HPV CIN3

Nightsky94

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2023
46
13
29
Merhaba.29 yaşındayım,Hpv 16 pozitifim.Bundan yaklaşık 5 hafta önce biyopsi amaçlı Leep+ECC işlemi yapıldı ve patoloji sonucu CİN3 + Endoservikal bez tutulumu çıktı.Cerrahi sınırlar pozitif.İyileşme süreci tamamlanınca tekrar Leep işlemi yapılacak.Doktorun sonuçlar kötü hemen temizlemem gerekiyor demesi beni çok korkuttu.Çok yıpratıcı bir süreç beklemek,ne olacağını bilmemek,cerrahi sınırlar tekrar pozitif gelirse birdaha o süreci nasıl yaşayacağım bilmiyorum.Forumdaki yazıları okudum.Benimle aynı durumda olan süreci ayrıntılı olarak anlatabilecek biri var mı?Gardasil9 iki dozunu yaptırdım.Yaklaşık 80 gündür Ahcc kullanıyorum.Bunlara ek İmunol,d vitamini,B12 vitamini,yeşilçay,omega3,propolis,C vitamini kullanıyorum.Varolanı etkilemese bile bağışıklığıma yardımı olur yeni oluşabilecek durumların önüne geçer diye.Konizasyon istedim ama doktor yaşım ve anne olmamamdan sebep tercih etmeyeceğini son çare olabileceğini söyledi.Tekrar cerrahi sınırların pozitif gelme ihtimali yüksek mi?Patoloji rapor sonucunu paylaşacağım tecrübeli olan arkadaşlar yorumlayabilir mi?

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    113,1 KB · Görüntüleme: 209
Çok teşekkür ederim inşallah ben yanlış anlamışimdir dediğiniz Dr la görüşme yapacağım çok sağolun belki benimde üstünden zaman geçeceği için ikinci kez leep yaparlar çok sağolun Allah size de tekrar yaşatmasın bu hastalığı rabbim herkese şifa versin
Rica ederim ne demek.Güzel dualarınız için de Allah razı olsun.İyi haberlerinizi bekliyorum inşallah.🌺

Ne kadar süre vücutta kalırsa risk oluşturur
Siğil varsa hemen tedavi edilmesi gerekir çok hızlı yayılma yapabilir.Kişinin bağışıklığına göre değişir bağışıklık yüksekse 2 sene içinde negatife dönebilir düşükse uzun seneler kalır.Şu sürede şu kadar risk olur diyemeyiz.Yüksek riskli tipler kimi insanda bulaştan 15 sene sonra kansere dönebiliyor,kimi insanda 8 ayda CİN3’e kadar ilerliyor.

X