Hpv olabilir miyim ? 😢Adet dışı kanama ve kokulu kahverengi akıntı

Şimdi öncelikle sakin olun .. piskolojik olarak düşündükce şikayetleriniz artıyordur .
1 / SMEAR testleri çok önem arz ediyor . ( her cinsel ilişkiye adım atan kadın için )
2/ HPV kadınlsrın 80% 85% nin karşılaştığı ( wc’den bile kapıla bilinecek bir virus.
3 /300 tane mi ne typ var bunların sadece 7/8 tanesi kanser yapar hpvnin ( kontrol edlmez ise 10/15 sene içerisinde diyorlar doktorlar )
4 / Hpv olsan bile kurtulabilirsin bir çok yöntemi var özellikle ( Bağışıklık güçlendirici bazı takviyeyle en riskli olan typlrr bile negatife dönmüş ) okudum .. çünki araştırmak zorunda kaldım .

Gelelim doktor kontrollerine . Smear yaparken anlaşılır dedi en son jinekoloğum . Eşimde siğiller olduğu için ben 6 Yda bir kontrol altındaydım ve tedirgindim aşısını olmak istedim ama doktorum smear alırken rahimi genişlettiği yeri hemen çıkarmadan elle muayneylede baktı temiz dedi . Kaldıki smear ultrason vs bakılmış size .
Yakın zamanda hormon ilacı kullandıysanız eğer buda dengenizi bozmuş olabilir . Özelikle kanamanız için diyorum . Bende yaşadım 2 ay ğst üst 1 hafta arayla adet oluyordum . ( tüp bebek tedavisi ilaçlarından) ama bu hormon bozukluğu vs gibi şeylerde yapar rahimde kalınlaşma yok demişsiniz . Genelde o tarz kötü hastalıkla rahim çamurumsu olur diyor doktorlar yani birinden biri fark ederdi heralde . Hepside gözden bişey kaçırmamıştır .
Siz eşinizde olmasına rağmen negatifmiydini

Evet kolposkopi zaten rahim ağzını incelemek için yapılıyor şöyle bir şeyde var eğer doktor tecrübeli ise ve lezyon ilerlemişse direk vajinal muayene ile bile görüyor doktor benim kolposkopi olacağım zaman doktor direkt görmüştü ams rabi nerden parça alınacak vs onun için daha detaylı kolposkopi ile yapılıyor ilaç sıkıyorlar problemli yerler beyazlıyor oradan gerekirse parça alınıyor
Sizce bende lezyon oldaydı simirle hpv alırken fark edermiydi

ben geçen gün doktora gittim. hpv sonucu görünce muayene etmeden kolkoskopik biyopsi yazdılar. 31 ve 45 olunca direkt yazdılar. sonra muayenede baktı ve temiz dedi, fitil verdi akıntı olduğu için.
biyopsi haftaya. ben yine de cin çıkar diye korkuyorum. kolkoskopi cihazından kesin gördükleri için bir an önce yaptırmak istiyorum. 2 sene önceki biyopsi temizdi. smear temiz olsa da yapıyorlar biyopsi yani.

Aynı şeyi ben de düşünüyorum işte üç doktor baktı bir şey yok dedi
ben geçen gün doktora gittim. hpv sonucu görünce muayene etmeden kolkoskopik biyopsi yazdılar. 31 ve 45 olunca direkt yazdılar. sonra muayenede baktı ve temiz dedi, fitil verdi akıntı olduğu için.
biyopsi haftaya. ben yine de cin çıkar diye korkuyorum. kolkoskopi cihazından kesin gördükleri için bir an önce yaptırmak istiyorum. 2 sene önceki biyopsi temizdi. smear temiz olsa da yapıyorlar biyopsi yani.
işte ben boşuna korkmuyorum. 3 doktorda ultrasonla baksa bence kolposkopi ile bakmak daha önemli

Siz eşinizde olmasına rağmen negatifmiydini
Eşimdeki siğiller hpv riski olmayanlarmış . Tabi anlamadan 1 sene küçük çaplı kalp krizi geçirdim . Doktor geçen ay sonuçları söyledi . Düşük veya orta veya yüksek riskli diye ayırt edilen tup değil dedi kontrollerimi 6 aydan normal 1 seneye çıktı . Ama evet ben önce smear pozitif 6 ay sonra smear biopsi negatif çıktım . Vallaha bende anlamadım baya karışık oldu . Fakat şunu söyleye bilirimki jinekoloğum yaşımdan dokuı zaten varsa bile bağışıklık kazanacağımı düşünüyordu. Fark etmeyen binlerce akdında oluyor ve birçoğu başıklık kazanıyor dedi .

İnş temiz çıkar ya hanımlar rabbim hepimize şifa versin celcelutiye diye bi dua var okumak isterseniz ben böyle durumlarda okurum duayi inceleyin güzel bir dua anlatsam bitmez 🙈 yani bende temiz aynı sen gibi test sonucu bekliyorum sadece korkuyorum fazlasıyla

Eşimdeki siğiller hpv riski olmayanlarmış . Tabi anlamadan 1 sene küçük çaplı kalp krizi geçirdim . Doktor geçen ay sonuçları söyledi . Düşük veya orta veya yüksek riskli diye ayırt edilen tup değil dedi kontrollerimi 6 aydan normal 1 seneye çıktı . Ama evet ben önce smear pozitif 6 ay sonra smear biopsi negatif çıktım . Vallaha bende anlamadım baya karışık oldu . Fakat şunu söyleye bilirimki jinekoloğum yaşımdan dokuı zaten varsa bile bağışıklık kazanacağımı düşünüyordu. Fark etmeyen binlerce akdında oluyor ve birçoğu başıklık kazanıyor dedi .
Sence 26 yas basgısıklık için iyi mi sen kaç yaşındasın birde hpv riski olmayan ne açıkcası hepsi bulaş diyorlar nasıl bulaş olmadı benim beynim allar bullak oldu

Sence 26 yas basgısıklık için iyi mi sen kaç yaşındasın birde hpv riski olmayan ne açıkcası hepsi bulaş diyorlar nasıl bulaş olmadı benim beynim allar bullak oldu
Ben 2019 da bi pozitif çıktım smear ama sonrasında sürekli negatif çıktım . Smeardekide hpv değildi büyük ihtimal diyor doktor . Yada bağışıklık bastırdı 6 ay içerisinde . Çünki 6 ay sonda benden smear artı biopsi aldı doktor . Temiz dedi eşimin siğilleride bu ay ameliyat ile alındı ve doktoru ,önemsiz bunlar sonuçları atıcam sizede eniniz 6 ayda bir smear vermesin artık 1 sene normal kontrollere geçsin demiş . Kesinlikle yaşınız küçük . Doktorum 80% 85% kadının hayatının bi bölümünde hpv kapıp bilmeden geçirdiğini söylüyor . Bağışıklık kazanırsınız . İçiniz rahat olsun sizde sigillermi var ?

Buradaki opr doktor açıkcası öyle Prof vs de değil ondan korkuyorum buradaki kadınların hepsi ii doktorlarla görüşmüş bizim elde olan bu anlar mı anlamaz mı bilmiyorum
Benim buradaki doktorumda öyle prof felan değil sadece yılların tecrübesi var biraz yaşı olan bir doktor . O yüzden aparatı çıkarmadan parmağıyla içeride yine bişey varmı yokmu hissetmeye çalıltı temiz dedi smear de temiz geldi siğil vs alırken heralde fırçaya değiyor bence hissederler .

Doktoruna göre değişir kendinizi yıpratmayin smear sonucunuzdan sonra zaten ne yapılması gerekiyorsa yapılır smear sonucunuz temiz gelse bile eğer hpv riskli türü var ise zaten direkt kolposkopi isteniyor maddi durumunuz el verirse tecrübeli bir onkolologa gidersiniz maddi külfet olursa size devlettede çok tecrübeli doktorlar var günde kaç tane kolposkopi yapıyorlar yani artık bir yola girmişsiniz bir şeylerin gözden kaçırılması cok düşük ihtimal

Ben 2019 da bi pozitif çıktım smear ama sonrasında sürekli negatif çıktım . Smeardekide hpv değildi büyük ihtimal diyor doktor . Yada bağışıklık bastırdı 6 ay içerisinde . Çünki 6 ay sonda benden smear artı biopsi aldı doktor . Temiz dedi eşimin siğilleride bu ay ameliyat ile alındı ve doktoru ,önemsiz bunlar sonuçları atıcam sizede eniniz 6 ayda bir smear vermesin artık 1 sene normal kontrollere geçsin demiş . Kesinlikle yaşınız küçük . Doktorum 80% 85% kadının hayatının bi bölümünde hpv kapıp bilmeden geçirdiğini söylüyor . Bağışıklık kazanırsınız . İçiniz rahat olsun sizde sigillermi var ?
Hayır siigl bende yok ben direk temas ettim yani birlikte oldum korunmadan ama ben bunu bilmiyordum oda bahsetmedi basit birsey dedi geçiştirdi beni yani gördüm öyle hani açıkcası hiç bu rahatsızlığı bilmiyordum ben nerden bilebilirim 3 gün kadar birlikteliğimiz olmustu sonrasında aldattığını ögrendim eski kız arkadaşıyla konuşturmuş ayrıldım 2 sene sonra sordum saçma cvplar verdi hakkımda helal değil zaten

Doktoruna göre değişir kendinizi yıpratmayin smear sonucunuzdan sonra zaten ne yapılması gerekiyorsa yapılır smear sonucunuz temiz gelse bile eğer hpv riskli türü var ise zaten direkt kolposkopi isteniyor maddi durumunuz el verirse tecrübeli bir onkolologa gidersiniz maddi külfet olursa size devlettede çok tecrübeli doktorlar var günde kaç tane kolposkopi yapıyorlar yani artık bir yola girmişsiniz bir şeylerin gözden kaçırılması cok düşük ihtimal
Vaşla özele yaptırdım yaşımdan dolayı harcadım işte 700 kusur şimdi çıkarsa tipleme içinde muayene artı 1000 tl yakın tutuyor sonuçlarımla devlete olurum çünkü İmkanım yok

Benim buradaki doktorumda öyle prof felan değil sadece yılların tecrübesi var biraz yaşı olan bir doktor . O yüzden aparatı çıkarmadan parmağıyla içeride yine bişey varmı yokmu hissetmeye çalıltı temiz dedi smear de temiz geldi siğil vs alırken heralde fırçaya değiyor bence hissederler .
Benim doktorda yaşı vardı orta yaşlarda idi biraz da bana evlenmeden cinsellik yaşayınca kınar gibi baktı yada ben öyle hissettim

Hayır siigl bende yok ben direk temas ettim yani birlikte oldum korunmadan ama ben bunu bilmiyordum oda bahsetmedi basit birsey dedi geçiştirdi beni yani gördüm öyle hani açıkcası hiç bu rahatsızlığı bilmiyordum ben nerden bilebilirim 3 gün kadar birlikteliğimiz olmustu sonrasında aldattığını ögrendim eski kız arkadaşıyla konuşturmuş ayrıldım 2 sene sonra sordum saçma cvplar verdi hakkımda helal değil zaten
Siğillerin hepsi hpv değildir . Siz kendinizi yıpratıyorsunuz bence . Smear sonucunuz çıktımı ?

Benim doktorda yaşı vardı orta yaşlarda idi biraz da bana evlenmeden cinsellik yaşayınca kınar gibi baktı yada ben öyle hissettim
Ne alaka canım kaldımı öyle düşünecek doktor ona ne bundan .. sorması bile saçma evlimisin değilmisin diye onamı kalmjş muaynesini yapacak bitti gitti.

X