Hpv testi alırken kanama oluyor mu? Ve test kaç günde çıkıyor?

loveincats

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2024
116
61
33
Merhaba, 32 yaşındayım herhangi büyük bir şikayetim yoktu. Sadece ara ara hafif kötü kokulu sarı akıntı geliyordu. Aslında bebek düşündüğümüz için kontrol amaçlı gittiğimi de söyleyebilirim. Fakat muayenede rahim girişinde yara var dendi. Simir alındı vs. Her şey temiz çıktı. Fakat içim rahat etmedi. Farklı bir doktora daha gittim o da biraz kızarıklık var rahim girişinde, HPV testi alalım dedi. Yalnız testi alırken çubukta kan vardı. Normal mi? Daha sonrasında eve geldiğimde siyaha yakın kan lekesi vardı iç çamaşırımda. Daha önce simir verdiğimde de olmuştu normal demişlerdi ama bu testi alırken baya bi sürdü fırçayı iyice çevirdi falan. Acaba ondan mı oldu, yoksa bir sorun mu var bilemedim. Kan rengi gibi değil de siyah olması beni ürküttü biraz. Ve test kaç günde çıkıyor daha önce yaptıran var mı? En fazla 2 ay içinde çıkar dedi ama çok uzun bir süre. Bende anksiyete var. Çok tedirginim. Yardımcı olacak biri var mı :KK43:

Merhaba geçmiş olsun,
Hpv testi alınırken kanama olmaz, başka bir nedenle kanama olmuştur büyük ihtimalle, regl bekliyor muydunuz bu ara?

Testi devlette mi verdiniz özelde mi?

Merhaba geçmiş olsun,
Hpv testi alınırken kanama olmaz, başka bir nedenle kanama olmuştur büyük ihtimalle, regl bekliyor muydunuz bu ara?

Testi devlette mi verdiniz özelde mi

Merhaba geçmiş olsun,

Testi devlette mi verdiniz özelde mi?
Simir testini özelde verdim, sonrasında hafif lekelenmeler olmuştu 3 gün falan sürdü. Hpv de aynı şekilde alındı hatta simir çubuğu ile aldı doktor. Hpv yi devlet hastanesinde aldırdım.

Son hpv yi devlette mi aldırdınız? Ona göre sonuç bilgisi vereyim?
Hpv testi smear tarzında alınır zaten.

Normalde olmaz da hafif tahriş etmiş olabilir bence çünkü normal muayene sonrası vajinayı açmaya yarayan alet de bazen kadınlarda hafif kanamaya sebep oluyor. O da darlık ya da kuruluk, kendini kasmayla ilgili sanırım. Yine de doktora söylersiniz. HPV testi genelde bir haftada çıkar ama devlette uzuyordur belki bilmiyorum.

21-30 gün arasında çıkar o zaman.
Doktorunuza sorsaydınız keşke sonuç ne zaman çıkar diye?
siz yine de hergün e- nabız üzerinden takip edin.
Sordum en geç iki aya çıkar dedi. Çok uzun bir süre. başka bir forumda bir şey varsa çıkması daha uzun sürüyor gibi bir şey yazmışlardı. Öyle bir şey var mı acaba

Normalde olmaz da hafif tahriş etmiş olabilir bence çünkü normal muayene sonrası vajinayı açmaya yarayan alet de bazen kadınlarda hafif kanamaya sebep oluyor. O da darlık ya da kuruluk, kendini kasmayla ilgili sanırım. Yine de doktora söylersiniz. HPV testi genelde bir haftada çıkar ama devlette uzuyordur belki bilmiyorum.
Evet çok gergindim, doktor kendini kasma dedi. Baya da canım acıdı normalde öyle acımıyordu. Hatta Vajinayı açtığı alet de çıkardığında ucu kan olmuştu. Hafif sulu kanlı gibi dedi kızarıklık için. Çok tedirginim :KK43:

Sordum en geç iki aya çıkar dedi. Çok uzun bir süre. başka bir forumda bir şey varsa çıkması daha uzun sürüyor gibi bir şey yazmışlardı. Öyle bir şey var mı acaba
Yok zannetmiyorum 2 ay süreceğini, burda herkesin bir ayda çıkıyor diye okuyorum, çok endişeliyseniz özel hastanede de test yaptırabilirsiniz, hangi şehirdesiniz?

Evet çok gergindim, doktor kendini kasma dedi. Baya da canım acıdı normalde öyle acımıyordu. Hatta Vajinayı açtığı alet de çıkardığında ucu kan olmuştu. Hafif sulu kanlı gibi dedi kızarıklık için. Çok tedirginim :KK43:
Bence gerginlikten ve zaten enfeksiyon ve yara varmış. HPV’den tedirgin oluyorsanız hpv böyle kanama yapmaz zaten.

Yok zannetmiyorum 2 ay süreceğini, burda herkesin bir ayda çıkıyor diye okuyorum, çok endişeliyseniz özel hastanede de test yaptırabilirsiniz, hangi şehirdesiniz?
İstanbuldayım. Aslında bi endişem yok da bende anksiyete var, başım ağrıyınca da yaşıyorum bu duygu durum bozukluğunu maalesef.. beklemek beni çok geriyor.

Bence gerginlikten ve zaten enfeksiyon ve yara varmış. HPV’den tedirgin oluyorsanız hpv böyle kanama yapmaz zaten.
Evet tanı kısmına baktım e nabızdan akut vajinit yazmış, bana da dedi hafif bi enfeksiyonlu akıntın var dedi. Rahim girişindeki kızarıklık HPV olabilir mi peki? Hpv ile ilgili bilginiz var gibi hissettim 🙈

İstanbuldayım. Aslında bi endişem yok da bende anksiyete var, başım ağrıyınca da yaşıyorum bu duygu durum bozukluğunu maalesef.. beklemek beni çok geriyor.
Ben iki ay önce med.. cana hast hpv testini 1.750 tl ye verdim, kadın doğumdan giriş yapıp verebilirsiniz gitmişken kanama nedenini de araştırırlar, bir düşünün isterseniz.
Sonuç 1 haftada çıkıyor.

Evet tanı kısmına baktım e nabızdan akut vajinit yazmış, bana da dedi hafif bi enfeksiyonlu akıntın var dedi. Rahim girişindeki kızarıklık HPV olabilir mi peki? Hpv ile ilgili bilginiz var gibi hissettim 🙈
Yok o rahim ağzı yarasından dolayıdır doktorun söylediği gibi ama hpv testi vermeniz iyi olmuş. Yukarıda arkadaşımın da söylediği gibi özelde test verirseniz bir haftada çıkar sonuç.

Yok o rahim ağzı yarasından dolayıdır doktorun söylediği gibi ama hpv testi vermeniz iyi olmuş. Yukarıda arkadaşımın da söylediği gibi özelde test verirseniz bir haftada çıkar sonuç.
En baştan öyle yapsaydım keşke. Ben vajinal muayene konusunda da kendimi çok kötü hissediyorum. Tekrar muayeneye gitmektense beklemek daha iyi bir opsiyon gibi geliyor şu an. Ayrıca fitil ve antibiyotik verdi onları kullanacağım bende bu süreçte. Çok teşekkür ederim cevabınız için

En baştan öyle yapsaydım keşke. Ben vajinal muayene konusunda da kendimi çok kötü hissediyorum. Tekrar muayeneye gitmektense beklemek daha iyi bir opsiyon gibi geliyor şu an. Ayrıca fitil ve antibiyotik verdi onları kullanacağım bende bu süreçte. Çok teşekkür ederim cevabınız için
Özel de daha nazik davranıyorlar korkmayın bence😊
benim de spekulum korkum var fazlası ile o sebeple özel hastane tercihi yaparım hep.

Gidecekseniz de fitile başlamadan gidin ama, yoksa yanlış negatifliğe sebebiyet verebilir.

Özel de daha nazik davranıyorlar korkmayın bence😊
benim de spekulum korkum var fazlası ile o sebeple özel hastane tercihi yaparım hep.

Gidecekseniz de fitile başlamadan gidin ama, yoksa yanlış negatifliğe sebebiyet verebilir.
Anladım önemli bir bilgi teşekkür ederim ☺️ Bana da şimdi mesaj geldi Temmuzun 5inde sonuçlanacaktır yazıyor 😔 Çok uzun bir süreymiş gerçekten 2 ay oluyor.

X