Hpv 16 ve Hpv 11 ve CIN1

çok teşekkür ederim inşallah atlatıcaz. AHCC hiç kaçırmadım günde 6 tane ve hep aynı saatte 6 ay boyunca ama malesef hiçbir işe yaramadı. Bende kafama göre önümüzdeki ay kullanmaya başlıycam deflagyni bana biyopsi yapıldı ilk kolposkopi 1 buçuk sene sonra geçmeyince onkologa yönlendirdi o da biyopsi yaptı orda cin 1 olduğu tespit edildi ilk benim smearlarım temizdi zor eşimin negatif olması ve üstelik hiç dikkat etmez her gün nargile içer sağlıklı hiçbişey yemez içmez vitamin değerlerine baktırdık yerlerdeydi negatif olmuş benim pozitif korunma kısmıda ikimizde 3 dozlu aşıyı olduk bir de prezervatifle korunuyoruz artık evli olduğumuz içinde yapacağımız bir şey kalmıyor ki poztifkende prezervatifle ilişkiye devam ediyorduk ve negatif oldu mesela
İşte bencede negatiflik pozitiflik artık kişinin durumuna göre değişiyor bazılarının umrunda bile değil, olduğu gibi davranıyorlar. Ben sadece deflagyn kullanacağım. Papivir kullanacağım d ve b vitamini kullanırım. Her gün yeşil çay içiyorum. Zaten sigara kullanmıyorum. Daha ne yapabilirim. Bu süreçte de ilişki yaşamamaya dikkat edeceğim. 🤷🏼‍♀️

Hpv hakkında herşey net değil, herkes kafa karışıklığı yaşıyor. Bi taraf tedavi sırasında işe yaramaz diyor illa cinsel ilişki başlamadan olması gerek diyor, diğer taraf diyor ki aşı tedavi sırasında olmak zorunda. Bi taraf diyor ki aşı koruyor bi taraf diyor ki korumuyor. Bi taraf aşı ömür boyu koruyor diyor diğer taraf tekrar dozu öneriyor. Bi taraf hpv negatifse negatiftir vücuttan atılır diyor, diğer taraf hpv vücuttan atılmaz negatife dönsen de dalgalanmalar olabilir arada pozitifleşilebilir diyor. Yani kime neye inanacağımız çok zor. Bizim tek yapmamız gereken şey bağışıklığımızı güçlü tutmak, cinsel ilişkilerde korunmak. Genital olarak enfeksiyon kapmamak. Psikolojimizi bozmamak bu pel mümkün olmuyor ama elimizden geldiğince… Çok fazla sayıda hpv li kadın var. Çok fazla artış var. Kimisi farkında bile olmadan atlatıyor. Öyle olmasa şu an bir sürü kişi hpv den dolayı çok kötü şekilde olabilirdi. Ben güçlüyüz diyorum. Onu yenebiliriz. Atabiliriz düzenli kontrollerle hallederiz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. 💐🫶🏻
Canım dalgalanma konusunda Murat Gültekin Hocanın yorumu nedir? Merak ettim bak.

Canım dalgalanma konusunda Murat Gültekin Hocanın yorumu nedir? Merak ettim bak.
Murat hoca dalgalanma olur dedi. Bi pozitif bi negatif olabilir dedi. Bende tam anlamadım onu. Ama yinede murat hocayı seviyorum çok neşeli ve hastasına iyi yaklaşıyor

Murat hoca dalgalanma olur dedi. Bi pozitif bi negatif olabilir dedi. Bende tam anlamadım onu. Ama yinede murat hocayı seviyorum çok neşeli ve hastasına iyi yaklaşıyor
Peki virüsün uyuyup, yıllar sonra tekrar pozitif gelmesine ne dedi, Süleyman Hoca kesinlikle böyle bir şey yok, vücuttan atılır ve bir daha da aktif olmaz diyor.

Peki virüsün uyuyup, yıllar sonra tekrar pozitif gelmesine ne dedi, Süleyman Hoca kesinlikle böyle bir şey yok, vücuttan atılır ve bir daha da aktif olmaz diyor.
Evet pozitif gelebilir diyor o yüzden doktorlar bölünük ikiye ayrılmış

Merhaba herkese bende eylülde hpv 16 Smear Kolposkopi normal 3 ay sonra Hacettepede verdim test. Hpv 53 ve deflagyn başlamıştım ahcc kullanıyorum 2 kutu kullandıktan sonra tekrar hpv testi verdim hpv 16 ve 18 dışında herhangi bir yüksek riskli pozitif geldi ama hangisi olduğunu bilmiyorum bu testi bulunduğum ildeki üniversite hastanesinde vermiştim 1 kutu daha deflagyn kullanıp mayısta tekrar hacettepede test vericem kolposkopide yapılacak ama dünden beri moralim çok bozuk

Açıkçası 2 kutu kullanıp test vermemem lazımdı 1 kutu daha kullanıyorum ama bilmiyorum deflagynden ümitliydim şu an 6 ay oldu pozitif çıkalı ve pozitif çıktığımdan beri ilişkimde yok 33 yaşındayım

Özeldeki doktoruma gittim iyi 16 ve 18 çıkmamış dedi ama bu ikisi dışında herhangi bir yüksek riskli pozitifim hangisi olduğunu da bilmiyorum

Deflagyn i kolposkopi biyopsiden ne kadar sonra kullandiniz acaba birde test verdinizmi ise yaramismi gerilemesinde

X