Hpv 16 ve Hpv 11 ve CIN1

Arkadaşımız Negatife döndükten sonra, cinsel hayatına farklı bir partnerle devam etmiş ve yine aynı tipler pozitif gelmiş, yani bir önceki partnerinden 11 ve 16 tipleri almış, yeni partnerinden de aynı tip hpv yi alması tamamen tesadüf olmalı ancak, yani partnerler farklı ama gelen tipler aynı.
Aynen öyle garip olan da o, aşı olduğum halde bunlara karşı koruma sağlaması lazım. O yüzden şuan ben hiç negatife dönmemişim gözüyle bakıyorum. Hep pozitifmişim bence. Testte bir problem vardı.

Aynen öyle garip olan da o, aşı olduğum halde bunlara karşı koruma sağlaması lazım. O yüzden şuan ben hiç negatife dönmemişim gözüyle bakıyorum. Hep pozitifmişim bence. Testte bir problem vardı.
Dün süleyman engin akhan youtube yayınında testlerin bazen yalancı negatiflik verebildiğinden bahsetti. Aynı tipleri tekrar kapmadıysanız belki test yalancı negatiflik vermiştir, bu daha mümkün görünüyor sanki. Aşı olmuşsunuz ama ilk cinsel ilişkiden sonra, özellikle de belli bir yaştan sonra yaptırılan aşılar %100 korumuyor, aşının %100 koruması için 15 yaşından önce yapılması gerekiyor.

Anladım ama düşük riskli olarak bende 11 olduğu için siğil çok yaptı bende bi ara şu anda da korkuyorum tekrar artarsa diye. Söylesem onada bakarlar mı acaba. Psikolojim çok bozuldu yine :)
Ben bir detayı atlamışım canım pardon, zaten testleri aldırmak için önce bir kadın doğum doktorundan randevu aldırman gerekiyor, medicana call centeri arayıp muayene ücreti ( 1.000 - 1.500 tl civari sanırım ) hakkında da bilgi edinebilirsin, bir de gideceksen orada ki doktorların hasta yorumlarına bakmanı öneririm.

Ay doğru 11 en düşük tiplerdendi, bir an kafam karıştı, o zaman medicanaya gidince karışık durumu doktoruna izah edersin, tip 11’ e zaten çalışırlar. Bende de 53 varya o tekrar pozitif gelirse sonuç raporunuza” diğer tip pozitif “ olarak yansır dediler.

Aynen öyle, negatife dönmüştüm sözde. 3 doz aşılıydım ve doktorum normal hayatına dönebilirsin demişti. Bende buna güveniyordum. Başka partner, dediğiniz gibi bulaş olsa aynılarından değil başka hpv tipi beklerdim lakin hiç değişiklik olmadan önceki hpv tiplerine sahibim. Bu da demek oluyor ki bir önceki testimde ya sorun vardı ya da hpv de dalgalanmalar oluyor. O zaman her 3-4 ay da bir pozitif bir negatif mi olacağız. Buda saçma bişey. Ve şuan ben roaccutane tedavisi görüyorum 3.ayıma geçicem zaten karaciğerime çok yükleniyorum. Bunun yanında tekrardan ahcc başlayacağım nasıl olacak bilmiyorum korkuyorum açıkcası
Bir de şeyi merak ettim normal hayatına dönebilirsin diyen doktor hangisi oluyor? Hacettepe Ünv. den mi bir doktor yine acaba?

Ben bir detayı atlamışım canım pardon, zaten testleri aldırmak için önce bir kadın doğum doktorundan randevu aldırman gerekiyor, medicana call centeri arayıp muayene ücreti ( 1.000 - 1.500 tl civari sanırım ) hakkında da bilgi edinebilirsin, bir de gideceksen orada ki doktorların hasta yorumlarına bakmanı öneririm.

Ay doğru 11 en düşük tiplerdendi, bir an kafam karıştı, o zaman medicanaya gidince karışık durumu doktoruna izah edersin, tip 11’ e zaten çalışırlar. Bende de 53 varya o tekrar pozitif gelirse sonuç raporunuza” diğer tip pozitif “ olarak yansır dediler.
11-16 için ekstra çalışırlar o zaman anladım. Ekstra muayene ücreti de var doğru. Bakalım kolposkopi sonucuma göre karar vereceğim.

Dün süleyman engin akhan youtube yayınında testlerin bazen yalancı negatiflik verebildiğinden bahsetti. Aynı tipleri tekrar kapmadıysanız belki test yalancı negatiflik vermiştir, bu daha mümkün görünüyor sanki. Aşı olmuşsunuz ama ilk cinsel ilişkiden sonra, özellikle de belli bir yaştan sonra yaptırılan aşılar %100 korumuyor, aşının %100 koruması için 15 yaşından önce yapılması gerekiyor.
Evet ama burda garip olan aynı tiplere tekrar pozitifleşmem :) başka türler olsa belki kaptım tekrardan diyeceğim

Evet ama burda garip olan aynı tiplere tekrar pozitifleşmem :) başka türler olsa belki kaptım tekrardan diyeceğim
Testler yalancı negatiflik verebiliyor demek ki bikaç yerde mi yaptırmak gerekiyor acaba?

Merhaba ben de bu konuda cok kafa karisikligi yaşıyorum, tıp 31 ve 6 geçirdim. Testim negatif oldu ve 3 doz asiliyim. Şu an tekrar bi iliski yasamak beni acaba bu tiplere karsi koruyacak mı korumayacak mı kafa karisikligi yasatiyor. Çok geçmiş olsun size de, bol şifa diliyorum.

Merhaba ben de bu konuda cok kafa karisikligi yaşıyorum, tıp 31 ve 6 geçirdim. Testim negatif oldu ve 3 doz asiliyim. Şu an tekrar bi iliski yasamak beni acaba bu tiplere karsi koruyacak mı korumayacak mı kafa karisikligi yasatiyor. Çok geçmiş olsun size de, bol şifa diliyorum.
Aynı tipleri tekrar kapabilirsiniz. Aşıyı cinsel ilişkiden sonra yaptırdığınız için %100 korumuyor maalesef ama yine de koruyuculuğu var yüzdesini bilmiyorum. Korunmak lazım koruyuculuğu arttırmak için

Merhaba benimde Eylül 2023 te özelde verdiğim testte hpv 16 idi 3 ay sonra Hacettepede verdim hpv 53 geldi kolposkopi ve semerlerim temizdi hep, bende hacettepenin kitlerinin farklı olduğunu duydum tekrar orada test vermeyi düşünmüyorum. Bir doktor sayfasında gördüm hpv nin vücuttan atıldığını net söylemek için 6 ay arayla iki kez negatifi görmek gerekiyormuş.

Hpv hakkında herşey net değil, herkes kafa karışıklığı yaşıyor. Bi taraf tedavi sırasında işe yaramaz diyor illa cinsel ilişki başlamadan olması gerek diyor, diğer taraf diyor ki aşı tedavi sırasında olmak zorunda. Bi taraf diyor ki aşı koruyor bi taraf diyor ki korumuyor. Bi taraf aşı ömür boyu koruyor diyor diğer taraf tekrar dozu öneriyor. Bi taraf hpv negatifse negatiftir vücuttan atılır diyor, diğer taraf hpv vücuttan atılmaz negatife dönsen de dalgalanmalar olabilir arada pozitifleşilebilir diyor. Yani kime neye inanacağımız çok zor. Bizim tek yapmamız gereken şey bağışıklığımızı güçlü tutmak, cinsel ilişkilerde korunmak. Genital olarak enfeksiyon kapmamak. Psikolojimizi bozmamak bu pel mümkün olmuyor ama elimizden geldiğince… Çok fazla sayıda hpv li kadın var. Çok fazla artış var. Kimisi farkında bile olmadan atlatıyor. Öyle olmasa şu an bir sürü kişi hpv den dolayı çok kötü şekilde olabilirdi. Ben güçlüyüz diyorum. Onu yenebiliriz. Atabiliriz düzenli kontrollerle hallederiz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. 💐🫶🏻

Bir önceki pozitifliğimde ki başka kişi onda da 11 ve 16 pozitifti , şu an ki pozitifliğimde ki kişide ayrı ondan da aynı şekilde 11 ve 16 pozitif.
sen negatif olduktan sonra mı diğer partner hayatına girdi bak altını çiziyorum ilişki değil eğer öyleyse negatif olmadan küçük çaplı öpüşerek sürtünerek bile birlikte olsan sen ona bulaştırmışsındır ve sen negatif olduktan sonra da tekrardan ondan sana gelmişte olabilir

sen negatif olduktan sonra mı diğer partner hayatına girdi bak altını çiziyorum ilişki değil eğer öyleyse negatif olmadan küçük çaplı öpüşerek sürtünerek bile birlikte olsan sen ona bulaştırmışsındır ve sen negatif olduktan sonra da tekrardan ondan sana gelmişte olabilir
Ben temmuz ayında pozitif olduğumu öğrendim, kasımda negatif olduğumu negatifsin dediler. Daha sonra bi ilişkim oldu. Tekrardan aynı türlerden hpv pozitif oldum.

Ama yine aynı tipler tekrar pozitif gelmiş, ve bu sefer partneri farklı, bu bir tesadüf olamaz sanki.

Ben temmuz ayında pozitif olduğumu öğrendim, kasımda negatif olduğumu negatifsin dediler. Daha sonra bi ilişkim oldu. Tekrardan aynı türlerden hpv pozitif oldum.
negatif olduktan sonra mı birliktelik yaşadın bir de smear testide yaptırdın mı cin 1 temizlenmiş miydi

negatif olduktan sonra mı birliktelik yaşadın bir de smear testide yaptırdın mı cin 1 temizlenmiş miydi
Evet negatif sonucu gelmişti, üzerinden üç ay geçti o zaman birlikteliğim oldu. Pazartesi günü kolposkopi olacağım

X