Hpv 16 smear negatif

Hpv tip 16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2021
9
5
42
Merhaba arkadaşlar aslında hepinizle aylar önce tanıştım sadece siz beni tanımıyorsunuz hepinizin buradaki paylaşımlarınızı ben defalarca okudum benim sürecinm şöyle başladı 2020 yılında bir covid sürecim oldu ve ben cok nadir hasta olan grip bile 3 yılda bir olan insanım haliyle covid olunca bagışıklık sistemim düştü ve aylar sonra bende siğil cıkmaya başladı ve ben bunu et beni sanıp cok üstüne düşmedim sonra 1 haftada 3 tane sonra 4 tane oldu ve ben araştırmaya başladım İnternete girdim okudum nekadar zırvalık varsa okudum okudum okudum kendimi iyice korkuttum cinsel yolla bulaşıyor diyor yok kanser diyor VS vs yani anlıcanız öldüp ölüp dirildim 2 tane evladım var bekar bir anneyim diyorum ben şimdi bunu cocuklarıma nasıl acıklayacagım ammavelakin cildiyeye gidip siğillerimden kortulmam gerekti yatırdım onlardan kurtuldum cok şükür 1 kere siğil cıktı 7 aydır tekrar etmedi 39 yasındayım hic smear testi yaptırmadım artık yaptırmam gerekli ydi kadın doğuma gittim smear testi yaptırdım 1 ay sonra smear sonucum geldi negatif cıktı ama doktorum hpv nede bakalım diyip beni saglık ocağındaki kateme yönlendirdi hpv ve smear verdim tekrardan hpv 16 pozatif ve smear yine negatif geldi tekrar doktoruma gittim biyopsi yani kolposkopi yapmamız gerek dedi ve yaptırdım jinekolojik muayene gibi düşünün hic acım olmadı iğneyle uğuşturdular zaten 10 sürdü ve 1 parca alıp patalojiye yolladılar 1 ay sonra yani gecen hafta sonucumu aldım ve temiz cıktı cok şükür ama 6 ayda bir smear verip süreci takip edeceğiz inşALLAH hpv negatif olacağım zamanıda görürüm hepimiz İcin temennim bu hic kimse hpv den korkmasın size bagışıklılığınızı güclü tutun filan demeyeceğim cünkü bu vitaminlerin gercekten maddi olarak cok pahalı olduğunu biliyorum alamayan kişiler var aramızda size söyleyeceğim kendinizi sevin morelin izi yüksek tutun cünkü buda Bi bağışıklık jinekolojik muaynenizi aksatmayın hepinize sağlıklı kocaman günler diliyorum

X