Hpv 16 ve Hpv 11 ve CIN1

bal06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2023
79
14
26
Merhabalar tekrardan, temmuz 2023 te başlayan hpv 11 ve hpv 16 pozitiflik sürecim de kolposkopi sonucumda cın 1 gelmişti. 3 ay papivir ve birçok kullanmış olduğum bağışıklık güçlendirici ile kasım 2023 te negatif sonucu almıştım. Bugün tekrar kontrole gittiğimde mart 2024 tarihi itibariyle tekrarsan hpv 11 ve hpv 16 pozitif geldim. Üç ay içerisinde negatifleşip tekrar pozitifleşmek çok kötü oldu. Böyle bir durum yaşayan var mı?

Evet iki kez tek kişiyle korunmasız oldu.
Anladım, hpv negatif olduktan sonra tekrar aynı tipleri kapmak mümkünmüş maalesef. Çünkü bu virüse karşı bağışıklık gelişmiyor. Korunmanızı ve yaptırmadıysanız aşı yaptırmanızı tavsiye ederim.

Anladım, hpv negatif olduktan sonra tekrar aynı tipleri kapmak mümkünmüş maalesef. Çünkü bu virüse karşı bağışıklık gelişmiyor. Korunmanızı ve yaptırmadıysanız aşı yaptırmanızı tavsiye ederim.
3.doz aşılıyım, aynı türlerden tekrar pozitif olmak değişik oldu. Acaba bir önceki testim de mi bir sorun vardı çözemedim.

3.doz aşılıyım, aynı türlerden tekrar pozitif olmak değişik oldu. Acaba bir önceki testim de mi bir sorun vardı çözemedim.
Evet bir de birebir yine aynı tipler pozitif gelmiş, neden sadece 16 veya örneğin 16, 52 tip gibi değil de birebir aynı tiplerin gelmesi ilginç, bir de bu sefer farklı partner diyorsunuz, tamamen tesadüf bir durum mu yoksa bilemedim🤔

Evet bir de birebir yine aynı tipler pozitif gelmiş, neden sadece 16 veya örneğin 16, 52 tip gibi değil de birebir aynı tiplerin gelmesi ilginç, bir de bu sefer farklı partner diyorsunuz, tamamen tesadüf bir durum mu yoksa bilemedim🤔
Aynen öyle, negatife dönmüştüm sözde. 3 doz aşılıydım ve doktorum normal hayatına dönebilirsin demişti. Bende buna güveniyordum. Başka partner, dediğiniz gibi bulaş olsa aynılarından değil başka hpv tipi beklerdim lakin hiç değişiklik olmadan önceki hpv tiplerine sahibim. Bu da demek oluyor ki bir önceki testimde ya sorun vardı ya da hpv de dalgalanmalar oluyor. O zaman her 3-4 ay da bir pozitif bir negatif mi olacağız. Buda saçma bişey. Ve şuan ben roaccutane tedavisi görüyorum 3.ayıma geçicem zaten karaciğerime çok yükleniyorum. Bunun yanında tekrardan ahcc başlayacağım nasıl olacak bilmiyorum korkuyorum açıkcası

Aylardır bu blokları okuyan biri olarak, genel de Hacettepe Ünv. de yapılan testlerde herkes sizde olduğu gibi garipliklerden bahsediyor, emin olmak istiyorsanız, maddi imkanlarda uygunsa bir de özel de test verin derim, ben geçen hafta çarşamba günü medicana hastanesinde 1.750 TL ücret karşılığında verdim, tip 53 taşıyorum, hastanenin e-laboratuvar sayfasından takip ediyorum, 14 tip halinde çalışılıyor olarak görünüyor şuan, 10 gün içinde sonuçlarınız çıkar dediler bakalım.

Aylardır bu blokları okuyan biri olarak, genel de Hacettepe Ünv. de yapılan testlerde herkes sizde olduğu gibi garipliklerden bahsediyor, emin olmak istiyorsanız, maddi imkanlarda uygunsa bir de özel de test verin derim, ben geçen hafta çarşamba günü medicana hastanesinde 1.750 ücret karşılığında verdim, tip 53 taşıyorum, hastanenin e-laboratuvar sayfasından takip ediyorum, 14 tip halinde çalışılıyor olarak görünüyor şuan, 10 gün içinde sonuçlarınız çıkar dediler bakalım.
Maddi imkan sıkıntım var az da olsa ama 1750 tl gayet makul miktar. 14 tip çok az değil mi ama. Ben vermişken hepsine bakılsın isterim. Hacettepe testlerine çok güveniyor. Hiç problem olmaz diyolar birde. Gerçekten hayallerim yıkıldı anlatamam. Geçti bitti diye düşünürken başa sarmak çok kötü.

Maddi imkan sıkıntım var az da olsa ama 1750 tl gayet makul miktar. 14 tip çok az değil mi ama. Ben vermişken hepsine bakılsın isterim. Hacettepe testlerine çok güveniyor. Hiç problem olmaz diyolar birde. Gerçekten hayallerim yıkıldı anlatamam. Geçti bitti diye düşünürken başa sarmak çok kötü.
Şöyle ki canım; zaten medicana ( sgk ın olmalı) en yüksek 14 tipe bakıyor ancak, zaten ilk etapta şüphelerin olduğu 11 ve 16 yı arayacak tekrar. Benim ilk testim de de 15 tipe bakılmıştı, içlerinde 53’ de çalışılmış sanırım, pozitif olarak o geldi, 3. Grup düşük risklileri doktorlar zaten önemseyip konuşmuyor bile😊

Farklı partner nerede demiş acaba?

Aynı partner mi farklı partner mi?

Farklı partner nerede demiş acaba?
Arkadaşımız Negatife döndükten sonra, cinsel hayatına farklı bir partnerle devam etmiş ve yine aynı tipler pozitif gelmiş, yani bir önceki partnerinden 11 ve 16 tipleri almış, yeni partnerinden de aynı tip hpv yi alması tamamen tesadüf olmalı ancak, yani partnerler farklı ama gelen tipler aynı.

Şöyle ki canım; zaten medicana ( sgk ın olmalı) en yüksek 14 tipe bakıyor ancak, zaten ilk etapta şüphelerin olduğu 11 ve 16 yı arayacak tekrar. Benim ilk testim de de 15 tipe bakılmıştı, içlerinde 53’ de çalışılmış sanırım, pozitif olarak o geldi, 3. Grup düşük risklileri doktorlar zaten önemseyip konuşmuyor bile😊
Anladım ama düşük riskli olarak bende 11 olduğu için siğil çok yaptı bende bi ara şu anda da korkuyorum tekrar artarsa diye. Söylesem onada bakarlar mı acaba. Psikolojim çok bozuldu yine :)

X