Hpv 16 18 pozitif

Benım 3 tane yaşım 39 düşünmüyorum çocuk falan Allah olmayanlara versin menopozu kaldıramazdın daha gençsin o yüzden bıraktım dedi
Anladım. 33 yaşındayım ben. Çok şükür 2 aya yaklaştım bir belirti yok sıcak basar vs dediler ama yok. Sadece sağ bacağmda bölgesel hissizlik var lenfler olmadığı içinmiş. 1 tane çocuğum var benimde. Ama doktor seçimi sana bırakama hepsini alacağım dedi alın doktor bey lazım değil dedim bende 😃

Anladım. 33 yaşındayım ben. Çok şükür 2 aya yaklaştım bir belirti yok sıcak basar vs dediler ama yok. Sadece sağ bacağmda bölgesel hissizlik var lenfler olmadığı içinmiş. 1 tane çocuğum var benimde. Ama doktor seçimi sana bırakama hepsini alacağım dedi alın doktor bey lazım değil dedim bende 😃
Benım sag bacagımda aynı uyuşuyor bazen boşluğa basıyor gıbı oluyorum

Çok geçmiş olsun kardelen0642 kardelen0642 ve M merve0509 . Umarım hemencecik iyileşirsin Kardelen. Kızlar bir de aşıyı konuşmuşsunuz aranızda . Sizi bundan sonra hpv etkilemez ki! Belki rahim ağzı alınmadı mı, o yüzden mi aşı olmak istediniz anlayamadım.

Çok geçmiş olsun kardelen0642 kardelen0642 ve M merve0509 . Umarım hemencecik iyileşirsin Kardelen. Kızlar bir de aşıyı konuşmuşsunuz aranızda . Sizi bundan sonra hpv etkilemez ki! Belki rahim ağzı alınmadı mı, o yüzden mi aşı olmak istediniz anlayamadım.
Benım rahım rahım agzı lenf bezleri hepsi alındı yumurtalıklar duruyor doktor dedı aşını ol dığer türlere karşı korur diye

Hpv direk olarak yumurtalıkları etkiler mi ki? Ben hpv nin sadece rahim ağzındaki dokuyu sevdiğini biliyorum. Rahim ağzı ve ağız içi epitelinden başka bir yerde hastalık yapmaz. Neyse dr benden daha iyi biliyordur tabiki

Yani vücuttan nasıl atılacak hpv sadece rahım agzı degılkı agız boyun akciğer oralardada kanser yapıyor benım arkadadımın rahım yumurtalık hersey alındı hpv hala pozitif negatif dönmüyor 3 yıldır

Merhaba bende 2022’de tip16 olduğunu öğrendim. her 6 ayda 1 kontrole gittim. Her biyopsim temiz geldi. Hpv testim 16 pozisyonda geldi. Sadece 7 ay sonra (1/2 ay geç gittim son kontrole) kanser olduğumu öğrendim. Lütfen aksatmayın. Senede 1 değil bence 6 ayda 1 gidin.
Çok geçmiş olsun 😪 6 ayda bir smear veriyorum öğrendiğimden beri bende kolposkopi yapan Dr bir yıl sonra kontrol demesine rağmen.. Allah yardımcımız olsun nasilsiniz peki

Yani vücuttan nasıl atılacak hpv sadece rahım agzı degılkı agız boyun akciğer oralardada kanser yapıyor benım arkadadımın rahım yumurtalık hersey alındı hpv hala pozitif negatif dönmüyor 3 yıldır
Nasıl yani akciğerde kanser yaptığını ilk defa duyuyorum. Emin misiniz? Boyun gırtlak biliyorum da

Ben aşı olmadım doktorumda dedi olmana gerek yok ancak başka tipleri kapma durumun varsa ol onlara karşı korusun dedi.(tek eşliysen demek istedi)

Ben leep oldum yaklaşık 1 ay önce cin 1 ile
Ben 2022 kasımda hpv testi yaptırdım. Sadece 16 pozitif geldi. 7 ay sonra yaptırdığım hpv cın2/3 geldi. Sonra biyopsi. Sonra soğuk konizasyon (leep) rahim ağzım komple çıkarıldı. Patoloji sonucu kanser gelince doktor rahim yumurtalık lenfler hepsini aldı. Dikkat edin. Aksatmayın kontrollerinizi, ben hep gittim. Çok şükür ki her şey erken teşhis edildi ve çok hırpalanmadan atlattım. Rahim ve rahim ağzı kanseri 1.evrede cerrahiyle atlatılabiliyor. Panik yok tedbir var

Çok geçmiş olsun 😪 6 ayda bir smear veriyorum öğrendiğimden beri bende kolposkopi yapan Dr bir yıl sonra kontrol demesine rağmen.. Allah yardımcımız olsun nasilsiniz peki
Çok şükür iyiyim. 2 sene her 6 ayda 1 gittim. İyiki gitmişim. Korkmayın genelde vücut atıyor ama maalesef bazı kişilerde atılamıyor bağışıklık durumuna bağlı olarak ben hep düşük bağışıklığa sahip bir insandım. Çok şükür çaresi olan hastalıklar artık. Sıkmayın moralinizi bozmayın.

Ben 2022 kasımda hpv testi yaptırdım. Sadece 16 pozitif geldi. 7 ay sonra yaptırdığım hpv cın2/3 geldi. Sonra biyopsi. Sonra soğuk konizasyon (leep) rahim ağzım komple çıkarıldı. Patoloji sonucu kanser gelince doktor rahim yumurtalık lenfler hepsini aldı. Dikkat edin. Aksatmayın kontrollerinizi, ben hep gittim. Çok şükür ki her şey erken teşhis edildi ve çok hırpalanmadan atlattım. Rahim ve rahim ağzı kanseri 1.evrede cerrahiyle atlatılabiliyor. Panik yok tedbir var
İnşallah benım payolojıde öyle gelir kemoterapi ışına gerek kalmaz

X