Hpv 16 18 pozitif

kardelen0642

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2024
35
1
39
Herkese merhaba rastgele verdiğim testte hpv 16 18 pozitif çıktı daha sonra kolpıskopi yapılıp biyopsi yapıldı smear aldılar sonuçları bekliyorum çok endişeliyim kanser yapan tiplermiş birde kolooskopi sonrası bir haftadır akıntı var normalmi benı bekleyen süreç nedir başından geçen arkadaşlar destegınıze ihtiyacım var teşekkür ediyorum

Geçmiş olsun , biyopsi sonucuna gire Dr tedavi şeklini belirler bende de tip 16 mevcut bir yıl oldu öğreneli kolposkopi biyopsi temiz olduğu için bir yıl.sonra kontrol dedi sadece

Merhaba,

Hpv 16 erken mi teşhis edildi acaba sizde? Şu andaki durumunuz nedir?
Büyük ihtimalle 4 yıldır vucudumda , aynı partnerle sürekli bulaş oldu atamadım vücuttan, bir yıl önce öğrendim ilişkim yok aşı.oldum kolposkopi temizdi , Dr bir yıl sonra kontrol dedi bu ay sonu gidecegim

Orta decereli diferansiyel tümör geldi rahim alınacak yarın tomografi çekilecek akciğer ve batın tomografi yayılma var mı dıye
[/QUOTE]
Allah’ın izniyle yayılma yoktur inşallah. Orta dereceliymiş. Bu smear öncesi ne zaman smear yaptırmıştınız. İyi olacaksınız

Orta decereli diferansiyel tümör geldi rahim alınacak yarın tomografi çekilecek akciğer ve batın tomografi yayılma var mı dıye
Şok oldum. 4 senede siğil falan olmadan belirti vermeden hpv olduğunu bile şimdiye kadar öğrenmeden bu kadar ilerlemiş olması çok şaşırtıcı. Demek ki rutin taramaları hiç ihmal etmemek gerekiyor çok geçmiş olsun

Allah’ın izniyle yayılma yoktur inşallah. Orta dereceliymiş. Bu smear öncesi ne zaman smear yaptırmıştınız. İyi olacaksınız
[/QUOTE]
Ben hpv verdim 16 18 pozitif sonra smear sonra kolposkopi sonuç rahim agzı kanseri 😞

Sigara kullaniyomusuz acaba hic bir belirti olmadan nasl bukadar ilerlediki ins biter gider kurtulursunuz allah yrdmciniz olsn

Kullanıyordım 1 haftadır içmiyorum hiçbir belirti vermiyor benım tümör sarkoma en sinsi ve en agresif tür birde smearda çıkmadı mutlaka hpv yapın

X