Hpv olabilir miyim ? 😢Adet dışı kanama ve kokulu kahverengi akıntı

Selam canım. Dün bir doktora gittim iyi gibi Prof. İletişimi falan çok güzeldi. Ultrasonla baktı bir şey görmedi. Bu üçüncü doktor ultrasonla bakan bana üçüde ne bir kalınlaşma var dedi ne bir popip falan. Dün smear ve hpv alındı. Ondan önceki doktorda smear almıştı sonuçlarım daha çıkmadı bekliyorum işte korkuyorum yara falan denmedi e bu kahverengi akıntı niye bu kanama niye..y
Birsey diyeceğim bu vajina inçine sokulan kameralı alet ultrason olarak mı geciupr o geçiyorsa bu lezyon görme şansı var mı yada herhangi bir şeyi o ne oluyor bana bakmış olduğu

Yumurtlama döneminde misiniz acaba? O dönemde bende de tek taraflı kasık ağrısı olur çok şiddetli
Evet doktor bi adet yumurta görmüştü ama adet yeni bitti benim 10 gün falan oluyor ben stres yapınca hemen adet oluyorum hormonlu bir garip b12 ve kan hapı artı çinko alıyorum onlar da erken adet olmama sebeb oluyor annemden genetik kansızlık oda bu sorunları yaşadı ırsi biraz

Heheh güldürdünüz 😂 kaç yıl geçti temastan bu yana? 30 yasın altıysanız ve temas sonrası cinsel ilişki yaşamayıp bağısıklıgı güclendiri takviyeler kullandıysanız vücut atmıstır bence.
Bir birlikteliğim var 2 yıl geçti ama tek esliiym bir tek kişi var onla birlikteyim tabi bu hpv bilmiyordum bende serefsiz söylemdi bana sonrasına ögrendim diğer kadınlar gibi 2 yıl oldu ama sanam

Heheh güldürdünüz 😂 kaç yıl geçti temastan bu yana? 30 yasın altıysanız ve temas sonrası cinsel ilişki yaşamayıp bağısıklıgı güclendiri takviyeler kullandıysanız vücut atmıstır bence.
Anam nerden bilem ben hpv vs kim dedi netten bakam dedim de bi baktım bu korkudan çocuğa yazdım serefsiz zaten hpv değil benimki ki dedi negatif pozitif değil dedi ama siğiller vardı hakkımı helal etmiyorum iki cihandada yüzü gülmesin inş rabbim yanına bırakmasın bana sende her Kadın gibi test yaptır kontrollerini yaptır benimki negatif hpv değil birde kanser olacaksan zaten olursun benlik değil ben temizim dedi igrenc birsey ya bu insan sağlığı tehlikeye atılır mı Allah’ın verdiği can nasıl olurda böyle davranırsın pes diyorum allah kurtarmış beni ondan

Bana üç doktor baktı bir şey yok dedi ama benim yine de içim rahat değil öyle söyleyeyim.. sonuçta bir şikayetim var ve oldukça ciddi. O yüzden güvenemiyorum ultrasona kolposkopi ile bakılmasının daha iyi olacağını söyledi buradaki arkadaşlar
Kolkoskopi parça alıyorlar galiba inceleme yapıyorlar laboratuvar da yanılmıyorsam o bende tam bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Birsey diyeceğim bu vajina inçine sokulan kameralı alet ultrason olarak mı geciupr o geçiyorsa bu lezyon görme şansı var mı yada herhangi bir şeyi o ne oluyor bana bakmış olduğu
Evet ultrason çubuk gibi uzun değil mi ama onunla rahim içine bakıyorlar rahim ağzındaki lezyonu göremezler

Kolposkopi de rahim ağzı kolposkop denilen aletle büyütülerek inceleniyor bir ilaç dökülüyor rahim ağzına renk değişimi olan yerlerde hücre değişimi başlamış demek oluyor doktor gerek görürse o renk değiştiren yerlerden parça alıp biyopsiye gönderiyor

Kolposkopi ile görürler mi peki
Evet kolposkopi zaten rahim ağzını incelemek için yapılıyor şöyle bir şeyde var eğer doktor tecrübeli ise ve lezyon ilerlemişse direk vajinal muayene ile bile görüyor doktor benim kolposkopi olacağım zaman doktor direkt görmüştü ams rabi nerden parça alınacak vs onun için daha detaylı kolposkopi ile yapılıyor ilaç sıkıyorlar problemli yerler beyazlıyor oradan gerekirse parça alınıyor

Evet kolposkopi zaten rahim ağzını incelemek için yapılıyor şöyle bir şeyde var eğer doktor tecrübeli ise ve lezyon ilerlemişse direk vajinal muayene ile bile görüyor doktor benim kolposkopi olacağım zaman doktor direkt görmüştü ams rabi nerden parça alınacak vs onun için daha detaylı kolposkopi ile yapılıyor ilaç sıkıyorlar problemli yerler beyazlıyor oradan gerekirse parça alınıyor
Kolposkopi için ne kadar ücret ödemiştiniz

Şimdi öncelikle sakin olun .. piskolojik olarak düşündükce şikayetleriniz artıyordur .
1 / SMEAR testleri çok önem arz ediyor . ( her cinsel ilişkiye adım atan kadın için )
2/ HPV kadınlsrın 80% 85% nin karşılaştığı ( wc’den bile kapıla bilinecek bir virus.
3 /300 tane mi ne typ var bunların sadece 7/8 tanesi kanser yapar hpvnin ( kontrol edlmez ise 10/15 sene içerisinde diyorlar doktorlar )
4 / Hpv olsan bile kurtulabilirsin bir çok yöntemi var özellikle ( Bağışıklık güçlendirici bazı takviyeyle en riskli olan typlrr bile negatife dönmüş ) okudum .. çünki araştırmak zorunda kaldım .

Gelelim doktor kontrollerine . Smear yaparken anlaşılır dedi en son jinekoloğum . Eşimde siğiller olduğu için ben 6 Yda bir kontrol altındaydım ve tedirgindim aşısını olmak istedim ama doktorum smear alırken rahimi genişlettiği yeri hemen çıkarmadan elle muayneylede baktı temiz dedi . Kaldıki smear ultrason vs bakılmış size .
Yakın zamanda hormon ilacı kullandıysanız eğer buda dengenizi bozmuş olabilir . Özelikle kanamanız için diyorum . Bende yaşadım 2 ay ğst üst 1 hafta arayla adet oluyordum . ( tüp bebek tedavisi ilaçlarından) ama bu hormon bozukluğu vs gibi şeylerde yapar rahimde kalınlaşma yok demişsiniz . Genelde o tarz kötü hastalıkla rahim çamurumsu olur diyor doktorlar yani birinden biri fark ederdi heralde . Hepside gözden bişey kaçırmamıştır .

Bana üç doktor baktı bir şey yok dedi ama benim yine de içim rahat değil öyle söyleyeyim.. sonuçta bir şikayetim var ve oldukça ciddi. O yüzden güvenemiyorum ultrasona kolposkopi ile bakılmasının daha iyi olacağını söyledi buradaki arkadaşlar
ama hpv testi de vermistiniz değil mi? onun sonucuna göre kolposkopi ile baktırmak daha mantıklı gibi.
sonuçta bilinçsiz değilsiniz, gerekli işlemleri yaptırdınız. daha fazlasının sonu yok. :KK43: bu biraz şüphelere kendini tamamen teslim etmek oluyor. şu an iç organlarimizda bir kanserin yayilmakta olmadığından nasıl emin olabiliriz ki? hastaneler yuvamız olur.

ama hpv testi de vermistiniz değil mi? onun sonucuna göre kolposkopi ile baktırmak daha mantıklı gibi.
sonuçta bilinçsiz değilsiniz, gerekli işlemleri yaptırdınız. daha fazlasının sonu yok. :KK43: bu biraz şüphelere kendini tamamen teslim etmek oluyor. şu an iç organlarimizda bir kanserin yayilmakta olmadığından nasıl emin olabiliriz ki? hastaneler yuvamız olur.
Evet iki smear bir hpv verdim. Doğru söylüyorsunuz siz de

Kolposkopi ışıkla bir aletle daha detaylı inceleme. Google a yazın. Eğerek kolposkopide kötü bir şey görürse o zaman parça alır.
Hmmm devlette yapılıyor mu acaba bu neden özellerde aslında yapılabilir bu kadar basit birşeyse yani bakın yok deyin yada var deyin hani bizde burda 9 doğurmayak

X