bitiminden itibaren merdivenlerle kale burcuna ulaşılmaktadır. Kars Kalesi içerisinde 12. yy'dan kalma Celal Baba Türbesi, Askeri Koğuşlar, Tarlalar, Cephanelik ve bir adet Mescit yer almaktadır. Sit alanı olarak ilan edilen Kars Kalesi Kentten bakıldığında etkileyici bir görünüme sahiptir.

Günaydınlar, Hayırlı Cumalar Herkese ❤️

Akşama fotoğrafları bekliyorum

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
Life light Life light
@Eleadora
@Levaiz
Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom
@Ziya
Bonus Bonus
Kukrim Kukrim
@Kitapkontesi
@Oriana
@Natsume
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@mimesis
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
A Amanita
@Arrietty_
@Aspasiaa
Black Light Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@HAbibte
@fesang
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@M e r i d a
@Gelincik78
@berresuu
yet07 yet07
@Atalanteda
@mmelisaa
@Mavi Menekse
@Rowlet
@Etkisiz Eleman
bir civciv annesi bir civciv annesi
@Orangegreysky
@La Vie
@Ciela
Bugun baslicam yeni kitabimi atarim :eek:

Yok yavrum ablam anneme ve Kayınvalidesine öğretti. Öğretmek için zamanı olmuyor zaten ama rica eden yakınlarına öğretti. Annem de zor olur senden öğrenemem dedi ablama ama çok güzel öğrendi. Mahreçli öğretti hepsine
Kocaya Kur'an öğretilmez. kocadan araba öğrenilmez hahahah
Allah razı olsun ablandan 🥰 Kocadan hoca olmaz :KK70:

Ben de eşime diyordum sana öğreteyim diye, vazgeçtim o_O

Eki Görüntüle 3111857

Eki Görüntüle 3111858

KARS KALESİ

Merkez Kale, İç Kale veya Stadel olarak anılır. M.S. 1153 yılında Selçuklulara bağlı Saltuklu Sultanı Melik İzzeddi'in emri ile Veziri Firuz Akay tarafından yaptırılmıştır. Kenti çevreleyen dış kale surları da 12. yy'da inşa edilmeye başlanmış 1386 tarihinde Timur tarafından yıkılan kale 1579 yılında Osmanlı Padişahı III.Murat'ın fermanı ile Kars'a gelen Lala Mustafa Paşa tarafından kale ve dış cephe surları yeniden yaptırılmıştır.(Kale kalıntılarında dört köşe mermer kitabe bulunmuş dış surların kapısına koydurulmuştur. Bu kitabeye göre "1152 yılında Sultan Melik İzzetin'in emri ile Veziri Firuz Akay tarafından yaptırılmıştır. Kaleyi 1386 yılında da Timur yerle bir etmiş, 1579 yılında tekrar III. Murat'ın emriyle Lala Mustafa Paşa yeniden yaptırmıştır.") 1616 ve 1636 yıllarında 2 defa onarımdan geçmiş, şehir merkezine bazı eserler eklenmiştir. Kaynaklara göre Merkez kale dışında surlar 27.000 metre uzunluğunda olup, 220 burçtan meydana gelmiştir. kale doğu-batı istikametinde 250 mt. Kuzey-güney istikametinde yaklaşık 90 mt'dir. 1877-1878 Osmanlı-Rus savaşından sonra 40 yıllık Rus işgalinde tahribatlara uğramış, orijinal özelliğini ve kullanımını yitirmiştir.

Kars Kalesinin dış cephe surları kesme bazalt taştan yapılmış olup yük istinat duvarları ile çevrilidir. Üç büyük kapısı bulunmaktadır. Bunlar;

• Sukapısı veya Çeribaşı kapısı (batıda)
  • Kağızman kapısı (Ortakapı)
  • Behram Kapısı veya Bayrampaşa kapısıdır.

Kalenin kuzeydeki ana giriş kapısı kale önündeki boşluğa açılmaktadır. Bu yapılar arasında kalenin en yüksek noktası olan kale burcuna doğru taş döşemeli bir cadde mevcut olup caddenin bitiminden itibaren merdivenlerle kale burcuna ulaşılmaktadır. Kars Kalesi içerisinde 12. yy'dan kalma Celal Baba Türbesi, Askeri Koğuşlar, Tarlalar, Cephanelik ve bir adet Mescit yer almaktadır. Sit alanı olarak ilan edilen Kars Kalesi Kentten bakıldığında etkileyici bir görünüme sahiptir.

Günaydınlar, Hayırlı Cumalar Herkese ❤️

Akşama fotoğrafları bekliyorum

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
Life light Life light
@Eleadora
@Levaiz
Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom
@Ziya
Bonus Bonus
Kukrim Kukrim
@Kitapkontesi
@Oriana
@Natsume
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@mimesis
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
A Amanita
@Arrietty_
@Aspasiaa
Black Light Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@HAbibte
@fesang
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@M e r i d a
@Gelincik78
@berresuu
yet07 yet07
@Atalanteda
@mmelisaa
@Mavi Menekse
@Rowlet
@Etkisiz Eleman
bir civciv annesi bir civciv annesi
@Orangegreysky
@La Vie
@Ciela
Günaydın herkese 🥰

ben şu kitap okuma gözlüklerinden hiç memnun kalamadım. zaten gözlük kullanıyorum kullanımı çok zor oluyordu benim için. onun yerine şu sayfaya tutturulan ufak lambaları düşünüyorum var mı kullanan?

Eki Görüntüle 3111964

Plaka gibi bişey var kitabın arasına koyuluyor, onu kullanan arkadaşım vardı memnundu. 🥰

TeraziBurcu TeraziBurcu hoşgeldiniz.Sayfanın personelden sorumlu müdürü olarak kimsin, nerelisin, kaç yaşındasın, ne işle meşgulsün, medeni durumun vs vs bilgileri bizimle paylaşırsan seviniriz :KK70:

Merhabaaa. 32 yaşındayım, İstanbulda yaşıyorum. Evli ve bir kedicik annesiyim. 😀😀 Muhasabe sektöründeyim. 🥰

Ben de eşime diyordum sana öğreteyim diye, vazgeçtim o_O

Bana da eşim öğretecek inşallah diyelim. 😀😀😀

X